29 700 300
67 700 300

Avio ceļojumi

Sakārtot pēc: datuma | valsts | cenas
Rīga – Dušanbe – Iskanderkula ezers – Kulikolona ezers – Pandžikenta –  Kalaikhumba – Horoga – Iškašima – Langara – Bulunkula un Jašilkula ezeri – Aličura – Murgaba – Karakula ezers – Ļeņina virsotnes bāzes nometne – Oša – Rīga
Kāpēc izvēlēties šo ceļojumu? Vai šis ceļojums piemērots Tev?
Piedzīvojumu ceļojums ar mērķi iepazīt vēsturiskā Pamira trakta kalnu ainavas ar pastaigām kalnos un braucot pa augstkalnu maģistrāli, pazīstamu kā ceļš M41;
Augstkalnu klimats - absolūtie augstumi no 800 - 4700 m v.j.l. Iespējama augstkalnu slimības simptomu parādīšanās;
Naktsmītnes: viesnīcās, viesu mājās, privātmājās (home stay, 4-vietīgās istabās) un 4-vietīgās jurtās;
Ceļojums ar džipiem. Mašīnā 4 cilvēki.
Brauciena galvenie akcenti: dažādas etniskās grupas un to dzīvesveids, brauciens gar Tadžikistānas un Afganistānas robežu, vienreizējie augstkalnu dabas skati, neierastie vietējo ēdieni un dzērieni;
Jārēķinās ar pilnīgi citu komforta zonu, salīdzinot ar ierastajiem apstākļiem mājās un citos ceļojumos;
Hindukuša un Pamira kalnu ainavas ar virsotnēm virs 7000 m v.j.l.
1. diena, ceturtdiena, 11.06. Rīga – Maskava – ALMATi
12.30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 14.25 – 16.10 lidojums Rīga – Maskava. 21.00 lidojums Maskava – Almati. Nakts lidmašīnā.
2. diena, piektdiena, 12.06. Almati – Dušanbe
04.25 ielidosim Almati. 11.05 – 12.00 nākošais lidojums Almati – Dušanbe. Vietējais laiks – 2 stundas vairāk nekā mājās. Braucam uz viesnīcu. Pēc atpūtas īstais laiks iepirkties tirgū – ķirši, zemenes, lai veldzētu pavasara izsalkumu ar dienvidu augļiem. Neliela Dušanbe apskates ekskursija un drīz jau vakariņas. Nakts Dušanbe viesnīcā.
3. diena, sestdiena, 13.06. dušanbe – Iskanderkula ezers – Saritaga (3-4st.)
Ceļojumam divas daļas: pirmā – skanošie Fanu kalni ar kanjoniem, ezeriem, upēm, alpīnām pļavām; otra daļa – vesturiskais Pamira trakts un augstkalnu ainavas. Esam atpūtušies un varam doties piedzīvojumos pa pasaulē augstākajiem Pamira un vieniem no skaistākajiem pasaulē Fanu kalniem. Šodienas uzdevums - nokļūt Saritagā, no kuras sākas ceļi uz Fanu kalnos paslēptām vienreizējām dabas ainavām. Jau braucot turp, sajūsminās dabas veidotās gleznas ar kanjonu izgrebtām kalnu grēdām un dziļām ielejām. Dabas vienreizīgums atklāsies, jo sevišķi, izbraucot Anzoba tuneli un tuvojoties Iskanderkula ezeram. Pēcpusdienā dosimies pārgājienā gar upi, kuras krastus ieskauj stāvas kalnu nogāzes. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts homestay.
4.  diena, svētdiena, 14.06. Saritaga – Iskanderkula ezers – Artuša
Vērojot kalnus un ielejās apmetušos ciemus, dzīvi neskartā dabā, turpinām doties augstāk kalnos – uz Artušas kempingu. Pusdienas un atkal ceļš zem kājām – šoreiz bez transporta. Cauri kadiķu zvilnājiem dodmies uz Čukurala ezeru. Brokastis, pusdienas,vakariņas. Nakts kempingā.
5. diena,pirmdiena, 15.06. Artuša – Kulikalona ezers – Pandžakenta (2 st.)
