cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Barselonas rivjēras ievērojamas apskates vietas

Montserata un muzeja apmeklējums

Jūs apmeklēsiet baziliku, pieskarsieties Montseratas Svētajai Madonnai un dzirdēsiet baznīcas zēnu kora dziedāšanu, varēsiet iziet vienu no septiņiem kājāmgājēju maršrutiem, pacelties ar funikulieri un no putna lidojuma augstuma vērot Montseratas kalnu masīva apburošo skaistumu, kā arī apmeklēt muzeju, iegādāties suvenīrus un aizvest sev līdzi lieliskus iespaidus par nelielu šī rajona daļu. Pacelšanās līdz bazilikai notiek ar panorāmas kalnu vilcienu. 
Viens no Katalonijas galvenajiem simboliem – Montseratas kalns – sastāv no gigantiskām klintīm, kurās iemūžināta Spānijas vēsture. Montseratā atrodas vecākais benediktiešu klosteris Spānijā. Katru gadu šeit ierodas tūkstošiem Katalonijas iedzīvotāju, lai paklanītos «Morenetei» jeb «Tumšvaidzei», kā katalonieši mīļi dēvē savu aizbildni.
Īpašu baudījumu no brauciena uz Montseratu var gūt, paceļoties klostera augstumā ar panorāmas vilcienu, kas 15 min. laikā pa kalna nogāzi aizved pasažierus no Monistroles stacijas (152 m virs jūras līmeņa). 
Vēl viens nozīmīgs apskates objekts šajā ekskursijā ir Montseratas muzejs. Tajā eksponēta bagātīga kulta priekšmetu kolekcija, kas vistiešākajā veidā saistīta ar vietējo klosteri un tā vēsturi, kā arī arheoloģiskie eksponāti, kas atceļojuši no Tuvajiem Austrumiem – zemēm, par kurām vēstīts Bībelē. Muzejā tāpat pārstāvēta glezniecība – arī ar tādu pasaulslavenu mākslinieku kā Dalī un Karavadžo darbiem. Pastāvīga ekspozīcija veltīta pareizticīgo svētbildēm.
Cena no 40 EUR

Monumentālā Barselona

Jūs varēsiet izbaudīt Barselonas panorāmu, kas paveras no Tibidabo kalna, un redzēsiet Svētās sirds templi. Šīs ekskursijas laikā Jūs redzēsiet unikālos Antonio Gaudi meistardarbus, tādus, piemēram, kā Svētās ģimenes katedrāle un Guela parks, pastaigāsieties pa Ramblu, gotikas kvartālu un gūsiet vispatīkamākos iespaidus par šo skaisto pilsētu. 
Barselona ir Vidusjūras piekrastes pērle, Katalonijas galvaspilsēta, pilsēta, kas savās robežās apvieno romiešu arhitektūras pieminekļus, viduslaiku ielas un kvartālus, lieliskas modernisma laikmeta ēkas un pēdējā gadsimta avangardiskas būves. Barselonas vēsture ir vairāk kā divus gadu tūkstošus ilga, un katrs laikmets ir atstājis savas pēdas pilsētas izskatā.  To starpa ir pieminekļi, kas kļuvuši par Barselonas simboliem un bez kuru apmeklēšanas nevar pilnvērtīgi novērtēt šīs pilsētas savdabību un bagātību. Katalonijas galvaspilsētas arhitektūras šedevri saistīti ar ģeniālā arhitekta Antonio Gaudi vārdu.
Guela parks ir visdzīvespriecīgākais Gaudi darbs. Parkā viss virmo, viss izlokās – taciņas, tiltiņi, soliņi, kas greznoti ar keramikas mozaīkām. Daudzus gadus ilgās Gaudi un grāfa Guela draudzības rezultāts ir šī romantiskā dārza-pilsētas izveide angļu stilā. Toties Svētās ģimenes katedrāle (Sagrada Familia) Barselonā ir Antonio Gaudi meklējumu alfa un omega, viņa mūža darbs. Bet neviens nevarēja paredzēt, ka Sagrada Familia celtniecība ieilgs uz gadsimtiem.
Cena no 35 EUR

Barselonas strūklakas

Jūs atklāsiet sev vakarīgo Barselonu ar tās lieliskajām dziedošo strūklaku izrādēm Spānijas laukumā. Sekojot melodijas taktij un gaismai, ūdens strūklas apbrīnojami izlokās un dejo virs laukuma, iegūstot melodisku skanējumu un pārvēršoties par brīnišķīgu gaismas simfoniju. Kaut arī šīs strūklakas tika izveidotas uz 1929. gada vispasaules izstādes sākumu Barselonā, tās līdz pat šai dienai turpina pulcēt milzīgu skaitu apmeklētāju, kas vēlas baudīt šo iespaidīgo skatu. Jūs gaida grandioza izrāde no piecām daļām, katra no tām ir unikāla ar savu skaņas pavadījumu un vizuālajiem efektiem. Šeit Jūs dzirdēsiet gan slavenas operu ārijas, gan mūsdienu mūziku un melodijas no kinofilmām. Šis vakars kļūs viena no visspilgtākajām atmiņām par Barselonu. 
Arhitektūras ansamblis Spānijas laukumā (Plaza d‘Espanya), kas kļuva par 1929.gada Pasaules izstādes galveno laukumu, līdz šim laikam kalpo par tādiem kā parādes vārtiem Montžuikā. Starp divām 47 m augstām Venēcijas Svētā Marka kampaniles kopijām sākas Karalienes Marijas Kristīnas prospekts (Avinguda de la Reina Maria Cristina) – perspektīva, kas aizved līdz gigantiskām kāpnēm un Montžuikas kalnam (213 m augsts). Centrālo vietu ieņem Maģiskā strūklaka (Font Mаgica). Visai iespaidīgi izskatās perspektīvu noslēdzošā Nacionālā pils (Palau Nacional). Ar šo pilsētas daļu ainaviski var sacensties tikai skats, kas no pils durvīm paveras uz Karalienes Marijas Kristīnas prospektu, Spānijas laukumu un veco vēršu cīņu arēnu. 
Strūklakas unikālo spēli rada 3620 strūklas, kas kopā ar apgaismojumu veido vairāk kā 7 miljardus formu un gaismas kombināciju. Šai lieliskajai izrādei ir muzikāls pavadījums, kas  Maģiskās strūklakas apmeklējumu padara neaizmirstamu. 
Cena no 25 EUR

Dalī pasaule

Jūs apmeklēsiet Dalī māju-muzeju Figeresā un Pubolas pili, ko viņš  uzdāvināja Galai, un uzzināsiet Salvadora Dalī un viņa sievas, mūzas un padomdevējas Galas skaisto mīlas stāstu. Jūs redzēsiet ģēnija, kas zīmēja fantāzijas un sapņus, nemirstīgos darbus. Jūs redzēsiet viņa gleznas, kurās ar smalkas optiskas ilūzijas palīdzību priekšmeti izstiepjas, izgaist, pārvēršas par citiem priekšmetiem. 
Pils apmeklējums ir pārsteigumu pilns. Sirreālisma atmosfērā Jūs sastapsieties ar daudziem oriģināliem mākslas darbiem un neparastiem priekšmetiem, ko Dalī dāvinājis savai sievai, pazemē zem pils ierīkoto kapu velvi, Galas vakarkleitu kolekciju, kuru vidū ir grezni tērpi, kas ir slavenu modelētāju autordarbi – Živanšī, Kristiāna Diora, Pjēra Kardēna tērpi. Te ir dārzs, kas rotāts ar ziloņu skulptūrām Dalī darbu stilā, ar strūklaku un ūdenskrātuvi – dārzs, kur kādreiz visā spožumā mirdzēja Gala. 
Dalī teātris-muzejs Figeresā ir Dalī darbs, kam viņš veltījis 13 savas dzīves gadus ar viņam raksturīgo neatlaidību un pedantismu. Ieejot muzejā, Jūs nonāksiet Dalī valstībā, kur komentāriem nav vietas. 
Cena no 45 EUR

 

Diena Pirenejos

Brīnumjauka ekskursija, kuras laikā Jūs apmeklēsiet neskartās dabas nostūrīti – Nurijas augstkalnu ieleju, kas plešas 1967 m augstumā virs jūras līmeņa. Kas unikāls šim apvidum? Tajā, piemēram, nav autoceļu, taču ir kalnu vilcieniņš, kurš 40 minūtēs pārvar vairāk nekā 1000 m kāpumu.
Un būs šajā braucienā brīdis, kas Jums iespiedīsies atmiņā uz visu dzīvi: pēc brauciena pa sliedēm, kas izvijas starp augstām un stāvām klintīm un dziļām un bīstamām aizām, pēc pēdējā kalnu tuneļa pārvarēšanas Jūs pēkšņi no tumsas nokļūsiet ziedošā ielejā ar ezeru, kura dzidrajos ūdeņos spoguļojas grandiozo Pireneju kalnu virsotnes.
Nurijas kalnu ieleju raksturo neaprakstāmi skaistas ainavas, daba visā tās dailē un varenībā. Pati ieleja atrodas Austrumpirenejos gandrīz 2000 m augstumā, bet virsotnes, kas to ieskauj sasniedz 3000 m augstumu. Senākos laikos cilvēki nokļuva ielejā labākajā gadījumā ar zirgiem pa kalnu takām, bet, kopš 1931. gadā tika ierīkots kalnu vilcieniņš, dabas atvēlēto skaistumu var baudīt bez lielas piepūles. Arī mūsdienās, pēc 78 gadiem, kalnu vilcieniņš ir vienīgais transportlīdzeklis, kas nogādā ielejā cilvēkus un kravas. 
Cena no 80 EUR

Taragona

Iespaids par romiešu Spānijas provinces bijušo galvaspilsētu ir atkarīgs no tā, pa kuru ceļu Jūs ieiesiet pilsētā. Uz ekskursantiem, kas ienāks no pludmales puses, Taragona uzreiz atstās ļoti patīkamu iespaidu: miegaina provinciāla pilsētiņa kraujā pakalnā virs jūras, skaists viduslaiku centrs, izcila katedrāle, divi rambli (kājāmgājēju avēnijas) un visnozīmīgākais antīkais ansamblis visā Spānijā ar forumu, akveduktu, cirku, lielu amfiteātri, aizsargsienu gredzenu un milzīgu nekropoli. 
Taragona sastāv no divām daļām – augšas daļas, kas plešas uz tā paša pakalna virs jūras, kur koncentrētas faktiski visas pilsētas interesantākās vietas, un lejas daļas, kas atrodas dienvidrietumos no augstienes. Robeža starp abām daļām iet pa Jauno ramblu – bulvāri, kas stiepjas cauri visai pilsētai; vienā kvartālā paralēli tam iet Vecais rambls, aiz kura sākas jau viduslaiku pilsēta. 
Pašlaik tūristiem tiek piedāvāta iespēja pastaigāties pa īpašu Arheoloģisko promenādi, kas izveidota starp romiešu būvētajām sienām un ārējo nocietinājumu loku, kuru kara laikā par Spānijas mantojumu (1701-1715) ap pilsētu uzcēla angļi. Promenāde ved pa vecpilsētas ziemeļu daļu, kas ir attālāk no jūras; ieeja tajā ir pie Ruzes vārtiem Katalonijas prospekta sākumā. Jūsu uzmanību no augšas saistīs ne vien skats uz Taragonu un apkārtējo līdzenumu, aplūkošanas vērti ir arī vairāki romiešu torņi, vārti un kolonnas, senlaiku lielgabali un imperatora Augusta bronzas statuja. 
Romas impērijas valdīšanas periodā Taragona ieguva visus svarīgas provinces galvaspilsētai pienākošos „atribūtus”– monumentālus forumus, cirku, teātri, gladiatoru cīņu arēnu. Iespaidīgākais, kas palicis pilsētas robežās kopš tā laika, ir m.ē. II gs. sākumā celtais amfiteātris, kas atrodas pakalna nogāzē Vecā rambla galā.
Galvenais pilsētas viduslaiku apbūves lepnums, kas aizņem visu telpu cietokšņa sienu iekšienē, ir XII-XIV gadsimtā celtā katedrāle. Taisnā Mažo iela aizved no katedrāles kāpņu pakāpes līdz vecpilsētas administratīvajam centram Fonas laukumā. Jauka vietiņa, kur patīkami pasēdēt pie kafejnīcas galdiņa, ir „Vidusjūras balkons” – skatu laukums pakalna kraujā, 
Cena no 25 EUR

