cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Dominikānas republika

Dominikānas republiku ziemeļos Dominikānu apskalo Atlantijas okeāns, austrumos — Mona šaurums, bet dienvidos — Karību jūra.
Platība: 48 442 km²
Galvaspilsēta: Santodomingo
Iedzīvotāju skaits: 11,058,826 (2022.gads)
Vidējais iedzīvotāju vecums:
vidēji: 27.9
vīrieši: 27.8
sievietes: 28.1 (2020.gads)
Valsts valoda: spāņu
Etniskās grupas: gandrīz 73% valsts iedzīvotāju ir jauktas rases, savukārt 16% ir baltie un 11% melnādainie. Etniskās imigrantu grupas ir rietumindieši.
Reliģija: Romas katoļi 44,3%, evaņģēliskie 13%, protestanti 7,9%, adventisti 1,4%, citi 1,8%, ateisti 0,2%, neviens 29,4%, neprecizēts 2%.
IKP: $ uz 1 iedz. 23,983 (2022.gads)
Iedzīvotāju blīvums: 220/km2 (2022.gads)
Galvenās nozares: lauksaimniecība
Eksports: banāni
Valūta: Peso (DOP)
Valsts pārvaldes forma: prezidentāla republika
Augstākais punkts: Duartē smaile
Reljefs: Valsti var iedalīt divos galvenajos topogrāfiskajos reģionos. (1.) Augstienes, kas sastāv no četriem paralēliem kalnu diapazoniem, Cordillera Central, kas ir ļoti mežains kalnu diapazons, Cordillera Septentrional, Sierra de Neiba un Sierra de Baoruco. (2.) Zemienes, kas sastāv no garām paralēlām ielejām, kas atrodas ziemeļrietumu virzienā.
Dabas resursi: boksīts un laterīta niķelis
Klimats: mitrs subtropu jūras klimats ar vējiem, kas ietekmē siltumu. Mitrā vai lietainā sezona ir no maija līdz novembrim dienvidos, un no decembra līdz aprīlim ziemeļos.
Vakcinācijas prasības ceļojot uz šo valsti: MMR vakcīna, difterijas-stingumkrampju-garā vakcīna, vējbaku (vējbakas) vakcīnas, poliomielīta vakcīnu, un jūsu gripas vakcīna katru gadu.
Vīza: Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Dominikānas Republikā bez vīzas, ar uzturēšanās laiku līdz 30 dienām.

Austrumu nacionālais parks

UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā Austrumu nacionālais parks (Parque Nacional del Este) ir galvenais biotops simtiem augu un dzīvnieku sugu, tai skaitā 112 putnu sugām. Rezervātā ietilpst arī viens no Karību jūras lielākajiem jūras parkiem ar milzīgu koraļļu rifu sistēmu.

Santo Domingo

Santo Domingo aprkatāma vēsturiskā Colonial City (Zona Colonial), ar bruģakmens ielām, brīnišķīgu Spānijas koloniju arhitektūru un lieliskiem restorāniem.

Punta Kana

Punta Cana, Dominikānas Republikas austrumu galā, ir viena no populārākajām tūristu vietām. Šī pilsēta ir slavena ar tās skaisto pludmali un pasaules klases golfa laukumiem.

 

Dominikānas republika uz kartes

Laika apstākļi Dominikānas republika

Santodomingo Jan Feb Mar Apr Dec
gaiss *C 25 25 25 26 26
ūdens *C 27 26 26 27 28

Ceļojumi: Dominikānas republika