cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Kofu ievērojamas apskates vietas

Korfu salas apskates ekskursija

Apskates ekskursijas laikā Jums būs iespēja iepazīt lielu daļu šīs brīnišķīgās zaļās salas. Mēs dosimies uz Ahileja pili – šeit vasaras pavadīja Austrijas – Ungārijas imperatore Elizabete Habsburga. Iepazīstot pili, Jūs sapratīsiet, kāpēc Elizabete šeit pavadīja tik daudz laika. Pati pils ir ļoti mājīga un piemērota trauslajai princesei Sisi. Milzīgais dārzs apbur ar savu pasakaino skaistumu! Līdzīgas sajūtas rada arī skati, kuri paveras no pils skatu laukumiem.
Pēc ekskursijas būs neliela atpūta, kuras laikā iepazīsimies ar Vasilaki ģimeni, kuri tiek uzskatīti par lielākajiem tradicionālo kumkvata un riekstu saldumu, kā arī tradicionālo kumkvata liķieru ražotājiem Kerkirā. Jums būs iespēja visu nogaršot un iegādāties. Tālāk mēs dosimies uz Adrijas jūras apskaloto Paleokastricu ar tās apbrīnojamajiem līčiem sirds formā. Šeit mēs apmeklēsim slaveno vīriešu klosteri Zoodohu Pigis, kas celts XIII ds. Pēc klostera apmeklējuma, interesenti par nelielu papildus maksu varēs doties izbraukumā ar laivām un apmeklēt savdabīgās piekrastes alas. Leģendas vēsta, ka viena no alām Nausikaja atrada garajā jūras ceļojumā spēkus zaudējušo Odiseju. Ekskursijas noslēgumā apmeklēsim kolorītu grieķu ciematu, kas slavens ar šeit ražoto olīveļļu, garšvielām un jaukiem suvenīriem.

Kruīzs uz Bari pilsētu Itālijā

Aicinām Jūs aizraujošā jūras ceļojumā uz Itāliju, uz skaisto pilsētu – ostu Bari.
Pēc patīkama brauciena pa jūru, Bari ostā Jūs sagaidīs komfortabls autobuss. Ekskursija sāksies ar slavenās pareizticīgo svētvietas Sv. Nikolaja Brīnumdara baznīcas apmeklējumu. Šeit atrodas viņa pīšļi, kurus pielūgt ierodas tūkstošiem svētceļnieku no visas pasaules. Pēc tam dosimies ekskursijā pa Bari pilsētu. Jums būs iespēja apmeklēt lielāko pareizticīgo krievu misiju rietumos. Tad kājām dosimies pastaigā pa pilsētas senajām ieliņām. Brīvajā laikā Jums būs iespējams izbaudīt pilsētas atmosfēru, apmeklējot tavernas un veikaliņus.


Kerkiras apskates ekskursija

Aicinām Jūs uz apskates ekskursiju Korfu salas galvaspilsētā Kerkirā, kas ir viena no senatnes smalkākajām grieķu pilsētām – Venēcijas aristokrātijas pilsēta. Šīs aristokrātu pilsētas simbols ir Listonas iela, kas ir maza Parīzes Rju de Rivoli kopija. Pa šo ielu drīkstēja pastaigāties tikai īpaši augsti aristokrātijas pārstāvji, kuru vārdi tika ierakstīti speciālā sarakstā – Liston.
Kerkira ir divu cietokšņu pilsēta: no vienas puses to ierobežo Vecais Bizantijas cietoksnis, no otras puses – Jaunais cietoksnis, kas tika uzcelts pilsētas aizsardzībai pret turku uzbrukumu. Pie jaunā cietokšņa viduslaiku sienas atrodas bareljefs par godu Fjodoram Ušakovam – neuzvaramajam admirālim, kurš vairākkārt glāba salu no ienaidnieku uzbrukumiem. Par saviem nopelniem viņš tika ieskaitīts svēto kārtā.
Ekskursija sākas ar Kanoni pussalas skatu laukumu, no kurienes paveras skats uz slaveno Pondikonisi saliņu un lidostas skrejceļu. Pēc tam dosimies uz Vlahernas Dievmātes klosteri. Ekskursijas turpinājumā būs pastaiga pa vēsturisko centru un viduslaiku ieliņām, apmeklēsim slaveno Spianada laukumu, Sv. Mihaila un Sv. Georgija pili, kas senāk bija Grieķijas karaļa rezidence, un pilsētas aizstāvja Sv. Spiridona baznīcu, kur glabājas viņa pīšļi. Interesanti, ka svētā ķermeņa temperatūra jau vairākus simtus gadu ir 36,6 grādi! Kā dzīvam cilvēkam! Runā, ka viņš ļoti bieži pastaigājoties pa salu, lai palīdzētu tiem, kuriem tas ir nepieciešams, un zinātu, kas notiek Kerkīrā. Tieši tāpēc mācītāji katru pusgadu viņam maina apavus, jo vecie apavi ... nonēsājas!

Paksos Antipaksos kruīzs

Ceļojums uz mazākajām Jonijas arhipelāga salām - Paksos unAntipaksos, kas atrodas netālu no Korfu dienvidu piekrastes – tā ir iespēja atpūsties no vasaras svelmes, izbaudīt Jonijas jūras klusumu un skaistumu, vienlaicīgi iegremdēties debeszilajā jūrā un senajā leģendā. Mīti stāsta, ka jūras dievs Poseidons iecirta savu trijžuburi Korfu salā un atdalīja tās daļu, bet šo jauno saliņu pārvietoja vairāk uz dienvidrietumiem, izveidojot jaunu mīlas ligzdiņu savai mīļotajai Amfitrītai. Leģenda vēsta, ka tā radās Paksos sala. Kruīza laikā kuteris peldēs gar leģendārajām noslēpumu pilnajām alām. Ja ticēt leģendām - šeit Poseidons slēpa Amfitrītu savas prombūtnes laikā, kamēr aizstāvēja Jonijas jūru. Šīs alas apbur ar saviem akvamarīnu krāsas ūdeņiem un galvu reibinošajām klintīm. Pie Antipaksosas kuteris apstāsies. Šeit Jums būs iespēja izpeldēties kristāldzidrā ūdenī vai vienkārši atpūsties un izbaudīt skatu. Mūsdienās nav daudz vietu uz zemes, kuras līdzinātos šim neskartajam stūrītim ar tā bezgalīgo mieru. Mūsu pēdējā piestātne būs Gaijosā, Paksos salas galvaspilsētā. Pēdējā laikā Gaijosa kļuvusi plaši pazīstama kā miljonāru paradīze - atpūtas vieta bagātajiem un slavenajiem. Skaļa, neliela pilsēta, ar daudziem veikaliem, bāriem un restorāniem. Gaijosa – lieliska vieta, lai nobaudītu tradicionālo grieķu virtuvi vai iegādātos neparastus suvenīrus, kuri tiek veidoti uz šīs salas. Pastaiga būs ļoti patīkama. Labu ceļa vēju, prieka pilnu ceļojumu!

Zirgu izjādes

Lieliska izklaide pieaugušajiem un bērniem! Korfu ir viena no zaļākajām Grieķijas salām, kas padara to par izjāžu paradīzi. Tūkstošiem olīvkoku veido patīkamu ēnu, kas paglābj no pusdienu saules. Grunts ceļu jūdzes ļauj bez šķēršļiem izbaudīt Korfu burvīgo apkārtni zirga mugurā. Zirgu audzētava atrodas ainaviskajā Kato Korakiana ciemā. Ierodoties zirgu stallī Jūs apskatīsiet zirgus, kuri ir ideāli piemēroti gan iesācējiem, gan arī pieredzējušajiem. Jums tiks izsniegtas speciālas ķiveres un novadīta neliela instruktāža. Ekskursija sniegs Jums mieru un apmierinātību!

 

 

Pikniks uz kuģa

Ielūdzam Jūs aizraujošā jūras ceļojumā, kura maršruts ies gar salas rietumu krastu, kuru apskalo Adrijas jūras ūdeņi. Kuģis aties no piestātnes Paleokastricā (vai Kerkīrā), vienā no skaistākajām salas vietām. Neaizmirstiet fotoaparātus: šī ceļojuma laikā Jums būs iespēja ieraudzīt daudzas lieliskas ainavas, pārsteidzošas jūras līču krāsu gammas, zeltainas pludmales, kolorītas mājiņas krastmalās … Kuģa komanda – draudzīgi un pieredzējuši „jūras vilki” – darīs visu, lai šis izbrauciens kļūtu par patīkamu piedzīvojumu. Visiem par prieku apstāsimies vienā no lieliskākajām pludmalēm, kur Jums būs iespēja nopeldēties un sauļoties. Atgriežoties uz kuģa, Jūs sagaidīs pārsteigums no komandas - tradicionālās grieķu pusdienas uz klāja.

