cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Dienvidāfrikas republika

Dienvidāfrikas Republika ir pārsteidzoša ar savu dažādību. Valsts ir bagāta ar kultūras dažādību ko veido dažādās etniskās grupas – ciltis. Dažas no šīm ciltīm piedāvā ceļotājiem praktizēt kādu no cilts tradīcijām kā arī iegādāties rokām darinātus suvenīrus. Lielākās pilsētas piedāvā izbaudīt iepirkšanās prieku, ko nodrošina simtiem veikalu un veikaliņu.  Ir dažādas aktīvās atpūtas iespējas kā golfs, niršana, gumijas lēkšana, sērfošana kā arī dažādas pastaigu takas un kalnos kāpšana.Dienvidāfrika ir izpelnījusies arī pasaules uzmanību kā viena no vadošajām izejvielu piegādātājvalstīm un tā atradnēm. Ļoti iespējams, ka pastaigājoties pa noteiktu teritoriju – varēsiet atrast savu dimanta gabaliņu.

DĀR atrodas Āfrikas kontinenta dienvidos, tās ūdens robežas austrumos ir Indijas okeāns un rietumos Atlantijas okeāns, kurā iestiepjas Labās Cerības rags.
 
Platība: 1 219 090 km2
Galvaspilsēta: Pretorija 
Iedzīvotāju skaits: 60,731,936 (2022.gads)
Valsts valoda: apstiprinātas 11 dažādu tautību un etnisko grupu valodas kā angļu, afrikaneru, isindebele, isiķhosa, isizulu, sisvati, ziemeļsoto, sesoto, secvana, šiconga, čivenda.
Reliģija: protestanti 36,6 %, katoļi 7,1%, musulmaņi 1,5%, citi kristieši 36%, citi 2,3%, nenoteikta 1,4%, ateisti 15,1% (2001.g.)
IKP/PP: $15,361 (2022.gads)
Valūta Dienvidāfrikas rands (ZAR)
Valsts pārvaldes forma: prezidentāla republika. Teritorijas administratīvais iedalījums – 9 provinces
Augstākais punkts: Njesuthi kalns (3,408 m)
Lielākās pilsētas:  Keiptauna, Durbana, Johannesburga
Reljefs: dienvidos un austrumos - kalni un pakalni. Austrumos atrodas savannas, uz dienvidiem subtropu un musonu meži, valsts vidienē atrodas tuksnešaina savanna, stepes, krūmāji un Karru tuksnesis.
Dabas resursi: akmeņogles, mangāns, hroms, vanādijs, cirkonijs, urāns, platīns, zelts, dimanti, u.c.
Klimats: DĀR atrodas tropu un subtropu klimatiskajā joslā. Janvāra vid. temperatūra 18–27°C, jūnijā 7–10°C
Vakcinācijas: Nav nepieciešama papildus vakcinācija dodoties uz Dienvidāfriku. Tomēr ir ieteicama vakcinācija pret malāriju ja esat iecerējuši doties uz valsts Ziemeļaustrumu rajoniem (Krīgera parks, Svazilenda), kur sastopami malārijas odi. Ieteicams lietot antimalārijas preparātus un valkāt apģērbu ar garām piedurknēm.
 

Keiptauna
Kā viena no Dienvidāfrikas lielākajām pilsētām, Keiptauna piesaista arī tūristu interesi. Aizraujoša ir Džordža avēnija, kurā pulcējas mākslinieki un amatnieki, dažādas savrupmājas, greznas Viktorijas laika ēkas un pieminekļi.
Viena no pirmajām vietām, ko ceļotāji pamana Keiptaunā ir Galda kalns (Table Mountain), kura virsotni var sasniegt šādos veidos – ar gaisa tramvaju vai kāpjot.
Iepirkšanās paradīze ir iekārtojusies Viktorijas un Alfrēda piestātnē, kura oriģināli ir celta kā osta, bet mūsdienās tajā atrodas vairāki simti veikaliņu. Tajā atrodas arī «Divu okeānu akvārijs» ar 7 izstāžu zālēm. Esot pilsētā, gandrīz ikviens apmeklē Labās Cerības ragu ( Cape Of Good Hope), kurš piesaista ar atrašanās vietu – vistālāk uz dienvidrietumiem un pingvīnu kolonijām.
Keiptauna piedāvā ne tikai kultūras apskates objektus kā muzejus, bet arī dabas vērošanas iespējas kā vaļu vērošanu.
No Keiptaunas sākas brīnišķīgais „Dārzu ceļš” („Garden Rut”) kas ir viens no pasaulē skaistākajiem tūrisma maršrutiem

Johannesburga

Johannesburgu daudzi uzskata par valsts galvaspilsētu, par “Zelta pilsētu”, kuras pamatus ir veidojuši zeltrači un to ģimenes. Zelts, atrodoties dziļi pazemē, ļāvis attīstīt dažādas ražošanas nozares un izstrādāt kvalitatīvas tehnoloģijas. Mūsdienās pilsēta ir multikulturāla, kosmopolītiska, krāšņa un viena no bīstamākajām pilsētām valstī geto rajonos.
Pilsēta spēj piedāvāt dažādas kultūras aktivitātes kā teātris, muzeji un dažādas mākslas galerijas. Interesanta būs Zeltraču pazemes klinšu apskate – pazemes ekskursijas pa vienu no vēsturiskajām zelta raktuvēm, zeltraču dzīvi var aplūkot atbilstoši iekārtotajā muzejā un rekonstruētās ieliņās ar bāriem un restorāniem. Katrs var izmēģināt šķidra zelta izliešanu stienī un iegūt iespaidus par zeltraču tradīcijām.
Pilsētas viesu apmeklējums ietver arī Johannesburgas Zoo, kur var ieraudzīt 300 dažādu sugu dzīvniekus, pastaigāt par skaistākajiem pilsētas dārziem, kur ik pa laikam notiek kultūras pasākumi.

Krūgera nacionālais parks

Aizņemot teritoriju starp Sabijas un Krokodilu upēm, Krūgera nacionālais parks piedāvā dažādu lielo zālēdāju un plēsēju, putnu un rāpuļu vērošanu visa gada garumā.
Krūgera nacionālajam parkam ir 5 ieejas - Paul Kruger, Phabeni, Numbi, Malelane, Crocodile Bridge. Katra no šīm ieejām ir atvērta no saullēkta līdz saulrietam.
Parks piedāvā dažādus maršrutus - Wolhuter Trail (piedāvā apskatīt degunradžu teritoriju), Bushman Trail (vērot Bušmeņu cilts mantojumu), Napi Trail (iespējas redzēt lielos dzīvniekus, kā arī lielisks maršruts putnu vērotājiem), kā arī ceļojums 5 dienu garumā cauri visai parka teritorijai.
Parkā ir iespējama ne tikai zvēru un putnu vērošana, bet arī nakšņošanas iespējas dažādās nometnēs, kuras piedāvā plašu produktu klāstu – sākot ar vienkāršu izmitināšanu līdz pat mājiņām ar baseiniem, degvielas uzpildes stacijām, kafejnīcām un veļas mazgātuvēm.

Sansitija

Sansitija ir mākslīgi izveidota atpūtas vieta. Tajā atrodas augstas klases kazino, viesnīcas un iepirkšanās centri, kā arī aktīvā atpūta mākslīgi izveidotajā ezera krastā.

KwaZuluNatal nacionālais parks

Šis parks ir mājvieta ne tikai dažādām dzīvnieku sugām, bet arī mājvieta Zulu cilts ļaudīm. Parkā var apskatīt senos kaujas laukus, vērot dzīvniekus un putnus safari izbraucienos, izbaudīt Drakensbergas (Drakonu kalni) mežonīgo skaistumu, atpūtu okeāna krastā, pastaigas labiekārtotos dārzos un parkos, kā arī iepazīt tuvāk Zulu cilts tradīcijas – dejas, dziesmas, rokdarbus un dzīvesveidu. Šajā parkā atrodas arī viens no pasaules augstākajiem ūdenskritumiem – Tugelas ūdenskritums (850 m).
Durbana pasaules uzmanību spēj piesaistīt ar saviem tirdzniecības ceļiem, austrumu tirgiem, kūrortiem, zelta smiltīm, dažādām kultūrām, kā arī ar trasi, kura tiek atzīta par vienu no grūtākajām A1GP kausa izcīņas laikā.
 
Kopš neatkarības atgūšanas Dienvidāfrikas Republika ir uzplaukusi tūrismam. Tik ļoti dažādas ceļojuma iespējas un atbilstoši kvalitatīvas nakšņošanas iespējas. Ceļotāji gūst neaizmirstamus iespaidus dabas ainavās, zvēru un putnu vērošanā, cilšu tradīciju izzināšanā un dažādās aktivitātēs kalnos, uz upēm, un cilvēka veidotajās.
Ceļojot uz šo valsti, noteikti ir jāņem vērā malārijas draudi, kā arī jāparūpējas par savu un savas mantas drošību.

Dienvidāfrikas republika uz kartes

Laika apstākļi Dienvidāfrikas republika

Keiptauna Jan Feb Mar Nov Dec
gaiss *C 24 23 22 23 23
ūdens *C 14 15 15 16 15