29 700 300
67 700 300
Rezervē internetā
cb@cb.lv
29 700 300
TURCIJA
Visiem ceļotājiem, kas dodas uz Turciju, ir jāaizpilda ceļotāja iebraukšanas veidlapa (Traveler Entry Form). Veidlapu nepieciešams aizpildīt 72 stundu laikā pirms ierašanās Turcijā. Pēc veidlapas aizpildīšanas tiks izveidots HES kods, ko ceļotāji varēs uzrādīt ieceļotot Turcijā un viesnīcā. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu veidlapā. Veidlapu var atvērt https://register.health.gov.tr/ HES codu policija prasa uzrādīt arī uz ielas, tirgū, jebkurā vietā tam ir jābūt līdzi.

Visiem pieaugušajiem un bērniem no 6 gadu vecuma, 72 stundu laikā (bet ne vairāk) pirms ierašanās Turcijas lidostā jāveic COVID-19 PCR tests un jāuzrāda negatīvs testa rezultāts (72 stundas aprēķina no brīža, kad tiek paņemts testa paraugs, nevis no brīža, kad tiek saņemts testa rezultāts), kā arī jāņem vērā laika starpība starp valstīm (korekta testa veikšana ir klientu atbildība). Pasažieri, kuri nevar uzrādīt negatīvu COVID-19 testa rezultātu, netiks ielaisti lidmašīnā.
COVID-19 testa laikā jānorāda tas pats personu apliecinošs dokuments, kuru izmantos dodoties ceļojumā.
COVID-19 sertifikātam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija: Personas vārds un uzvārds, pases numurs, testa datums un laiks, laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija, testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts.

Turcijas valsts nesedz izdevumus par āstēšanu un izmitināšanu Covid-19 saslimšanas gadījumā. Šīs izmaksas kā arī jaunu aviobiļeti mājupceļam iespējams nosegt ar Baltas sudraba vai zelta ceļojuma apdrošināšanas polisi, ko mēs piedāvājam iegādāties vai ar citiem apdrošināšanas veidiem, kas iekļauj Covid-19 riskus.

Sejas maska obligāti ir visās sabiedriskās vietās un ir jāievēro distance.

Lidostā temperatūra tiek pārbaudīta katrai personai pirms pases kontroles. Ja ir aizdomas, ka pasažierim ir COVID-19, pasažieris tiek ievietots karantīnā izolētā telpā lidostā, līdz tiek veikts bezmaksas COVID-19 tests. Testa subjektam ir atļauts atstāt lidostu bez identificētiem COVID-19 negatīviem simptomiem saskaņā ar noteiktajiem noteikumiem. Testējamo personu ar smagiem COVID-19 simptomiem uz 2 stundām nogādā izolācijas telpā, lai sagaidītu PCR testa rezultātus.

Visiem pasažieriem, kuri ieradīsies Turcijā un kuri pēdējo 10 dienu laikā ir apmeklējuši Brazīliju, Lielbritāniju, Dāniju un Dienvidāfriku, Turcijas varas iestāžu noteiktās vietās tiks piemērota 14 dienu karantīna. Karantīnas desmitajā dienā pasažieriem būs jāveic otrais PCR tests, un, ja tests būs negatīvs, beigsies izolācijas periods.

Turcijas pilsoņiem un iedzīvotājiem tiek piemērota komandantstunda (darba dienās no pulksten 21:00 līdz 5:00 un nedēļas nogalēs no pulksten 21:00 līdz pirmdienai plkst. 5:00). Tūristi un daži pakalpojumu sniedzēji netiek pakļauti komandantstundai.

Sabiedriskajā transportā ir atļauts pārvietoties tikai izmantojot sēdvietas, lai nodrošinātu drošu attālumu starp pasažieriem. Personas līdz 20 gadiem, kā arī personas no 65 gadiem (un vairāk), nedrīkst izmantot sabiedrisko transportu. 

Tūristi var pārvietoties ar privātiem transportlīdzekļiem bez papildu atļaujas, ja viņiem ir savs izmitināšanas / ceļojuma rezervēšanas dokuments. 

Restorāni apkalpo tikai ēdienu piegādei. Viesnīcas restorāni būs atvērti tikai viesnīcas viesiem. 

Turku pirtis, saunas, masāžas saloni, peldbaseini, atrakciju parki utt. pakalpojumi ir apturēti. Viesnīcās šie pakalpojumi tiks sniegti tikai klientiem.

Ja personai apstiprina pozitīvu COVID-19 testu, viņa var izvēlēties ārstēšanos
slimnīcā vai vieglas saslimsības gadījumā palikt karantīnā viesnīcā. Ārstēšanas slimnīcā un viesnīcas izmitināšanas izmaksas izolācijas periodā (pārsniedzot plānotā atvaļinājuma ilgumu) klients sedz par saviem līdzekļiem vai ar viņa iegādāto apdrošināšanu. Atkarībā no viesnīcas noslogojuma vai citiem Turcijas Veselības ministrijas norādījumiem viesnīcām ir tiesības pieprasīt papildu maksu par karantīnas numuriem.Ceļotāji kas atrodas izolācijā nekādu iemeslu dēļ nevar pamest numuriņu, kamēr nav pabeigta izolācija. Šis nosacījums attiecas arī uz personām, kuras pirms COVID-19 apstiprināšanas ir dzīvojušas vienā numurā. Viesiem ir atļauts uzturēties tikai viesnīcas norādītajos numuros. Šo numuru veids var neatbilst rezervētā numura veidam. Viesiem ar pozitīvu COVID-19 joprojām tiks nodrošināti viesnīcas uzkopšanas un ēdināšanas pakalpojumi. Ēdināšana istabā un dzērieni var atšķirties atkarībā no viesnīcas koncepcijas, un par tām var būt papildu jāmaksā (atkarībā no koncepcijas). Tie tiks piegādāti, ievērojot drošības prasības. Numuru apkalpos tikai viesnīcas personāls. Ārstēšanas laikā netiek piedāvāti alkohola dzērieni. Veselības ministrijas pārstāvji jebkurā laikā var ierasties un veikt pārbaudes. Viesnīcas viesi, kas inficējušies ar COVID-19 ir personīgi atbildīgi par viesnīcas informēšanu par pozitīvu saslimšanas gadījumu.


Covid PCR testa cena Turcijas laboratorijās un daudzās viesnīcās ir 25-30 EUR.

ĒĢIPTE
No 6 gadu vecuma jāveic Covid-19 PCR tests ne vairāk kā 72 stundas pirms ierašanās Ēģiptē (t.i., ja līdz ierašanās Ēģiptes lidostā ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs). Tūristam jānovērtē laika starpība starp valstīm. Turklāt visiem ceļotājiem (arī bērniem) pirms ierašanās Ēģiptē ir jāaizpilda Valsts veselības kartes veidlapa.

COVID-19 PCR testa rezultātam ir jābūt angļu valodā oriģinālam dokumentam papīra formātā ar QR kodu. Testa rezultātu angļu valodā ar QR kodu iespējams veikt iepriekš piesakoties E. Gulbja laboratorijā. Ja plānojat testu veikt vietā, kas nenodrošina QR kodu, tad testa rezultātam nepieciešams zilais zīmogs un ārsta paraksts. E-pastā saņemtu testa rezultātu nepieciešams izdrukāt un doties uz laboratoriju vai pie ģimenes ārsta saņemt zīmogu un parakstu. Skenēti un kopēti dokumenti nav derīgi. Elektroniski parakstītus dokumentus Ēģiptes iestādes uzskata par nederīgiem. Covid-19 PCR testā jābūt norādītai skaidrai un korektai klienta informācijai: vārds, uzvārds, pases numurs, testa datums un laiks, laboratorijas identifikācija un kontaktinformācija, testa parauga ņemšanas metode un negatīvs rezultāts.

Visiem ceļotājiem (arī bērniem) pirms ierašanās Ēģiptē ir jāaizpilda veselības kartes veidlapa un jāuzrāda ceļojuma apdrošināšanas polise.

