cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Kemer

42 km attālumā no Antaljas lidostas uz dienvidrietumiem atrodas viens no populārākajiem Turcijas kūrortiem - Kemera. Kemeras (senais nosaukums apvidum - Likija) vēsture saistās ar Maķedonijas Aleksandru, Marku Aurēliju un citām vēsturiskām personām. Homēra darba „Iliāda” mitoloģiskais tēls Himēra, kas bija radījums ar kazas ķermeni, pūķa asti un lauvas galvu, ir dzīvojusi šajā apvidū, taču mūsdienās bijušais zvejnieku ciemats ir kļuvis par vienu no jahtu un zemūdens centriem Turcijā. Kemerā ir iespaidīga jahtu piestātne, kas vienlaicīgi spēj uzņemt apmēram 180 pilnībā aprīkotas jahtas. Kemeru ieskauj Tauru kalni no vienas puses, taču otrā pusē Vidusjūra ar oļu pludmalēm. Kemeras kopskats paveras brīnišķīgs- apelsīndārzi un olīvkoku birzis blakus pludmalēm. Jūras krastā augošais priežu mežs veido burvīgu smaržu buķeti un pludmales, par to tīrību, ir ieguvušas Eiropas „ Zilo Karogu”. Kalni pasargā no aukstiem vējiem, bet jūra nodrošina pietiekamu mitrumu un maigu Vidusjūras klimatu.
 
 
Kemerai, Belbidi, Geinukai, Čamjuvai, Kirišai ir raksturīgas plašas oļu pludmales. Dažām viesnīcām ir uzbērtu smilšu pludmales, taču pie ieejas jūrā - atkal oļi. Izņēmums ir Terikova ar smalku oļu pludmali - tāpēc turp bieži brauc tūristi ar bērniem.
 

Ūdenssporta cienītājiem ir pieejami dažādi ūdenssporta veidi. Kemeras kūrorts ir labi piemērots burāšanai.

 
 

Kemera ir samērā jauns kūrorts. Vēl pirms 12 gadiem tas bija neliels zvejnieku ciemats, kurš šodien ir pārvērties par mūsdienīgu pilsētu ar greznu viesnīcu tīklu, klubiem un restorāniem, dimanisku naktsdzīvi un daudzām izklaides iespējām, kuras vilina simtiem tūristu no visas pasaules.  

Šeit atrodas osta, kurā pietauvojas sniegbaltas jahtas, kā arī divas pludmales: pilsētas oļu pludmale, kura piedāvā tūristiem aizraujošas ekskursijas un iespējas nodarboties ar dažādiem ūdens sporta veidiem, un otra Mēnesgaismas smilšu - oļu pludmale.

Pavisam netālu no Kemeras atrodas arī antīkās pilsētas Olimposas drupas – šī pilsēta tika dibināta III gs. p.m.ē. Šeit joprojām ir apskatāmas teātra, stadiona, vairāku dzīvojamo ēku un Marka Aurēlija triumfa arkas atliekas.

 


Augstākais punkts - kalns Tahtali (2365 metri augsts), kurā līdz pašai virsotnei ir iespējams uzbraukt ar vagoniņu.
Iedzīvotāju skaits - 11,733 iedzīvotāju pilsētā, taču apgabalā 33.153 iedzīvotāji, pēc 2007.gada datiem.
Klimats - Tipisks Vidusjūras klimats- karsts un sauss. 300 dienas gadā spīd saule un lietus līst reti, bet ja līst, tad daudz un īsā laika periodā. Maijā sākas tūristu sezona, jo ūdens jūrā sāk kļūt silts. Jūlijs un Augusts ir viskarstākie mēneši (dienā augstāk pat par 40 grādiem, naktī virs 30 grādiem pēc Celsija). Novembra beigās beidzas tūristu sezona un Kemera kļūst par klusu pilsētiņu.
Īsa vēsture - līdz 1916.gadam Kemeru sauca par Eski Köy jeb „Vecais ciemats”, pēc tam pilsēta savu nosaukumu guva tādēļ, ka iedzīvotāji bija uzbūvējuši 23 km garu, lielu akmens sienu, kuru sauca par „Kemer”, lai pasargātu savu salu (līdz 1960.gadam pie Kemeras varēja nokļūt tikai pa ūdens ceļiem) no plūdiem. Pēc 1980.gada pilsēta sāka attīstīties un kļūt populāra kā ceļotāju galamērķis.
Oficiālā valoda - turku valoda. Angļu valodu māca skolās, taču tās lietošanas prasmes nav augstas, tāpēc, braucot uz Kemeru, labāk ir iemācīties pāris frāzes turku valodā.
Valūta - turku lira. Vairākumā veikalu pieņem arī dolārus un eiro, taču mārciņas sagādā problēmas.
Svarīgi telefona numuri - policija: 155; ugunsdzēsēji: 110; ātrā palīdzība: 112.
No Antaljas lidostas uz Kemeru var nokļūt ar sabiedrisko transportu stundā un 10 minūtēs. Ar autobusu tas izmaksātu no 17 EUR.
Ieteikumi ceļotājiem - vienmēr, ieejot mošejā, novelc apavus; ne vīriešiem, ne sievietēm nav pieņemami īsi šorti, vajadzētu būt krekliem ar neatkailinātiem pleciem un rokām, apsegtai galvai un kleitai vajadzētu būt zem ceļiem; peldoties jūrā, jāuzmanās no medūzām; nekaulēties par precēm, kuras tiešām nevēlas pirkt.


Mēnesgaismas pludmale un parks - skaista smiļšu un oļu pludmale, kurā notiek daudzas ūdenssporta izklaides. Parkā ir baseins, kurā notiek delfīnu šovi vasarā, un ūdens parks ar ūdens trubām.

Tirgi - populārākie tirgi ir Kemeras tirgus, Kuzderes tirgus vai Göynük tirgus. Kemeras tirgū var nopirkt gandrīz visu, Kuzderes tirgū reti iegriežas kāds ceļotājs, tur parasti ir tikai vietējie un Göynük tirgū var iegādāties lētas drēbes, jo šeit cenu nosaka pircējs un norit kaulēšanās.

Aktīvās atpūtas cienītāji Kemerā var nirt, burāt, braukt džipu safari, nodarboties ar vindsērfingu un raftingu, lidot ar paraplānu, kāpt klintīs un doties pārgājienos.

Tahtali - augstākais kalns šajā apvidū, kas ir 2365 metrus augsts un šeit ir iespējams slēpot. Kopš 2007.gada ir iespējams uzbraukt līdz virsotnei ar vagoniņu.

Phaselis -  11 km attālumā no Kemeras atrodas pilsēta Phaselis, kas senatnē bija svarīga Vidusjūras tirgošanās pilsēta, bet tagad tai ir veselas 3 ostas. To atklāja Rodas kolonisti 7.gadsimtā pirms mūsu ēras un pēc leģendas kolonisti piedāvāja iemainīt visu pussalu pret žāvētām zivīm vai maizi, iedzīvotāji esot izvēlējušies iemainīt pret žāvētām zivīm. Ir vērts apskatīt akvaduktus pie ieejas pilsētā; antīko teātri; akropoli Phaselis kalnā; pilsētas tirgus vietas un senās sienas, kas apjož pilsētu un tika būvētas tādēļ, lai pasargātu pilsētu no pirātiem.

Olympos - antīkā pilsēta, kas atrodas netālu no Kumlucas pilsētas. Pilsētu uzcēla ielejā, kurā ir upe, pa kuru senatnē varēja ienākt kuģi. Grieķu laikos pilsēta adaptējās un tāpēc šeit tika uzcelti tempļi Zevam, Atēnai un Apollonam. Pilsētas teretorijā atradās vēl arī skola, baznīca, teātris, templis un ostas mauzolejs. Pilsēta ir 2000 gadus veca un mūsdienās šeit ir arī pludmale peldētgribētājiem.

Klejotāju parks - uz zemes strēles starp Mēnesgaismas pludmales un Kemeras ostu uzceltā teltī atrodas klejotāju tēmas parks un restorāns. Teltī ir izstāde par Turcijas seno klejotāju dzīvesveidu.

Mūžīgā liesma Čimerā (Chimera)- vairākus simtus gadu liesmas dedzina Čimeru. Leģenda vēsta, ka medību laikā kāds karaļa dēls nogalina savu brāli, tāpēc no viņa novēršas karalis un nosūta savu dēlu uz citu karaļvalsti. Tā kā viņam ir jāsaņem sods, tad viņam liek cīnīties ar briesmoni Čimeru, kas dzīvo Olympos kalnā un ir ar lauvas galvu, kazas ķermeni, čūskas asti un spļauj uguni. Čimera šajā cīņā zaudēja un viņa mute spļauj mūžīgās liesmas vēl šodien.

Kadiras koka mājas - šīs mājiņas atrodas Olympos kalnā, tās darbojas kā naktsmītne ceļotājiem, taču parasti šeit iegriežas ieturēt maltīti. Kopumā šeit ir 150 mājiņas, 2 bāri, restorāns un uzkodu bārs.

Antīkā pilsēta Mira (Myra) - šī pilsēta ir pazīstama amfiteātra un virs tā klintī izcirsto kapeņu dēļ, kas ir saglabājušies pēc tam, kad visa pilsēta sabruka 11.gadsimtā zemestrīču, plūdu un mēra dēļ. Klintī izcirstās kapenes ir divās vietās- virs amfiteātra un pie upes austrumu daļā. Visa klints kādreiz bijusi nokrāsota un pašas kapenes bijušas sarkanā, dzeltenā un zilā krāsā. Šīs kapenes, kas vairāk atgādina dzīvokļus klintīs, ir saglabājušās kopš 4.gadsimta.

Tekirovas ekoparks - šīs ir pirmais tāda veida parks Turcijā, kurš atvēra savas durvis apmeklētājiem 1994.gadā un pirmais un vienīgais ekoparks pasaulē, kurā ir apskatāmi gan augi, gan dzīvnieki. Ekoparkā apskatāmas 360 tūkstoši dažādu augu, reptiļu kolekcija,

Göynük kanjons - šajā kanjonā vislabāk veikt pārgājienus un apskatīt elpu aizraujošus skatus - 300 līdz 350 metrus augsti kalni ar lieliem un maziem ūdenskritumiem, dziļās ielejas. Ir iespējams peldēties kādā no lielajām ūdenskrātuvēm starp kalniem. Ieleja ar daudzajiem ūdenskritumiem ir dabisks brīnums un to ir vērts apskatīt.

Aspendos amfiteātris - šis amfiteātris ir celts 2.gadsimtā un ir pazīstams kā vislabāk saglabājies amfiteātris, kura ietilpība ir 15 tūkstoši cilvēki un šeit vēl joprojām notiek pasākumi un festivāli. Blakus atrodas muzejs, kurā var apskatīt maskas un māla biļetes no senajiem laikiem.

Gelidonjas bāka - šī bāka darbojas kopš 1936.gada un tajā strādā viena un tā pati ģimene kopš 1944.gada. Kopš 1990.gada rekonstrukcijas bāka izgaismojas ik pēc 3 sekundēm. Bāka ir svarīga tādēļ, ka šī ir bīstamākā vieta, kur kuģiem piestāt, visā Antaljas līcī. Šeit ir nogrimuši vairāku kuģi, kas šo vietu padara par „zemūdens kapsētu”.

Kemeras karnevāls: trešajā jūnija nedēļā. (notiek ik gadu kopš 2000.gada).

Izbrauciens ar džipiem ~50$

Ja jums patīk piedzīvojumi, ja vēlaties ieelpot svaigu priežu meža gaisu, ieraudzīt gabaliņu paradīzes, izbaudiet braucienu ar džipiem varenā Tauru kalnos, līdz 1600 m virs jūras līmeņa. Papusdienojiet tur, kur kristāltīrajās kalnu upēs tiek audzētas foreles. Tiem, kuri vēlas, var vadīt džipu patstāvīgi.

Izbrauciens ar jahtu ~75$

Kemeras un Antālijas tūristiem tiek organizēts izbrauciens ar jahtu gar Kemeras piekrasti ar senās pilsētas Fazelisas apmeklējumu, kuras trīs ostas savos darbos aprakstījis antīkais autors Strabons, kā arī trīs neapdzīvotu salu apmeklējums. Izbaudiet kristāldzidros ūdeņus, kur Jūs varēsiet iepazīties ar šī reģiona zemūdens pasauli. Tiem, kuri apmetušies Antālijā, Sidē un Belekā, tiek piedāvāta ekskursija uz jahtas pa Menavgatas upi, pazīstamai ar saviem ūdenskritumiem un bagātīgo ieleju – tās auglīgā daba nodrošina sevišķi garšīgu augļu izaudzēšanas apstākļus.

Kekova-Mira (Demre) ~70$

Jūs vēlaties apmeklēt Svēta Nikolaja dzimteni un nogrimušo pilsētu? Ja atbilde ir "jā", mēs ar prieku piedāvājam doties uz Demri (iepriekšējais Miras nosaukums). Tur Jūs varēsiet apskatīt Svētā Nikolaja baznīcu. Viņš dzimis Patarā mūsu ēras trīssimtajā gadā. Nikolajs kalpoja par Miras pilsētas bīskapu līdz pat savai nāvei, mūsu ēras 325. gadam. Viņš tika apglabāts šajā bizantiešu baznīcā. Slimie, kuri apmeklējuši viņa kapu, sāk izveseļoties. Šī iemesla dēļ  Mira ir pārvērtusies par svētceļnieku galamērķi. Pēc Miras apmeklējuma Jūs ar jahtu dosities uz Kekovu, kur būs iespēja apskatīt Likijas perioda nogrimušo pilsētu un seno cietoksni Semenas pussalā. Kekova ir iegarena sala un harmoniski iekļaujas apkārtējā ainavā, uz tās atrodas daudzi Turcijas dienvidu piekrastei raksturīgie arhitektūras pieminekļi. Slaveno kapteini Kusto, kurš apmeklējis šīs vietas daudzus gadus atpakaļ, apbūra jūras skaistums un tīrība, par ko tika arī stāstīts viņa pazīstamajā Odisejā. Pastaigas laikā pa nelielo līci, Jums būs iespēja izbaudīt apkārtni ieskaujošo pasakaino skaistumu, varēsit pieskarties uz āru izvirzītajām Likijas perioda kapeņu sienām.

Raftings ~40$

Nolaišanās pa kalnu upi uz piepūšamajiem plostiem tikai šķiet bīstama, bet patiesībā tas ir jautrs un azartisks pasākums, kurā ar patiesu prieku piedalās pieaugušie un bērni no 12 gadu vecuma. Kvalificēti instruktori izskaidro nolaišanās tehnoloģiju, un seko, lai visi tūristi būtu aizsargķiverēs un glābšanas vestēs. Brauciens beidzas ar pusdienām restorānā ar burvīgu skatu uz kalniem.

Akvaparks ~40$
Viena no vispopulārākajām atpūtas vietām kūrortā ir Antālijas akvaparki. To šeit ir trīs. Vispirms jau - Dedeman Aquapark – viens no pirmajiem akvaparkiem Turcijā. Šeit ir izveidots unikāls baseinu komplekss, ezers ar dažādiem dziļumiem, ar salām un bez, kā arī ar tiltiņiem. Bez atrakcijām, šeit ir arī tropisko un dekoratīvo augu parks. Šis akvaparks ir ideāli piemērots atpūtai ar ģimeni.

Akvaparks Atlantis ir izvietots Antālijas kalnu apvidū. Parks ir nesen būvēts pēc amerikāņu projekta. "Аtlantisā" ir daudz neparastu kalniņu, tai skaitā pats garākais nobrauciens Antālijā - 29 metri. Bez daudzveidīgajiem baseiniem, kur var jautri plunčāties, akvaparkā strādā profesionāli animatori, kuri organizē dažādas sporta spēles un konkursus.

Vēl viens Antālijas pazīstams akvaparks - Aqualand, kurš slavens ar to, ka bez visiem iespējamiem kalniņiem un atrakcijām šeit ir arī delfinārijs. Aqualand akvaparkā ir līdz sīkumiem padomāts arī par pašiem mazākajiem apmeklētājiem – speciālas bērnu atrakcijas, baseini un vesela ūdens pilsētiņa.

Pamukale (1/2 dienas) ~75$/150$
Daba rada brīnumus, kurus mirstīgie nav spējīgi izveidot: vairāk kā divus tūkstošus gadu neskaitāmi termālie avoti plūst pa sniega balto krīta plato, mīkstajā iezī veidojot terasveidīgus baseinus un stalaktītus, kuri arī ieguvuši nosaukumu „Kokvilnas pils” (tulkojums no turku valodas vārdam „Pamukale”). Tūristiem tiks palūgs novilkt apavus un basām kājām doties pa taciņu augšup, kura ved pie Kleopatras baseina. Reiz tajā peldējās kaprīzā valdniece, bet tagad var gremdēties katrs, kurš vēlas. Pat pēc neilgas peldes siltajā (apm. 350) minerālajā ūdenī āda kļūst mīksta un samtaina, ķermenis atslābinās, pazūd reimatiskās un muskuļu sāpes. Ekskursija turpinās antīkajā pilsētā Hierapolisē, kur saglabājušās antīkā teātra drupas, termas un milzīga akropole. Denizli rajonā, kurš pazīstams ar tekstilrūpniecību un izstrādājumiem no oniksa, tiks veikta pietura tirdzniecības centra apmeklējumam.

Turku pirts ~35$

Turku pirts – „hammam” – ir tāds pats svarīgs turku kultūras elements, kā krievu pirts krieviem. Tas nav vienkārši mazgāšanās process, tā ir vesela garīgās attīrīšanās filozofija, kuru šeit sauc par „atgriešanos pašam pie sevis”. Lai gan, arī bez augstām domām, ir tik patīkami izstiepties uz siltas marmora plāksnes, sajust kā mitrais, nededzinošais siltums izsilda visu ķermeni! Noteikti izmēģiniet putu masāžu, kad pirtnieks izrīvē un izmīca ķermeni, pārklātu ar putu kalnu.

Kā turku pirts galvenās veselīgās īpašības var minēt sekojošas:

notiek organismu attīrīšanās no sārņiem un kaitīgām vielām;

attīrās āda, atveras poras;

pazūd nogurums;

stabilizējas organisma attīrīšanās sistēma;

stabilizējas elpošanas sistēma;

pāriet sāpes;

pazeminās drudzis un izārstējas iesnas;

pāriet bezmiegs;

labvēlīga ietekme uz gremošanas sistēmu;

pareizi apmeklējot hammam iespējams stabilizēt ķermeņa svaru.
Turku nakts ~40$

Vēlaties uzzināt, kā notika svinības sultānu pilīs? Tādā gadījumā piedāvājam Jums estrādes programmu „Turku nakts”. Jūs redzēsiet interesantu folkloras uzvedumu, vēderdejas, izbaudīsiet nacionālās virtuves ēdienus un jebkurus vietējā ražojuma dzērienus. Programmas izskaņā sāksies vispārēja diskotēka. Jautrība un svētku sajūta – garantēti.
Delfīnu šovs ~35$

Ne tikai jūsu bērni, bet arī jūs paši būsiet pilnīgā sajūsmā no delfīnu un omulīgā roņa priekšnesumiem delfinārijā, kurš atrodas Antālijas akvaparka „Aqualand“ teritorijā. Pēc priekšnesumiem ir iespējams ne tikai papeldēt baseinā kopā ar delfīniem, bet arī iegādāties unikālas bildes, kuras tie zīmējuši no priekšnesumiem brīvajā laikā.

Grieķu sala+ Kaš

Kvadracikli ~45$

Gar Turcijas Vidusjūras piekrasti ir izstiepusies kalnu ķēde – Таvrs, ar kopējo garumu divi tūkstoši kilometru un četru tūkstošu metru augstumā. Mūsu viesi varēs sev atklāt šos kalnus ceļojot uz kvadracikliem, iepazīties ar faunu un floru, kā arī vietējo iedzīvotāju dzīvi, izpeldēties atvēsinošā kalnu upē un vienkārši nofotografēties uz neaizmirstamu skatu fona.

Nakts izbrauciens ar džipiem

Makšķerēšana ~75$

Turcijas krastus apskalo četras jūras. Ne velti turku virtuvē ir atrodami tik daudz dažādu ēdienu no jūras produktiem. Var, protams, baudīt viesnīcas pavāra kulinārijas mākslas šedevrus, bet daudz patīkamāk tomēr ir baudīt zivi, noķertu paša rokām! Liekas, ka nav azartiskākas un aizraujošākas nodarbes kā vērot ūdens virsmu gaidās: „tūlīt, tūlīt pieķersies”. Šīs aizraujošās pastaigas laikā makšķernieki varēs makšķerēt zivis ezerā (makšķeres un cits aprīkojums tiek nodrošināts), bet pārējie dalībnieki gūs gandarījumu apskatot skaistās vietas, izbaudot garšīgo ēdienu, kurš gatavots uz oglēm, no peldēšanās dzidros ezeros un jautras kompānijas.

Kapadokija (2 dienas) ~160$

Gar Turcijas Vidusjūras piekrasti ir izstiepusies kalnu ķēde – Таvrs, ar kopējo garumu divi tūkstoši kilometru un četru tūkstošu metru augstumā. Mūsu viesi varēs sev atklāt šos kalnus ceļojot uz kvadracikliem, iepazīties ar faunu un floru, kā arī vietējo iedzīvotāju dzīvi, izpeldēties atvēsinošā kalnu upē un vienkārši nofotografēties uz neaizmirstamu skatu fona.