cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Bad Gastein

Gasteinas ieleja:

Bad Gasteina ir vieta kur var braukt gan slēpotāji, gan mierīgākas atpūtas cienītāji, jo Bad Gasteina ir slavena ar saviem termālajiem pazemes avotiem un dziedinošajām radona alām, kas kombinācijā ar plašajām aktīvās atpūtas iespējām padara šo kūrortu par vienu no populārākajiem Austrijā

Gasteinas ielejā kopā ir vairāk kā 200km garas slēpošanas trases, no tām 137 km sarkanās trases, 46km - zilās un 18km melnās trases. Bādgašteinu, un ne velti, mēdz saukt arī par Gašteinas ielejas kūrortu pērli. Šeit ierīkotas trases 118 km kopgarumā, kā arī 25 pacēlāji. Kūrorta slēpošanas nogāzēs ir daudzas sarežģītas nobraucienu trases, kuras izbraukt spējīgi tikai pieredzējuši un labi sagatavoti kalnu slēpotāji

Šis slēpošanas reģions tāpat ir slavens ar saviem veselīgajiem +34°С un siltākiem termālajiem avotiem, kas piedāvā iespēju pēc slēpošanas relaksēties veselīgās peldēs. 

 

 

 

Austrija

Klimats. Maigas ziemas. Vidējā gaisa temperatūra janvārī – 0–5 grādi zem nulles. Sniegs nesaglabājas visas ziemas garumā. Mūžīgā sasaluma zemākā robeža atrodas 2700 metru augstumā virs jūras līmeņa. Sarežģītā reljefa dēļ, Alpos klimatiskie apstākļi ir ļoti daudzveidīgi. Kalnos jūtama vertikālo zonu likuma ietekme: kāpjot kalnā, gaisa temperatūra ik pēc 100 metriem pazeminās aptuveni par 0,5–0,6 grādiem, tādēļ augšā valda aukstais Alpu klimats. Ziemā kalnos ir ļoti daudz nokrišņu, tādēļ kalnu nogāzēs sakrājas biezs sniegs. Atkušņa laikā vai pēc ilgstošas snigšanas veidojas noslīdeņi, lavīnas.

Valsts valoda ir vācu valoda, taču dažādās federālajās zemēs runā
dažādos dialektos. Sarunvalodas galveno daļu veido alemanas un bavāriešu dialekti, kas ievērojami atšķiras no literārās vācu valodas. Liela daļa austriešu zina angļu valodu.

Austrieši dievina kafiju. Kafijas baudīšanas kultūra Austrijā ir izkopta līdz pilnībai un ir sasniegusi tādu līmeni, ka, ja Jūs vienkārši pasūtīsiet kafiju, Jūs var nepareizi saprast, jo ir jāpiemetina, kādā veidā un ar kādām garšvielām dzēriens pagatavojams. Vislielākajā cieņā ir kapučīno ar pienu vai saldo krējumu, kas pārkaisīts ar kakao pulveri un šokolādes skaidiņām. Austrijā lielā cieņā ir alus un vīns.

Elektrotīkla spriegums 220 V. Austrijas starptautiskais tālruņa kods ir 43, starptautiskais tālruņa kods, zvanot no Austrijas ir 00.

Nauda. Naudas vienība Austrijā ir eiro (EUR). Vairumā viesnīcu, veikalu un restorānu ir iespējams norēķināties ar elektroniskajām maksājuma kartēm.

Veikalu darba laiks. Slēpošanas kūrortos veikali darbojas no pirmdienas līdz sestdienai, sākot ar pulksten 8:30 līdz pulksten 13:00 un apmēram no pulksten 15:00 līdz pulksten 18:00, bet svētdienās pārtikas veikali nestrādā vai arī strādā tikai līdz pusdienas laikam.

Dzeramnauda. Viesmīļiem tradicionāli atstāj apmēram 5–10 % no rēķina summas (atkarībā no apkalpošanas kvalitātes). Par dzeramnaudas summu pieņemts informēt viesmīli, atdodot tam atlikumu un paskaidrojot, cik lielu naudas atlikumu Jūs vēlētos saņemt.

Mediciniskā palīdzība. Dodoties slēpot, ieteicams iegādāties speciālo medicīnas
izdevumu apdrošināšanu. Pēkšņi saslimstot vai nokļūstot nelaimes gadījumā, vērsieties pie ārsta vai izsauciet to ar viesnīcas administratora starpniecību (Austrijā ir maksas medicīnas pakalpojumi). Obligāta vakcinēšanās tūristiem nav noteikta.

Drošības pasākumi. Pat tad, ja laiks ir apmācies, kalnos saule ir ļoti aktīva, tādēļ nepieciešams valkāt saulesbrilles un lietot aizsargkrēmu (kā arī lūpu balzamu, kas aizsargās pret aukstumu un spēcīga vēja ietekmi). Bērniem slēpojot obligāti jāvelk ķivere. Ieteicams neatstāt inventāru bez uzraudzības, kalnos mēdz notikt arī zādzības. Naudu, vērtslietas un pasi ieteicams glabāt viesnīcas seifā.

Transports. Slēpošanas kūrortos kursē autobusi, kas pasažierus un slēpotājus nogādā pie pacēlājiem. Ja Jums ir pacēlāju karte („ski-pass”), lielākajā daļā slēpošanas kūrortu autobusus var izmantot bez maksas.

Muitas noteikumi. ES valstīs personiskās lietošanas priekšmetu ievešanai ierobežojumi nepastāv.

Viesnīcu specifika. Alpu ciematiņi ir vienkārši apburoši – tās ir lielas, vecas muižas un plašas zemnieku mājas, ērti kalniešu mitekļi un lielas mēbelētas viesnīcas. Viesnīcās un īrētos apartamentos galvenokārt valda lauku muižas stils: visapkārt ir koks un daudzveidīgas detaļas, kas izgatavotas ar rokām. Šeit viss kalpo ērtai atpūtai, mirdz tīrībā un apkārtējās vides sakoptībā.