cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Omāna

Omāna ir valsts, kas valdzina ar savu daudzveidīgumu un dabas skaistumu. Lieliski veidotā infrastruktūra, plašais viesnīcu klāsts, interesantie apskates objekti, bagātīgais kultūras mantojums, viesmīlīgie iedzīvotāji, ir tas, ko ir vērts apskatīt un izbaudīt šajā valstī. Tūristus no visas pasaules piesaista neskaitāmie parki un dārzi, pa kuriem var doties nesteidzīgās pastaigās, muzeji, iepirkšanās iespējas, niršana, kalnos kāpšana, burāšana, alu pētīšana, buļļu cīņas, kamieļu sacensības un vēl daudz kas tikpat interesants, aizraujošs un eksotisks.
    
Valsts ģeogrāfiskā atrašanās vieta: Āzija, Arābijas pussalas austrumi
Robežojas: Jemenu dienvidrietumos, Saūda Arābiju - rietumos un Apvienotajiem Arābu Emirātiem - ziemeļrietumos. No austrumiem to apskalo Indijas okeāna Arābijas jūra.
Valsts iekārta: absolūta monarhija
Platība: 309 500 km²
Galvaspilsēta: Maskata
Iedzīvotāju skaits: 5,355,886 (2022.gads)
Valsts valoda:  arābu valoda
IKP/PP: $ uz 1 iedz. 35,286 (2022.gads)
Valūta: Omānas riāls
Augstākais punkts: Sama kalns (2 980 m)
Lielākās pilsētas: Matraha, Siba, Sarha
Klimats: Omānā valda karsts tropu klimats. Vidējā temperatūra galvaspilsētā Maskatā jūnijā ir + 32°, janvārī ne mazāk kā + 20°. gada nokrišņu daudzums kalnu rajonos nepārsniedz 500 mm, pārējos rajonos no 60 līdz 130 mm gadā. Lietus līst tikai dažas dienas gadā.
Reliģija: islāms (ibadīti)
Laika zona: UTC +4
Vīzas: Latvijas Republikas pilsoņiem ir nepieciešamas vīzas, lai ceļotu uz Omānu
Vakcinācijas prasības: Vakcinācija pret A un B hepatītu tiek rekomendēta visiem ceļotājiem, kas dodas uz jaunattīstības valstīm un valstīm, kas pāriet uz tirgus ekonomiku. Dzeltenais drudzis: sertifikāts par vakcināciju pret dzelteno drudzi tiek prasīts ceļotājiem, kas ierodas no infekcijas skartajām teritorijām. Malārija: ļoti neliels malārijas (tai skaitā P.falciparum izraisītas) risks var pastāvēt attālos Musandam provinces rajonos. Par vietējiem saslimšanas gadījumiem nav ziņots kopš 2001. gada.
 
Maskata ir Omānas galvaspilsēta, kuras nosaukumu var tulkot kā „enkuru piestātne”. Pilsētas tūrisma pakalpojumu klāsts ir ārkārtīgi plašs un vēstures pieminekļu skaits ir iespaidīgs. Senās celtnes, šaurās ieliņas, interesantie vārti, ir tas, ka visvairāk raksturo šo pilsētu.  Pilsēta uzcelta ap klinšainu līci, kuru agrāk aizsargāja vēl šobrīd saglabājušies portugāļu cietokšņi Mirani un Dželali. Pilsētā atrodas tipisks austrumu tirgus, kurā var iegādāties Omānas sudraba kindžalus, vara traukus, dekoratīvus audumus un citas interesantas, Omānai tipiskas lietas. Omānas piekrastes daļā atrodas brīnišķīgas pludmales un zvejas vietas. Interesantākie apskates objekti pilsētā ir Ali mošeja, Jaunā mošeja, sultāna pils, Omānas nacionālais muzejs, Dabas vēstures muzejs, Ieroču muzejs ar lielisku senu ieroču kolekciju.

Wadi Shab ir viena no populārākajām vietām, ko apmeklēt Omānā. Wadi Shab ir upes izgrauzts kanjons ar augstām klintīm, starp kurām paslēpušās palmu oāzes un smaragdzaļi baseini, no kuriem dažos var peldēties, bet lielākais vairums baseinu kalpo kā ūdens resurss vietējiem ciematu iedzīvotājiem. Wadi Shab atrodas ciematā Tiwi uz dienvidiem no Maskatas. Wadi Shab ir lieliska vieta vienkāršai atpūtai baudot peldēšanās priekus, sauļošanos, lekšanu no ūdenskritumiem un niršanu. Šī ir viena no skaistākajām vietām Omānā.

Wahiba Sands tuksnesi dēvē par Omānas Sahāru. Tuksneša platība ir 12500 km². Dažāda veida zinātniekiem tuksnesis ir interesants izpētes objekts. Interesantais reljefs, savdabīgā flora un fauna, savvaļas dzīvnieki, izraisa neviltotu interesi par tuksnesi gan no zinātnieku un pētnieku puses, gan no tūristu puses. Tuksneša iemītnieki nav tikai interesantās dzīvnieku sugas un augi, bet arī beduīni, kas mitinās tuksnesī esošajās oāzēs.

Wadi Ghul ir Arābijas Lielais kanjons, kas ir grandiozs, iespaidīgs, vairāk nekā 1000 m dziļš kanjons. Wadi Ghul izveidoti vairāki skatu torņi, no kuriem paveras elpu aizraujošs skats. Daži no skatu torņiem ir vairākus simtus gadus veci un kalpojuši kā vieta, kur pārraudzīt visu kanjona platību un apsargāt to.

Sura ir Omānas austrumu reģiona lielākā piejūras pilsēta, zvejnieku apmetne un tirdzniecības osta. Sura ir slavena ar savām kuģu būvēšanas tradīcijām. Interesanti ielu labirinti, brīnišķīgas ēkas ar kokā grieztām durvīm, mozaīkām logos ir tas, kas ir raksturīgs šai pilsētai. Netālu no pilsētas atrodas dabas teritorija Ras el Hadd, kur dažkārt iespējams novērot bruņurupučus.

Omāna uz kartes

Laika apstākļi Omāna

Maskata Jan Feb Mar Apr Okt Nov Dec
gaiss *C 21 22 26 30 30 26 23
ūdens *C 24 24 25 27 29 28 25