29 700 300
67 700 300
Sakārtot pēc: datuma | valsts | cenas
MAROKA UN SPĀNIJA - DIVU KONTINENTU VILINĀJUMS
AICINĀM DOTIES CEĻOJUMĀ, KURA LAIKĀ APMEKLĒSIM
DIVAS VALSTIS DIVOS DAŽĀDOS KONTINENTOS! VISPIRMS ŠĶĒRSOSIM
GIBRALTĀRA JŪRAS ŠAURUMU, LAI ŠEFŠĀVNĀ, FĒSĀ, MIKNĒSĀ UN KASABLANKĀ
ATKLĀTU MAROKAS ŠARMU, BET CEĻOJUMA BEIGĀS ATPŪTĪSIMIES SPĀNIJAS
SAULAINAJĀ KRASTĀ!
14.09.2019. – 21.09.2019.
8 dienas
Ceļojuma cena: € 999.00
AKCIJAS NOTEIKUMI
(attiecas uz sekojošo ceļojuma datumu: 14.09.-21.09.)
 
 Rīga –  Kasablanka – Atlantijas okeāns – Asilah – Chefchaoen – Fesa – Merzouga – Sahāras tuksnesis – Todra ieleja – Dades ieleja Tineghir – Ouarzazate – Ait Ben Haddou – Marakeša – Kasablanka – Rīga
 Vai šis ceļojums Tev piemērots?
Vairāki gari pārbraucieni – līdz 8 stundām vienā dienā;
Pa pilsētām, kalnos un tuksnesī pārvietošanās ar kājām, ar džipiem un autobusu gan pa ceļiem, gan pa neceļiem;
1 nakts berberu teltīs tuksnesī ar labierīcībām ārpus telts;
Pārgājiens kamieļa mugurā uz naktsmītni tuksnesī;
Lielais loks Merzouga tuksnesī ar džipiem (maksimāli 4 personas džipā);
Svētvietās – tērps ar piedurknēm un apģērbs pāri celim;
Ērtībai un labsajūtai – 4* viesnīcas un riadas; divreizēja ēdināšana;
Viesnīca Le Fint Quarzazetē – atšķirībā no pārējām naktsmītnēm, ir 3*, bet tai patīkama apkārtne, ko apņem ziedoši augi un palmas. Istabas samērā mazas. Būsim saprotoši un iecietīgi.  
Ieteicamā lasāmviela: Tahirs Šahs.Kalifa nams.
1. DIENA, otrdiena, 08.10. Rīga – Frankfurte – kasablanka 
12.00 pulcēšanās Rīgas lidostā. 13.50 – 15.05 lidojums Rīga – Frankfurte. 22.15 – lidojums Frankfurte – Kasablanka.
2. DIENA, treŠdiena, 09.10. Kasablanka – ASILAHA
00.45 ielidosim Kasablankā. Transfērs uz viesnīcu. Ļoti īsa atpūta un dodamies uz pilsētu. Marokas fenomens ir tās kultūra. Tās vienreizējo un krāšņo kokteili var izjust ik uz soļa. Smaržas, skaņas un ēdieni – tie visi ir svarīgi iemesli, kāpēc ceļot uz Maroku. Atlantijas okeāna piekrastē atrodas Hasana II mošeja - lielākā Marokā un viena no lielākajām mošejām aiz Mekas. Tā ir īsts arhitektūras meistardarbs, kura viena daļa atrodas klints augšējā daļā virs atklāta ūdens. Ja ir vēlēšanās mošeju skatīt no iekšpuses, tas ir iespējams par papildus samaksu ~ 40 USD. No Kasablankas tālāk dosimies uz nelielu pilsētiņu – Asilahu, kas atrodas Atlantijas okeāna piekrastē. To 15. gadsimtā cēluši portugāļu kolonizatori. Izvēlei: līdz ar vakara iestāšanos doties romantiskā pastaigā pa Asilahas vecpilsētu. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Asilahā. 