Bruņinieku turnīrs Sanmikelas pilī

Apmeklējot Sanmikelas viduslaiku pili (Castillo San Miguel), Jūs nokļūsiet starp karaļa galminiekiem, nerriem, ieročnesējiem un, protams, pašiem bruņiniekiem, kas bruņoti īstiem zobeniem, šķēpiem un pīķiem, ļaus jums pilnībā sajusties kā apkārt risošo notikumu pilnvērtīgiem dalībniekiem.
Ierodoties Jūs sagaidīs pils saimnieki – grāfs ar grāfieni, bet viņu kalpi pavadīs uz turnīra tribīnēm, kur piedāvās ieturēties viduslaiku dzīru garā – bez mūsdienu galda piederumiem. Ievadot turnīru, bruņinieki demonstrēs savas lieliskās jāšanas prasmes, kā arī veiks ļauno garu izdzīšanas ceremoniju. Kā jau piedien īstiem bruņinieku turnīriem, arī šajā katrs bruņinieks starp tribīnēs sēdošajām sievietēm izvēlēsies savu Sirds dāmu un aizstāvēs tās godu.
Noteikumi paredz, ka priekšnesuma skatītājiem ir reāla iespēja iespaidot turnīra gala iznākumu. Jo aktīvāk un skaļāk Jūs atbalstīsit savu bruņinieku, jo vairāk viņam cerību gūt uzvaru cīņās ar saviem pretiniekiem.
Kad turnīrs būs galā, Jūs tiksiet aicināti uz vienu no pils zālēm, kur vakara turpinājumā notiks diskotēka ar aizraujošu mūziku un šovu.
Cena no 35 EUR


Rupita, Fara un Bezalū

Iepazīstieties ar tradicionālo vērtību Kataloniju, dodoties ekskursijā, kas ved sāņus no galvenajiem tūristu maršrutiem! Izbaudiet klusumu un mieru, kas mājo nelielajās pilsētiņās un ciemos, kuru sadzīve nav mainījusies vairāku gadsimtu garumā, aplūkojiet brīnumskaisto ieleju, kalnu un pat rimušo vulkānu ainavas, iepazīstiet vietējo cilvēku dzīvi, kuri dzīvo tālu no kūrortu centru kņadas. Tieši šajās vietās meklējama Katalonijas pieticīgā burvība.
Šajā dienā Jūs apmeklēsiet viduslaiku pilsētas Rupitu un Bezalū, kuras var lepoties ar vēsturi, kas ilgākas par tūkstošgadi.
Jūas redzēsiet, kā upe aiz Rupitas metas bezdibenī no 100 m augstuma, tā veidojot gleznainu ainavu ar ūdenskritumu. Pēc pastaigas pa Balūzas pilsētiņas ieliņām Jūs apmeklēsiet kūpinājumu un siera muzeju, kur iepazīsieties ar šo delikatešu ražošanas noslēpumiem, kā arī nogaršosiet vietējo meistaru darinātās delikateses.
Cena no 50 EUR

Izklaižu parks "Port Aventura"

Piedzīvojumu un izklaižu parks "Port Aventura" – otrais lielākais atrakciju parks Eiropā pēc Disnejlendas Parīzē. Tas atrodas 2 kilometru attālumā no Salovas pilsētas centra. Parka platība sastāda 115 ha - tā ir milzīga megapole ar piecām tematiskajām zonām: Vidusjūra, Polinēzija, Ķīna, Meksika un Mežonīgie Rietumi ar plašu priekšnesumu, izrāžu un atrakciju izvēli gan bērniem, gan pieaugušajiem.
Cena no 55 EUR