cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Sardža

Sardža ir trešais lielākais emirāts valstī (2,590 km²), kurā dzīvo 890,669 cilvēku.
Tas stiepjas 16 km garumā gar Persijas līča piekrasti.
Kopš neatminamiem laikiem Šardža bijusi viena no bagātākajām reģiona
pilsētām, bet līdz XIX gadsimta sākumam – arī svarīgākā Arābijas līča
pilsēta. Mūsdienās tā ir moderna pilsēta bezgalīga tuksneša vidū. Viens
no ievērojamākajiem emirāta apskates objektiem ir 100 metrus augstā
strūklaka, kas atrodas Halidas lagūnas vidū un atveido naftas strūklu,
kas ir padarījusi valsti neticami bagātu un atnesusi labklājību. 1998.
gadā UNESCO atzina Šardžu par arābu pasaules kultūras galvaspilsētu.
Neskaitāmie muzeji un arābu arhitektūras stilā celtās ēkas liecina par
uzmanību, kādu arābi velta savas valsts kultūrai. Vēstures muzejs ir slavenākais
visā līcī. Pilsētā atrodas Apvienotajos Arābu Emirātos lielākā
mošeja – Feisāla.
Šardžas emirāts ir musulmaņu kultūras aizgādnis valsts mūsdienu kontekstā.
Lai saglabātu arābu garu, visā emirātā ir aizliegta alkoholisko
dzērienu tirdzniecība, lietošana un glabāšana.
Lielākā daļa viesnīcu atrodas jūras krastā vai tās tuvumā, tādēļ šo viesnīcu
iemītnieki var baudīt visus priekus, ko spēj dāvāt saule un jūra.

 

Klimats. Raksturīgas karstas un mitras vasaras un maigas ziemas. Vidējā gaisa temperatūra ziemā (no novembra līdz martam) dienā ir 26 grādi, bet naktī – 18 grādi. Vasarā gaisa temperatūra paaugstinās līdz 40 grādiem, bet vasaras karstākajos mēnešos – jūlijā un augustā – pieaug līdz pat 48 grādiem. Atpūtai piemērotākā sezona ilgst no oktobra līdz maijam, kad karstās un saulainās dienas mijas ar vēsiem vakariem. AAE ir sausa zeme, jo nokrišņi šeit ir ļoti reti. Gadā vidējais nokrišņu daudzums ir 6 cm. Bieži saceļas smilšu vētras.

Reliģija. Dominējošā reliģija valstī ir Islāms

Nacionālā virtuve. AAE virtuve ir apvienojusi sevī visas labākās arābu virtuves tradīcijas. Šeit cieņā ir ēdieni no liellopu, kazas, putnu gaļas, kā arī zivīm un jūras produktiem. Cūkgaļa šeit nav iecienīta, jo lielākā daļa AAE iedzīvotāju ir musulmaņi.

Alkoholiskie dzērieni. AAE ir islāmticīga valsts, tādēļ alkoholu šeit neražo, tikai ieved. Alkoholisko dzērienu lietošana publiskās vietās ir aizliegta (izņēmumi ir restorāni un viesnīcu bāri, kuriem ir alkohola tirdzniecības licence). Ir aizliegta alkohola tirdzniecība un alkoholisko dzērienu pārvadāšana no viena emirāta uz citu, automašīnas vadīšana alkohola reibumā, kā arī atrašanās publiskā vietā alkohola reibumā. Tas ir nopietns pārkāpums, par kuru soda AAE tiesību normatīvajos aktos paredzētajā kārtībā. Pārmērīga alkohola lietošana nav ieteicama arī lidmašīnā, ceļā uz AAE. Šardža emirātā ir spēkā alkohola aizlieguma likums. Šajā pilsētā alkoholiskos dzērienus iegādāties nav iespējams, aizliegta ir to lietošana un uzglabāšana viesnīcas numurā. Citos emirātos alkoholiskos dzērienus ir iespējams iegādāties tajās viesnīcās, kurām ir alkoholisko dzērienu tirdzniecības licence (ne visām viesnīcām tā ir), vai specializētā veikalā (valstī ir tikai daži veikali, kuros var iegādāties alkoholu). Ramadana laikā alkohola tirdzniecība ir aizliegta pat tajās viesnīcās, kurām ir licence

Elektrība. Elektriskais spriegums 220V. Elektroierīču kontaktdakšas – ar trim spailēm.

Tālrunis. Valsts kods – 971.

Nauda. Naudas vienība – dirhēms (AED). 1 dirhēms = 100 filsu. Dirhēms ir saistīts ar ASV dolāru (1 ASV dolārs = 3,671 AED). Valūtu var apmainīt vairākumā viesnīcu, taču pēc izdevīgāka kursa to var apmainīt bankās un valūtas maiņas punktos. Banku darba laiks: no 8:00 līdz 13:00 no sestdienas līdz ceturtdienai; piektdienās (dažviet arī sestdienās) bankas nestrādā.

Veikali. Veikali un tirdzniecības centri strādā katru dienu no pulksten 10 līdz pulksten 22.

Dzeramais ūdens. Ūdensvada ūdeni dzert nav ieteicams.

Dzeramnauda. Ieteicams atstāt dzeramnaudu viesnīcas apkalpojošajam personālam. Bāros un restorānos dzeramnaudu atstāj apmēram 10% no rēķina summas. Dažos restorānos apkalpošanas maksa ir iekļauta rēķinā, tādējādi dzeramnauda nav jāatstāj.

Apģērbs. AAE ir valsts, kurā valda karsts klimats, tādēļ ieteicams vilkt vieglu kokvilnas apģērbu un izvēlēties ērtus apavus. Sākoties vakara vēsumam un kondicionētās telpās būs nepieciešams siltāks apģērbs (īpaši ziemā). Šī ir islāma valsts, tādēļ ieteicams cienīt tās tradīcijas un paražas. Apģērbs nedrīkst būt izaicinošs. Sievietēm būtu jāizvairās no īsa, pieguļoša vai pārlieku ķermeni atsedzoša apģērba. Vēstures un kultūras objektos, valsts iestādēs, restorānos (īpaši tajos, kas darbojas augstākās kategorijas viesnīcās) nav pieļaujama ierašanās sporta vai pludmales tērpā. Arī viesnīcas koplietošanas telpās (izņemot baseina zonu un pludmali) nav vēlams uzturēties pludmales tērpā. Pludmalēs un pie baseiniem aizliegts sauļoties bez pludmales tērpa, sievietēm aizliegts sauļoties bez peldkostīma augšējās daļas.

Medicīniskā palīdzība. Pēkšņas saslimšanas vai nelaimes gadījumā, vērsieties pie ārsta vai izsauciet to ar viesnīcas administratora starpniecību.

Imunoloģijas profilakse. Obligāta vakcinācija nav nepieciešama

Drošības pasākumi. Neaizmirstiet visu laiku valkāt galvassegu, saulesbrilles

un lietot aizsargkrēmu. Lai gan AAE ir droša zeme, kurā zādzības notiek reti, sargājiet savu naudu, pasi, nenēsājiet tos vienā kabatā vai somā.

Fotografēšana un filmēšana. Aizliegts filmēt un fotografēt militārus objektus, lidostas, bankas un citus valsts nozīmes objektus. Stingri aizliegts fotografēt un filmēt arābu sievietes, kā arī iesaistīties sarunās ar viņām. Ja vēlaties uzfilmēt vai nofotografēt vietējos vīriešus un bērnus, vispirms palūdziet viņu atļauju.

Transports. AAE ir ērti izmantot taksometra pakalpojumus.

Muitas noteikumi. AAE var ievest ne vairāk kā 2000 gab. cigaretes, vai 400 gab. cigārus, apmēram 200 g tabakas. Pieaugušie drīkst ievest ne vairāk kā divus litrus alkohola. Šardža emirātā alkoholisko dzērienu ievešana ir aizliegta. Muitas dienestam ir tiesības paņemt, pārbaudes veikšanai, ievedamās videokasetes un preses izdevumus, kurus pēc pārbaudes veikšanas tūristiem patstāvīgi jāsaņem atbilstošā instancē.

Vīzas. Lai dotos uz AAE, ir nepieciešama vīza.

Ramadans. AAE ir musulmaņu valsts, kurā stingri ievēro islāma tradīcijas. Valsts viesiem jāciena islāma tradīcijas, īpaši musulmaņu galveno svētku – Ramadana – laikā.

Viesnīcu specifika. Apvienotajos Arābu Emirātos nav vienotas viesnīcu klasifikācijas sistēmas. Katrā emirātā pastāv sava klasifikācija un savas kontroles iestādes. Dažos emirātos (Šardžā un Adžmānā) šādu organizāciju nav, tādēļ viesnīcām nav kategoriju. Jāievēro, ka pārsvarā, reģistrējoties AAE viesnīcās, tūristiem ir jāiemaksā drošības nauda par viesnīcas sniegtajiem papildus pakalpojumiem (starptautiskajiem tālruņa zvaniem, mini bāra lietošanu u. tml.).

Ko valstī der apmeklēt. Uzturoties Apvienotajos Arābu Emirātos, noteikti vajadzētu apskatīt valsts lielākās pilsētas – Dubaiju un Abū Dabī. Līdztekus dažādajiem vēstures un kultūras pieminekļiem būtu jāapskata arī satriecošās mūsdienu arhitektūras celtnes, kā arī jāiepērkas gigantiskajos tirdzniecības centros. Ieteicams būtu apmeklēt Alainu – pilsētiņu Abū Dabī emirātā, pie pašas robežas ar Omānu. Šajā pilsētiņā, ko dēvē par oāzi tuksnesī, ir ļoti daudz lielisku parku un aleju.

 

Ekskursija pa Dubaiju 30$ / 20$ Šī ekskursija Jūs iedvesmos un pārsteigs, jo pēdējo desmit gadu laikā Dubaija ir pārvērtusies par greznu mūsdienīgu megapoli, saglabājot un sargājot savas senās tradīcijas. Mēs iesakām Jums neatteikties no šīs ekskursijas arī tad, ja Dubaijā esat bijuši jau iepriekš. Ekskursijas maršruts ved cauri pilsētas tirdzniecības daļai uz Džumeiru – rajonu, kurā atrodas Emirāta valdnieku pilis, Džumeiras bazilika, privātās villas un tirdzniecības centri. Apmeklēsiet kamieļu hipodromu un Dubaijas darījumu centru. Gar līča piekrasti nokļūsiet līdz Ali Fahida fortam, kur atrodas pazemes muzejs. Ekskursijas noslēgumā pārcelšanās pāri lagūnai ar tradicionālo laivu uz garšvielu un Veco zelta tirgu.

Ekskursija uz Indijas okeānu 50$ / 35$ / peldpiederumi, dvielis / Mazie zvejnieku ciematiņi, oāzes un palmas, nelielas mošejas un sagruvuši forti – tas viss padara ekskursiju interesantu un neaizmirstamu. Ekskursijas laikā pietura paklāju tirdziņā kalnos, kā arī AAE senākās mošejas apmeklējums, brīnišķīga kalnu ainava un atpūta smilšainās pludmalēs. Atpūsties, nopeldēties un papusdienot Jums būs iespējams 4* viesnīcā. Tiem, kas vēlas - niršana ar akvalangu un iepazīšanās ar brīnišķīgo zemūdens pasauli(par papildus samaksu). Kajaku un kuteru noma (par papildus samaksu). Ekskursijas cenā iekļautas pusdienas.

Ekskursija uz AAE galvaspilsētu – Abu Dabi 50$ / 35$ Šī ekskursija ved uz vienu no skaistākajām arābu pasaules pilsētām – AAE galvaspilsētu - Abu Dabi. Vēl pavisam nesen tā bija pilsēta – ciems ar necilām mazām mājiņām. Šodien tas ir naftas biznesa centrs, mošejas ar grezniem minoretiem, brīnišķīgas strūklalkas, debesskpāpji, zaļojoši dārzi un parki. Jūs gaida neaizmirstamas vakariņas 5* viesnīcā, pilsētas apskate no putna lidojuma, ūdens pīpe, fotografēšanās nacionālajā apģērbā, tas viss ekskursiju padarīs neaizmirstamu, piedzīvojumiem un iespaidiem bagātu. Vakariņas ir iekļautas ekskursijas cenā.