Pārgājiena sākuma daļā, taka vijas gar upi lēzeni uz augšu, līdz sasniegsim trīs ieleju krustpunktu. Turpinām gājienu pa taku līdz kalnu pārejai. No tās paveras brīnišķīga ainava uz ledāja klāto Čimtargas virsotni un alpīno Kulikalona ezeru tā pakājē. (5-6 st., 9 km, gājiens no 2372 m v.j.l. līdz 3557 m). Atgriežamies Artušas kempingā un braucam uz Pandžakentas pilsētu. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts viesnīcā.
6. diena, otrdiena, 16.06. Pandžakenta – Septiņi ezeri – Dušanbe (5 st.)
Stundas brauciena attālumā pa kalnu ceļu, kur terasveida nogāzēs izkaisīti ciematiņi, sasniegsim pirmo no Septiņiem ezeriem. Pabūsim pie katra no ezeriem. Tie atšķiras ar ūdens krāsu, ko nosaka dominējošais minerāls. Pie septītā, ar nosaukumu – Hazor Čašma, baudīsim pusdienas un tad dosimies tālāk uz Dušanbe. Fanu kalnu aplis ir noslēdzies. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakšņosim Dušanbe viesnīcā.
7. diena, trešdiena, 17.06. Dušanbe – Kolob – Kalaikhumba (370 km, 6-7 st.)
Esiet sveicināti, uzsākot ceļojuma otro daļu – pa Pamira traktu. Kad ieradīsimies Kalaikhumbā, tikai tad patiesi būsim Pamira kalnos, bet pa ceļam piestāsim 11. gadsimtā celtā Hulbuka pilī. No Kalaikhumbas mūsu ceļš aizvijas gar Pjandžas upi, kas ir robežupe starp Tadžikistānu un Afganistānu. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakašņosim viesu mājā. (WC ārpus istabām).
8. diena, ceturtdiena, 18.06. Kalaikhumba – Horoga (250 km, 6 st.)
Šodien brauksim pa ceļu, kur mūs ne tikai kārtīgi sakratīs, bet arī izšūpos. Ceļš pa Pjandžas upes krastu, vērojot kā otrpus upes dzīvo Afganistānas tadžiki. Neticami, bet Pjandžas upes krastos, sevišķi Horogā, kur līdz vakaram jānokļūst, var sastapt tadžikus ar gaišu ādas krāsu un zilām acīm. Ja Horogā atliks laiks, apmeklēsim tirgu un botānisko dārzu. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts viesnīcā Horogā. Beidzot WiFi!
9. diena, piektdiena, 19.06. Horoga – Iškašima – Langara (290 km)
No Horogas pa Pamira traktu dodamies uz Langaru. Pirmā pietura pie Garmčašmas karstajiem avotiem. Gatavībā jātur peldkostīmi un dvielis, jo par papildus maksu ir iespēja iegremdēties karstajos minerālavotos.  Namadguti ciemā apskatīsim Khahkha cietoksni, kura vēsture aizsākas 3. gadsimtā. Vēl iespaidīgāks ir Jamčuna cietoksnis, kuru arī apmeklēsim. Pudienosim pie Bibi Fatimas karstajiem avotiem. Vietējās sievietes tic, ja peldas avotos, tas paaugstina sievietes auglību. Nākošā pieturvieta Sufi Muborakqadama muzejs un saules pulkstenis. Savukārt Vrangā var redzēt Budas pēdas nospiedumu akmenī. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts viesu mājā Langarā (WC ārpus numura).
10. diena, sestdiena, 20.06. langara – Fr.Engelsa virsotnes rajons – Langara (ap 7 st. pārgājiens)
Priekšā izaicinājums: pārgājiens Fr. Engelsa virsotnes rajonā. Kāpiens nav grūts, ar lēzenu pacēlumu, bet pietiekoši garš, lai nogurdinātu. Kāpjot uz augšu, visu laiku mūs pavadīs Hindikuša kalnu grēdas majestātiskie skati un sulīgi zaļā Pjandžas upes ieleja. Vēlāk atgriezīsimies lejā Langarā, kur nakšņosim viesumājā. Brokastis, pusdienas, vakariņas.

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *