cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *

Maroka – ceļojumi, kas ļauj izbaudīt Tuvo Austrumu burvību!

Marokai patiesi piemīt unikāls šarms, kas piesaista tūristus no visas pasaules. Šo valsti kā savas atpūtas galamērķi izvēlās gan kultūras un vēstures baudītāji, gan pasaules
apceļotāji, kas ierastos tūristu galamērķus jau izbaudījuši un vēlas baudīt eksotiskākas noskaņas. Tāpat Maroka ir arī jauno pāru un ģimeņu iecienīts galamērķis, turklāt nevar noliegt arī to, ka gardā Marokas virtuve vilina arī gardēžus un dzīves baudītājus.

Maroka piedāvā daudz – unikālas akmens pilsētas, senās berberu tradīcijas un kultūras mantojumu un skaistas pludmales Atlantijas okeāna krastā. Šeit iespējams baudīt bagātīgu nacionālo virtuvi un krāšņus tirgus laukumus ar jau izslavētajiem marokāņu rokdarbiem un paklājiem. Kā atzīst Marokas apceļotāji, šī ir valsts no kuras atvest patiesi vērtīgus suvenīrus, kas vēl ilgi priecēs gan pašus, gan mājiniekus.

Turklāt Marokā vienlaikus iespējams baudīt arī unikālas dabas bagātības. Saulē vizošu, teju bezgalīgu Sahāras tuksnesi, Atlasa kalnu sniegotās virsotnes un zaļojošas oāzes – tik daudz pārsteidzošu kontrastu slēpj šī zeme. Marokas ceļojumi paliek atmiņā vēl ilgi un tā ir lieliska izvēle, ar ko uzsākt Āfrikas apceļošanu un iepazīšanu.

Maroka: ceļojuma apraksts

Lai apceļotu Maroku, CeļojumuBode.lv piedāvā plašu klāstu ar avio tūrēm ar tiešajiem reisiem Rīga – Marakeša un Rīga – Agadira. Tas ir ļoti ērts veids kā apskatīt skaistākās Marokas pilsētas un izbaudīt šo Tuvo Austrumu valsti bez liekām raizēm un ilgas ceļojuma plānošanas.

CeļojumuBode.lv piedāvājumā ietilpst lidojums Rīga – Marakeša un atpakaļ, transfēri uz viesnīcām, naktsmītnes ar brokastīm un organizētas ekskursijas. Tāpat piedāvājumā ietilpst arī nododamā un rokas bagāža. Lai uzzinātu visus ar ceļojumu saistītos jautājumus, sazinies ar kādu no CeļojumuBode.lv ceļojumu konsultantiem!

Ko redzēt Marokā?

Marokas imperatoru pilsētas – Marakeša, Fesa, Maknesa un Rabāta vilina ar Tuvo Austrumu kultūras, mākslas un arhitektūras bagātībām.

Rabāta ir pašreizējā Marokas galvaspilsēta un tā atrodas pašā Atlantijas okeāna krastā. Lai gan no pirmā acu uzmetiena šī pilsēta var šķist ļoti moderna un mūsdienīga, tomēr tajā apskatāmi nozīmīgi Marokas arhitektūras pieminekļi. Savu zelta laikmetu Rabāta piedzīvoja tieši XII gadsimtā, kad no šīs pilsētas sultāni organizēja Spānijas zemju iekarošanu. Gadsimtiem ejot, šeit patvērumu guvuši gan musulmaņi, gan franči, kas XX gadsimta sākumā okupēja Maroku, līdz ar to šeit jūtamas gan eiropeiskās, gan Islāma tradīcijas un kultūra.

Ievērojamākās Rabātas apskates vietas ir Kasbah of the Oudaias karaliskā pils (šobrīd muzejs), kas uzcelta klintīs Atlantijas okeāna krastā un vecā medina jeb vecpilsēta, – tās iekļautas UNESCO pasaules mantojumu sarakstā. Rabātā apskatāma XII gadsimta Hasana mošeja, Muhameda V memoriālais komplekss, Udaija XII gadsimta vēsturiskie vārti, kā arī krāšņi Andalūzijas dārzi.

Savukārt Marakeša, kas tiek dēvēta arī par Sarkano pilsētu, ir Marokas nozīmīgākais kultūras centrs. Tā ir bijusī Marokas galvaspilsēta un tūristus vilina ar krāšņajiem tirgus laukumiem, senajām pilīm un vecpilsētu. Tās centrālais laukums Jemaa El Fna ir pārsteidzoša un maģiska vieta, kur vienlaikus var sastapt jogus un čūsku vārdotājus, žonglierus un burvju māksliniekus, zinātniekus un tirgotājus, kā arī vietējās ēstuvēs baudīt gardo Marokas nacionālo virtuvi.

Marakešas ievērojamākie apskates objekti ir Koutoubia mošeja, Saaditu sultānu dinastijas kapenes un Bahja un Badi pilis.

Kasablanka ir Marokas lielākā pilsēta un valsts industriālais centrs. Tā ir kontrastiem bagāta pilsēta, kur vienlaikus skatāmas gan greznas un modernas ēkas, naktsklubi un restorāni, gan vēstures pieminekļi un Hasana II mošeja, kas ir viena no lielākajām pasaules mošejām.

Agadira – Marokas skaistākā pludmale


Agadira jeb Baltā pilsēta atrodas Atlantijas okeāna krastā. Tūristi šeit brauc baudīt sauli, siltumu un pludmales bezrūpīgo, dzīvīgo atmosfēru. Agadira ir mūsdienīga pilsēta, kuru viegli sajaukt ar kādu no Eiropas kūrortpilsētām.

Tūristi laiku pavada daudzajos restorānos, pludmales kafejnīcās un bāros, kā arī atpūšoties vairākus kilometrus garajā, baltu smilšu pludmalē. Marokas Agadiras pludmale tiek uzskatīta par labāko visā Marokas Atlantijas piekrastē.

Visa gada garumā šeit ir lieliski laikapstākļi – ziemā gaisa temperatūra nenokrīt zemāk par +25°C, savukārt vasarā, vēso Kanāriju straumju dēļ, karstums nav pārlieku tveicīgs. Vasarās vidējā gaisa temperatūra ir aptuveni +30 °C. Tas ir arī iemesls, kāpēc ģimenes ar bērniem, kā arī vecāka gada gājuma tūristi iecienījuši šo Marokas pilsētu.

Paradise Valley

Paradise Valley jeb Paradīzes ieleja ir zaļojoša, palmām ieskauta oāze majestātisko Atlasa kalnu pakājē. Tā atrodas aptuveni stundas braucienā no Agadiras, tāpēc daļa tūristu izvēlas kādu no ceļojuma dienām veltīt Paradise Valley apskatei. Šeit iespējams baudīt Atlasa kalnu ainavas, vietējās floras bagātību un nopeldēties atveldzējošos kalnu baseinos un ūdenskritumos.

Kas jāzina apceļojot Maroku?

Marokas oficiālā valoda ir arābu un berberu, taču tūristu apskates objektos un lielākajās pilsētās vietējie iedzīvotāji ar tūristiem sarunājas angliski. Šī ir Islāma valsts, līdz ar to svarīgi ievērot un cienīt šīs valsts kultūru un tradīcijas, tajā skaitā – ģērbšanās etiķeti. Maroka cenas ziņā ir gana lēta valsts, taču importa preces šeit ir dārgas, kā arī tūristiem vēlams ceļot ar skaidras naudas rezervēm, jo ne visos vietējos ATM pieņem citu valstu kredītkartes.

Marokas ceļojumi kopā ar CeļojumuBode.lv

Apceļo Maroku kopā ar CeļojumuBode.lv! Ienāc un apskati aktuālos Marokas ceļojumu piedāvājumus, izvēlies atbilstošākos datumus un spied Rezervēt! Kad būsi aizpildījis visu nepieciešamo informāciju par sevi un citiem ceļabiedriem, mūsu konsultants ar tevi sazināsies, lai apstiprinātu apmaksu un sniegtu papilu interesējošo informāciju.