cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Toskāna

Toskāna

 

Toskāna ir reģions centrālajā Itālijā. Toskāna ir iespējams lielākā mākslas glabātāja pasaulē, jo te atrodamas unikālas gleznas, skulptūras, freskas kā arī arhitektūras pērles. Toskāna nav tikai par mākslu, tūristi šeit ierodas arī, lai izbaudītu skaistās lauku ainavas, pludmales, izbaudītu itāļu virtuvi un vīnu.

Toskānas reģionam ir 500 km gara krasta līnija, kas pateicoties tās dabiskajam skaistumam, ir Itālijas visapmeklētākais tūristu galamērķis. Krasta līnija ir ļoti daudzveidīga – ir gan smilšainas plašas pludmales, gan akmeņaini krasti, tāpat arī 20 zilā karoga pludmales. Toskānas reģionā ir 7 salas, no kurām lielākās ir Elba un Giglio. Šie kristāldzidrie ūdeņi ir ideāli piemēroti snorkelēšanai, bet tiem, kas vēlas, ko aktīvāku, ir pludmales, kur iespējama arī sērfošana.

Florence

Renesanses un itāļu valodas šūpulis – Florence, Toskānas reģiona galvaspilsēta apburs ar savu šarmu, skaisto arhitektūru. Tā ir gluži kā īsts brīvdabas muzejs, pildīta ar nozīmīgiem mākslas darbiem. Florences atpazīstamākā vieta ir ir Florences doms, kas majestātiski paceļas virs šīs Renesanses laika pilsētas. Doms tika būvēts aptuveni 150 gadu un parasti ir pilsētas apskates sākumpunkts. Florence ir mājvieta tādiem renesanses mākslas darbiem, kā Mikelandželo Dāvida statujai un slavenajai Botičelli gleznai “Jaunavas dzimšana”. Florence ir arī mājvieta pasaulē lielākajai renesanses mākslas kolekcijai, kas atrodas “Galleria degli Uffizi”. Šeit būs apskatāmas vairākas Botičelli gleznas, kā arī slavenā Mediči ģimenes mākslas kolekcija, kas novēlēta pilsētai ar norunu, ka tā nekad neatstās šo pilsētu.

Sjēna

Otra lielākā pilsēta Toskānas reģionā – viena no skaistākajām Itālijas viduslaiku pilsētām. Šeit nonākot, liekas, ka laiks ir kaut kādā brīdī apstājies un saglabājis to viduslaiku noskaņu, kas atspoguļojas ēku ķieģeļu sienās. Sjēnas pašā sirdī atrodas laukums Piazza del campo, kas tiek uzskatīts par vienu no Eiropā iespaidīgākajiem viduslaiku laukumiem. Leģenda vēsta, ka Sjēnu dibinājis viena no Romas dibinātāja (Rema) dēls, šī iemesla dēļ daudzviet pilsētā atradīsiet vairākas statujas ar slaveno vilku māti, kas zīda Remu un Romulu. Sjēnā katru gadu 2.jūlijā un 16 augustā notiek katra vietējā iedzīvotāja ļoti gaidīts pasākums – Palio, kas ir jāšanas sacīkstes ar aizsākumiem no 14.gadsimta.

San Gimignano

Tā ir neliela viduslaiku pilsēta Sjēnas provincē, kas atrodas pakalnā un to visapkārt ieskauj akmens siena. Atpazīstama ar saviem skaistajiem viduslaiku torņiem, kas paceļas virs pilsētas. Pilsētas bagātākās ģimenes viduslaikos te uzcēla aptuveni 72 torņu mājas, kā savas bagātības un varas simbolu. Līdz mūsdienām saglabājušās vien 14. Augtākais tornis ir Torre Grossa, kas ir atvērts apmeklētājiem un no kura paveras lielisks skats pāri pilsētai un tuvējai apkārtnei.

Kjanti ieleja

Kjanti ieleja ir slavens vīndaru reģions Toskānā. Tas atrodas starp Florenci un Sjēnu un tā ainavu iezīmē kilometriem gadi blīvi vīna dārzi, zaļi pakalni, kastaņu meži, olīvkoki, nelieli viduslaiku ciemati, lauku mājas, mazām lauku baznīcām, kā arī akmeņu pilīm. Tā ir arī dzimtene vienam no pasaules labākajiem sarkanajiem vīniem: Chianti. Šeit varat doties ekskursijā pa vīna laukiem, doties degustācijā vai piedalīties kādā no vīna festivāliem, ko šeit ik gadus rīko.

Piza

Piza atpzīstama visā pasaulē ar savu ieslīpo torni, kas atrodas tieši pie slavenā laukuma Piazza dei Miracoli. Šai laukumā atrodas četras baltas viduslaiku celtnes, ieskaitot iespaidīgu katedrāli un tās slīpo zvanu torni. Tornis palicis ieslīps jau tā būvniecības laikā 12.gadsimtā, jo zeme bija pārāk mīksta un nevarēja noturēt torņa svaru. Līdz pat 1990. gadam torņa slīpums bija sasniedzis 5,50, pēc kā tika veikti darbi torņa balstīšanai, kas vainagojies panākumiem un šobrīd torņa slīpums ir samazināts līdz 40. Torni var apskatīt arī no iekšpuses un doties līdz pat tā augšai pa aptuveni 300 pakāpieniem.

Elbas sala

Neaizmirstamas dabas ainavas, kristāldzidra jūra, kalnu ieskauti līcīši, vīna dārzi un saule – tas viss raksturo Toskānas lielāko salu- Elbu. Tā atrodas tikai 1 h brauciena attālumā no cietzemes. Elbas sala atpazīstama arī kā Napoleona trimdas vieta, kur viņš pavadīja no 1814-18145.gadam. Uz salas ir apskatāmas villas, kur reiz dzīvojis Napoleons, kā arī ir iespējams pieteikt ekskursiju “pa Napoleona pēdām”, ja vēlaties doties slavenā imperatora pēdās un uzzināt ko jaunu.

×
×
×
×