Tallinas iela 30, Rīga
cb@cb.lv
TURCIJA

Pirms ceļojuma uz TURCIJU

No 01.06.2022. ieceļojot Turcijā, vairs nav jāuzrāda Covid-19 sertifikāti un testi.

No 01.04.2022. ieceļojot Latvijā, vairs nav jāuzrāda Covid-19 sertifikāti un testi.

GRIEĶIJA, BULGĀRIJA

Pirms ceļojuma uz GRIEĶIJU, BULGĀRIJU

No 01.05.2022. ieceļojot Grieķijā vai Bulgārijā, vairs nav jāuzrāda Covid-19 sertifikāti un testi.

Atgriežoties Latvijā no GRIEĶIJAS, BULGĀRIJAS

No 01.04.2022. ieceļojot Latvijā, vairs nav jāuzrāda Covid-19 sertifikāti un testi.

Uzmanību!

Šajā lapā apkopotā informācija nav oficiāls avots. Noteikumi jebkurā brīdī var mainīties.

Tūrisma aģentūras neuzņemas atbildību par robežu un migrācijas dienestu pieņemtajiem lēmumiem kā arī gadījumā, ja tiek atteikts lidojums paaugstinātas temperatūras vai pozitīva Covid testa gadījumā.

Covid-19 testa veikšana pirms ceļojuma un apdrošināšana
Uzmanību! Ja Covid-19 testa atbilde ir latviešu valodā vai neatbilst prasībām, iekāpšana lidmašīnā tiek atteikta jau Rīgas lidostā.

Iesakām pieteikties testam, tiklīdz ir rezervēts ceļojums, lai varētu to izdarīt laikā, bet ne ātrāk kā 24 vai 72 stundas pirms plānotās ierašanās galamērķī (t.i., ja līdz ceļojumam ir atlikušas vairāk nekā 24 vai 72 stundas un ir veikts tests, tas nebūs derīgs). 

Iegādājoties ceļojumu, iesakām pievienot Balta ceļojumu apdrošināšanu Sudraba polisi:
  • medicīniskie izdevumi, bagāžas apdrošināšana u.c;
  • ceļojuma atcelšana pozitīva Covid-19 testa gadījumā pirms ceļojuma, līdz 700 EUR par personu; (polisei jābūt noformētai agrāk kā 6 dienas pirms ceļojuma!); 
  • ārstēšanas, karantīnas, transporta izdevumi, lai atgrieztos mājās, saslimstot ar Covid-19 ārzemēs.

Lidostā var mērīt pasažieru ķermeņa temperatūru. Pasažieriem ar temperatūru virs 37,8⁰C ir aizliegts kāpt lidmašīnā un aviobiļete tiek pazaudēta. Zelta polise ir 2x dārgāka un tā kompensē izdevumus arī, ja paaugstinātas temperatūras vai citu simptomu dēļ Jūs neielaiž transportlīdzeklī turpceļā vai dodoties mājup;

Covid-19 ierobežojumi lidostā un lidmašīnā, šķērsojot Igauniju vai Lietuvu

Jāievēro drošas ceļošanas procedūras, ko noteikusi aviokompānija, Latvijas valdība un valsts, kurā atrodaties valdība. Izlidojot no Viļņas vai Tallinas, jāievēro arī Lietuvas/Igaunijas valdības noteikumi.

Igaunijas šķērsošanai tranzītā QR kods jāsaņem ne vairāk kā 24h pirms ierašanās Igaunijā  https://iseteenindus.terviseamet.ee, ja plānojat nakšņot Igaunijā viesnīcā. Ja Igauniju šķērsosiet bez nakšņošanas mazāk kā 12h laikā, tad reģistrācija nav jāveic.

Lietuvas šķērsošanai tranzītā QR kods obligāti jāsaņem ne vairāk kā 24h pirms ierašanās Lietuvā https://keleiviams.nvsc.lt/en/form. Ailēs, kur prasa adresi ieteicams rakstīt TRANSIT jeb VILNIUS AIRPORT (adreses rindā izvēlē Vilnius r.). Lietuvā ir atļautas tikai medicīniskās sejas maskas vai respiratori.

Atgriežoties Latvijā no valstīm ārpus Eiropas Savienības (piem. Ēģipte, Turcija), uzreiz pēc ieceļošanas Latvijā, no 12 gadu vecuma nekavējoties jāveic vēl viens Covid-19 tests tuvākajā pieejamajā testēšanas punktā. Arī lidojumiem uz Viļņu, Kauņu, Tallinu u.c. Izņemot vakcinētiem un pārslimojušiem ceļotājiem. Tuvākais analīžu pieņemšanas punkts (ar iepriekšēju pierakstu), iebraucot no Lietuvas ir Bauskā, Dārza ielā 7/1 vai Jelgavā, Kronvalda ielā 24. Iebraucot no Igaunijas - Salacgrīvā vai Valkā, Rūjienas ielā 3B.