Madinat Makadi ir komfortabla kūrortpilsētiņa, kas ir omulīgā līcī uz dienvidiem no Hurgadas (30 km attālumā no lidostas un 35 km attālumā no Hurgadas centra). Madinata Makadi var baudīt gan mierīgu, gan aktīvu atpūtu. Kūrortpilsētiņa ir plaši izslavēta ar tās tuvumā esošajām plašajām smilšu pludmalēm. Koraļļu rifi atrodas 50 metru attālumā no pludmales zonas. Atpūtai tiek piedāvātas tikai arābu stilā celtas četru un piecu zvaigžņu viesnīcas.
Sarkanā jūra ir ideāla vieta, kur nodarboties ar visu veidu ūdens sportu: niršanu ar akvalangu, sērfingu, zveju. Siltais, arī ļoti sāļais ūdens aicina tūristus baudīt dienvidu sauli un peldi. Februārī, kas ir aukstākais gada mēnesis šeit, ūdens temperatūra saglabājas ne zemāk kā +22°C, bet gaisa temperatūra vidēji ir +23°C. Zemūdens pasaules unikālajā valstībā sastopami dažādu krāsu koraļļi un dažādu krāsu tropisko ūdeņu zivis. Zemūdens niršanu ar pieredzējušu instruktoru palīdzību var apgūt kādā no daudzajiem niršanas centriem un pat saņemt starptautiski atzītu sertifikātu. Huragdas apkārtnē, atšķirībā no Šarm el Šeihas, var doties peldēt jau no krasta, jo jūras dibenu klāj smiltis, bet koraļļu rifi atrodas dziļāk jūrā.
Noderīga informācija ceļotājiem uz Ēģipti
Elektrība – 220V, 50HZ
Nauda – Ēģiptes mārciņa (EGP). 1 Euro = 8.26EGP. Daudzos veikalos un restorānos var norēķināties ar American Express, Visa un MasterCard kredītkartēm. Ēģiptē var norēķināties arī ar EUR un USD, taču tas ne vienmēr būs izdevīgi.
Ūdens – nav ietecams dzert ūdeni no ūdensvada, bet gan pudelēs pildītu dzeramo ūdeni.
Dzeramnauda – viesnīcās un restorānos tā tiek ieskaitīta rēķinā - apmēram 10 – 12%. Dzeramnaudu var dot gidiem un ekskursiju vadītājiem.
Apģērbs – vēlams no kokvilnas auduma. Apaviem jābūt ērtiem, ekskursijās – sporta apaviem, jo tās notiek tuksnesī. Vēsajiem vakariem nepieciešams siltāks apgērbs. Apmeklējot restorānus augstākajās kategorijas viesnīcās, nakts programmas un svētku vakariņas kruīzu kuģos jāģerbjas svētku tērpos. Pastaigājoties pa Kairas ielām un apmeklējot mošejas nav ieteicams valkāt šortus, sievietēm vēlams nosegt rokas, kājas un krūtis, ieteicams paņemt lielu lakatu.
Slimnīca un ārsti – pēkšņa negadījuma vai slimības gadījumā vērsties pie ārsta vai izsaukt to caur viesnīcas adminstratoru. Par saņemto medicīnisko pakalpojumu palūdziet ārsta izziņu, kurā norādīta diagnoze un zīmogs, zāļu recepti, kvīti par izrakstītajām zālēm. Laicīgi iesniedzot dokumentus apdrošināšanas kompānijas pārstāvim, saņemsiet iztērēto naudu atpakaļ, saskaņā ar polisē aprakstītajiem noteikumiem. Nesājiet galvassegu, saulesbrilles, lietojiet saules aizsargkrēmu – saulē ātri var apdegt. Nedzeriet stpri atvēsinātus dzērienus – karstā laikā viegli saslimt ar angīnu.
Vakcinācija - nav obligātu prasību.
Drošība – Uzmaniet savus dokumentus. Naudu, dārglietas, pasi un citus svarīgus dokumentus glabājiet viesnīcas seifā.
Fotogrāfēšana – aizliegts fotogrāfēt tiltus, ostas, lidostas, militāros objektus. Muzejos jāiegādājas fotogrāfēšanas autļauja.
Muita – aizliegts ievest vairāk kā 2 l alkohola, 200gb. cigarešu, dāvanas, kuru vērtība pārsniedz 500 EGP, videokameras – iespējams tās būs jādeklarē lidostas muitā un jāatzīmē pasē izbraucot no valsts.
Vīza –
tiek nokārtota Ēģiptes lidostā. Cena - 15 USD.
Ramadans – musulmaņu tradīcija – 30 dienas, kuru laikā no saullēkta līdz saulrietam musulmaņi atsakās no ēšanas, dzeršanas, smēķēšanas un seksuālajām attiecībām. Tūristus tā neiespaido, vienīgi šajā laikā iespējamas izmaiņas veikalu, banku un valsts iestāžu darba laikā.
Alkohola lietošana musulmaņiem ir aizliegta, tomēr lielākajā daļā dažu mēriņu nobaudīšana ir atļauta. Lidostās un lielajās pilsētās ir daži Tax free veikali. Kūrortos alkoholu specializētajos veikalos var iegādāties tikai neilgu laiku pēc ierašanās (parasti 24h laikā). Vietēji alkoholiskie dzērieni – stella un sakkara (alus), vīni – Omar Khayyam, Obelisk, Grand Marquis, Cru de Ptolemees.
Viesnīcu standarti – atšķiras no Eiropas viesnīcu standartiem – piem. 4* viesnīcu Ēģiptē var pielīdzināt 3* viesnīcu Eiropā.
Iepērkoties jābūt uzmanīgiem saņemot nopirkto preci vai naudas atlikumu. Precēm pat veikalos nav cenu zīmes, par cenu ir jākaulējas ar pārdevēju. galvenais neizrādīt pārlieku lielu interesi par preci.
Uz ielas parasti valda nekārtība, automašīnas bieži signalizē, ēģiptieši nav punktuāli – gandrīz vienmēr kavē.