Ūdenssporta cienītājiem ir pieejami dažādi ūdenssporta veidi. Kemeras kūrorts ir labi piemērots burāšanai.
Kemera ir samērā jauns kūrorts. Vēl pirms 12 gadiem tas bija neliels zvejnieku ciemats, kurš šodien ir pārvērties par mūsdienīgu pilsētu ar greznu viesnīcu tīklu, klubiem un restorāniem, dimanisku naktsdzīvi un daudzām izklaides iespējām, kuras vilina simtiem tūristu no visas pasaules.
Šeit atrodas osta, kurā pietauvojas sniegbaltas jahtas, kā arī divas pludmales: pilsētas oļu pludmale, kura piedāvā tūristiem aizraujošas ekskursijas un iespējas nodarboties ar dažādiem ūdens sporta veidiem, un otra Mēnesgaismas smilšu - oļu pludmale.
Pavisam netālu no Kemeras atrodas arī antīkās pilsētas Olimposas drupas – šī pilsēta tika dibināta III gs. p.m.ē. Šeit joprojām ir apskatāmas teātra, stadiona, vairāku dzīvojamo ēku un Marka Aurēlija triumfa arkas atliekas.
Augstākais punkts - kalns Tahtali (2365 metri augsts), kurā līdz pašai virsotnei ir iespējams uzbraukt ar vagoniņu.
Iedzīvotāju skaits - 11,733 iedzīvotāju pilsētā, taču apgabalā 33.153 iedzīvotāji, pēc 2007.gada datiem.
Klimats - Tipisks Vidusjūras klimats- karsts un sauss. 300 dienas gadā spīd saule un lietus līst reti, bet ja līst, tad daudz un īsā laika periodā. Maijā sākas tūristu sezona, jo ūdens jūrā sāk kļūt silts. Jūlijs un Augusts ir viskarstākie mēneši (dienā augstāk pat par 40 grādiem, naktī virs 30 grādiem pēc Celsija). Novembra beigās beidzas tūristu sezona un Kemera kļūst par klusu pilsētiņu.
Īsa vēsture - līdz 1916.gadam Kemeru sauca par Eski Köy jeb „Vecais ciemats”, pēc tam pilsēta savu nosaukumu guva tādēļ, ka iedzīvotāji bija uzbūvējuši 23 km garu, lielu akmens sienu, kuru sauca par „Kemer”, lai pasargātu savu salu (līdz 1960.gadam pie Kemeras varēja nokļūt tikai pa ūdens ceļiem) no plūdiem. Pēc 1980.gada pilsēta sāka attīstīties un kļūt populāra kā ceļotāju galamērķis.
Oficiālā valoda - turku valoda. Angļu valodu māca skolās, taču tās lietošanas prasmes nav augstas, tāpēc, braucot uz Kemeru, labāk ir iemācīties pāris frāzes turku valodā.
Valūta - turku lira. Vairākumā veikalu pieņem arī dolārus un eiro, taču mārciņas sagādā problēmas.
Svarīgi telefona numuri - policija: 155; ugunsdzēsēji: 110; ātrā palīdzība: 112.
No Antaljas lidostas uz Kemeru var nokļūt ar sabiedrisko transportu stundā un 10 minūtēs. Ar autobusu tas izmaksātu no 17 EUR.
Ieteikumi ceļotājiem - vienmēr, ieejot mošejā, novelc apavus; ne vīriešiem, ne sievietēm nav pieņemami īsi šorti, vajadzētu būt krekliem ar neatkailinātiem pleciem un rokām, apsegtai galvai un kleitai vajadzētu būt zem ceļiem; peldoties jūrā, jāuzmanās no medūzām; nekaulēties par precēm, kuras tiešām nevēlas pirkt.
Mēnesgaismas pludmale un parks - skaista smiļšu un oļu pludmale, kurā notiek daudzas ūdenssporta izklaides. Parkā ir baseins, kurā notiek delfīnu šovi vasarā, un ūdens parks ar ūdens trubām.
Tirgi - populārākie tirgi ir Kemeras tirgus, Kuzderes tirgus vai Göynük tirgus. Kemeras tirgū var nopirkt gandrīz visu, Kuzderes tirgū reti iegriežas kāds ceļotājs, tur parasti ir tikai vietējie un Göynük tirgū var iegādāties lētas drēbes, jo šeit cenu nosaka pircējs un norit kaulēšanās.
Aktīvās atpūtas cienītāji Kemerā var nirt, burāt, braukt džipu safari, nodarboties ar vindsērfingu un raftingu, lidot ar paraplānu, kāpt klintīs un doties pārgājienos.
Tahtali - augstākais kalns šajā apvidū, kas ir 2365 metrus augsts un šeit ir iespējams slēpot. Kopš 2007.gada ir iespējams uzbraukt līdz virsotnei ar vagoniņu.