Grieķu vakars tavernā

Šajā vakarā mēs Jums piedāvājam no sirds izpriecāties „grieķu stilā”! Ielūdzam Jūs uz svētkiem tradicionālajā tavernā „Tripa”, kur katrs no mums varēs sajusties kā grieķis. Jūs uzzināsiet, ka leģendārais grieķu dzīvesprieks un māka priecāties pārsneidz gaidīto. Kolorītās nacionālās dejas profesionālu dejotāju izpildījumā, dziesmas un mūzika dzīvā orķestra izpildījumā, garšīgi cienasti un vīns – radīs sajūtu, ka esat ciemos pie draugiem, kuri Jūs jau sen gaidīja un mīl. Tavernas saimnieki patiesi priecāsies par Jūsu lielisko garastāvokli un jautrību, bet iemācoties dejot grieķu dejas, Jūs patiešām iegūsiet viņu simpātijas. Patīkamu Jums atpūtu, spilgtus iespaidus!

Jeep safari

Šī ekskursija būs interesanta visiem, kuri vēlas pieskarties īstajai Kerkīras salas dabai, ieskatīties tās apslēptajās vietās. Ar nelielu ātrumu džipi vedīs jūs pa „nestaigātām” takām, Jums būs iespēja piestāt un nofotografēties vai apskatīt putnus un daudzus citus salas iemītniekus. Šeit viņiem neviens nedara pāri, tādēļ viņi nebaidās no cilvēkiem. Pilnīgi iespējams, ka tie ļaus sevi pabarot. Ciprešu aromāts un jūras vēsums – tā ir patiesā Kerkīras bagātība. Ieelpojiet Kerkīras gaisu un Jums noteikti radīsies vēlme atgriezties šeit atkal!

Zilā lagūna un kontinentālā Grieķijas

Tikai 25 minūšu brauciens ar kuteri un mēs nokļūsim pie vēsturiskajām jūras alām Murtos. Otrā pasaules kara laikā šeit Grieķijas jūras kara flotes kuģi aiz jocīgi izlocītas krasta līnijas un bākas slēpās no ienaidniekiem. Šīs dienas otrā pietura būs skaistais līcis, kur tika uzņemta filma „Zilā lagūna”. Šeit kuģis izmetīs enkuru uz 1 stundu. Jums būs iespēja izmēģināt savus spēkus daivingā vai izpeldēties Zilās Lagūnas ūdeņos. Tad mēs lēnām dosimies gar un starp daudzām mazām saliņām un apstāsimies pasakaini skaistās Sv.Paraskevi piekrastē. Tiem, kuriem būs vēlme izpētīt jūras dzelmi, tiks izsniegtas ūdens peldēšanas maskas. Uz kuģa klāja tiks pasniegtas pusdienas. Mūsu šīsdienas pēdējā pietura būs Sivota ciems. Tas ir kluss, ainavisks piejūras ciems. Šeit ir daudz veikalu, kuros ir vērts iegriezties. Atpakaļceļā, peldot gar Jonijas jūras saliņām, Jums būs iespēja ieraudzīt, cik daudz jūras cīņu senatnē nācās izturēt grieķiem, lai aizsargātu savas salas. Daudzi kuģi nogrima un to paliekas joprojām redzamas Jonijas jūras dzelmē.


Korfu salas klosteri – vienas dienas svētceļojums

Ceļojums sākas agri no rīta. Dosimies uz Korfu salas ziemeļiem – uz sieviešu klosteri Pantokratos. Klostera katedrālē atrodas svēto šķirsti, bet galvenais klostera māsu uzdevums ir ikonu gleznošana. Ikonas šeit tiek gleznotas bizantiešu stilā – pārsteidzoši spilgtā un priecīgā krāsu gammā. Šīs ikonas šodien ir daudzu dievnamu un klosteru svētumi arī tālu aiz Grieķijas robežām.
Ceļojuma turpinājumā dosimies uz Kamarelas apkārtni, kur atrodas svētais isihastīrijs (vieta klusēšanai), kas veltīts Pantokratoram. Šeit ir saglabājušās senā dievnama paliekas ar pārsteidzošām postbizantiešu freskām. Jums būs interesanti nobaudīt arī Pantokratora klosterī pašu ražoto oliveļļu un vīnu. Nākamā svētceļojuma vieta būs svētās mocekles Paraskevi klosteris. Tas atrodas pārsteidzoši skaistā vietā kalnos. Pedējā svetceļojuma vieta būs viens no diviem klosteriem: Visusvētās Kasopitras Dievmates klosteris vai svētās mocekles Evfimijas klosteris.