3. DIENA, ceturtdiena, 10.10. Asilaha – Šefšauena (Chefchaoen)
Šodien Asilahas vecpilsētu skatīsim dienas gaismā. Pusi no dienas veltīsim klusās un mierīgās mazpilsētas īpatnējās atmosfēras baudīšanai. Dosimies uz medinu – pilsētas vēsturisko centru, kura apbūve radusies saplūstot portugāļu, spāņu un mauru arhitektūras elementiem. Ieejot medinā pa vienu no galvenajiem pilsētas vārtiem Bab El Kasaba vai Bab El Homar, atradīsim apbrīnas vērtas vēsturiskas celtnes, daudzveidīgiem ornamentiem izrakstītas fasāžu durvis, logus un ziedošu puķupodu alejas uz kāpnēm. Būs arī gastronomiskie pārsteigumi ar neparastām smaržām un garšām. Atvadīsimies no balti zilās Asilahas, lai dotos uz zilo pilsētu Marokas ziemeļrietumos – uz Šefšauenu. Brokastis un vakariņas. Nakts riadā Šefšauenā.
4. DIENA, piektdiena, 11.10.  Šefšauena (Chefchaoen)
Šefšauena – andalūziešu pilsēta. Zilā Pērle. Svētā pilsēta. Tā atrodas starp divām kalnu grēdām, kas padara to īpaši pievilcīgu. Pastaigā pa pilsētu skatīsim Medinu ar seno kašbahu, muzeju, Ulta El Hammam laukumu, 15. gadsimtā celto lielo mošeju Jamaa El Kebir un mākslinieku centru. Šefšauena – viena no fotogēniskākām Marokā. Bet, vai tā ir tik zila, kā par to raksta un runā? Lūkosim to noskaidrot. Vēlāk dosimies pārgājienā Rifa kalnos, kur iemēģināsim pāriet pāri Dieva tiltam un tvert foto objektīvā d*Akchour kaskādveida ūdenskritumus. Ieteikums – paņemt līdz sporta apavus, lai kāpiens būtu komfortablāks, peldkostīmu un dvieli. Brokastis un vakariņas. Nakts riadā Šefšauenā.
5. DIENA, sestdiena, 12.10.  Šefšauena – FES
Atvadīsimies no Šefšauenas un brauksim uz otro lielāko Marokas pilsētu Fesu, kura ir ietekmīgs garīgais un kultūras centrs. Tās vecpilsēta iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Ne velti tā tiek dēvēta par Rietumu Meku un Āfrikas Atēnām – tas izsaka daudz. Dosimies ekskursijā pa Fesu. Apmeklēsim Bou Inania Medresu – teoloģijas koledžu, islama mācību iestādes Al Attarine Medresu un Al Karaouine universitāti; Aben Danan sinagogu, Nejjarine strūklaku, Moulau Idriss mauzoleju un Quaraouine mošeju. Nakts viesnīcā/riadā Fesā.
6. DIENA, svētdiena, 13.10. Fesa – Merzouga
No vēsturiskās Fesas dosimies uz Merzougu: garām franču šarma apveltītajai Ifranes pilsētiņai Atlasa kalnos, tad pa Ziz ieleju, vērojot upes veidoto kanjona ainavu un visā Āfrikas kontinentā lielāko un kvalitatīvāko dateļu plantāciju, līdz pie horizonta parādīsies Erg Chebby kāpas Sahāras tuksnesī. Nomainīsim autobusu pret džipiem un atstāsim ceļojuma čemodānus viesnīcā, tuksneša malā. Līdz ņemsim tikai 1 naktij nepieciešmo. Pārsēdīsimies kamieļu mugurā, lai graciozi dotos tuksnesī pāris stundu izjādē, sagaidītu saulrietu un iekārtotos nakšņošanai kempingā starp skaistajām smilšu kāpām. Vakariņās baudīsim tadžinā gatavotu maltīti un vērosim zvaigznes tumšajās debesīs. Nakts divvietīgās berberu teltīs. WC ārpus telts. Brokastis, vakariņas. 
7. DIENA, pirmdiena, 14.10. Merzouga
Agri no rīta, līdz ar saullēktu, kamieļa mugurā dosimies uz viesnīcu, lai nomazgātos un pabrokastotu. Pēc brokastīm dosimies pastaigā pa kāpām. Kāpsim un slidināsimies lejup! Varēsim mazliet baudīt  saules starus pie viesnīcas peldbaseina. Pēc pusdienām mainīsim pārvietošanās veidu – sēdīsimies džipos ar tuksnešu berberu pie stūres, lai pa bezceļiem braucot, izjustu ātrumu, pārgalvīgus braucienus augšup un lejup pa kāpām, lai satiktu tuksneša klejotāju ģimeni un kopā iemalkotu tēju un Khamlia ciematā – iepazītos ar Sahāras tradicionālās gnaoua garīgās mūzikas ritmiem. Atgriezīsimies viesnīcā tuksneša malā. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā.
8. DIENA, Otrdiena, 15.10. Merzouga – dades kanjons
Braucamā diena. Jānokļūst Dadē.  No Merzougas dosimies uz Rissani, kur apskatīsim 17. gadsimta kašbahu (nakšņošanas  vieta Zīda Ceļā). Skaists ceļš cauri Saghro kalniem. Pa ceļam apmeklēsim Todra ieleju, kur stāvās kaļķakmens sienas slejas līdz 300 m augstumam. Tineghirā būsim tirgū un senajā Kašbaha kvartālā. Braucksim uz priekšu cauri daudzām berberu vietām līdz sasniegsim Dades ieleju. Baudīsim vakariņas uz terases, no kuras paveras skats uz kanjonu un dārziem. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Dadē.
9. DIENA, trešdiena, 16.10. Dades kanjons – Quazazate
Krāsu līnijas, skaņas un klinšu formas 3 – 4 stundu pārgājienā Dades ielejā. Iespaidīgs gājiens pa vienu no skaistākajām ielejām Marokā. Mūsu mērķis – aiziet līdz Dades kanjonam. Tālāk – brauksim uz Quazazati. Pa ceļam iegriezīsimies Rožu ielejā. Iegādāsimies izstrādājumus, kuru gatavošanas pamatā rožu eļļa. Ierodoties Quazazatē, īsa vakara pilsētas ekskursija. Brokastis un vakariņas. Nalts viesnīcā Quazazatē. 
10. DIENA, ceturtdiena, 17.10. Quazazate – Marakeša
Ceļojums tuvojas noslēgumam. Pēdējais garais brauciens - uz Marakešu. Ceļā pagūsim ieskatīties daudzu filmu uzņemšanas paviljonā Ait Benhaddou pilsētā, kas savulaik bija nozīmīgs cietoksnis senajā Sāls ceļā, pa kuru pārvietoja vergus, zeltu, sudrabu un sāli no Sahāras uz Marakešu. Gandrīz vienmēr pilsētas vecpilsētā jeb medinā atradies milzīgs tirgus, kur arī šodien iespējams iegādāties visu, ko vien sirds kāro. Tirgus centrālā daļa ir Džema el Fina laukums, kurš naktī pārvēršas par milzīgu ielas kafejnīcu. Nakts tirgus un nakts ekskursija Marakešas galvenajā laukumā ar mūsu grupas vadītāju. Brokastis un vakariņas. Nakts riadā Marakešā.
! Meklējam istabas biedri - sievieti, dzīvošana numuriņā kopā ar otru sievieti
Skolēnu rudens brīvlaikā! Cenā jau iekļautas ekskursijas, ieejas maksas un programmā minētā ēdināšana!
Cenā jau iekļautas ekskursijas, ieejas maksas un programmā minētā ēdināšana!

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *