cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga
Sakārtot pēc: datuma | valsts | cenas
130 €
Rietumigaunijas Zviedru piekraste un Kihnu GARANTĒTS
Pēdējā iespēja! Palikušas 3 vietas!
Vēl salīdzinoši nesen Igaunijas R un ZR piekrasti apdzīvoja zviedri, kurus mēdza dēvēt arī par piekrastes zviedriem. Tie, līdzīgi kā mūsu Kurzemes lībieši, dzīvoja savā pasaulē un kultūras telpā. Par igauņu zviedru galvaspilsētu tiek uzskatīta Hāpsala. Piekrastes ciemos, kurus līdz 1944. gadam apdzīvoja zviedri, to nosaukumi rakstās divās valodās – igauņu un zviedru valodā. Piedāvājam apskatīt šo kultūras un vēstures ziņā savdabīgo Igaunijas pusi, kā arī apciemot Kihnu salu, kurā tās savrupās atrašanās dēļ, visilgāk saglabājās tradīcija sievietēm ikdienā nēsāt tautiskos brunčus.          
190 €
Igaunijas salu tūre GARANTĒTS
Pēdējā iespēja! Palikusi 1 vieta!
Muhu sala – trešā lielākā Igaunijas sala. Ēmu dzirnavas. Pārbrauciens pa dambi uz Sāmsalu. Valjalas baznīca un pilskalns. Iespaidīgais Kāli meteorīta krāteris. Meteorīta nokrišana jau apdzīvotajā Sāremā izraisīja lielus postījumus, kas tiek salīdzināti ar mazas atombumbas sprādzienu. 14. gs. Kuresāres bīskapa pils – labākais konventa tipa pils paraugs Baltijā ar gotisku interjeru, muzejs. 20 m augstās Pangas klintis jūras krastā. Atkarībā no laika apstākļiem iespējams neliels, nedaudz ekstrēms pārgājiens gar klints pakāji. Pārcelšanās ar prāmi uz Hījumā salu, Kassari zemesstrēle, varenā vecā Kipu bāka, piemineklis prāmja Estonia pasažieriem Tahkunas zemesragā. Kukkakivi dižakmens, Derības akmeņi, Sūremizas muižas komplekss. Kadiķu džungļi – t. s. alvāri.
Rummu karjers (karjers un bijušais cietums-neparastākā vieta Igaunijā!)- Keilas ūdenskritums un dabas taka(vieta, kur filmēti skati no filmas Vella kalpi) Sūrupi bākas (vecākā strādājošā koka bāka Ziemeļeiropā un jaunāka kaļķakmens bāka no 18.gs.)
Tallinas apskate ar autobusu un Tallinas vecpilsēta (Panorāmas rats, Ņevska katedrāle Tompea kalnā, skatu laukums uz Lejaspilsētu un jūru, rātslaukums, vecākais publiskais pulkstenis Tallinā, senais nocietinājuma mūris pie Viru vārtiem un interesantie vecpilsētas pagalmiņi). Lennusadam (bijušajos hidroplānu angāros ierīkotais modernais jūras muzejs, kas ir viens no lielākajiem un populārākajiem muzejiem Igaunijā).
Peltsamā rožu dārzs, kur aug vairāk nekā 5000 rožu stādu un ap 1000 dažādas rožu šķirnes. Ekskursijas gaitā iespējams iepazīties ar dažādām rožu šķirnēm, to vēsturi un leģendām, kā arī citām interesantām lietām. Iekšzemes jūras – Peipusa ezera – piekraste. Narvas cietoksnis – vecākais un lielākais cietoksnis Igaunijā (13.–17. gs.) ar moderno ekspozīciju pēc restaurācijas. Narvas apskate: vecā manufaktūra, skatu laukums, no kurienes paveras lielisks skats uz Ivangorodas un Narvas cietokšņiem upes krastos. Igaunijas augstākais ūdenskritums – Valastes ūdenskritums. 50 m augstais Somu jūras līča stāvkrasts. Sillamē atdzimšanas stāsts. Rūpnieciskā pilsēta radusies 1946. gadā, kad tur tika nolemts izveidot metalurģijas rūpnīcu degakmens rūdas pārstrādei, lai iegūtu urāna oksīdus. Sakarā ar šo ražotni pilsēta ilgu laiku bija slēgta. Tagad iespējams iepazīties ar savdabīgām staļinisma laikmeta ēkām un klasiskām alejām. Sillamē muzejs un Sillamē kultūras centra atjaunotā greznā un iespaidīgā zāle. Kiviīli degakmens pelnu kalni, kuru relatīvais augstums pārsniedz 100 m! Gleznainās Tolses pilsdrupas jūras krastā. Akmeņu un līču zeme – Lāhemā nacionālais parks. Ainaviskā Sagadi muiža (apskate no ārpuses). Pastaiga akmeņainajā Kesmu zemesragā. Augstākais Baltijas akmens – Jaani–Toomi dižakmens. Tallinas vecpilsēta (ekskursija ar kājām): Ņevska katedrāle Tompea kalnā, skatu laukums uz Lejaspilsētu un jūru, rātslaukums, vecākais publiskais pulkstenis Tallinā, senais nocietinājuma mūris pie Viru vārtiem un interesantie vecpilsētas pagalmiņi. Igaunijas Niagāra – Jagalas ūdenskritums. Rebalas akmens krāvumu senkapi – Igaunijā vecākie un iespaidīgākie akmens krāvumi (8.–7. gs. p.m.ē.).
 
205 €
Tallina un Helsinki – visai ģimenei! GARANTĒTS
Pēdējā iespēja! Palikušas 4 vietas!
Trīs aizraujošas dienas visai ģimenei iepazīstot divas galvaspilsētas – Tallinu un Helsinkus.
Skandināvijas gleznainās ainavas nevienu neatstāj vienaldzīgu un patīkami pārsteidz jebkurā gadalaikā. Un tieši jūras kruīz ir viens no labākajiem veidiem kā izbaudīt šo ziemeļnieciski skaisto un mazliet skarbo vietu īpašo noskaņu. Ziemeļu skaistule Helsinki - šeit gaiss smaržo pēc jūras, bet ostās valda nemitīga rosība no ienākošajiem un izejošajiem kuģiem. Pilsēta mainās atkarībā no gadalaikiem un valdzina ar savu skaistumu. Pilsētas centrs ir ar viegli jaušamu Parīzes gaisotni. Savukārt Ziemeļu karaliene Stokholma ir bezgala daudzveidīga pilsēta! Tās skaistums ir patiess un nemākslots. To veido apbrīnojami atšķirīgas dabas ainavas un daudzveidīgā, mūsdienīgas dinamikas un vēsturiska poētisma piesātinātā pilsētvide, kurā sastopama pārdomāta elegance, šarmants jutekliskums, kā arī izsmalcināts un neuzbāzīgs humors. Tāpēc, pavadot Stokholmā kaut tikai vienu vienīgu dienu, iespējams pabūt itkā vairākās atšķirīgās pasaulēs.
Mājas kafejnīcu diena Hāpsalu! Ekskursija + atpūta SPA viesnīcā ar iekļautu baseinu, piršu un džakuzi apmeklējumu, 2 SPA procedūrām, brokastīm un vakariņām. (Aizkraukle-Lielvārde-Ogre-Rīga)

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *