cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Ēģiptes Grand Tour - no faraonu tempļiem un piramīdām līdz pārsteidzošajam Rietumu tuksnesim un kruīzam pa Nīlu

trip-pic
Meklēju izdevīgākos piedāvājumus.
Lūdzu uzgaidiet līdz 30 sekundēm!
⁃⁃⁃⁃⁃⁃⁃⁃⁃ ⁃⁃⁃ ⁃⁃⁃ ⁃⁃⁃⁃⁃⁃
⁃⁃⁃ ⁃⁃⁃⁃⁃⁃
⁃⁃⁃ ⁃⁃⁃⁃⁃⁃
⁃⁃⁃⁃⁃⁃ ⁃⁃⁃ ⁃⁃⁃ ⁃⁃⁃⁃⁃⁃ ⁃⁃⁃⁃⁃⁃ ⁃⁃⁃
⁃⁃⁃  Rezervēt

Ceļojuma programma

Rietumu tuksnesis, Fayoum oāze, Abu Simbela, arābu pasaules sirds Kaira, Gīzas un Džosera piramīdas, kruīzs pa Nīlu, Ēģiptes ikonas Fīla, Karnaka un Luksora, atpūta uz kruīza kuģa un 4* viesnīcā Sarkanās jūras krastā.
Lidojums Rīga – Kaira.
Izbrauciens ar džipiem pa Rietumu tuksnesi, kura ainavas dažbrīd rada sajūtu, it kā atrastos uz citas planētas. Fayoum oāze, kas pārsteidz ar nepierastiem dabas skatiem zemē, kurā 95% ir tuksnešu, – ūdenskritumi, ezeri, kāpas, ielejas un palmu audzes veido vienas no neparastākajām dabas ainavām Ēģiptē. Wadi Rayan jeb Rayan ielejas divi ezeri, kas atrodas 42 m zem jūras līmeņa, un tos savieno Ēģiptes vienīgais ūdenskritums. Wadi el Hitan jeb Vaļu ieleja, kur neparastā tuksneša ainavā tika atrasti aizvēsturiski vaļu skeleti. Viegls kāpiens El Modawara kalnā un skats uz smilšu kāpām un apkārtnes ezeriem. Arābu pasaules sirds Kaira. Senās Memfisas nekropole Sahāra, senā terasveida Džosera piramīda. Islāma Kaira – 12. gs. Saladina citadele, viduslaiku cietokšņa ieskautā Alabaster mošeja. Ēģiptes vizītkarte Gīzas ansamblis: slavenās Heopsa, Hefrena un Mikerina piramīdas, Lielā Sfinksa. Papirusu darbnīca. Klintīs cirstā Cave Church koptu baznīca. Slavenā Aleksandrijas pilsēta. Krāšņā, dažādos stilos celtā Al Manial pils. Saulainā dienvidu pilsēta Asuāna, slavenais Asuānas dambis. Fīlas (Philae) templis. Abu Simbela – divi izmēros iespaidīgi klintīs cirsti tempļi, kas veltīti Ramzesam II un Hatorai, tiek uzskatīti par Senās Ēgiptes arhitektūras brīnumu. Caur dzintarkrāsas tuksnesi un granīta balstiem, gar smaragdzaļām, palmu un tropu augiem klātām salām plūstošā Nīla un ikdienas dzīve tās krastos. Kruīzs pa Nīlu ar 4* kuģi. Edfu un Komombo tempļi. Luksora – unikāls brīvdabas muzejs ar senās civilizācijas pieminekļiem. Dievam Amonam Ra veltītie Karnakas un Luksoras tempļi. Sfinksu aleja un svētais ezers. Karaļu ieleja, Tutanhamona un vēl 63 faraonu atdusas vieta. Vienīgās faraones–sievietes Hatepsutas templis. Memnona kolosi. Atpūta Sarkanās jūras krastā 4* viesnīcā. Iespēja doties ar džipiem uz beduīnu apmetni tuksnesī, nirt, snorkelēt u. c.
Lidojums Hurgada – Rīga.
ceturtdiena, 07.11.
Rīga -Stambula- Kaira
 05:00 pulcēšanās Rīgas lidostā (iepretim airBaltic birojam)
 07:00 – 11:30 lidojums Rīga – Hurgada
 garš brauciens līdz Kairai (465 km, ~6 stundas), vēla iekārtošanās viesnīcā, vakariņas un atpūta.
***viesnīca Kairā

piektdiena, 08.11.
Kaira – Giza – Kaira
 senās Memfisas nekropole Sahāra – latviešu arheologu pētītās Ēģiptes vissenākās piramīdas. Memfisa bijusi viena no antīko laiku varenākajām pilsētām un 8 dinastiju laika galvaspilsēta. Imhotepa būvētā terasveida Džosera piramīda.
 Ēģiptes vizītkarte Gīzas piramīdu ansamblis – Heopsa, Hefrena un Mikerīna piramīdas. Mēģināsim noskaidrot, kā senie arhitekti, neizmantojot kompasu, varēja uzbūvēt piramīdas precīzi uz ziemeļpolu orientētās taisnēs. Lielā sfinksa.
 par papildu samaksu (pēc izvēles) – Ēģiptes vēstures lāzeršovs Gīzas piramīdu pakājē (~35 EUR).
***viesnīca Kairā

sestdiena, 09.11.
Kaira – Rietumu tuksnesis (Western Desert) – Fayoum Oasis
 no rīta brauciens līdz Fayoum oāzei (~120 km). Fayoum oāze – oāz pārsteidz ar neparastiem dabas skatiem zemē, kurā 95% ir tuksnešu. Ūdenskritumi, ezeri, kāpas, klintis un palmu audzes veido vienas no neparastākajām dabas ainavām Ēģiptē. Sēdīsimies 4x4 džipos un dosimies dienas tūrē tālāk izpētīt Rietumu tuksnešu ainavas. Te apmeklēsim: Ghourod Samuel – augstākās Rietumu tuksneša kāpas.
 Wadi Rayan jeb Rayan ielejas divi ezeri, kas atrodas 42 metrus zem jūras līmeņa, un tos savieno ūdenskritums. Viegls kāpiens El Modawara kalnā un skats uz smilšu kāpām un apkārtnes ezeriem.
 Fayoum White Desert, kur plašā smilšu līdzenumā iespraucies, dīvainu formu, gaišu klinšu labirints, kas līdzinās Baharijas Baltais tuksnesim, tikai mazākos apmēros. Wadi el Hitan jeb Vaļu ieleja – Rietumu tuksneša klinšu apvidus turpinājums, kur no smiltīm spraucas laukā aizvēsturisku vaļu skeleti.
 Magic Lake – kā jau nosaukums liecina šis ir brīnumains ezers, kas iegūlies starp smilšu kāpām.
 Rietumu tuksneša ielejā. Nosaukums cēlies dēļ skaistās ūdens nokrāsas, kas dienas laikā maiņa toņus.
 vakariņas un nakšņošana viesnīcā oāzē pie Qarun Lake ezera.
tūristu klases viesnīca Fayoum oāzē

svētdiena, 10.11.
Baltais tuksnesis – Kaira
 viens no simpātiskākajiem ciematiem Ēģiptē – Tunis – podnieku un amatnieku meistarības liecība un iecienīta mākslinieku atpūtas vieta Qarun Lake ezera krastā.
 pārbrauciens atpakaļ uz Kairu (~100 km).
 ekstravagantā Al Manial pils, kuras arhitektūrā un krāšņajā interjerā savijušies osmaņu, mauru un persiešu stili, un pat eiropiešu rokoko. Kristīgais Koptu Kairas rajons ar neparasto karojošo baznīcu Hanging Church, atklāj pavisam citu Ēģiptes galvaspilsētas šķautni.
***viesnīca Kairā

pirmdiena, 11.11.
Kaira – Fayoum Oasis – Kaira
 pilnas dienas ekskursija uz Maķedonijas Aleksandra dibināto Aleksandrijas pilsētu (220 km vienā virzienā) – leģendām apvīto antīkās pasaules metropoli. Šeit apmeklēsim slaveno Aleksandrijas Bibliotēku, un greznās, romiešu laikā veidotās Kom el Shoqafa, kā arī no ārpuses skatīsim Qaitbay cietoksni, kas kļuvis par vienu no pilsētas simboliem.
***viesnīca Kairā

otrdiena, 12.11.
Kaira – Asuāna
 arābu pasaules sirds Kaira, pilsētas centrā Mokatamas kalnā paceļas viduslaiku nocietinājumu komplekss Saladina citadele, no kura paveras lielisks panorāmas skats uz pilsētu.
 Ēģiptes muzejs – faraonu dārglietu, mūmiju un citu unikālu eksponātu glabātuve.
 papirusu darbnīca – papirusu izmantošanai Nīlas deltā ir vismaz pieci tūkstoši gadu sena vēsture, ieskatīsimies papirusa papīra iegūšanas procesā.
 Cave Church – plašā, klintīs cirstā koptu baznīca ir visneparastākā no Kairas apskates vietām.
 brauciens ar nakts vilcienu Kaira - Asuāna
nakts vilcienā

trešdiena, 13.11.
Asuāna
 Asuāna – saulainākā Ēģiptes dienvidu pierobežas pilsēta ar īpatnēju afrikānisku gaisotni.
 izvietošanās kuģa kajītēs, kruīzs pa Nīlu – ērtākais veids Ēģiptes apskatei, ceļojot pa seno dzīvības artēriju Nīlu - tās krastos risinājušies tūkstošiem gadu seni notikumi.
 Asuānas dambis – 1971. gadā pabeigtais dambis ir nozīmīgs Ēģiptes ekonomikai, jo tas nodrošina lielas pirms tam lauksaimniecībā neizmantojamas platības apūdeņošanu.
 Fīlas (Philae) templis – senās Ēģiptes zemes dienvidu robeža. Te atrodas dievietei Isīdai veltīts templis, turpat netālu – dieva Osīrisa atdusas vieta. Dēvēta par Ēģiptes pērli, viens no skaistākajiem tempļiem, kura eksistenci apdraudēja Asuānas dambja celtniecība.
 papildus – izbrauciens ar motorlaivu pa Nīlu un Nūbiešu ciema apskate (~25 EUR).
kajīte uz ****+kuģa

ceturtdiena, 14.11.
Nīlas kruīzs
 Abu Simbela – divi, izmēros iespaidīgi, klintīs cirsti tempļi, kas veltīti Ramzesam II un Hatorai tiek uzskatīti ne tikai par Senās Ēģiptes inženieru un arhitektu brīnumu, bet arī mūsdienu, kad 60-tajos gados tempļi tika pārnesti uz augstāku vietu paglābjot tos no Staburaga likteņa (3 h vienā virzienā).
 brauciens pa Nīlu, atpūta uz klāja, baudot garām slīdošās ainavas
 Komombo templis – savdabīgs dvīņu templis, kur paralēli veidoti tempļi dievam Sobekam un Saules dieva Ra dēlam Horoerisam.
 Horus templis Edfu – viens no vislabāk saglabātajiem tempļiem Ēģiptē ļauj stādīties priekšā, kā reiz izskatījušies greznie tempļi.
kajīte uz ****+kuģa

piektdiena, 15.11.
Nīlas kruīzs
Nīlas Austrumu krasts
 par pasaules lielāko brīvdabas muzeju dēvētā Luksora (UNESCO) – senās Ēģiptes galvaspilsēta Tēbas šodien saaugusi kopā ar moderno pilsētu. Nīlas austrumu krastā ritējusi senās pilsētas dzīve un izvietoti grandiozie tempļi, savukārt rietumkrasts ir nekropole, kur bijusi mirušo valstība.
 Karnakas komplekss – viens no lielākajiem sakrālajiem kompleksiem pasaulē, celts ap 1100 g.p.m.ē., veltīts dievam Amonam. Sfinksu avēnija, kolonu zāle, svētais ezers.
 Luksoras templi apskatīsim saulrietā un vakara gaismās, kad templis tiek īpaši izgaismots un atdzīvojas senie hieroglifi un tempļa reljefi.
kajīte uz ****+kuģa

sestdiena, 16.11.
Luksora – Hurgada
Nīlas Rietumu krasts
 Nīla senajiem ēģiptiešiem bijusi kā robeža starp dzīvo un mirušo pasauli, dosimies pāri uz Luksoras Nīlas rietumu krastu jeb nekropoli, kur plašā teritorijā izvietoti unikāli apbedījumi:
 Valdnieku ieleja – 64 faraonu atdusas vieta, kas tikai zinātājam atrodama starp tuksneša kalniem, savukārt kapenes un sarkofāgi bijuši īpaši grezni un gadsimtiem ilgi vilinājuši kā pētniekus, tā dārgumu meklētājus. Majestātiskais karalienes Hatčepsutes templis – karaliene ir vienīgā Ēģiptes valdniece, kurai par godu celts templis
 Memnona kolosi – divas 19,5 metrus augstas statujas, kas sargāja ieeju Amona templī
 pēcpusdienā pārbrauciens uz Hurgadu (300 km)
****viesnīca Hurgadā Sarkanās jūras krastā

svētdiena - trešdiena
17.11. – 20.11.
Hurgada
 atpūta ****viesnīcā pie Sarkanās jūras – laiks atpūtai, peldēm. Iespējamas papildus ekskursijas
- dienas brauciens ar kuģīti (snorkelēšana pie koraļļu rifiem, delfīnu vērošana, pusdienas)
- safari izbrauciens ar džipiem tuksnesī uz beduīnu apmetni
- brauciens ar laivu Sarkanajā ar stikla pamatni, zemūdeni.
****viesnīca Hurgadā

ceturtdiena, 21.11.
Hurgada – Rīga
 12:30 – 17:00 lidojums Hurgada – Rīga

Piemaksa, ja vēlaties vienvietīgu numuru uz kuģa un viesnīcās - EUR 485
Ceļazīmes cena bērniem līdz 11 g.v. (ieskaitot) – 1845 EUR

Detalizēta informācija par papildus ekskursijām brīvajām dienām Hurgadā būs pieejama sapulcē, ekskursijas būs iespējams izvēlēties uz vietas Ēģiptē. 

Ceļazīmes cenā ietilpst
 lidojums Rīga – Stambula – Kaira un Hurgada – Stambula – Rīga (ekonom. klase; 30kg nododamā bagāža; ēdināšana); lidostu nodokļi
 tūristu autobuss ceļojuma laikā, džipu ekskursija uz Balto tuksnesi
 vilciena biļetes Kaira – Asuāna, divvietīgas kupejas
 9 naktis - *** un **** viesnīcas ar brokastīm un vakariņām (divvietīgi numuri ar dušu/WC)
 3 naktis - ****+ kruīza kuģis, ar brokastīm, pusdienām un vakariņām, baseins uz klāja (divvietīgas kajītes ar dušu/WC)
 1 nakts Baltajā tuksnesī – nakšņošana telšu nometnē ar brokastīm un vakariņām, un nepieciešamo aprīkojumu (teltis, matrači, guļammaisi)
 ieejas maksa ceļojuma programmā minētajos apskates objektos
 IMPRO grupas vadītāja, vietējā pavadoņa un gida pakalpojumi (angliski un/vai krieviski runājoša); Ēģiptes vīza (lidostā, pilsoņiem)
 veselības apdrošināšana ar Covid-19 riska segumu

Ceļazīmes cenā neietilpst
 personīgie izdevumi; ieejas maksa muzejos un apskates objektos, kas nav iekļauti ceļojuma programmā
 dzeramnaudas un tamlīdzīgi maksājumi atbilstoši konkrētās valsts tradīcijām un tūrisma industrijas prasībām. Klientam jārēķinās, ka dzeramnaudas veidos papildu izmaksas ~80 USD/EUR apmērā, kas jāsamaksā tiešajiem pakalpojumu sniedzējiem Ēģiptē.

Pieteikšanās ceļojumam
Avanss - EUR 400
Otrā iemaksa līdz 06.06. - EUR 800
Pilna summa līdz 06.09. 
 Ja minētas iemaksas nav izdarītas laikus,IMPRO patur tiesības jūsu rezervāciju anulēt.

Atteikšanās no ceļojuma
Atteikšanās datums līdz 06.06. zaudētā summa EUR 200, līdz 06.09. EUR 700, pēc 06.09. visa summa.
 Iemaksāto summu līdz 20.09. var pāradresēt citai personai, kura vēlas doties ceļojumā.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti
 LR pilsoņa pase, kas izdota pēc 2007.gada 19.novembra un ir derīga vēl 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām.
 Papildus dokumenti nepilngadīgajiem: ja pavadošā vecāka pasē nav ieraksta par radniecību ar bērnu- dzimšanas apliecība vai notariāli apstiprināta tās kopija; ja neviens no vecākiem nebrauc līdzi- notariāli apstiprināta viena vecāka atļauja vai notariāli apstiprināta tās kopija.
 LR nepilsoņiem vīza jākārto iepriekš, vismaz 3-4 nedēļas pirms ceļojuma (izmaksas sedz klients) – laicīgi jāsazinās ar IMPRO.

Grupas informatīvā sapulce
22. oktobrī pl.17.30 Rīgas Latviešu biedrības namā (pulcēšanās vestibilā)
BĀZES CENA 1 895 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *