cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Hurgada

Hurgada, kas Ēģiptē pazīstama kā Ghardaga, vēl pirms 10 gadiem bijis mazs zvejnieku ciematiņš, bet tagad pārvērtusies par kūrortpilsētu. Pilsētas centrs ir mazs ar tirgiem un mošejām, dzīvīgu atmosfēru, kas ideāli parāda ēģiptiešu dzīvesveidu. Tālāk ārpus centra un pilsētas robežām ir tuksnesis. Netālu no krasta ūdenī var apskatīt daudzos koraļļus, nirstot vai snorkelējot, vai doties laivu izbraucienā. Zemūdens pasaule šajā reģionā ir viena no pasaulē labākajām vietām, kur nirt. Esot Hurgadā, noteikti jāapskata muzejs un akvārijs, kurā var redzēt visu Sarkanās jūras floru un faunu. Eiropiešu vidū Hurgada ir pazīstama kā ballīšu pilsēta ar ļoti daudz klubiem un bāriem. Taču viss, ko vien var darīt Hurgadā ir saistīts ar ūdeni- nirt, nodarboties ar vindsērfingu, burāt un zvejot. Hurgada ir lielākais kūrorts pie Sarkanās jūras un ir lētāks kūrorts kā tās lielākais konkurents- Šarm eš Šeiha. 2008.gadā Hurgadā iebrauca ap 2 miljoniem tūristu un visvairāk iebraucēju ir laikā no septembra līdz novembrim un no marta līdz maijam. Pilsēta iedalās 3 rajonos- El Sakala, El Dahar un promenāde. El Sakal atrodas centrā un tas ir viens no galvenajiem tūristu ceļiem pilsētā ar daudz tirgiem, kafejnīcām, kafijas veikaliņiem un klubiem. Otra populārākā tūristu vieta ir promenāde, kas ir vairāk kā 5 kilometrus gara pastaigu vieta, kur atrodas lielākā daļa viesnīcu, naktsklubi un veikali. Akvārijs, kurš būtu jāapskata esot Hurgadā, atrodas El Dahar rajonā. Uz šo rajonu jādodas visiem tiem, kuriem ir vēlme iepirkties.
 
hurgada karte
 
%box1_7422982%
 
Valsts- Ēģitpe
Tuvākās pilsētas- Būrsefādža, Kusaira, Rāsgāriba
Ģeogrāfiskā atrašanās vieta- pie Sarkanās jūras
Augstākais punkts- Šāib el Benāts- 2187 m.
Iedzīvotāju skaits- 86,791 (2006.gadā)
Klimats- no novembra līdz martam ir ziemas mēneši, kad naktī ir ap 25 celsija grādiem un dienā ap 25 grādiem pēc celsija. Līst samērā reti- vienu reizi mēnesī un saule spīd 8 līdz 9 stundas dienā. No aprīļa līdz oktobrim ir vasaras mēneši, kad naktī ir no 10 līdz 20 grādiem pēc celsija, bet dienā no 35 līdz 45 grādiem. Vasarā lietus nelīst un saule vidēji ir 10 stundas dienā. Vasara parasti sākas ar smilšu vētru, kas nāk no Sahāras.
Oficiālā valoda- arābu
Valūta- ēģiptiešu poundi.
Svarīgi telefona numuri- ātrā palīdzība- 123; policija- 122; ugunsdzēsēji- 180
Kā tur nokļūt- Autobuss no lidostas uz centru izmaksātu ap 10 ēģiptiešu poundiem, taču privātais transfērs ap 35 poundiem. Hurgadā nav tādas lietas kā publiskā transporta. Ir tikai kaut kas līdzīgs mikriņiem un tie ir lēti- pilsētas robežās aizvedīs par 1 ēģiptiešu poundu uz jebkuru vietu pilsētā.
Ieteikumi ceļotājiem- sievietēm nevajadzētu atsegt nevienu ķermeņa daļu, lai neiegūtu nevajadzīgu uzmanību. Peldēšanās naktī jūrā ir aizliegta. Ēģiptē brīvdienas ir piektdienas un sestdienas, kas būtu jāievēro, jo bankas tajās dienās ir slēgtas.
 

Akvaparki- Hurgadā ir divi akvaparki- Titāniks un Sinbada akvaparks, kuros ziemas periodā ūdeni silda.
Stikla dibena laivas- Hurgadā ir iespējams apskatīt zemūdens valstību nemaz nepaliekot slapjam. Tas ir iespējams dodoties izbraucienā ar laivu, kuras apakša ir no stikla un cauri var redzēt zivis un koraļļus.
Vēderdejas- tās ir izplatītas visā Ēģiptes teritorijā un tās izpilda ne tikai sievietes. Hurgadā ir iespēja iet uz šovu, kas saucas Tanoura šovs, kurā uzstājas vīrieši sākot no 4 gadu vecuma līdz pat sirmam vecumam un visi dejo vēderdejas.
Pludmales- pārsvarā visas pludmales pieder viesnīcām un klubiem un tajās ir ieeja tikai par maksu vai kluba biedriem. Labākās pludmales, kur nirt, ir Elysees Dream pludmale, Old Vic pludmale, Hurgadas Marriott pludmale, Aladdina pludmale, Koraļļu pludmale un Stiegenberger Al Dau pludmale. Elysees Dream pludmalē ir pat WiFi internets, restorāni un ēstuves. Šī pludmale izmaksā 30 ēģiptiešu poundi tiem, kas neapmetas viesnīcā. Old Vic ir populārākā pludmale Hurgadā, kas ir tāds kā līcis, kur nav viļņu un nepūš vējš. Hurgadas Marriott pludmale ir luksus pludmale ar niršanas centru tajā. Aladdina pludmalē ir pludmales disko un kafijas veikaliņi.
Festivāli- sākot no pirmās februāra nedēļas 12 dienas norisinās Hurgadas internacionālais festivāls, kura laikā notiek triatlons un zvejošanas sacensības. Martā notiek Ēģiptes jogas festivāls. Oktobrī notiek jahtu sacensības un ūdensslēpošanas turnīrs. Jūlijā tiek svinēta Revolūcijas diena un decembrī uzvaras diena.

Sinbada zemūdens- iespēja apskatīt sarkanās jūras zemūdens pasauli ar zemūdeni, kas ienirst apmēram 22 metru dziļumā un brauciens ilgts ap 50 minūtēm. Zemūdeni vada 2 piloti un kopumā ir 44 pasažieru vietas, kas izvietotas gar logiem, no kuriem var ideāli redzēt zemūdens pasauli.
Akvārijs un muzejs- šajā akvārijā ir labākā kolekcija ar zivīm tikai no Sarkanās jūras. Akvārijs atvērts visu dienu un īpaši interesants tas liekas bērniem. Pirms doties nirt sarkanajā jūrā, vajadzētu apmeklēt akvāriju, lai zinātu kuras augu un zivju sugas ir bīstamas.
Sarkanās jūras kalni- šādi dēvē vulkāniskas izcelsmes kalnus, kas izvietojušies gar sarkanās jūras piekrasti. Kalni izveidojušies pirms 3 miljardiem gadu. Kalnus var apskatīt dodoties pārgājienā, ar džipiem vai izjādē ar kamieļiem.
Izbraucieni uz tuvējām salām- lai dotos nirt, var braukt uz Shadwan (niršanai, bet ne peldēties), Shaab Abu Shiban, Shasb Saghir Umm Gammae, Careless reef un Abu Ramada salām. Makšķerēt var doties uz Shaab Abu Ramada, Shaab Abu Hashish in Sharm el Arab salām. Lai peldētos un gulētu pludmalē ieteicams braukt uz Abu Minqar, Shaab Abu Hashish un Dishet el-Dhaba salām.
Esot Hurgadā, var doties nirt ar daudz un dažādajām niršanas firmām, var doties izbraucienos ar džipiem pa tuksnesi, nodarboties ar vindsērfingu, snorkelēt un dažādas citas izklaides, kas saistītas ar ūdeni.

 

Sarkanā jūra ir ideāla vieta, kur nodarboties ar visu veidu ūdens sportu: niršanu ar akvalangu, sērfingu, zveju. Siltais, arī ļoti sāļais ūdens aicina tūristus baudīt dienvidu sauli un peldi. Februārī, kas ir aukstākais gada mēnesis šeit, ūdens temperatūra saglabājas ne zemāk kā +22°C, bet gaisa temperatūra vidēji ir +23°C. Zemūdens pasaules unikālajā valstībā sastopami dažādu krāsu koraļļi un dažādu krāsu tropisko ūdeņu zivis. Zemūdens niršanu ar pieredzējušu instruktoru palīdzību var apgūt kādā no daudzajiem niršanas centriem un pat saņemt starptautiski atzītu sertifikātu. Huragdas apkārtnē, atšķirībā no Šarm el Šeihas, var doties peldēt jau no krasta, jo jūras dibenu klāj smiltis, bet koraļļu rifi atrodas dziļāk jūrā.

Kaira 

Kaira ir Ēģiptes galvaspilsēta un viena no lielākajām Āfrikas pilsētām. Šeit Jūs apmeklēsiet lieliskās Gizas piramīdas, kas Nīlas rietumu krastā kopā ar Sfinksu simbolizē senās Ēģiptes ticību dvēseles pēcnāves dzīvei. Heopsa piramīda ir viens no septiņiem pasaules brīnumiem.  Ēģiptes Valsts muzejā  Jums būs iespēja apskatīt vienu no pasaules bagātīgākajām  senlietu kolekcijām. Muzeja lepnums ir dārglietas un sarkofāgs no faraona Tutanhamona kapa., kā arī brīnišķīgi skaistā ar zeltu pārklātā faraona pēcnāves maska.

 

 

Luksora

Luksora ir senās Ēģiptes galvaspilsēta. Ceļojums uz dievu pilsētu ir patiešām iespaidīgs – pēc brauciena pa saules izdedzināto tuksnesi pēkšņi no nekurienes iznirst varenā Nīla ar zaļiem laukiem un ciematiem. Jūs apmeklēsiet grandiozo Karnakas templi ar sfinksu aleju, skaisto valdnieces Hatšepsutas templi, Memnona kolosus mirušo pilsētā, Valdnieku ieleju, kur uz kapeņu sienām vēl šodien mirdz košas krāsas, noslēpumaini simboli un ķīļraksti, un nokāpsiet  Tutanhamona kepeņu vēsajās ejās. Interesanta būs ari iepazīšanās aralabastra ražotni un papirusu institūtu. 

 

Koraļļu rifi 

Zemūdens pasaule – dzīvības un krāsu pārpilna, neizpētīta un neizprotama, tādēļ jo vairāk pievilcīga. Jūs paši savām acīm skatīsiet daudzkrāsainos koraļļus un zivtiņu miriādes. Izbaudiet spožās saules un kristāldzidrās jūras burvību! Brauciens ar kuteri pa Sarkano jūru, peldēšana ar masku atklātā jūrā pie koraļļu rifiem, sauļošanās. 

 

Džipu safari 

Jaudīgs džips aizvedīs Jūs uz beduīnu ciematu, kur varēsiet doties izjādē ar kamieļiem, iepazīsieties ar beduīnu sadzīvi, vērosiet saulrietu kalnos. Vakariņosiet tuksnesī un vērosiet beduīnu folkloras šovu. Atpakaļceļā Jūs redzēsiet Āfrikas zvaigžņotās debesis. 

 

Zemūdene 

Šajā ekskursijā Jūs sagaida brauciens ar motorjahtu pa Sarkano jūru līdz zemūdenei. Pārsēšanās zemūdenē uin ieniršana 20 m dziļumā. Zemūdene aprīkota ar kondicionētājiem, ērtām sēdvietām, iluminatoriem. Šeit Jūs varēsiet nodoties Sarkanās jūras zemūdens pasaules izpētei.

 

 

Daivings

Brauciens ar kuteri pa Sarkano jūru uz ieniršanas vietu pie skaistākajiem koraļļu rifiem. Programmā paredzētas 2 ieniršanas reizes ar akvalangu 6-12 m dziļumā. Uz kutera ir duša, tualete, sauļošanās matrači. Brauciena laikā ir espējama starptautiskas licences saņemšana pēc niršanas kursu iziešanas. 

 

Kaira – Aleksandrija 

Pirmajā ekskursijas dienā dosimies uz Kairu, kas ir mūsdienu Ēģiptes galvaspilsēta un lielākā pilsēta Āfrikā.. Šeit Jūs apmeklēsiet Kairas Nacionālo muzeju, kur  Jums būs iespēja apskatīt vienu no pasaules bagātīgākajām  senlietu kolekcijām, aplūkosiet Gīzas piramīdu kompleksu – Heopsa, Hefrena, Mikerena piramīdas un Ēģiptes Lielo sfinksu, kā arī būs iespēja doties braucienā pa Nīlu. Otrajā dienā dosimies uz Aleksandrisju - pēdējo senās Ēģiptes galvaspilsētu. Tur Jums būs iespēja pārliecināties par senās pilsētas skaistumu un sajust tās bijušā varenuma kluso elpu. Apmeklēsim Romiešu amfiteātri, katakombas, pēdējā Ēģiptes karaļa Farūka pils "Montaza" parku pie Vidusjūras, senās Aleksandrijas mūsdienīgo bibliotēku un vērosim brīnišķīgu panorāmas skatu uz pilsētu un jūru. Lielisks būs arī skats uz Kāitbeja cietoksni, kas celts no Faras bākas drupu akmeņiem. Pusdienas varēsiet ieturēt kādā no senās Aleksandrijas zivju restorāniņiem.