Phaselis - 11 km attālumā no Kemeras atrodas pilsēta Phaselis, kas senatnē bija svarīga Vidusjūras tirgošanās pilsēta, bet tagad tai ir veselas 3 ostas. To atklāja Rodas kolonisti 7.gadsimtā pirms mūsu ēras un pēc leģendas kolonisti piedāvāja iemainīt visu pussalu pret žāvētām zivīm vai maizi, iedzīvotāji esot izvēlējušies iemainīt pret žāvētām zivīm. Ir vērts apskatīt akvaduktus pie ieejas pilsētā; antīko teātri; akropoli Phaselis kalnā; pilsētas tirgus vietas un senās sienas, kas apjož pilsētu un tika būvētas tādēļ, lai pasargātu pilsētu no pirātiem.
Olympos - antīkā pilsēta, kas atrodas netālu no Kumlucas pilsētas. Pilsētu uzcēla ielejā, kurā ir upe, pa kuru senatnē varēja ienākt kuģi. Grieķu laikos pilsēta adaptējās un tāpēc šeit tika uzcelti tempļi Zevam, Atēnai un Apollonam. Pilsētas teretorijā atradās vēl arī skola, baznīca, teātris, templis un ostas mauzolejs. Pilsēta ir 2000 gadus veca un mūsdienās šeit ir arī pludmale peldētgribētājiem.
Klejotāju parks - uz zemes strēles starp Mēnesgaismas pludmales un Kemeras ostu uzceltā teltī atrodas klejotāju tēmas parks un restorāns. Teltī ir izstāde par Turcijas seno klejotāju dzīvesveidu.
Mūžīgā liesma Čimerā (Chimera)- vairākus simtus gadu liesmas dedzina Čimeru. Leģenda vēsta, ka medību laikā kāds karaļa dēls nogalina savu brāli, tāpēc no viņa novēršas karalis un nosūta savu dēlu uz citu karaļvalsti. Tā kā viņam ir jāsaņem sods, tad viņam liek cīnīties ar briesmoni Čimeru, kas dzīvo Olympos kalnā un ir ar lauvas galvu, kazas ķermeni, čūskas asti un spļauj uguni. Čimera šajā cīņā zaudēja un viņa mute spļauj mūžīgās liesmas vēl šodien.
Kadiras koka mājas - šīs mājiņas atrodas Olympos kalnā, tās darbojas kā naktsmītne ceļotājiem, taču parasti šeit iegriežas ieturēt maltīti. Kopumā šeit ir 150 mājiņas, 2 bāri, restorāns un uzkodu bārs.
Antīkā pilsēta Mira (Myra) - šī pilsēta ir pazīstama amfiteātra un virs tā klintī izcirsto kapeņu dēļ, kas ir saglabājušies pēc tam, kad visa pilsēta sabruka 11.gadsimtā zemestrīču, plūdu un mēra dēļ. Klintī izcirstās kapenes ir divās vietās- virs amfiteātra un pie upes austrumu daļā. Visa klints kādreiz bijusi nokrāsota un pašas kapenes bijušas sarkanā, dzeltenā un zilā krāsā. Šīs kapenes, kas vairāk atgādina dzīvokļus klintīs, ir saglabājušās kopš 4.gadsimta.
Tekirovas ekoparks - šīs ir pirmais tāda veida parks Turcijā, kurš atvēra savas durvis apmeklētājiem 1994.gadā un pirmais un vienīgais ekoparks pasaulē, kurā ir apskatāmi gan augi, gan dzīvnieki. Ekoparkā apskatāmas 360 tūkstoši dažādu augu, reptiļu kolekcija,
Göynük kanjons - šajā kanjonā vislabāk veikt pārgājienus un apskatīt elpu aizraujošus skatus - 300 līdz 350 metrus augsti kalni ar lieliem un maziem ūdenskritumiem, dziļās ielejas. Ir iespējams peldēties kādā no lielajām ūdenskrātuvēm starp kalniem. Ieleja ar daudzajiem ūdenskritumiem ir dabisks brīnums un to ir vērts apskatīt.
Aspendos amfiteātris - šis amfiteātris ir celts 2.gadsimtā un ir pazīstams kā vislabāk saglabājies amfiteātris, kura ietilpība ir 15 tūkstoši cilvēki un šeit vēl joprojām notiek pasākumi un festivāli. Blakus atrodas muzejs, kurā var apskatīt maskas un māla biļetes no senajiem laikiem.
Gelidonjas bāka - šī bāka darbojas kopš 1936.gada un tajā strādā viena un tā pati ģimene kopš 1944.gada. Kopš 1990.gada rekonstrukcijas bāka izgaismojas ik pēc 3 sekundēm. Bāka ir svarīga tādēļ, ka šī ir bīstamākā vieta, kur kuģiem piestāt, visā Antaljas līcī. Šeit ir nogrimuši vairāku kuģi, kas šo vietu padara par „zemūdens kapsētu”.
Kemeras karnevāls: trešajā jūnija nedēļā. (notiek ik gadu kopš 2000.gada).