29 700 300
67 700 300
Rezervē internetā vai
Tallinas 30, Rīga | cb@cb.lv
Anketas aizpildīšana pirms ceļojuma
Krēta. Visiem ceļotājiem, kas ceļo uz Grieķiju, 24 stundas pirms iebraukšanas valstī jaaizpilda pasažieru veidlapu (PLF), to iespējams aizpildīt šeit: https://travel.gov.gr/ . Lūdzu, ņemiet vērā, ka šajā veidlapā adreses ir jānorāda pilnvērtīgi (gan izbraukšanas, gan uzturēšanās vietai Grieķijā) un Grieķijas galamērķa reģioniem jābūt grieķu valodā (Krēta - Kriti). Pēc veidlapas aizpildīšanas ceļotājam tiek piešķirts QR kods, kuru nepieciešams iesniegt drukātā veidā vai parādīt mobilajā tālrunī pie lidostas vārtiem. Grieķijas lidostās izlases kārtībā atlidojušie pasažieri tiek nosūtīti uz obligātās testēšanas zonu (tests ir bezmaksas). Pēc tam, kad tests ir veikts, tūristi dodas uz savu viesnīcu, apņemoties tur atrasties pašizolācijā līdz testa rezultāta saņemšanai (parasti 1 diena).

Kipra. Visiem tūristiem, kas lido uz Kipru, obligāti ir jāaizpilda Cyprus Flight Pass veidlapa: https://cyprusflightpass.gov.cy, sniedzot detalizētu informāciju par vietu, no kuras viņi izlido uz Kipru, par agrākajām uzturēšanās vietām un atrašanās ilgumu citās valstīs, kā arī jānorāda paredzētā uzturēšanās adrese Kiprā. Eiropas Savienības valstis saistībā ar Covid-19 ir iedalītas kategorijās: “A” kategorijas valstu iedzīvotājiem, ierodoties Kiprā, nav nepieciešams uzrādīt negatīvu COVID-19 testu; “B” kategorijas valstu iedzīvotājiem, ierodoties Kiprā, obligāti ir jāuzrāda negatīvs COVID-19 tests (šis tests jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms izlidošanas uz Kipru). Katras kategorijas valstu SARAKSTS tiek pastāvīgi pārskatīts un tas var mainīties katru nedēļu (tās valstis, kuras nav norādītas šī saraksta “A” un “B” kategorijās, ietilpst “C” kategorijā, proti, šo valstu pilsoņiem iebraukšana Kiprā nav atļauta). Ja informācija ir pareizi aizpildīta, tad tiks nosūtīts apstiprinājums ar Kipras lidojuma karti un cita svarīga informācija. Visi saņemtie dokumenti jāuzrāda pie izlidošanas vārtiem Latvijā un pēc ierašanās Kiprā. Kipras lidostā nejauši izvēlētiem pasažieriem var veikt COVID-19 testus. Kipras valdība ir apņēmusies rūpēties par visiem ceļotājiem, kuriem uzturēšanās laikā ir pozitīvi rezultāti, kā arī par viņu ģimenes locekļiem un radiniekiem. Valdība segs izmitināšanas, pārtikas, dzērienu un zāļu izmaksas.
Covid-19 ierobežojumi galamērķī

Grieķija. Sejas maska obligāti jālieto lidostā, sabiedriskajā transportā, taksometros, liftos, medicīnas iestādēs, valsts iestādēs, veikalos, komerciālās ēkās. Jāizvairās no drūzmēšanās.

Kipra. Visos sabiedriskā transporta pārvadājumos, lidostās un jebkuru braucienu laikā ar autobusu, taksometriem vai miniveniem (piem., transfēra laikā) sejas aizsargmaskas lietošana ir OBLIGĀTA.
Uzmanību!
Šajā lapā apkopotā informācija nav oficiāls avots. Noteikumi jebkurā brīdī var mainīties.
Covid-19 ierobežojumi lidostā un lidmašīnā
Jāievēro drošas ceļošanas procedūras, ko noteikusi aviokompānija, Latvijas valdība un Krētas/Kipras valdība. Izlidojot no Viļņas vai Tallinas, jāievēro arī Lietuvas/Igaunijas valdības noteikumi.

Rīgas lidostā visu laiku jāvalkā medicīniskā maska (izņemot bērnus līdz 7 gadu vecumam). Ieeja lidostas terminālī ir atļauta tikai pasažieriem ar iekāpšanas karti vai rezervācijas apstiprinājumu.

Kad vien iespējams, lidostā jāievēro distance no citiem cilvēkiem.

Lidostā tiek veikta ķermeņa temperatūras mērīšana. AirBaltic un SmartLynx lidmašīnās nav atļauts iekāpt, ja temperatūra pārsniedz 37,8 C.

Lidmašīnā visu laiku valkā sejas maska.
Pašizolācijas prasības pēc ceļojuma
Visām personām pirms ieceļošanas vai atgriešanās Latvijā jāaizpilda anketa šeit: https://www.covidpass.lv/  

Atbilstoši SPKC valstu sarakstam, kas ir spēkā ceļojuma pēdējā dienā, iespējams būs jāievēro pašizolācija uz 10 dienām. Ja vēlāk tiek publicēts jauns valstu saraksts un šī valsts vairs nav sarkanajā vai dzeltenajā sarakstā, tad pašizolāciju drīkst pārtraukt.

Ja ir jāievēro pašizolācija, ceļotāja pienākums ir pēc iespējas ātrāk no lidostas nokļūt dzīvesvietā. Pašizolācijas laikā nedrīkst doties uz darbu, sabiedriskām un publiskām vietām, izmantot sabiedrisko transportu, uzņemt ciemiņus. Pašizolācijas laikā drīkst iet ārā dabā, ievērojot 2 metru distanci no citiem cilvēkiem.