cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga
  • Brīvdienas uz salas

Neatkarīgi no tā vai savas brīvdienas uz salas vēlaties pavadīt laiskojoties liedagā ar kokosriekstu rokās vai dodoties ar džipu salas iekšienē, ļaujoties neticamam piedzīvojuma, mūsu okeānos un jūrās ir neskaitāmas salas, kuras padarīs Jūsu brīvdienas neaizmirstamas. Šeit ir apkopotas dažas no brīvdienu salām, kurās baudīt skaistu atvaļinājumu. Daudzas no salām ļaus baudīt atpūtu ievērojami nepatukšojot Jūsu bankas kontu, atšķirībā no citiem luksusa salu kūrortiem. Katra sala piedāvā ko unikālu un īpašu – pārsteidzošus savvaļas dzīvniekus un dabu, vēsturiskus objektus un vietējās kultūras iepazīšanu.

Dominika, Karības

Galvenais ir nejaukt šo salu ar Dominikānas Republiku, jo tā ir Dominikas Sadraudzība un ir absolūta dabas pērle. Starp citu šajā salā uzņemta slavenā filma “Karību jūras pirāti”. Dominika var lepoties ar ļoti bagātu floru un faunu, lai aizsargātu šo vērtību ir izveidoti plaši nacionālie parki. Salas ainava ir neticami skaista - kalni, lietus meži, kur pilns ar krāsainiem papagaiļiem, ūdenskritumi, melno smilšu pludmales, vulkāniskie ezeri, vairāk kā 360 upes un strauti, līči, delfīni, reti putni, gardi augļi ik uz stūra un vēsturisks forts no 18. gs. Sala saviem viesiem piedāvā pastaigas pa dabas takām lietus mežos, draudzīgu gidu pavadībā, niršanu vietējo instruktoru pavadībā, atpūtu pludmalē ar iespēju peldēties Šampanieša līcī (šo sajūtu it kā peldētos “šampanietī” rada no gultnes nākošie burbulīši) un sagaidīt skaistākos saulrietus. Vietējie iedzīvotāju ar lepnumu salu sauc par “dabas salu.”

Raja Ampat, Indonēzija

Raja Ampat tulkojumā nozīmē četri karaļi, jo tās ir vairākas salas, kuras kopā veido arhipelāgu. Jau pati nokļūšana līdz salai ir vesels piedzīvojums. Nonākot galamērķi Jūsu acu priekšā atklāsies zemūdens nirēju paradīze. Atvadieties no sava mobilā telefona signāla, jo tas šeit nav izcils, paķeriet niršanas masku un dodieties iepazīt un ieraudzīt savām acīm neskartās dzelmes skaistumu, vērojiet eksotiskas putnu sugas vai dodaties pastaigā, lai atklātu salas dabu. Visapkārt caurspīdīgs okeāns, tropu mežu ieskauti noapaļotie kalni un liels mazu salu labirints. Viss piedzīvojumiem un iespaidiem bagātai atpūtai.

Rotnestas sala, Austrālija

Rotnestas sala atrodas netālu no Pērtas salas un ir viena no neskartākajiem dabas stūrīšiem Klusajā okeānā. Sala ir no automašīnām brīva, tur tās neatradīsiet, jo velosipēds būs labākais sabiedrotais salas iepazīšanai un apceļošanai. Salā ir vairāk kā 50 pasakaini skaistas balto smilšu pludmales, kuras apskalo kristāltīri ūdeņi un visapkārt valda tropiska noskaņa, bet salas lielākā vērtība ir zvēriņš, kura purniņu vienmēr rotā smaids - Kvoka jeb īsastes ķengurs, tas šo vietu sauc par savām mājām. Bieži tiek dēvēti par pasaules laimīgākajiem dzīvniekiem, pateicoties viņu tieksmei uz smaidu un gatavībai pašbildei. Apceļojot salu ar riteni noteikti ir vērts nobaudīt svaigas jūras veltes.Madeira, Portugāle

Madeira vulkāniskā pērle Atlantijas okeānā. Ne velti šo salu sauc par “mūžīgā pavasara salu”, jo šeit valda maigs subtropu klimats visu gadu. Pati sala ir ļoti krāšņa, tāpēc šeit tūristus priecē viens no skaistākajiem botāniskajiem dārziem pasaulē. Sala ir tik daudzveidīga, ka katrs ceļotājs atradīs sev tīkamu nodarbi vai tā būta zvilnēšana pludmalē, pārgājiens pa dabas takām, tematisko dārzu un parku apmeklējums, viesošanās tuvējās salās, gastronomijas prieki, alu un vulkānu iepazīšana vai mierīga pastaiga par ziedošo Funšalu. Salas viesiem skaistus mirkļus sagādās skaistie saullēkti un saulrieti. 

