cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Tenerife

Teides vulkāns 

Jūs esat laipni aicināti apmeklēt Spānijas visvairāk apmeklēto dabas aizsargājamo teritoriju – Teides Nacionālo parku (Parque Nacional del Teide), lai skatītu unikālo un diženo ainavu, kura ieskauj augstāko Spānijas virsotni – Teides kalnu. Daudzveidīgie vulkāniskie ieži un bagātā flora un fauna ar daudzām sugām pārsteidz ar formu un krāsu spēli – tas viss šeit pavadīto dienu padarīs neaizmirstamu. 

Šīs lieliskās ekskursijas laikā Jūs pacelsieties vairāk nekā 2400 metru augstumā virs jūras līmeņa. Ceļš uz Teides Nacionālo parku ir gleznains, tas vijas caur maziem kalnu ciematiņiem. Satriecošs ir iespaids, ko atstāj biezie, virs mākoņiem it kā peldošie priežu meži. Pats varenais Teides vulkāns (3718 m virs jūras līmeņa) atrodas uz stāvām klintīm ieskauta vulkāniskā plato, kura diametrs ir 17 km un perimetrs 45 km.

Turklāt, ja vien to atļaus meteoroloģiskie apstākļi, Jūs varēsiet ar gaisa tramvaju nieka 8 minūtēs uzbraukt līdz skatu laukumam, kas atrodas 3555 augstumā. Teorētiski iespējams uzkāpt arī līdz pašai virsotnei, taču tam jāsaņem attiecīga atļauja.

Tomēr arī no skatu laukuma paveras fantastiski skati, kas "aptver” vai visu Kanāriju arhipelāgu, tā panorāmu. Lieki teikt, ka ainava, kurā tagad skatīsiet Tenerifi, būs gluži cita, nekā no zemes vai okeāna redzētā. 

 

Loro parks 

Pasaulslavenais Loro parks atrodas salas ziemeļu piekrastē – Puerto de la Krusas (Puerto de la Cruz) pilsētas nomalē. Šī pilsēta ir vecākais kūrorts Kanāriju salās, tās attīstību par tūrisma centru veicināja maigais klimats un apkārtējo dabas ainavu neparastais krāšņums.

Aicinām arī Jūs pavadīt vienu, taču neaizmirstamu dienu pārsteidzošajā Loro parka dabas oāzē. Iespaidus, ko gūsiet no pastaigām parka alejās, kuras ieskauj ārkārtīgi daudzveidīga eksotiskā flora, kā arī tropiskajos dārzos ar prātam neaptveramo papagaiļu dažādību, vēl vairāk pastiprinās tādu faunas pārstāvju, kā, piemēram, delfīnu, jūras lauvu un zobenvaļu šovi.

Lieliskais okeāna akvārijs ar zivju veidu milzīgu skaitu, 18 metrus garais un caurredzamais zemūdens tunelis ar 18 iespaidīga izmēra haizivīm, „Pingvīnu planēta”, voljērs ar krokodiliem, kas atvesti no Misisipi, milzīgi gorillas, jautri šimpanzes un allaž spēlēties gribošie Titis pērtiķēni, graciozie flamingo, Bengālijas tīģeru pāris, orhideju māja un vēl daudz kas cits noteikti piesaistīs Jūsu uzmanību. 

Spāņu valodā „loro” nozīmē papagailis, tāpēc saprotams, ka Loro parkā īpaši tiek akcentēti šie putni – parkā ir vislielākā papagaiļu „kolekcija” pasaulē. Šeit sastopamas 20 no 21 kakadu sugām, pelēkie runājošie papagaiļi no Āfrikas un arī krāsās lieliskie Austrālijas papagaiļi. Papagaiļu šovs ir nepārspējams. 

 

Maskas aiza un Losgigantesas klintis 

Vēl pavisam nesen Maskas (Masca) ciematiņā varēja nokļūt tikai no jūras puses, un tas arī bija iemesls, kāpēc šī apdzīvotā vieta ilgu laiku kalpoja par patvērumu pirātiem un kontrabandistiem. Tagad Jums būs iespējams iepazīt šo neparasto, pārsteidzošo vietu.

Vispirms Jūs piestāsiet Armenime ciemā, kur specializētā rūpnīcā varēsiet iepazīties ar lielisku un sajūsminošu pērļu un pērļu rotaslietu kolekciju. Pēc tam, dodoties pa ceļu, kas ved cauri banānu plantācijām, tūrisma kompleksiem un zvejnieku ciematiņiem, nonāksiet melno (vulkānisko) smilšu pludmalē. Tur būs iespēja arī nopeldēties.

Vecās zvejas ostas Puerto de Santiago apkārtnē Jūsu skatam atklāsies kraujās Losgigantesas klintis, kas vietām sasniedz pat 700 m augstumu! Bet Jūs uzbrauksiet līdz pat 1005 metru augstumam, no kurienes ieraudzīsit visvecākos Tenerifes salas ģeoloģiskos veidojumus – dziļas aizas, kas mijas ar kalnu grēdām un klinšu sienām. Turpinot ceļu, Jūs nokļūsiet Maskas ciematiņā, kurā ir vien dažas mājiņas, kas viena aiz otras ir izkārtojušās līnijā klints pakājē. Šalcošs okeāns, pavēni metošas palmas un agaves, mājīgi un krāšņi namiņi uz krāsā monotono klinšu sienu un kraujo aizu fona – šāds krass kontrasts Jūs noteikti neatstās vienaldzīgu. 

 

Tenerifes salas apskates ekskursija 

Šīs ekskursijas laikā, apceļojot Tenerifes salu, Jūs gūsiet priekšstatu gan par Tenerifes pagātni un tagadni, gan par visu Kanāriju arhipelāgu un tā iedzīvotājiem kopumā. Izbraucot no Las Americas, Jūs dosieties ceļojumā gar salas rietumu piekrasti, redzēsiet nelielās pilsētiņasSantiago del Teide, Tanque, Erjos, no kurām paveras apbrīnojami skaisti skati uz Teides vulkānu. Tad Jums paredzēta pietura, lai apmeklētu skatu laukumu Garačiko (Garachico) pilsētā, kas līdz 1706. gada vulkāna izvirdumam, kurš izpostīja pilsētas seno daļu, aprokot to ar lavu, bija salas lielākā osta un apdzīvotā vieta. No turienes Jūs dosieties uz netālo Icod de los Vinospilsētu, kas slavena ar tūkstošgadīgo pūķa koku (Dracaena draco) un Sv. Marka baznīcu. Tieši šeit kādā no vīna pagrabiem Jūs gaida vietējo vīnu un liķieru degustācija. Tūlīt pēc tam apmeklēsiet Abako muižu – divarpus gadsimtus seno māju-muzeju, kas sagaidīs Jūs ar kokteili un Kanāriju salu iedzīvotāju folkloras tradicionālo programmu. 

Ekskursijas turpinājumā sekos tematiskā miniatūru parka Pueblo Chico apmeklējums, kas piedāvā aplūkot Kanāriju salu arhitektūru un dabas ainavas mērogā 1:25, kā arī salu pirmatnējo (guanču) un mūsdienu iedzīvotāju sadzīvi, tradīcijas. 

 Ekskursija noslēgsies ar Tenerifes galvaspilsētas Santakrusas apmeklējumu. Jums būs brīvais laiks, lai iepazītos ar pilsētas vēsturisko centru, pastaigātos pa gājēju ieliņām, alejām un laukumiem, pilsētas krastmalu, pie kuras daudz mājīgu kafejnīcu. 

 

Lagomeras sala 

Šajā ekskursijā Jums būs iespēja piedalīties aizraujošā ceļojumā uz Tenerifes kaimiņu salu Lagomeru (La Gomera) . No  Loskristianosas ostas Jūs ar ultramodernu prāmi 45 minūšu laikā nokļūsiet Lagomerā, Sansebastjanas (San Sebastian de la Gomer) pilsētā – senākajā Kanāriju salu galvaspilsētā. Tieši tur ir saglabājušās vissenākās celtnes arhipelāgā.

