Kā iegādāties ceļojumu uz Turciju?
Lai iegādātos ceļojumu uz Turciju, lūdzu, izvēlieties atbilstošāko no piedāvātajām viesnīcām un ceļojuma datumu. Nospiediet pogu „Rezervēt” un aizpildiet pieteikumu par personām, kuras dosies Turcijas ceļojumā. Veiciet samaksu, un mūsu konsultants ar Jums sazināsies.
Kad vislabāk doties uz Turciju?
Piemērots laiks ceļojumam Turcijā ir aprīlī, maijā, septembrī un oktobrī. Tad gaisa temperatūra ir patīkami silta, un populārākajās apskates vietās nav pārāk daudz cilvēku. Vasaras sezonas kulminācija ir no jūnija līdz augustam, kad gaisa temperatūra ir visaugstākā un bieži pārsniedz 30°C, tūristu pūļi ir lielāki un viesnīcu cenas ir augstākas. Maijā un jūnijā dabasskati būs vēl greznāki, jo ziedi būs pašā plaukumā, un visi tūrisma apskates objekti noteikti būs atvērti. Šajos mēnešos vispatīkamākā atpūta būs tieši Vidusjūras piekrastē, piemēram, kūrortpilsētās Alanjā, Kemerā vai Antālijā. Ūdens temperatūra vissiltākā ir no jūlija līdz septembrim.
Kāpēc doties uz Turciju?
Turcija vienmēr ir bijis tilts starp Eiropu un Āziju. Paražas, tradīcijas, reliģiskie un sociālie tikumi izsenis strikti tiek nodoti no paaudzes paaudzē, arī ticējums, ka no ļauna pasargā amulets ar zilas acs atveidu. Turcijā apbrīnas vērta ir arhitektūra, tai skaitā Bizantijas laika arhitektūras pieminekļi; daudzveidīga daba un plašas aktīvās atpūtas iespējas, nacionālie ēdieni – meze uzkodu plates, autentisks turku kebabs vai nacionālais deserts – baklava, un joprojām dzīva sociālā kultūra ar vēderdejām, turku tautas dziesmām un dejām, žonglēšanu ar nažiem un staigāšanu pa stikla lauskām un citām nacionālām tradīcijām.
Ko redzēt Turcijā?
Turcijas piekrasti izgrezno klintis, Taura kalni, zemesragi un nelieli līči. Tā ir lieliska vieta aktīvai un aizraujošai atpūtai – vindsērfingam, ūdensslēpošanai, niršanai, lidošanai ar paraplānu vai braukšanai ar plostu pa krāčainu kalnu upi vai izbraucienā ar jahtu pa Vidusjūru. Papildus pludmales atpūtai iespējams doties ekskursijās, lai apskatītu antīku celtņu drupas, kas ir īsts dārgums, ko mums atstājušas senās civilizācijas. Noteikti jāredz islāma skrupulozā māksla, no krāsainām flīzītēm veidotie izsmalcinātie ornamenti, Osmaņu perioda miniatūru glezniecība un arhitektūra ar mošejām un citām nozīmīgām ēkām.
Antālija ir Vidusjūras piekrastes vārti. Vēstures entuziastus noteikti interesēs senā Likija – 19 neatkarīgu pilsētu savienība – un iespēja doties pa to laiku likiešu ceļu, kas ir šā reģiona viens no populārākajiem ceļojumu maršrutiem. Antālija ir ļoti iecienīts kūrorts daudzu valstu atpūtnieku vidū, jo tas piedāvā izklaides iespējas visām vecuma un interešu grupām. Ģimenes noteikti priecēs jautra atpūta lielajā un daudzveidīgajā ūdens atrakciju parkā. Iesakām apskatīt interesantu dabas parādību – metāna gāzes liesmās mūžīgi degošu kalnu, kā arī akveduktu un fascinējošos amfiteātrus Termesā un Aspendā.
Otrs atpūtnieku iecienīts kūrorts Turcijas Vidusjūras piekrastē ir Kemera, kas atrodas 45 km attālumā no Antālijas. Tas ir samērā jauns, priežu ieskauts kūrorts ar 52 km garu, sīkiem akmentiņiem klātu piekrasti. Izmantojiet iespēju „uzbraukt debesīs” (2363 m augstumā) ar Tahtali gaisa tramvaju pa garāko trošu ceļu Eiropā un otro garāko pasaulē.
Bijušais pirātu cietoksnis Alānija tagad ir moderns un skaists Vidusjūras kūrorts, ko ieskauj kalni, citruskoki un banānu dārzi. Apbrīnas vērti ir stalaktīti Damlatas alā un Kleopatras pludmale. Starp citu, Alānija kādreiz ir bijusi Ēģiptes valdnieces Kleopatras iecienīta atpūtas vieta. Ļoti iespaidīga vieta ir Kapadokija.
Turcijā noteikti jāizbauda turku pirtis un masāža, jānogaršo pasaulslavenie turku saldumi un turku kafija. Gardēžiem noteikti jānogaršo šā reģiona delikatese hibes – no sezama eļļas gatavota mērce. Ja vēlaties nobaudīt ko pavisam eksotisku, padzerieties kāļu vai rāceņu sulu un nogaršojiet sāļo rūgušpienu. Labākais suvenīrs – turku saldumi, Fatimas rokas suvenīrs atslēgu piekariņa, kaklarotas vai rokassprādzes veidā (kas pasargās no ļaunas acs) un, protams, aromātiskās garšvielas.
Derīgi zināt, atrodoties Turcijā!
Mulstot no turku viesmīlības, tirgū neaizmirstiet kaulēties, solot tikai pusi no prasītās summas. Tā šeit ir pieņemts. Valsts valoda – turku valoda, tomēr populārākajās apskates vietās un kūrortpilsētu viesnīcās un restorānos var ērti sazināties arī angļu valodā. Vietējie iedzīvotāji noteikti novērtēs, ja būsiet apguvis dažus vārdus turku valodā, piemēram, merhaba vai selam – sveiki, tesekkürler – paldies, evet – jā, hayir – nē.