29 700 300
67 700 300
Rezervē internetā
cb@cb.lv
Pirms ceļojuma
Tenerife: 

Visiem tūristiem ne agrāk kā 72 stundas pirms ierašanās Tenerifē jāveic COVID-19 tests un jāuzrāda negatīvs testa rezultāts

Visiem tūristiem, kas dodas uz Tenerifi, ir obligāti ne ātrāk kā 48 stundas iepriekš pirms iebraukšanas valstī jāaizpilda veselības veidlapa. 

Veidlapu iespējams aizpildīt vietnē https://www.spth.gob.es/ vai mobilajā lietotnē SpTH, izveidojot personīgo kontu.

Pirms ceļošanas cauri Lietuvai, nepieciešams aizpildīt anketu: https://keleiviams.nvsc.lt/en/form

Aizpildot veselības veidlapu, ir jānorāda tās viesnīcas adrese, kurā plānojat uzturēties Tenerifē.

Aizpildot veidlapu tiks iegūts QR kods, kas vēlāk būs jāuzrāda drukātā veidā vai jāuzrāda mobilajā tālrunī. Pat aizpildot vienu veidlapu vairākiem cilvēkiem, katram ceļotājam tiek ģenerēts savs QR kods.

Ēģipte

Saskaņā ar Ēģiptes varas iestāžu lēmumu pasažieri, kuri ir Latvijas Republikas pilsoņi un kuri ierodas tūrisma nolūkā ar tiešajiem lidojumiem uz Hurgadu vai Šarmelšeihu, tiks atbrīvoti no vīzu nodevas līdz 2021. gada 30. aprīlim. Tas attiecas tikai uz Latvijas Republikas pilsoņiem, kuri ir iegādājušies ceļojumu ar izmitināšanu. Tiem, kas iegādājušies tikai aviobiļetes, vīzu režīms tiks piemērots.

Pasažieriem no sešu gadu vecuma jāveic Covid-19 PCR tests ne vairāk kā 72 stundas pirms ierašanās Ēģiptē (t.i., ja līdz ierašanās Ēģiptes lidostā ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs). Tūristam jānovērtē laika starpība starp valstīm. Turklāt visiem ceļotājiem (arī bērniem) pirms ierašanās Ēģiptē ir jāaizpilda Valsts veselības kartes veidlapa un ceļojuma apdrošināšana.

COVID-19 PCR testa nosacījumi:
COVID-19 PCR testa rezultātam ir jābūt orģinālajai kopijai vai oficiālam laboratorijas e-pastam, kas adresēts tieši klientiem / PCR tests nebūs derīgs, ja tas būs no jebkura cita e-pasta.
Covid-19 PCR testā jābūt norādītai skaidrai un korektai klienta informācijai.
Jebkurš ar roku rakstīts COVID-19 PCR tests nebūs derīgs.
Ceļotājiem būs jāveic COVID-19 PCR tests lidostā, ja testa rezultāts neatbildīs iepriekš minētajiem punktiem.
Covid-19 ierobežojumi lidostā un lidmašīnā
Jāievēro drošas ceļošanas procedūras, ko noteikusi aviokompānija, Latvijas valdība un valsts, kurā atrodaties valdība. Izlidojot no Viļņas vai Tallinas, jāievēro arī Lietuvas/Igaunijas valdības noteikumi.

Lidostās tiek veikta ķermeņa temperatūras mērīšana. Var tikt veikts ātrais Covid tests. AirBaltic un SmartLynx lidmašīnās nav atļauts iekāpt, ja temperatūra pārsniedz 37,8 C.
Covid-19 ierobežojumi galamērķī
Tenerife
Tenerife. No 6 gadu vecuma publiskās vietās ārā un iekštelpās, sabiedriskajā transportā jānēsā sejas aizsegi, izņemot ēdot, dzerot vai sportojot. Jāievēro distance 1,5 metri- sabiedriskajā transportā jānēsā maskas visiem, kas vecāki par 6 gadiem. Tūristu mītnēs var tiks ierobežots apmeklētāju skaits telpā. Pludmalēs un baseinos maskas jālieto, ierodoties un pārvietojoties pa pludmales vai baseina zonu. Masku var noņemt, kad dodas peldēt un esot sauļošanās krēslā, ja tiek ievērota distance no citiem apmeklētājiem.

Kanāriju salas valdība ir apņēmusies parūpēties par COVID-19 slimnieku un viņu radniniekiem, kā arī segt medicīniskos un uzturēšanās izdevumus. Repatriācija būs tūristu atbildība.

Ēģipte
Ēģiptes lidostās tiek mērīta ķermeņa temperatūra. Ceļošanas dokumenti un bagāža tiek dezinficēti. Ceļojot, lidostā obligāti jānēsā  sejas aizsargmaska. Arī Ēģiptē sejas aizsargmaskas ir obligātas vairākās vietās - restorānos, veikalos un sabiedriskajā transportā. Par noteikumu neievērošanu likumsargiem ir tiesības uzlikt naudas sodu 50 EGP apmērā.

Ēģiptes valdība ir apņēmusies parūpēties par COVID-19 slimnieka ārstēšanu tikai valsts slimnīcā un segt papildus izdevumus par izmitināšanu (tikai ar COVID-19 saslimušajai personai. Ģimenes locekļu izdevumi netiks segti). Atgriešanās atpakaļ Latvijā būs tūristu atbildība.
Covid-19 testa veikšana pirms ceļojuma
Lai reģistrētos COVID testam, ir izstrādāts vienots tālruņa numurs (8303), uz kuru zvanot var pieteikties testa veikšanai, norādot, ka testa rezultāts nepieciešams angļu valodā. Ja rodas kādi jautājumi vai neskaidrības par testu vai rezultātiem, zvaniet uz informatīvo tālruni 8345.

Iesakām pieteikties testam, tiklīdz ir rezervēts ceļojums, lai varētu to izdarīt laikā, bet ne ātrāk kā 72 stundas pirms plānotās ierašanās galamērķī (t.i., ja līdz ceļojumam ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un ir veikts tests, tas nebūs derīgs). Testa rezultātu jāuzrāda drukātā veidā vai elektroniski.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka ar ģimenes ārsta nosūtījumu COVID-19 tests ir bez maksas, bet bez nosūtījuma tiek piemērota maksa (45–53 eiro).
Pašizolācijas prasības pēc ceļojuma
Visiem tūristiem, atgriežoties Latvijā, ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR testa rezultāts, kas veikts ne agrāk kā 72h pirms Latvijas robežas šķērsošanas. Personām, kas pēdējo 3 mēnešu laikā izslimojušas Covid-19, ir jāuzrāda ārsta izziņa, kas apliecina, ka persona nav infekcioza.

Visām personām vismaz 48 stundas pirms ieceļošanas vai atgriešanās Latvijā jāaizpilda anketa šeit: https://www.covidpass.lv/  

Atgriežoties Latvijā, ir jāievēro 10 dienu pašizolācija.

Ievērojot pašizolācija, ceļotāja pienākums ir pēc iespējas ātrāk no lidostas nokļūt dzīvesvietā. Pašizolācijas laikā nedrīkst doties uz darbu, sabiedriskām un publiskām vietām, izmantot sabiedrisko transportu, uzņemt ciemiņus. Pašizolācijas laikā drīkst iet ārā dabā, ievērojot 2 metru distanci no citiem cilvēkiem.
Uzmanību!
Šajā lapā apkopotā informācija nav oficiāls avots. Noteikumi jebkurā brīdī var mainīties.

Tūrisma aģentūras neuzņemas atbildību par robežu un migrācijas dienestu pieņemtajiem lēmumiem kā arī gadījumā, ja tiek atteikts lidojums paaugstinātas temperatūras vai pozitīva Covid testa gadījumā.