Ekskursijas laikā Jums būs iespēja pastaigāties pa senās pilsētas šaurajām ieliņām, apmeklēt ar Kristofora Kolumba vārdu saistītās vietas. 

Lielākā ekskursijas daļa ir saistīta ar lagomeras salas gleznainajiem kalnu masīviem. Izbraucot no Sansebastjanas dienvidu virzienā, uz varenā Teides vulkāna fona ir redzama Sv. Kristus statuja. Tālākais ceļš Jūs vedīs uz vienu no krāšņākajām svietām salā – Agando bazalta klinti, kas ir atlieka no sena erodējuša vulkāna. Pēc īsa ceļojuma nonāksiet mūžsenā mežā, kurā ir gan daudzu paveidu lauru koki, gan kokveidīgi virši, kas atsevišķās vietās pārsniedz pat 12 metru augstumu. Šī skaistā vieta atrodas Garahonajas Nacionālajā parkā, kas iekļauts UNESCO cilvēces mantojuma sarakstā. Pēc tam, kad būsiet izstaigājušies pa mežu un baudījuši tā burvību, aicināsim Jūs pusdienās Lasrosas apdzīvotajā vietā, no kurienes paveras pasakaini skaista panorāma.  Ekskursijas noslēgumā Jūs iebrauksiet arī vairākos vientuļos, taču neparasti skaistos ciemos – Agulo un Ermigua, bet pēc tam ar prāmi dosieties atpakaļ uz Tenerifi. 

 

Lansarotes sala 

Ekskursija sāksies agrā rītā ar transferu uz lidostu un pārlidojumu uz Lansaroti. Jūsu pirmās pieturvietas salā būs gleznainie Mačeras, Ugas un Jaisas ciematiņi, kam tradicionāli raksturīgi koši balti namiņi. 

Ekskursija turpināsies ar apbrīnojamas vietas – Salinas del Janubio apmeklējumu, kur sena vulkāna krāterī tiek iegūta sāls. Turpat netālu skatīsiet Los Hervideros klinšu krastu un "nereāla" izskata smaragdzaļo lagūnu El Golfo. Pēc tam Jūs dosieties uz Timanfaijas Nacionālo parku, kur apmeklēsiet mīklainos un fascinējošos Uguns kalnus (Montanas del Fuego), kur izveidots arī slavenais „vulkāniskais” maršruts, kura noslēguma daļu Jūs veiksiet eksotiskā „pārgājienā” kamieļa mugurā. 

Nākamā Jūsu ceļojuma pieturvieta būs La Geria vīnkopības rajons, kur kādā no bodegām-vīna pagrabiņiem Jums piedāvās vietējo vīnu karti, t.sk. arī populārās vietējās markas vīnu Malvasia. Tālākajā ekskursijas gaitā Jūs pabūsiet salas agrākajā galvaspilsētā Tegisē (Teguise), apmeklēsiet iespaidīgo skatu laukumiņu Arijas (Haria) ciematiņā, Tūkstošs palmu ieleju un daudzus mazus, taču gleznainus ciemus. Ieradušies Mirador del Rio skatu laukumā, būsiet apburti no skatiem, kas pavērsies Jūsu acīm – viss blakus esošās mazās La Graciosa saliņas ainavu skaistums būs Jums kā uz delnas.

Kā ievērojami un iespaidīgi objekti, kurus Jūs skatīsiet šīs iespaidiem bagātās ekskursijas noslēgumā, minami vulkānisko alu kompleksi Hameos del Agva (Jameos del Aqua) un Cueva de los Verdes (6 km garš tunelis lavā!). Ceļš līdz šiem kompleksiem ved cauri Koronas vulkāna lavas laukiem, un tas jau vien ir ko vērts! 

 

Gvimaras piramīdas un Kandelarija 

Ceļojums zudušās Atlantīdas pagātnē, iepazīšanās ar tautu, kas atnākusi no „nekurienes”, salu pirmiedzīvotāju izcelsmes noslēpumi un teorijas, vēsture un skaistākās leģendas: Hesperīdu dārzs, kur Hēraklam bija jāiegūst zelta āboli, peldošā sala-spoks San Borondon...

Salas dienvidu piekrastē netālu no galvaspilsētas atrodas Kandelarijas (Candelaria) pilsēta. Leģenda vēsta, ka tieši šeit 14.gs., laikā, kad salā vēl dzīvoja pagāni guanči, krastā tika izskalota melna Dievmātes, Kanāriju salas svētās aizgādnes, statuja.

Tālāk Jūsu ceļš vedīs uz Guimaras ciemu, kas vēl 15. gs. beigās bija rezidence vienam no 9 Tenerifes virsaišiem. Ievērojamākā vieta šajā ciemā ir Piramides de Guimar. Šīs piramīdas līdz pat mūsdienām ir mīkla, kuru arheologi nespēj atrisināt. Runa ir par sešām taisnstūra piramīdām, līdzīgām tām, kādas cēluši maiji un acteki Meksikā. 

 

Lalagunas pilsēta un Tagananas ciems 

Iepazīstiet salas ziemeļaustrumu daļu, kas tūristu apskatei pagaidām tiek piedāvāta salīdzinoši reti, taču ir ļoti interesanta un pievilcīga! Te neskartās dabas burvība harmoniski apvienojas ar tālas pagātnes sadzīviskām tradīcijām un senu laiku reminiscensēm senu pilsētu kvartālu, muižiņu un konkistadoru laikos celtu ēku veidā. Ļoti interesanta šajā aspektā ir senā Tenerifes galvaspilsēta La Laguna. Savukārt pastaiga Monte de las Mercedes relikto lauru mežā ļaus ne vien redzēt mūžsenu dabas objektu, bet arī izjust šīs civilizācijas neskartās vietas neaprakstāmo valdzinājumu. Šīs ekskursijas laikā Jūs apmeklēsiet arī vienu no visskaistākajām un savdabīgākajām vietām Tenerifē – Tagananas zvejnieku ciematiņu. Tur Jūs nokļūsiet, parbraucot Anagas kalnu grēdu pa tās šaurajām kalnu ielejām ar atsevišķām viensētām, kas it kā aizklīdušas no pasaules – laika ritums šajās vietās, šķiet, ir apstājies. 

Ekskursijas laikā Jums būs iespēja pabūt arī pasaulē lielākajā mākslīgajā liedagā – Las Teresitas, uz kuru smiltis atvestas no paša Sahāras tuksneša. Tur varēsiet arī nopeldēties. 

 

Šovs "Piramide de Arona” 

Šis ir priekšnesums, kuru iestudējusi viena no labākajām spāņu dejas horeogrāfēm pasaulē Karmena Mota.  Visu savu dzīvi viņa ir veltījusi spāņu baletam. Un šī mīlestība uz deju rod izpausmi ikkatrā viņas veidotajā izrādē, liekot publikai te ietrīsēties, te uzgavilēt pārdzīvojumā. Motas stilu atpazīst visā pasaulē, pateicoties tikai viņas horeogrāfijai piemītošajiem akcentiem un savdabīgajiem izteiksmes līdzekļiem. Šīs fascinējošās izrādes laikā Jūs nokļūsiet brīnumainā jutekliskuma apdvestā pasaulē, dimensijā, kas atklāj visu spāņu dvēseles ugunīgo kaisli. Flamenko priekšnesums – tā ir spoža dejas, mūzikas un dziesmu uguņošana, tā ir kaislība, dejotāju virtuozā tehnika un ekskluzīvi dalībnieku tērpi. 

Izrādi veido divas daļas. Pirmā ir kā ievadvārdi, kā mēģinājums pirms otrās daļas. Viena un tā paša mūzikas motīva pavadīta dejotāju grupa Jums atklās trīs pēc rakstura pilnīgi atšķirīgus dejas stilus: bolero, spāņu klasisko deju un flamenko. 

Izrādes otrajā daļā – pasaulslavenu literāru darbu jutekliska interpretācija dejas valodā.  

 

Ekskursiju cenas no 40 EUR