Tallinas iela 30, Rīga Kalnciema iela 116, Rīga
20 700 300 cb@cb.lv

Visa diena ziedos! Oleru muiža un tās ainavu dārzs, Mājas kafejnīcas ēdamo ziedu dārzā Golden Aura, krāšņais Tāeperas pils Burvju parks!

Ceļojuma programma



Ekskursijas programmā: 

8:30 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas. 

Rīta pauze ceļā. 

 

Oleru muiža un  dārzs - te var sajust vēstures elpu un apjaust senās lauku muižas kādreizējo dzīvesveidu. Vietas aizsākumi meklējami 16. gadsimtā, 17. gadsimtā te saimniekoja fon Engelhartu dzimta un no 1836. gada – fon Krīdeneru dzimta. Šobrīd muižā dzīvo radoša mākslinieku ģimene – Kārlis un Ieva Zemīši. Muiža lēnām atdzimst, un ar šo atdzimšanas stāstu saimnieki labprāt dalās.

 18.gadsimta beigās agrā klasicisma stilā būvēto Oleru muižas kompleksu ieskauj ainavu dārzs, kas tiek veidots, ievērojot 19. gadsimta vidus romantisma dārzu tradīcijas.

Savukārt augsto dobju virtuves dārzs ir kļuvis par iedvesmas avotu daudziem dārza apmeklētājiem. Nelielās ziedu dobes, kas iekoptas ap romantiskām šūpolēm un lapeni, bagātina vijolītes, ozolītes un studentu neļķes. Vasarās dārzu ietin flokšu, sausseržu, ceriņu un vēsturisko rožu smarža.

(Ekskursija saimnieku vadībā - 7 EUR)

 

Netālu no muižas atrodas ~ 1km garā  Oleru purva dabas taka  ar laipu un skatu torni - apmeklēsim arī to! 

 

Viesosimies Mājas kafejnīcā "Golden Aura" - šī ir saimniecība, kurā tiek audzēti ēdamie ziedi, tie ar rokām tiek vākti un kaltēti pēc īpašas tehnoloģijas, saglabājot to īpašo formu un krāsu, lai vēlāk nokļūtu smalku restorānu virtuvēs un to apmeklētāju šķīvjos! 

Šajā dienā saimniecība uzņems viesus, aicina izbaudīt ziedu laukus, fotografēties un iejusties īpašā noskaņā, pielaikojot tērpus un ziedu galvas rotas gan lieliem, gan maziem.

Piedāvājumā - salāti ar gaļu un ēdamajiem ziediem - 7.50 EUR 

 

 

Nu jau vairākus gadus uz ziedoši maģisku pasākumu aicina Tāgeperas pils un parks. Šogad parka nosaukums  - “Alise un miljons ziedu zeme”un tas vārtus apmeklētājiem tas vērs 18. jūnijā. 

Šovasar atklātais pasaku stāsts pievēršas jautājumam — kas notika ar Alisi pēc tam, kad viņa atgriezās no Brīnumzemes.



Gaisā palika jautājums: vai Alise pēc tik sirreālas un fantāzijas pilnas pieredzes spēja atgriezties parastu meiteni parastā dzīvē? Wagenküll tematiskā parka veidotāji uzskata, ka noteikti nē.



Meitene, kas ir redzējusi pasauli, kur katrs zieds čukst noslēpumus un katrs ceļš ved trakā piedzīvojumā, nevar turpināt ikdienišķu rutīnu, bet vēlas atrast vietu, kur brīnumi varētu dzīvot tālāk.



Tā viņa nonāca Taageperas pilī — skaistākajā jūgendstila pilī Igaunijā, kuras torņi un dārzs izskatās kā no pasakas.



Šeit Alise nolēma radīt savu jauno Brīnumzemi.

Vietu, kur pasaka nekad nebeidzas.

(Ieejas biļete ar grupas atlaidi - 12 EUR)

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 21:00

 

Cena: 45 EUR

Cenā ietilpst: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā neietilpst: ieejas un ēdināšanas maksas, citi personīgie tēriņi

 

Braucam uz Igauniju, ikvienam, neatkarīgi no vecuma, līdzi nepieciešams ceļošnai derīgs dokuments - pase vai ID karte. 

Izmaksas

Pamatcena 45 €
no 45 €