Nonākot Spānijai piederošajās Kanāriju salās, starp Eiropu un Āfriku, var baudīt brīnišķīgas smilšu pludmales, draudzīgumā un dzīvīgumā pulsējošus piekrastes kūrortus, tropiskus un priežu mežus, kanjonus, klintis, ūdenskritumus, kalnus un vulkānus. Aizbraucot turp februārī – martā, Jums būs iespēja ienirt nebeidzami krāšņā karnevāla svētku virpulī. Kanāriju salas atrodas Āfrikas platuma grādos, tomēr infrastruktūra un sabiedriskā dzīve ir kā Eiropas valstīs. Kanāriju salas lielu uzmanību velta ģimeņu komfortam, kuras dodas ceļojumos ar bērniem. Mini klubi un bērnu auklītes ir daudzās viesnīcās.
Kosta Adehe (Costa Adeje) ir visjaunākie augstākās kategorijas viesnīcu kompleksi, kas piedāvā plašu pakalpojumu spektru sporta, atveseļošanās un kosmētisko procedūru cienītājiem. Lielākā daļa Kosta Adehe viesnīcu ir jūras krastā. Šajā rajonā atrodas ElDukē pludmale, ko vietējie iedzīvotāji uzskata par labāko dienvidu piekrastē. Aktīvā sporta piekritējiem tiek piedāvāts plašs ūdens sporta veidu klāsts un golfa komplekss. Kosta Adehe tāpat kā Plaja de Las Amerikas piesaista tos tūristus, kas meklē jautru atpūtu. Šeit ir daudzi omulīgi restorāni, kas atrodas zem klajas debess, kafejnīcas, bāri un naktsklubi.
Praktiska informācija
Galvaspilsēta Spānijas galvaspilsēta – Madride, bet katrai salai ir pašai sava galvaspilsēta. Tenerifes salas galvaspilsēta ir Santakrusa de Tenerife.
Klimats Spānijā ir tikai divi gadalaiki. Salās ziemas ir maigas, bet kontinenta centrālajā daļā gaisa temperatūra bieži mēdz noslīdēt zem nulles. Vasaras visur ir karstas, izņēmums ir tikai kalnu apgabali. Kanāriju salu klimats nedaudz atšķiras no Spānijas kontinentālās daļas klimata. Visa gada garumā Kanāriju salās ir silts – vidējā gaisa temperatūra svārstās 18–24 grādu robežās, bet ūdens temperatūra Atlantijas okeānā svārstās 19–20 grādu robežās.
Valodas. Oficiālā valoda visā Spānijas teritorijā ir spāņu valoda. Tomēr dažos reģionos runā dialektos. Kūrortos populāra ir angļu un vācu valoda.
Dzērieni. Spānija ir izslavēta ar savām senajām vīna darīšanas tradīcijām. Tādēļ kopā ar ēdieniem vienmēr pasniedz spāņu baltvīnu (vino blanco) vai sarkanvīnu (vino tinto). Cieņā ir Sangria – sarkanvīna un šampanieša kokteilis Kanāriju salas ir slavenas ar savu rumu, konjakiem un liķieriem, arī ar spāņu alu: Dorada un San Miguel.
Elektrība. Elektrības spriegums ir 125 V un 220 V.
Tālrunis. Valsts kods – 34.
Nauda. Naudas vienība Spānijā ir eiro (€ EUR). Lielās viesnīcās, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos vai tirdzniecības vietās var norēķināties ar kredītkartēm, skaidru naudu var saņemt arī bankas automātos.
Veikali. Veikali un tirdzniecības centri strādā katru dienu no pulksten 9 līdz pulksten 20. Daži veikali svētdienās ir slēgti.
Dzeramais ūdens. Ūdensvada ūdeni dzert nav ieteicams.
Dzeramnauda. Ieteicams atstāt dzeramnaudu viesnīcas apkalpojošajam personālam. Bāros un restorānos dzeramnaudu atstāj apmēram 10% no rēķina summas. Dažos restorānos apkalpošanas maksa ir iekļauta rēķinā, tādējādi dzeramnauda nav jāatstāj.
Apģērbs. Lai gan Spānijā (arī Kanāriju salās) nav nekādu noteiktu ģērbšanās un uzvedības noteikumu, taču, apmeklējot baznīcas, būtu jāģērbjas atturīgi. Pludmalēs ir sastopamas sievietes, kuras nevairās no „top-less” stila (peldkostīms bez krūštura).
Medicīniskā palīdzība. Pēkšņas saslimšanas vai nelaimes gadījumā, vērsieties pie ārsta vai izsauciet to ar viesnīcas administratora starpniecību.
Imunoloģijas profilakse. Obligāta vakcinācija nav nepieciešama
Drošības pasākumi. Neaizmirstiet visu laiku valkāt galvassegu, saulesbrilles un lietot aizsargkrēmu. Nedzeriet stipri atdzesētus dzērienus, jo temperatūras starpība var izraisīt angīnu. Sargājiet savu naudu, pasi, nenēsājiet tos vienā kabatā vai somā.
Fotografēšana un filmēšana. Fotografēt drīkst gandrīz visur. Dažās vietās aizliegts izmantot zibspuldzi (par to vēsta izvietotās brīdinājuma zīmes).
Transports. Kanāriju salās ir attīstīta sabiedriskā transporta sistēma. Starp kūrortiem kursē autobusi. Kūrortos kursē arī baltas krāsas taksometri ar pazīšanās zīmēm uz jumta.
Muitas noteikumi. ES valstīs personiskās lietošanas priekšmetu ievešanai ierobežojumi nepastāv. Par personiskās lietošanas priekšmetiem uzskatāmi: 800 cigaretes, 400 cigarellas, 200 cigāri, 1 kg tabakas, 10 litri alkoholisko dzērienu, 20 litri stiprinātā vīna (piemēram, portvīna vai heresa), 90 litri vīna, no kuriem līdz 60 litriem dzirkstošā vīna, 110 litri alus.
Ko iesaka apskatītt
Tenerifē būtu ieteicams apskatīt Loro parku ar tā eksotiskajiem augiem un dzīvniekiem. Spilgtu iespaidu rada Maskas aiza. No šejienes paveras elpu aizraujoši skati. Jāapskata arī Teides vulkāns, kas ir trešais lielākais pasaulē, kā arī vulkāna apkaimē izveidotais Nacionālais parks. Gran Kanārijā noteikti ir vērts apskatīt salas galvaspilsētu Las Palmasu ar tās savdabīgo, Kanāriju salām raksturīgo vecpilsētu, kas bruģēta ar melnu lavu un apbūvēta ar arhitektiski neparastām mājām. Pavadot Tenerifē un Gran Kanārijā atvaļinājumu, ieteicams apskatīt arī citas arhipelāga salas – unikālo Lansarotes salu un tās darbīgos vulkānus un „Timanfaya” Nacionālo parku, kā arī La Gomeras salu – viszaļāko no Kanāriju salām, kurā atrodas „Garachonay” Nacionālais parks.