Latvijas pilsoņi kuri ierodas tūrisma nolūkā ar tiešajiem lidojumiem uz Hurgadu vai Šarmelšeihu, tiks atbrīvoti no vīzu nodevas līdz 30.04.2021. Tiem, kas iegādājušies tikai aviobiļetes, vīzu režīms tiks piemērots.

Ēģiptes lidostās tiek mērīta ķermeņa temperatūra. Ceļošanas dokumenti un bagāža tiek dezinficēti. Sejas maskas ir obligātas iekštelpās - lidostā, restorānos, veikalos un sabiedriskajā transportā. Sejas masku valkāšana viesnīcā ir atkarīga no konkrētas viesnīcas personāla prasībām. Viesnīcās darbojas zviedru galds. Ūdenspīpju izmantošana kafejnīcās ir aizliegta. Diskotēkas slēgtās telpās nedarbojas. Transporta un ekskursiju autobusi tiek aizpildīti līdz 50% no sēdvietām. Par noteikumu neievērošanu likumsargiem ir tiesības uzlikt naudas sodu 50 EGP apmērā.

Ēģiptes valdība ir apņēmusies parūpēties par COVID-19 slimnieka zāļu un ārstēšanas izmaksām valsts klīnikā līdzi brīdim, kad viņi ir pilnībā izārstējušies. Valsts sedz arī papildus izdevumus par izmitināšanu tajā pašā viesnīcā, kur klients ir atpūties (arī personām, kas ar slimnieku uzturējušās vienā numurā). Atkārtota testa izmaksas sedz apdrošināšanas polise. Pēc izveseļošanās tūristam jāiegādājas jaunu aviobiļeti uz Rīgu, to sedz ceļojuma apdrošināšanas polise.

Covid PCR testa cena Ēģiptes testēšanas punktos ir aptuveni 30 USD. Testa atbilde ir saņemama testēšanas punktā pēc 24 stundām. Lai veiktu testu, jāiesniedz pases galvenās lapas kopija un lapas, kurā iespiests zīmogs par ierašanos Ēģiptē. Tūroperators par papildus samaksu var nodrošināt transportu no viesnīcas uz testēšanas vietu un rezultātu atvešanu uz viesnīcu. Vairākās lielajās viesnīcās analīzes var nodot uz vietas viesnīcā, tādā gadījumā testa cena var būt augstāka.
TENERIFE
No 7 gadu vecuma ne agrāk kā 72 stundas pirms ierašanās Tenerifē jāveic COVID-19 PCR tests un jāuzrāda negatīvs testa rezultāts. No testa prasības ir atbrīvoti bērni līdz 6 gadu vecumam (ieskaitot). 72 stundas tiek skaitītas no brīža, kad paraugs tiek paņemts analīzei. Negatīva Covid-19 testa (SARS-CoV-2 PCR aktīvās infekcijas diagnostikas tests) apliecinošam dokumentam jābūt oriģinālam, spāņu un /vai angļu valodā, papīra vai elektroniskā formātā. Dokumentā jābūt norādītai šādai informācijai: personas vārds, uzvārds, pases numurs vai personas apliecības numurs, testa datums, laboratorijas nosaukums un kontaktinformācija, un testa rezultāts - negatīvs. Citi diagnostikas testi, piemēram, ātrie antivielu testi, ātrie antigēnu noteikšanas testi netiks pieņemti. Ja netiek ievērots 72 stundu noteiktais laiks, klients var netikt ielaists lidmašīnā.

Visiem tūristiem, kas dodas uz Tenerifi, ir obligāti ne ātrāk kā 48 stundas iepriekš pirms iebraukšanas valstī jāaizpilda veselības veidlapa https://www.spth.gob.es/ vai mobilajā lietotnē SpTH un jāsaņem apstiprinājuma QR kods, kurš jāuzrāda lidostu veselības kontroles punktos lidostās un ostās.  

Tūristiem tiks liegta iebraukšana Tenerifē, ja netiks uzrādīts viesnīcas rezervācijas vaučeris.

Tenerife. No 6 gadu vecuma publiskās vietās ārā un iekštelpās, sabiedriskajā transportā jānēsā sejas maskas, izņemot ēdot, dzerot vai sportojot. Jāievēro distance 1,5 metri - sabiedriskajā transportā jānēsā maskas visiem no 6 gadu vecuma. Tūristu mītnēs var tiks ierobežots apmeklētāju skaits telpā. Pludmalēs un baseinos sejas maskas jālieto, ierodoties un pārvietojoties pa pludmales vai baseina zonu. Masku var noņemt, kad dodas peldēt un esot sauļošanās krēslā, ja tiek ievērota distance no citiem apmeklētājiem.

Kanāriju salu valdība ir apņēmusies parūpēties par COVID-19 slimnieku un viņu radniniekiem, kā arī segt medicīniskos un uzturēšanās izdevumus. Pēc izveseļošanās tūristam jāiegādājas jaunu aviobiļeti uz Rīgu (to sedz apdrošināšanas polise).

Covid PCR testa cena Tenerifē ir aptuveni 100 EUR.
Covid-19 ierobežojumi lidostā un lidmašīnā, šķērsojot Igauniju vai Lietuvu

Jāievēro drošas ceļošanas procedūras, ko noteikusi aviokompānija, Latvijas valdība un valsts, kurā atrodaties valdība. Izlidojot no Viļņas vai Tallinas, jāievēro arī Lietuvas/Igaunijas valdības noteikumi.

Tranzītā caur Lietuvu, ne ilgāk par 12 stundām, NAV nepieciešams aizpildīt NPHC veidlapu. Atgriežoties no ceļojuma, lidojot uz Viļņu, visiem ceļotājiem no 16 gadiem jāuzrāda Covid-19 testa rezultāts vai dokuments par pārslimošanu vai vakcināciju (angļu valodā).

Tranzītā caur Igauniju ir nepieciešams COVID – 19 tests.

Lidostās tiek veikta ķermeņa temperatūras mērīšana. Var tikt veikts ātrais Covid tests. AirBaltic un SmartLynx lidmašīnās nav atļauts iekāpt, ja temperatūra pārsniedz 37,8 C.

Covid-19 testa veikšana pirms ceļojuma un apdrošināšana
Lai reģistrētos COVID testam, ir izstrādāts vienots tālruņa numurs (8303), uz kuru zvanot var pieteikties testa veikšanai, norādot, ka testa rezultāts nepieciešams angļu valodā. Testa izmaksas ~37 €. Ja rodas kādi jautājumi vai neskaidrības par testu vai rezultātiem, zvaniet uz informatīvo tālruni 8345.

Uzmanību! Ja tests ir latviešu valodā vai neatbilst prasībām, iekāpšana lidmašīnā tiek atteikta jau Rīgas lidostā.

Iesakām pieteikties testam, tiklīdz ir rezervēts ceļojums, lai varētu to izdarīt laikā, bet ne ātrāk kā 72 stundas pirms plānotās ierašanās galamērķī (t.i., ja līdz ceļojumam ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un ir veikts tests, tas nebūs derīgs). Testa rezultātu jāuzrāda drukātā veidā vai elektroniski. 

Iegādājoties ceļojumu, iesakām pievienot Balta ceļojumu apdrošināšanu Sudraba polisi:
  • medicīniskie izdevumi, bagāžas apdrošināšana u.c;
  • ceļojuma atcelšana pozitīva Covid-19 testa gadījumā pirms ceļojuma;
  • ārstēšanas, karantīnas, transporta izdevumi, lai atgrieztos mājās, saslimstot ar Covid-19 ārzemēs.
Zelta polise ir 2x dārgāka un tā kompensē izdevumus arī, ja paaugstinātas temperatūras vai citu simptomu dēļ Jūs neielaiž transportlīdzeklī turpceļā vai dodoties mājup;
Testēšana pirms atgriešanās Latvijā un trešais tests Rīgas lidostā
Visām personām, kuras plāno ieceļot vai atgriezties Latvijā, Covidpass.lv ir jāaizpilda anketa vismaz 48 stundas pirms ieceļošanas Latvijā.

no 11 gadu vecuma jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR tests, kas veikts ne vairāk kā 72 stundas pirms ierašanās Latvijā. 72 stundas tiek skaitītas sākot ar analīžu nodošanas brīdi, nevis rezultāta saņemšanas brīdi. Covid-19 pārslimojušajiem (pēdējo 3 mēnešu laikā) būs jāuzrāda ārsta izziņa. Ārsta izziņai jābūt angļu valodā, jo to pārbaudīs arī lidostas personāls pirms iekāpšanas lidmašīnā uz Latviju. Testa rezultātam vai ārsta izziņai ir jābūt angļu, franču, krievu vai izlidošanas valsts oficiālajā valodā.

