Safaga ir pilsēta Ēģiptē pie Sarkanās jūras krasta apmēram 55 kilometru
attālumā no Hurgadas. Safagā ir osta, kura ar jūras ceļiem ir savienota
ar Jordāniju un Saūda Arābiju. Safagā ir garas, smilšainas pludmales, no
kurām var redzēt daudz mazu salu jūrā. Safagas tūrisms balstās uz
niršanu un citiem ūdenssporta veidiem un Sarkanās jūras ūdens satur
daudz minerālvielu, kas ir labvēlīgas ādai, īpaši artrīta slimniekiem.
1993.gadā šeit notika pasaules vindsērfinga sacensības. Uz ziemeļiem no
pilsētas ir apskatāmi koraļļu rifi un nirstot ir jāuzmanās no agresīvām
haizivīm. Safagā var arī redzēt melno smilšu pludmales, kuras
izveidojušās no dažādu veidu smilšu samaisījumu dabiskiem procesiem
pārveidojoties par melnām.
60 km uz dienvidiem no Hurgadas atrodas cita slavena kūrortpilsēta –
Safāga. Tās piekrastē ir burvīgi koraļļu rifi un ideāli apstākļi
nirējiem un vējdēļa braukšanas cienītājiem. Safāga veidojas arī par
starptautiski atzītu kūrortu, jo ar savām dziednieciskajām, ekoloģiski
tīrajām smiltīm, īpašo jūras ūdens sastāvu, kā arī unikālo mikroklimatu
ļoti labvēlīgi iedarbojas uz cilvēkiem, kurus nomoka reimatiskas
iedabas kaites, ādas slimības un vestibulārā aparāta traucējumi.
Daiverus niršanai no Safāgas nogādā smilšu salā, kas atrodas mierīga Somas līča vidū. Tur pie sekludens koraļļu rifiem ir sastopamas lielas daudzu krāšņu (un ne tikai!) zivju populācijas: lauvzivju, klaunzivju, ari to zivtiņu, kas mitinās starp anemonu dzelīgajiem taustekļiem. Nav nekāds pārsteigums redzēt arī murēnu vai astoņkāji. Nirējiem var palaimēties vēl vairēk, un tad viņi var sastapt arī delfīnus.
Valsts- Ēģipte
Tuvākās pilsētas- Hurgada, Kusaira, Rāsgāriba
Ģeogrāfiskā atrašanās vieta- pie Sarkanās jūras
Augstākais punkts- Šāib el Benāts- 2187 m
Iedzīvotāju skaits- 34 221 (2006.gads)
Klimats- no novembra līdz martam ir ziemas mēneši, kad naktī ir ap 25 celsija grādiem un dienā ap 25 grādiem pēc celsija. Līst samērā reti- vienu reizi mēnesī un saule spīd 8 līdz 9 stundas dienā. No aprīļa līdz oktobrim ir vasaras mēneši, kad naktī ir no 10 līdz 20 grādiem pēc celsija, bet dienā no 35 līdz 45 grādiem. Vasarā lietus nelīst un saule vidēji ir 10 stundas dienā. Vasara parasti sākas ar smilšu vētru, kas nāk no Sahāras.
Īsa vēsture- Safagas nosaukums arābu valodā nozīmē „putekļainie vēji nāk”. Pēc leģendas kāds cilvēks uz kuģa, kas braucis mājup no Arābu pussalas, nobļāvies „Safa gaahm”, jo ieraudzījis vēju ar putekļiem.
Oficiālā valoda- arābu
Valūta- ēģiptiešu poundi, taču internetā iepriekš pasūtot biļetes gandrīz visur maksa norādīta eiro valūtā
Svarīgi telefona numuri- centrālā slimnīca- +20 122 190 383; policija- 122.
Kā tur nokļūt- Tuvākā lidosta ir Hurgadā. Lai nokļūtu no Hurgadas lidostas uz Safagu, vispirms jāaizbrauc līdz Hurgadas pilsētai (autobuss izmaksātu apmēram 10 ēģiptiešu poundi, taksis ap 35 ēģiptiešu poundiem) un tad ar autobusu no Hurgadas uz Safagu vai arī ar privāto transfēru no Hurgadas lidostu uz Safagu, kas izmaksātu vairāk, taču iepriekš pasūtot biļeti, ir iespējams iegādāties biļetes par apmēram 40 eiro.
Ieteikumi ceļotājiem- sievietēm nevajadzētu atsegt nevienu ķermeņa daļu, lai neiegūtu nevajadzīgu uzmanību. Peldēšanās naktī jūrā ir aizliegta. Ēģiptē brīvdienas ir piektdienas un sestdienas, kas būtu jāievēro, jo bankas tajās dienās ir slēgtas.
Salem Express – nogrimuša kuģa vraks. Kuģi uzbūvēja Francijā 1966.gadā. 1991.gada 15.decembrī kuģis vētrainā naktī uzskrēja virsū Hyndeman koraļļiem, izsitot milzīgu caurumu kuģī. Uz kuģa oficiāli atradās 960 svētceļotāju (taču patiesībā ap 1 600), izdzīvoja 180 svētceļotāju. Šī katastrofa ir lielākā ēģiptiešu jūrniecības vēsturē.
Al Kahfain- nogrimuša kuģa vraks, kas atrodas uz ziemeļiem no Shaab Sheer. Tas ir 115 metrus garš, 16 metrus plats un 4,2 tonnas smags. Uz kuģa bija vieta 274 cilvēkiem un 140 mašīnām. Šo kuģi var apskatīt nirstot. Kuģis tika uzbūvēts 1966.gadā un pēdējais kuģa brauciens bija 2005.gadā, kad kuģis taisījās pamest Hurgadu un doties uz Jeddah. Kad kuģis nogrima (sprādziens mašīntelpā), uz tā bija tikai apkalpes locekļi. 1 cilvēks nomira, bet pārējie 58 izglābās. Kuģis tagad ir nogrimis 25 metru dziļumā un balstās uz labā borta.
El Qusier- viena no svarīgākajām ostām Sarkanajā jūrā, no kuras karaliene Hatshepsuta devās ekspedīcijā uz Punt salu un no kuras svētceļotāji devās uz Meku. Kādreiz šajā apkārtnē tika atrasts zelts, kuru veda uz Nīlas ieleju. Mūsdienās šī vieta ir pazīstama kā augstākās klases niršanas vieta.
Tobia Arbaa- par apmēram 7 ēģiptiešu poundiem var doties ar kuģi uz Tobia Arbaa salu, kur var nirt. Šo vietu uzskata par vislabāko vietu, kur nirt Sarkanajā jūrā. Šiet var redzēt zilās rajas, astoņkājus un daudz dažādas zivis. Sala atrodas pa visu Safagas līcim.
Abu Qifan- 300 metrus garš rifs. Nirējiem jāuzmanās no āmurzivīm un lielajām rajām.
Mons Claudanus- lielākās un labāk saglabājušās romiešu pilsētas drupas Austrumu tuksnesī. Kādreiz tā bija mājvieta tūkstotim kareivju, bet tagad var apskatīt paliekas no ostas, mājokļiem, pirtīm un dažādas kolonnas. Viena saglabājusies kolonna ir 16 metrus gara, 2,5 metrus plata un sver 209 tonnas.
Panorama rifs- uz šejieni jādodas nirt. Šis ir lielākais rifs Safagas apkārtnē.
Nirt- vēl bez jau pieminētajām vietām, ieteicams doties nirt arī uz Shaab Saiman, Gamul Kabira, Abu Kafan un Shaab Sheer.