cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Provansa

Provansa

Provansa ir reģions Francijas dienvidaustrumos, kas robežojas ar Itāliju un Vidusjūru. Provansa atpazīstama ar sauli, lavandu laukiem, vīnogu laukiem, olīvkoku birzīm un Vidusjūras piekrasti, ieskaitot skaisto Franču rivjēru, ar tādām pilsētām kā Nica, Kannas un Sentropēza.

Provansas reģions atpazīstams kā vieta, kur doties apskatīt plašos lavandas laukus. Vislabākais laiks, lai apskatītu ziedošos lavandas laukus ir no jūnija beigām līdz augusta sākumam. Valensoles lavandas lauki ir iespējams visvairāk fotografētākie lavandas lauki pasaulē.

Aptuveni 2000 gadus senā vēsturē Provansa bija daļa no romiešu Gallijas. Romiešiem dodoties prom, te palikušas pēdas no romiešu kultūras – pieminekļi, ēkas un Francijas pirmie vīna dārzi. Viena no iespaidīgākajām šādām vietām ir Arlas amfiteātris, kas agrāk bija gladiatoru cīņu norises vieta. Arī Francijā vecākais ceļš via Domitia sniedzas cauri Provansas reģionam. Ceļu būvējuši romieši un tas savienoja Spāniju un Itāliju.

Provansa ir mājvieta Francijas dziļākajam kanjonam un elpu aizraujošiem kalnu ceļiem. Verdonas aiza ir viena no Provanas centrālās daļas dabas brīnumiem, ko var lieliski izbaudīt, dodoties pārgājienā pa kādu no takām vai braucot pa upi ar laivu. Iespaidīgākā taka, ir Blanc-Martel, kas sniedzas 14 km garumā gar aizu un atklāj daudz skaistas dabas ainavas un ir īsta paradīze pārgājienu cienītājiem. Verdonas nacionālajā parkā apskates vērta ir pilsēta Moustiers Sainte-Marie, kas atzīta par vienu no skaistākajām Francijas mazpilsētām.

Marseļa


Marseļa ir vecākā pilsēta Francijā un viena no vecākajām pilsētām Eiropas rietumdaļā. Jau izsenis tā ir bijusi viena no nozīmīgākajām ostām Vidusjūras reģionā. Galvenā tūristu apmeklētā vieta pilsētā ir vecā osta, kas darbojas jau vairāk kā 2000 gadus. Aptuveni 1,5 km no Marseļas krastiem var apskatīt Ifas salu un cietoksni, kas kļuvis slavens kā grāfa Monte Kristo ieslodzījuma vieta A. Dimā romānā.

Pati Marseļa nav pludmales kūrorts, tomēr tās netālā apkārtnē ir apskatāmas vienas no skaistākajām pludmalēm Francijā. Starp Marseļu un Kasī pilsētu atrodas Kalanku nacionālais parks (Calanques), kas izceļas ar saviem klinšainajiem, nelielajiem līcīšiem un romantiskajām pludmalēm. Viens no ainaviskākajiem šādiem līcīšiem ir En -Vau, kur ūdens ir neiedomājami dzidrs un ieskauts ar augstām klintīm.

Nica


Nica ir Franču rivjēras galvaspilsēta, kā arī viens no populārākajiem tūrisma galamērķiem pasaulē. Šajā pilsētā apvienota skaista daba, vēsture, kultūra, lieliska virtuve, atpūtas iespējas, izklaides iespējas. Pašā centrā ir burvīga vecpilsēta ar pasteļkrāsas mājām un šaurām ielām, kā arī tirgu, kur nopirkt svaigākos produktus un suvenīrus. Vecpilsēta ir lieliska vieta, kur pasēdēt kafejnīcā un baudīt vietējo atmosfēru.

Nicā ir iespējams apskatīt Anrī Matisa vai Marka Šagāla muzejus un viņu mākslas darbus, kā arī neskaitāmas citas mākslas galerijas un muzejus.

Gar pilsētu visās tās garumā stiepjas gara promenāde jūras krastā, kas ļoti iecienīta tūristu vidū. Tāpat kā promenāde, tā arī pludmale stiepjas 5 km garumā. Pludmale klāta lieliem oļiem. Kopumā pludmale sadalīta vairākās zonās – gan publiskās, gan privātās.

Aviņona


14. gadsimtā šī bija pāvesta mājvieta. Pilsētas galvenais apskates objekts ir pāvesta pils, kas ir viena no nozīmīgākajām viduslaiku gotiskajām celtnēm Eiropā, kā arī lielākā gotiskā pils pasaulē. Tā kalpoja gan kā pils, gan kā nocietinājums un bija kristietības centrs 14. gadsimtā. Pils atvērta ekskursijām un tajā var apskatīt vairāk kā 25 telpas – kapellas, ceremoniju zāles, banketu zāles, guļamistabas u.c.

Vēl viena nozīmīga Aviņonā ir tilts pāri Ronas upei. Apdziedāts slavenā franču dziesmā “Sur le pont d’Avignon” tilts sāktonēji bijis 920 m garš, 4 metrus plats un ar kopumā 22 arkām. Tas kalpojis kā nozīmīgs svētceļnieku ceļš. Šobrīd palikusi tikai daļa no tilta, kas iekļauta UNESCO pasaules mantojumu sarakstā.

Sezāna ceļš


Sezāna ceļš ir vienīgais ceļš Francijā, kas iekļauts Francijas vēstures pieminekļu sarakstā. Ceļš savieno divas pilsētas Aix-en-Provence un Le Tholonet. Ceļš nodēvēts par Sezāna ceļu 1959.gadā. Šī vieta īpaša ar savu neparasto dabas skaistumu, ko savās gleznās iemūžinājis Pols Sezāns. Ceļš ved gad Saint-Victoire kalnu masīvu, kas ļoti iedvesmojis mākslinieku un attēlots neskaitāmās gleznās. Kopējais ceļa garums ir 60 km un reizi gadā tas tiek slēgts autotransportam, lai organizētu kultūras aktivitātes šajā ceļa posmā.

×
×
×
×