cb@cb.lv | ул. Таллинас 30
ул. Калнциема 116, Рига

Танзания

Tanzānija ir valsts Āfrikas austrumu krastā uz dienvidiem no ekvatora. Robežojas ar Keniju un Ugandu ziemeļos, ar Mozambiku, Malāviju un Zambiju dienvidos un ar Kongo DR, Burundi un Ruandu rietumos. Austrumu daļā apskalo Indijas okeāns.
Platība: 945 203 km²
Galvaspilsēta: Dodoma
Iedzīvotāju skaits: 63,036,808 (2022.gads)
Vidējais iedzīvotāju vecums:
vidēji: 18.2
vīrieši:17.9
sievietes: 18.4
Valsts valoda: svahili un angļu valoda
Etniskās grupas: vairāk nekā 120 dažādas etniskās grupas. Apmēram 99% no tiem ir afrikāņi, un aptuveni 95% no tiem pieder bantu etnolingvistiskajai ģimenei.
Reliģija: Kristietība ir lielākā reliģija Tanzānijā, kas pārstāv 60% no visiem iedzīvotājiem. Ir arī musulmaņu un animistu minoritātes.
IKP: $ uz 1 iedz. 3,358 (2022.gads)
Iedzīvotāju blīvums: 47.5/km2 (2022.gads)
Galvenās nozares: lauksaimniecība, lauksaimniecības produktu pārstrāde. Eksports: cukurs, alus, cigaretes.
Valūta: Tanzānijas šiliņš (TZS)
Valsts pārvaldes forma: prezidentāla republika
Augstākais punkts: Kilimandžāro
Lielākās pilsētas: Dāresalāma
Reljefs: teritorijas lielāko daļu aizņem plato, kas atrodas 1290 metrus virs jūras līmeņa. Nelielas kalnu grēdas atrodas valsts ziemeļrietumos un dienvidrietumos. Tanzānijas teritoriju šķērso Lielā Rifta ieleja.
Dabas resursi:
Klimats: Tanzānijā valdošais ir ekvatoriālais musonu klimats. Piekrastes teritorijās parasti ir karsts un mitrs. Vidēji dienas temperatūra ir 30 °C.
Vakcinācijas prasības ceļojot uz šo valsti: A hepatīts, Vēdertīfs, Holera, B hepatīts, Malārija, Trakumsērga, Dzeltenais drudzis.
Vīza: Latvijas Republikas pilsoņi vīzu var saņemt uz robežas.
Latvijas Republikas nepilsoņiem vīzu jānoformē pirms brauciena.

Tanzānija ir pilna ar dažiem Āfrikas slavenākajiem nacionālajiem parkiem un cēlo Kilimandžaro kalnu, kas paceļas virs Serengeti. Lielākā daļa tūristu dodas caur Dar es Salaam lai vērotu brīnišķīgos safari un savvaļas dzīvniekus.

Kilimandžaro

Viena no Tanzānijas visbiežāk apmeklētajām apskates vietām - Kilimandžaro nacionālā parka kalns. Mount Kilimanjaro var uzkāpt jebkurā laikā, lai gan labākais laiks ir no jūnija beigām līdz oktobrim sausās sezonas laikā.

Serengeti nacionālais parks

Serengeti nacionālais parks ir teritorija ar miljoniem dzīvnieku. Kā lielākais nacionālais parks Tanzānijā, Serengeti katru gadu piesaista tūkstošiem tūristu. Labākie mēneši savvaļas dzīvnieku apskatei ir no decembra līdz jūnijam.

Zanzibaras pludmales

Zanzibāra arhipelāgs sastāv no Zanzibaras un Pembas salām. Zanzibaras sala, ko sauc arī par "Unguja", ir nozīmīgs brīvdienu galamērķis.

Танзания на карте

погода Танзания

Dodoma Jun Jūl Aug Sep Okt
gaiss *C 25 24 24 25 25
ūdens *C 27 26 25 26 26