10 dienas pēc atgriešanās Latvijā, ir jāievēro pašizolācija (SPKC valstu saraksts).

Ievērojot pašizolācija, ceļotāja pienākums ir pēc iespējas ātrāk no lidostas nokļūt dzīvesvietā. Pašizolācijas laikā nedrīkst doties uz darbu, sabiedriskām un publiskām vietām, izmantot sabiedrisko transportu, uzņemt ciemiņus. Pašizolācijas laikā drīkst iet ārā dabā, ievērojot 2 metru distanci no citiem cilvēkiem.

MK noteikumi 09.06.2020 Nr. 360. nosaka ka atgriežoties Latvijā no valstīm ārpus Eiropas Savienības (piem. Ēģipte, Turcija), uzreiz pēc ieceļošanas Latvijā no 11 gadu vecuma nekavējoties jāveic vēl viens Covid-19 tests tuvākajā pieejamajā testēšanas punktā. Rīgas lidostā pasažierus sagaida E.Gulbja laboratorijas darbinieki, veic SARS-CoV-2 Antigēna eksprestestu, kas maksā 24€ un jau pēc 20 minūtēm izsniedz rezultātu (skat. testēšana Rīgas lidostā). Ja tests nav veikts vai tests ir pozitīvs, nekavējoties jādodas obligātā izolācijā uz kādu no LIAA sarakstā minētajām viesnīcām. Šī prasība attiecas arī ja ceļojums ir veikts no Viļņas, Kauņas vai Tallinas lidostām. Izdevumi par testa veikšanu, transportu, un uzturēšanās un ēdināšanas pakalpojumiem tūristu mītnē ceļotājam jāsedz no personīgiem līdzekļiem.

Lai paātrinātu testa veikšanu Rīgas lidostā ielidojošiem pasažieriem, nepieciešams lai katrs ceļotājs savus datus ievada precīzi E.Gulbja laboratorijas informācijas sistēmā. Mājas lapā www.egl.lv,
klikšķina uz pogas „Antigēna eksprestests lidostā” https://www.egl.lv/eksprestests-lidosta/?
auth Ja nav iespējas autorizēties ar internetbankām, klikšķina uz pogas „Man nav pieejami šie autentifikācijas veidi”. Precīzi jānorāda arī e-pasta adrese, kur nosūtīt testa atbildi.

Tuvākais analīžu pieņemšanas punkts (ar iepriekšēju pierakstu), iebraucot no Lietuvas ir Bauskā, Dārza ielā 7/1 vai Jelgavā, Kronvalda ielā 24. Iebraucot no Igaunijas - Salacgrīvā vai Valkā, Rūjienas ielā 3B. 

Ja ceļotājs var dokumentāri pierādīt, ka ir slimojis ar Covid-19, ir atveseļojies un nav infekciozs, ārsts var pieņemt lēmumu, nosakot, ka šī persona var neievērot pašizolāciju, un izsniegt vai elektroniski nosūtīt personai veidlapu Nr. 027/u ar šādu ierakstu: "Apliecinu, ka uz (personas vārds, uzvārds) ar 2021. gada ... (datums) nav attiecināmi pašizolācijas nosacījumi", kā arī veidlapā ir jābūt norādītam personas inficēšanās datumam. Tomēr tests šādam ceļotājam ir jāveic.
Uzmanību!
Šajā lapā apkopotā informācija nav oficiāls avots. Noteikumi jebkurā brīdī var mainīties.

Tūrisma aģentūras neuzņemas atbildību par robežu un migrācijas dienestu pieņemtajiem lēmumiem kā arī gadījumā, ja tiek atteikts lidojums paaugstinātas temperatūras vai pozitīva Covid testa gadījumā.