Ekskursija uz Musandamu Omānu 100$ / 75$ / peldpiederumi, dvielis/ Jums būs iespēja piedalīties aizraujošā ekskursijā uz Musandamu – Omānas ziemeļu daļu. Jūs redzēsiet majestātiskus kalnus, kas stiepjas tūkstoš metrus augstumā tieši no jūras. Dosieties izbraukumā ar jahtu gar krastu, vērojot baltas alas, līčus un brīnisķīgas oļu pludmales, remdēt izsalkumu varēsiet ar gardām pusdienām tieši uz jahtas klāja. Jūs apmeklēsiet skaisto Haffa pludmali Omāmas līča krastā, kas populārs ar savu bagāto zemūdens valstību, koraļiem un bruņurupučiem.

Ekskursija uz Al Aina oāzi 60$ / 30$ / Dvielis, peldpiederumi, sievietēm – šorti. Ja vēlaties redzēt arābu pasaules pērli, piedalieties ekskursijā uz Al Aina oāzi – pašu zaļāko pilsētu Arābu Emirātos. Pilsēta – oāze uz Omānas robežas. Jūs gaida patīkamas pastaigas milzīgu palmu plantāciju ēnā, pats bagātākais pilsētas muzejs AAE, šeiha Zaida pilsmuzejs. Pusdienas 5* viesnīcā Merkuri Jebel Hafeet augstu kalnos, no kuras paveras burvīgs skats uz Emirātiem un Omānu. Pēc pusdienām Jums būs iespēja atveldzēties Al Aina minerālavotos kalnu pakājē. Pusdienas iekļautas ekskursijas cenā.

Naksnīgās krabju medības 50$ / 35$ / Čībiņas, dvieļi, peldpiederumi / Jūs gaida izbrauciens uz vietu, kur iespējams medīt krabjus pēc senām metodēm, kas sagadās prieku ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. Jums būs lieliska iespēja iejusties krabju mednieka ādā, izbaudīt līča naksnīgo skaistumu lampiņu gaismā un pamieloties ar krabju gaļu. Klubā pieejami alkoholiskie dzērieni (par papildus samaksu). Pēc medībām vakariņas – zviedru galds. Vakariņas iekļautas ekskursijas cenā.

Tuksneša safari 60$ / 40$ / katru dienu. Dzirdot vārdu „safari” daudzi tūristi domā, ka tās ir medības tuksnesī. Vīrieši parasti domā, ka džipus varēs vadīt paši, bet sievietes uzreiz saka, ka baidās ātri braukt, patiesībā ekskursijas laikā džipus vadīs pieredzējuši šoferi un uztraukumam nav pamata. Svarīgi ir pareizs noskaņojums ekskursijai, negaidiet, ka vakariņosiet 5* viesnīcā, Jūs ieradīsieties apmetnē, kur, sēžot uz paklājiem un spilveniem, būs iespēja uzvilkt dūmu no ūdens pīpes, iegūt hennas zīmējumu, vērot tradicionālo vēderdeju priekšnesumu, kā arī piedalīties tajā pašiem. Alkoholiskos dzērienus iespējams iegādāties apmetnē (par papildus samaksu). Gardas vakariņas tiks pagatavotas tur pat uz vietas, savukārt tādu saulrietu un zvaigžņotas debesis, kā tuksnesī, Jūs neredzēsiet vairāk nekur.

Izbrauciens ar arābu laivu 55$ / 35$ katru dienu Kruīzs pa līci tradicionālajā arābu laivā “dou”, kuras dizains nav mainījies kopš jūrasbraucēja Sinbada laikiem. Izbrauciens ar „dou” ir kā brauciens pagātnē. Mierīgā lagūna ļaus Jums izbaudīt naksnīgās mūsdienu pilsētas romantiku lampiņu gaismās. Nobaudiet nacionālo arābu virtuvi, klusas mūzikas pavadībā, palūkojaties uz pilsētu no līča, iepazīstieties ar tūristiem no citām valstīm un Jūs nekad neaizmirsīsiet šo naksnīgo izbraucienu laivā pa Dubaiju. Vakariņas ir iekļautas cenā. Alkohols par papildus samaksu.

Brauciens uz ūdensatrakciju parku "WILD WADI"- 60$ / 40$ katru dienu 10:00- 17:00
Šī ir Jūsu sapņu zeme, kas kļuvusi par realitāti. Baseini ar milzīgiem viļņiem, ūdenskritumi, izklaides, atrakcijas "melnais caurums".
Cenā iekļauts: ieejas biļete parkā uz 6 stundām uz visām atrakcijām, transports.

JUMANA SHOWnakts lāzeršovs tuksnesī - 100$ /50$