cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

ALBĀNIJAS ĒRGĻI

trip-pic
5. - 12. septembris
8 dienas | Albānija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - krievu
Itaka
no 929 € Rezervēt
pamatcena 929 €

Ceļojuma programma

Viesmīlīgā Albānija aicina doties satriecošā ceļojumā uz dažiem no tās skaistākajiem un in-teresantākajiem nostūriem. Maršrutā ir iekļauti saulainie piekrastes galamērķi - Vlora un Saranda - populārākie kūrorti Balkānos. Slavenas UNESCO vietas ir Butrinta, Ģirokastra un Berata. Neiz-trūkst leģendu par tādām slavenām vēsturiskām personībām kā: Ali Paša, Skanderbegs - Albāni-jas nacionālais varonis, Envers Hodža - Otrā pasaules kara diktators. Atpūta,dodoties ar buru laivu braucienā uz paradīzes Karaburno pussalu, "Zilās acs" tirkīza zaļajiem avotiem un ap-meklējot slaveno valsts vīna darītavu Cobo. Izbaudiet vēl nedēļu atvaļinājuma Albānijā kādā no ITAKA piedāvātajām viesnīcām. Maršruts Albānijā: aptuveni 700 km.

1. DIENA.
Tiešais lidojums uz Tirānu. Transfērs uz viesnīcu. Atkarībā no ierašanās laika: izmitināšana, atpūta, vakariņas, nakšņošana.

2. DIENA. KRUJA – ARDENICA – FIERI (attālums: apmēram 150 km)
Brokastis. Izrakstīšanās no viesnīcas. Transfērs uz KRUJU. Apmeklējiet Albānijas lielākā nacionālā varoņa Skanderbega Balto pili un Etnogrāfisko muzeju. Vietējā tirgus apmeklējums, brīvais laiks. Transfērs uz ARDENICU. Dievmātes piedzimšanas klostera apmeklējums ar neparastajām 18. gadsimta freskām. Pārbraukšana uz FIERI. Ekskursija uz slaveno Apollonijas arheoloģisko centru, kur var apskatīt pilsētas drupas, kas datējamas ar 558. gadu pirms mūsu ēras. Tur bija mācījies imperators Augusts. Transfērs ar autobusu uz viesnīcu, izmitināšana, vakariņas, nakšņošana.

3. DIENA. VLORA - KARABURNO PUSSALA (attālums: apmēram 30 km)
Brokastis. Vloras apmeklējums. 1912. gadā šeit tika pasludināta Albānijas neatkarība. Pastaiga pa centru, kur var apskatīt Karoga laukumu, Neatkarības pieminekli, 16. gadsimta Murata mošeju. Pēc tam izbraukums no Vloras ostas. Visas dienas garumā brauciens ap pasakaini skaisto KARABURNO PUSSSALU, kur var sauļoties un burāt. Brauciens uz Haxhi Aliu alu un Jonijas jūras sateku ar Adrijas jūru. Pēc tam programmā ir Sazano sala, kas agrāk bija militārā bāze un kurā ir aptuveni 3600 bunkuru ar kilometriem garu pazemes eju. Brīvais laiks būs neskartā pludmalē un peldēšanās. Izvēles ekskursija (par papildu samaksu uz vietas): pusdienas Karaburnas pussalā. Brauciens uz Vloras ostu. Atgriešanās viesnīcā, vakariņas, nakšņošana.

4. DIENA. PORTO PALERMO – SARANDA (attālums: apmēram 150 km)
Brokastis. Izrakstīšanās no viesnīcas. Izbrauciens pa ainavisku maršrutu caur Logara kalnu pāreju vairāk nekā 1000 metru augstumā. Ierašanās PORTO PALERMO.18. gadsimtā celtā Ali Pašas cietokšņa apskate, no kura paveras iespaidīgs skats uz Jonijas jūru. Transfērs ar autobusu uz SARANDU, populāru Albānijas kūrortu Jonijas jūrā. Pastaiga pa piejūras promenādi, brīvais laiks. Transfērs ar autobusu uz viesnīcu, izmitināšana, vakariņas, nakšņošana.

5. DIENA. MEZOPOTĀMIJA – BUTRINTA – „ZILĀ ACS“ (attālums: apmēram 130 km)
Brokastis. MEZOPOTĀMIJAS apmeklējums, kur atrodas iespaidīgā 13. gadsimta Bizantijas stila Sv. Nikolaja baznīca. Transfērs ar autobusu uz BUTRINTU, seno ostas pilsētu, kas pazīstama kā "Balkānu Pompeja" un iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Arheoloģisko vietu apskate: romiešu pirts drupas, Agora, amfiteātris, Asklēpijas templis, ceremoniju aleja un Minervo templis. Brauciens ar autobusu uz "ZILO ACI" - kristāldzidro avotu. Šī vieta tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām Albānijā. Leģenda vēsta, ka zemūdens avots radies no nogalināta pūķa asarām, kas agrāk nolaupījis apkārtējo ciematu meitenes. Brīvais laiks. Atgriešanās viesnīcā, vakariņas, nakšņošana.

6. DIENA. ĢIROKASTRA – COBO VĪNA DARĪTAVA (attālums: apmēram 120 km)
Brokastis. Izrakstīšanās no viesnīcas. Brauciens ar autobusu uz ĢIROKASTRU, UNESCO Pasaules mantojuma vietu, kurā atradās bijušā diktatora Envera Hodžas pilsēta. Ieeja Kalajas cietoksnī, apmeklējums vienā no muzejiem, kas atrodas tā mūrī. Pastaiga pa burvīgo vecpilsētu ar tās mūra ēkām. Brīvais laiks, ko var izmantot pastāvīgi apmeklējot Skenduli namu (par papildu maksu) - tradicionāls nams ar daudziem labi saglabājušiem mājsaimniecības eksponātiem. Brauciens ar autobusu uz COBO vīna darītavu, lai iepazītos ar vietējo vīna ražošanas procesu un vīna degustācija. Transfērs ar autobusu uz viesnīcu, izmitināšana, vakariņas, nakšņošana.

7. DIENA. BERATA – TIRĀNA (attālums: apmēram 120 km)
Brokastis. Izrakstīšanās no viesnīcas. Tūkstoš logu pilsētas BERATA apmeklējums, kas iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā: Bizantijas stila viduslaiku cietoksnis Berata un Onufrija muzejs. Pastaiga pa Magalemas un Goricas vēsturiskajiem rajoniem. Brīvais laiks. Transfērs uz TIRĀNU. Pastaigas ekskursija pa centru: Skanderbega laukuma apmeklējums, 1830. gadā celtais skatu tornis, Et’hem Bey mošeja,kas celta 1789. gadā, prezidenta pils. Bunk ' Art - Aukstā kara laika bunkura apmeklējums,kas ir pārveidos par muzeju un tagad tiek uzskatīts par pilsētas lielāko apskates objektu. Izmitināšana viesnīcā, vakariņas un nakšņošana.

8. DIENA.
Brokastis. Izrakstīšanās no viesnīcas. Ierašanās lidostā tiešajam lidojumam uz Rīgu.
Personām, kas turpina brīvdienas: brokastis, izrakstīšanās, transfērs uz izvēlēto viesnīcu.

CENĀ IR IEKĻAUTS
- Lidojums Rīga - Tirāna - Rīga (ar čartera reisiem, iekļauta rokas bagāža un reģistrētā bagāža);
- Transfērs ar autobusu vai mikroautobusu;
- Izmitināšana 7 naktis, 3*-4* viesnīcās divvietīgos numuros (pieejama 1 papildu gulta) ar vannas istabu:
- Ēdināšana: 7 brokastis, 7 vakariņas;
- Ekskursiju programma bez ieejas biļetēm;
- Vietēja gida pakalpojumi;
- ITAKA pārstāvja pakalpojumi uz vietas.

PAPILDUS IZMAKSAS
- Veselības apdrošināšana
- Obligāta piemaksa par vienvietīgu numuru viesnīcās, ja ceļojat viens/a

pamatcena 929 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *