cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Batumi

Batumi

Batumi ir otra lielākā pilsēta Gruzijā un Adžārijas reģiona galvaspilsēta. Pilsēta atrodas Melnās jūras krastā, kas to padara par izcilu atpūtas galamērķi. Batumi ir apvienots viss – vecpilsēta un augstceltnes, skaista, plaša jūrmala, plaši dārzi un pilsētas laukumi, ekstrēmais sports, izklaides parki, delfinārijs un jūras kruīzi.

Batumi ir liela pilsēta un, lai aptvertu tās plašumu un skaistumu, vislabākais to darīt no augšas. Tas iespējams, piemēram, no 55 m augstā Batumi panorāmas rata, vai braucot vagoniņā pa trošu ceļu. Braucot pa 2586 m garo trošu ceļu varēs apskatīt pilsētas ainavas, jūras un kalnu skatus. Tā kā Batumi ir ļoti daudz augstceltņu, skaistas ainavas no augšpuses var baudīt pat no viesnīcas numura, vai uzbraucot uz restorānu 130 m augstajā Alfabēta tornī, kas pēc izskata atgāina DNS modeli un attēlo gruzīņu alfabēta 33 burtus.

 

Batumi pludmale

Centrālā Batumi pludmale atrodas pie paša pilsētas centra. Pludmale ir ļoti plaša – aptuveni 30-50 m un aptuveni 7 km gara un klāta ar lieliem oļiem. Pilsētas pludmale ir bezmaksas un to var apmeklēt jebkurš. Par nelielu maksu ir pieejami atpūtas krēsli, pārģērbšanās kabīnes, duša. Visaugstākā jūras temperatūra ir sākot no jūnija līdz septembrim – vidēji 22-270 C.
 

Ali un Nino skulptūra - viens no Batumi simboliem. Skulptūras pamatā ir skumjais stāsts par puisi no Azerbaidžānas – Ali un Gruzijas princesi Nino, kas ir iemīlējušies un pārvar daudzas grūtības ceļā, lai tomēr būtu kopā. Pēc abu tikšanās drīz vien sākas karš un Ali tiek nogalināts. Katru vakaru 19:00 abas skulptūras daļas uzsāk kustību viena otrai pretī, lai beigās izietu viena otrai cauri un atkal attālinātos.

 

Batumi bulvāris - Bulvāris stiepajas gar jūras piekrasti un ir piepildīts ar pludmales bāriem, kafejnīcām, atrakcijām bērniem, kā arī krāsainiem ūdenskritumiem. Tas ir viens no garākajiem piejūras bulvāriem pasaulē un mūsdienās sasniedzis kopumā 7 km garumu.

 

Batumi delfinārijs – reizēm Batumi apmeklētāji var ieraudzīt delfīnus Melnajā jūrā, tāpēc delfīni arī ir viens no Batumi simboliem, kas attēlots arī vairākās skulptūrās pilsētā. Batumi delfinārijs ir viena no apmeklētākajām vietām Batumi. Delfīnu šovu var apmeklēt pat līdz 700 cilvēku vienlaicīgi un tie notiek 3 valodās – gruzīnu, angļu un krievu. Ja kāds vēlas, šeit var arī peldēt ar delfīniem!


Arī
netālu no Batumi ir daudzas vietas, ko apskatīt, it sevišķi, ja esi te ieradies pirmo reizi. Adžārija ir mājvieta unikālai florai un faunai. Te Jūs atradīsiet skaistus subtropu mežus, smilšu kāpas, skaistus ezerus, kā arī kalnainus apvidus.

 

Batumi botāniskais dārzs

Tikai 9 km attālumā no Batumi pilsētas, pašā jūras krastā un līdz pat 220 m augstumā virs jūras līmeņa atrodas Batumi botāniskais dārzs. Te apskatāma ne vien ļoti daudzveidīgas augu šķirnes, bet arī skaistas ainavas.

Mtirala nacionālais parks

Atrodas aptuveni 30 km attālumā no Batumi. Ūdenskritumi, straujas kalnu upes, kalnu ainavas – viss atrodas šajā nacionālajā parkā. Ekstrēmāku izklaižu cienītāji var doties pāŗgājienā pa trošu ceļu. Mtirala vārda skaidrojums ir “raudāšana”, tas tamdēļ, ka šeit ir liels mitrums un nokrišņu daudzums, kas veido arī unikālo augu, dzīvnieku daudzveidību.

 

Machakhela nacionālais parks

Machakaletas ir viena no reģiona unikālākajām ekosistēmām un atrodas tikai 30 km attālumā no Batumi. Teritorija ir kalnaina ar bieizem, seniem mežiem. Papildus tam, šeit esošajiem ciematiem, ir aizraujoša vēsture, kas atspoguļojas iedzīvotāju folklorā un amatniecībā. Līdztekus pārgājieniem, ūdenskritumu vērošanai un peldēšānai, Machakhaletā ir cietoksnis, ieroču kalēju darbnīcas, etnogrāfijas muzejs, seni akmens arkveida tilti, kā arī interesanta arhitektūra.

 

Adžārijas virtuve un vīns

Tradicionāli Gruzīņu svētiki ir ar iekļautu plašu gruziņu ēdienu izvēli. Galdi tiek noklāti ar dažādiem tradicionāliem ēdieniem, kas papildināti ar vietējā ražojuma vīnu un galda košām galda dekorācijām. Kalnainajā Adžārijas reģionā ēdienos plaši tiek lietoti piena produkti, kas ir svarīga sastāvdaļa daudzos ēdienos. Visslavenākais Adžārijas ēdiens ir laivas formas Adžārijas hačapuri. Arī vīna kultūra ir ļoti nozīmīga Gruzijas un Adžārijas sastāvdaļa. Adžārijā tiek audzētas aptuveni 50 dažādas vīnogu šķirnes, kas tiek plaši izmantots vīnu gatavošanā. Vēsturiskais Adžārijas vīna izgatavošanas centrs atrodas Kedā, vien 40 km attālumā no Batumi.

 

×
×
×
×