Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!
Kā iegādāties ceļojumu uz Albāniju?
Lai iegādātos ceļojumu uz Albāniju, lūdzu, izvēlieties atbilstošāko no piedāvātajām viesnīcām un ceļojuma datumu. Nospiediet pogu „Rezervēt” un aizpildiet pieteikumu par personām, kuras dosies Albānijas ceļojumā. Veiciet apmaksu, un mūsu konsultants ar Jums sazināsies.
Labākais laiks Albānijas apmeklējumam.
Ideālais laiks Albānijas apmeklēšanai ir no aprīļa līdz maijam un no augusta beigām līdz oktobrim, izvēloties šos laika posmus, varēs izvairīties no nepanesamās vasaras tveices un skarbajiem ziemas saliem. Šai laikā ir ideāli apstākļi pludmales atpūtai, pārgājieniem, riteņbraukšanai un valsts iepazīšanai. Ja izvēlaties ceļot vasaras mēnešos, tad nav jāuztraucas par pārpildītām pludmalēm, jo lielais vairums izvēlas Albānijas Vidusjūras kaimiņus, kaut gan Albānija savā krāšņumā daudzkārt pārspēj blakus esošos konkurentus. Ziemā kalnos ir ideāli apstākļi ziemas sportu cienītājiem, pārējā valsts daļā gan būs drēgni un nepatīkami laikapstākļi.
Tirāna
Līdz brīdim, kad par pilsētas mēru tika ievēlēts Edi Rama, Tirāna bija tikpat pelēka un neizteiksmīga kā jebkura cita padomju laika pilsēta. Pirms ievēlēšanas mēra amatā Rama bija veiksmīgs, internacionāls mākslinieks, tikai dažas nedēļas pēc ievēlēšanas viņš atrada veidu kā savu radošumu apvienot ar jauniegūto amatu – viņš uzsāka kosmētisko karu ar padomju laika, betona monstriem. Sākumā nojauca visas nelikumīgi uzbūvētās celtnes, izveidoja jaunus parkus, bet galvenais mērķis bija pilsētu padarīt krāsaināku un tas viņam lieliski izdevās. Tirānā var atrast visu varavīksnes krāsu ēkas, arī svītrainas un rakstainas jo spilgtāk, jo labāk. Neskatoties uz kritiku, ka Ramam nav izdevies novērst citas samilzušas problēmas, viņš vismaz padarīja Tirānu spilgtu, unikāli modernu un atmiņā paliekošu.
Berata
Berata atrodas Albānijas vidienē, blakus Osumas upei. Iesākumā pilsēta tika būvēta kā pils, tāpēc tā atrodas kalnā. Kalna galā slejas Kalajas pils. Pils rajonā ir vairākas baznīcas un mošejas, tās ir vērts apskatīt. Berata tiek saukta arī par ‘tūkstoš logu pilsētu’, jo neierasti tā laika arhitektūrai, ēku fasādēs ir milzīgi logi. Mūsdienās Beratā mājas tiek būvētas pēc vecā parauga, lai saglabātu pilsētas unikālo izskatu.
Albānijas rivjēra
Albānijas piekraste varētu tikt salīdzināta ar Itālijas rivjērju, tikai daudz klusāku un ne tik pārpildītu. Neskaitāmas pludmales, kur peldēties vai sauļoties, jaunas, modernas, viesnīcas, dažādas atrakcijas – brīvdienas Albānijā solās būt lieliskas! Veroties no pludmales iekšzemē, skatam paveras iespaidīgas kalnu ainavas. Kalnos ir mazi, romantiski ciematiņi, perfekts galamērķis, kādam mazākam izbraucienam.
Gjirokastra
Gjirokastras pilsēta atrodas Albānijas dienvidos un ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Tam par iemeslu ir neparastais arhitektūras stils, saukts par Balkānu arhitektūru, kas ir no akmeņiem celtas dzīvojamās mājas, kas atgādina nelielas pilis, tāpēc vietējie šo pilsētu dēvē par ‘akmeņu pilsētu’. Gjirokastra novietojusies kalna pakājē, daži tās rajoni atrodas augstāk kalnā un savā starpā ir savienoti ar ainaviskiem ceļiem. Šeit atradīsiet arī muzejus, reliģiskus objektus, kā arī mājīgus restorāniņus, kur nobaudīt tradicionālos ēdienus.
Theth Nacionalais parks
Parks aizņem daļu no Albānijas Alpiem 26 km2 platībā. Tūristi var izvēlēties vienu no diviem pilnīgi atšķirīgiem variantiem parka apskatei. Pirmais un ērtākais variants ir brauciens cauri reģionam ar auto. Šādā veidā var redzēt iespaidīgas ainavas, bet zūd piedzīvojums. Otrs variants ir daudz aizraujošāks, taču prasīs pamatīgu piepūli, tas ir kāpiens kājām Valbona pārejā. Šis pārgājiens aizņems apmēram 6 stundas, bet tas ir to vērts. Parka teritorijā ir divas smailes: Jezrka un Accursed, klīst leģendas, ka kalnos dzīvo nimfas, dievietes un citas mītiskas būtnes. Sākt ticēt leģendām ir mazākais no brīnumiem, kas var notikt tik burvīgā vietā kā šī!
Bureks
Bureks ir Albāņu pīrāgs. Tradicionāli sastāv no vairākām ļoti plānām mīklas kārtiņām, kas rullētas ar tievu koka nūju. Dažādos reģionos bureks tiek pasniegts atšķirīgi, bet izplatītākais veids ir spirālē satīts, apaļas formas pīrāgs, kas pēc izcepšanas tiek sagriezts mazākos gabalos. To pasniedz gan karstu, gan aukstu. Pildījumi var būt visdažādākie, bet visizplatītākais ir spinātu un sāļa siera pildījums vai maltās gaļas pildījums, tāpat sastopams ar kartupeļu, ķirbju, tomātu un pupiņu pildījumu. Albāņi šo pīrāgu iecienījuši kā brokastu ēdinu, uzdzerot ajrānu – sāļu jogurta dzērienu.
Interesanti fakti par Albāniju
Vakaros vietējiem patīk pastaigāties, bet tā nav parasta pastaiga. Xhiro ir oficiāla vakara pastaiga, kuras laikā vietējie iedzīvotāji iznāk ielās, lai izstaipītu kājas un satiktu kaimiņus. Vairākās pilsētās, noteiktās vakara stundās, pat tiek slēgta satiksme, lai pastaigu padarītu ērtāku.
Albānijā ir vairāk kā 750,000 bunkuru, kas izkaisīti pa visu valsti, tos ir grūti nepamanīt. Pavēli būvēt bunkurus izdeva diktators Envers Hoxha, lai pasargātu valsti no iebrukuma, kas tā arī nenotika. Vietējiem lielākā daļa no tiem ir kā dadzis acī, jo atgādina par Albānijas 50+ gadu ilgo izolāciju, bet ir arī tādi, kas pārveidoti par muzejiem, galerijām vai pielāgoti citām biznesa vajadzībām.
1995. gadā Albānijā tika ieviests luksoforu nodoklis. Škodras iedzīvotāji uzsāka ievērojamus protestus ar mērķi nodokli atcelt. Kāpēc? Škodrā nav neviena luksofora, tā ir viena no vecākajām pilsētām Eiropā un piektā lielākā Albānijā.