Nisyros sala, Grieķija

Sala - kaimiņos Kosas salai, kur mājo viens aktīvs vulkāns un apmēram tūkstotis iedzīvotāju. Atšķirībā no vairuma salu, šis mazais Egejas jūras punkts ir faktiski aktīvs vulkāns. Ekskursijas pa krāteri ļauj jums pa to staigāt un redzēt burbuļojošus sēra izgarojumus, kas paceļas no plaisām tiešā tuvumā. Tā kā sala ir salīdzinoši maza, tā ir lieliska vieta, kur atslēgties no ikdienas steigas un izbaudīt atvaļinājumu. Šo visu perfekto grieķu noskaņu rada baltie ciemati, kuri apvijušies ap vulkāna krāteri, zilā krāsa māju elementos, pie ēkām piekārtie puķu podi, gaišās ielas un, protams, vietējo iedzīvotāju viesmīlība.

Monsenmišela, Francija

Kādreiz klosteris un tagad viens no slavenākajiem tūristu apskates objektiem Normandijā un, patiesībā arī Francijā, Monsenmišelas sala tiešām ir unikāla. Kad ūdens līmenis ir zems, tad salu var sasniegt ar kājām vai autobusu, bet, kad ūdens līmenis ir augsts tā atkal ir pilnībā izolēta no cietzemes. Šai salai noteikti vajadzētu būt ikviena ceļotāja sarakstā. Nonākot salā Jūs varēsiet izstaigāt abatiju, izpētīt mājas un veikalus zemākajos līmeņos vai, ja vēlaties, palikt viesnīcā uz salas.

Lofotu salas, Norvēģija

Lofota salu arhipelāgs neatkarīgi no tā vai vērojat ziemeļblāzmu, dodaties kalnos vai iepazīstat vikingu vēsturi kādā no tuvējiem muzejiem, nodrošina izdevušās brīvdienas. Siltajā sezonā velosipēds ir lielisks veids kā apskatīt mazos zvejnieku ciematiņu ar krāsainajām koka mājiņām, savukārt ziemas sezona ir lieliska, lai vērotu brīnišķīgo ziemeļblāzmu garajos vakaros. Lofotu salās viennozīmīgi var izbaudīt mierīgas brīvdienas un lieliski atslēgties no rosīgās pasaules. Pateicoties Golfa straumei Lofotu salās valda maigs klimats. Arhipelāgs patiesi ir skaits zemes nostūris.

Aruba

Aruba ir pazīstama ar savām skaistajām pludmalēm, palmu rindām, krāšņiem kazino un rosīgo kruīzu kuģu ostu, bet piecu minūšu braucienā no šā visas atradīsiet neskarta salas dabu, kura aicina doties neaizmirstamā piedzīvojumā. Tā varbūt ir neliela sala, bet kad iet runa par aktivitātēm ārā, svaigā gaisā, tad to iespējas salā ir milzīgas. Izklaides skaistajās pludmalēs (smilšu vai klinšainās), snorkolēšana vai niršana starp nogrimušiem kuģiem un lidmašīnām, joga uz sup dēļiem, sporta aktivitātes vai vienkārši laiskošanās saulīte. Arikok nacionālais parks piedāvā arī daudzas aktivitātes, sākot no vēsturisku alu gleznu apskatīšanu beidzot ar kaktusu dārziem, kuros rosās kazas un ēzelīši un protams piedzīvojumus ārpus ceļa. Kultūras ziņā nozīmīgākais ir Arubas karnevāls, kas katru gadu norisinās no janvāra līdz martam, kad ielas pārpludina krāsainos tērpos tērpti vietējie iedzīvotāji, tērauda bungu rīboņa un simfoniskā orķestra skaņas.

Filipīnas

Filipīnu salas ar savām zelta pludmalēm un kristāldzidrajiem ūdeņiem piemērotas lieliskai atpūtai, kas būs pilna ar eksotiku un neaizmirstamiem piedzīvojumiem. Salas saviem viesiem piedāvā laisku zvilnēšanu baltajās un smalkajās pludmales smiltīs, krāšņu zemūdens faunu lieliskai niršanai, Pagsanjan ūdenskritumus, vēsturiskas celtnes un to iespaidīgo arhitektūru, pastaigas pa dabas takām un kontrastiem bagāto galvaspilsēta Manilu. Lielākā daļa filipīniešu brīvi runā angļu valodā, tādēļ šajā ceļojuma galamērķī nevajadzētu būt lielām problēmām ar saziņu.