Tuvākās pilsētas- Būrsefādža, Kusaira, Rāsgāriba
Ģeogrāfiskā atrašanās vieta- pie Sarkanās jūras
Augstākais punkts- Šāib el Benāts- 2187 m.
Iedzīvotāju skaits- 86,791 (2006.gadā)
Klimats- no novembra līdz martam ir ziemas mēneši, kad naktī ir ap 25 celsija grādiem un dienā ap 25 grādiem pēc celsija. Līst samērā reti- vienu reizi mēnesī un saule spīd 8 līdz 9 stundas dienā. No aprīļa līdz oktobrim ir vasaras mēneši, kad naktī ir no 10 līdz 20 grādiem pēc celsija, bet dienā no 35 līdz 45 grādiem. Vasarā lietus nelīst un saule vidēji ir 10 stundas dienā. Vasara parasti sākas ar smilšu vētru, kas nāk no Sahāras.
Oficiālā valoda- arābu
Valūta- ēģiptiešu poundi.
Svarīgi telefona numuri- ātrā palīdzība- 123; policija- 122; ugunsdzēsēji- 180
Kā tur nokļūt- Autobuss no lidostas uz centru izmaksātu ap 10 ēģiptiešu poundiem, taču privātais transfērs ap 35 poundiem. Hurgadā nav tādas lietas kā publiskā transporta. Ir tikai kaut kas līdzīgs mikriņiem un tie ir lēti- pilsētas robežās aizvedīs par 1 ēģiptiešu poundu uz jebkuru vietu pilsētā.
Ieteikumi ceļotājiem- sievietēm nevajadzētu atsegt nevienu ķermeņa daļu, lai neiegūtu nevajadzīgu uzmanību. Peldēšanās naktī jūrā ir aizliegta. Ēģiptē brīvdienas ir piektdienas un sestdienas, kas būtu jāievēro, jo bankas tajās dienās ir slēgtas.
Akvaparki- Hurgadā ir divi akvaparki- Titāniks un Sinbada akvaparks, kuros ziemas periodā ūdeni silda.
Stikla dibena laivas- Hurgadā ir iespējams apskatīt zemūdens valstību nemaz nepaliekot slapjam. Tas ir iespējams dodoties izbraucienā ar laivu, kuras apakša ir no stikla un cauri var redzēt zivis un koraļļus.
Vēderdejas- tās ir izplatītas visā Ēģiptes teritorijā un tās izpilda ne tikai sievietes. Hurgadā ir iespēja iet uz šovu, kas saucas Tanoura šovs, kurā uzstājas vīrieši sākot no 4 gadu vecuma līdz pat sirmam vecumam un visi dejo vēderdejas.
Pludmales- pārsvarā visas pludmales pieder viesnīcām un klubiem un tajās ir ieeja tikai par maksu vai kluba biedriem. Labākās pludmales, kur nirt, ir Elysees Dream pludmale, Old Vic pludmale, Hurgadas Marriott pludmale, Aladdina pludmale, Koraļļu pludmale un Stiegenberger Al Dau pludmale. Elysees Dream pludmalē ir pat WiFi internets, restorāni un ēstuves. Šī pludmale izmaksā 30 ēģiptiešu poundi tiem, kas neapmetas viesnīcā. Old Vic ir populārākā pludmale Hurgadā, kas ir tāds kā līcis, kur nav viļņu un nepūš vējš. Hurgadas Marriott pludmale ir luksus pludmale ar niršanas centru tajā. Aladdina pludmalē ir pludmales disko un kafijas veikaliņi.
Festivāli- sākot no pirmās februāra nedēļas 12 dienas norisinās Hurgadas internacionālais festivāls, kura laikā notiek triatlons un zvejošanas sacensības. Martā notiek Ēģiptes jogas festivāls. Oktobrī notiek jahtu sacensības un ūdensslēpošanas turnīrs. Jūlijā tiek svinēta Revolūcijas diena un decembrī uzvaras diena.
Sinbada zemūdens- iespēja apskatīt sarkanās jūras zemūdens pasauli ar zemūdeni, kas ienirst apmēram 22 metru dziļumā un brauciens ilgts ap 50 minūtēm. Zemūdeni vada 2 piloti un kopumā ir 44 pasažieru vietas, kas izvietotas gar logiem, no kuriem var ideāli redzēt zemūdens pasauli.
Akvārijs un muzejs- šajā akvārijā ir labākā kolekcija ar zivīm tikai no Sarkanās jūras. Akvārijs atvērts visu dienu un īpaši interesants tas liekas bērniem. Pirms doties nirt sarkanajā jūrā, vajadzētu apmeklēt akvāriju, lai zinātu kuras augu un zivju sugas ir bīstamas.
Sarkanās jūras kalni- šādi dēvē vulkāniskas izcelsmes kalnus, kas izvietojušies gar sarkanās jūras piekrasti. Kalni izveidojušies pirms 3 miljardiem gadu. Kalnus var apskatīt dodoties pārgājienā, ar džipiem vai izjādē ar kamieļiem.
Izbraucieni uz tuvējām salām- lai dotos nirt, var braukt uz Shadwan (niršanai, bet ne peldēties), Shaab Abu Shiban, Shasb Saghir Umm Gammae, Careless reef un Abu Ramada salām. Makšķerēt var doties uz Shaab Abu Ramada, Shaab Abu Hashish in Sharm el Arab salām. Lai peldētos un gulētu pludmalē ieteicams braukt uz Abu Minqar, Shaab Abu Hashish un Dishet el-Dhaba salām.
Esot Hurgadā, var doties nirt ar daudz un dažādajām niršanas firmām, var doties izbraucienos ar džipiem pa tuksnesi, nodarboties ar vindsērfingu, snorkelēt un dažādas citas izklaides, kas saistītas ar ūdeni.
Sarkanā jūra ir ideāla vieta, kur nodarboties ar visu veidu ūdens sportu: niršanu ar akvalangu, sērfingu, zveju. Siltais, arī ļoti sāļais ūdens aicina tūristus baudīt dienvidu sauli un peldi. Februārī, kas ir aukstākais gada mēnesis šeit, ūdens temperatūra saglabājas ne zemāk kā +22°C, bet gaisa temperatūra vidēji ir +23°C. Zemūdens pasaules unikālajā valstībā sastopami dažādu krāsu koraļļi un dažādu krāsu tropisko ūdeņu zivis. Zemūdens niršanu ar pieredzējušu instruktoru palīdzību var apgūt kādā no daudzajiem niršanas centriem un pat saņemt starptautiski atzītu sertifikātu. Huragdas apkārtnē, atšķirībā no Šarm el Šeihas, var doties peldēt jau no krasta, jo jūras dibenu klāj smiltis, bet koraļļu rifi atrodas dziļāk jūrā.