Luksemburga ir sestā mazākā valsts un vienīgā lielhercogiste pasaulē, bet tas netraucē būt astotajam lielākajam banku un finanšu centram pasaulē. Luksemburga var lepoties ar augsto labklājības līmenis un zemo bezdarbu. Savos mazajos izmēros tā slēpj daudzus vēsturiskus un kultūras apskates objektus, kurus ir vērts redzēt jebkuram ceļotājam. Daudz gleznainu ainavu, neskaitāmas leģendas un anekdotes.
Atrašanās vieta: Luksemburga atrodas Rietumeiropas centrā un robežojas ar Franciju dienvidos, ar Beļģiju rietumos un ar Vāciju austrumos.
Platība: 2586 km²
Galvaspilsēta: Luksemburga
Iedzīvotāju skaits: 645,527 (2022.gads)
Valsts valoda: vācu, franču, luksemburgiešu (vācu valodas dialekts)
Reliģija: Lielākā daļa cilvēku Luksemburgā ir Romas katoļi, un aptuveni 90% piekrīt šai konfesijai. Citu reliģiju vidū ir protestanti, ebreji un musulmaņi. Luksemburgas konstitūcijā ir garantēta pielūgsmes brīvība un reliģijas publiska prakse, kā arī brīvība paust reliģisko pārliecību.
IKP/PP: $ uz 1 iedz. 112,045 (2020.gads)
Valūta: eiro/ EUR
Valsts pārvaldes forma: konstitucionālā monarhija
Augstākais punkts: Ardēnu grēda, 530 m
Lielākās pilsētas: Luksemburga Eša Diferdanža
Reljefs: kalnains, lielu teritorijas daļu klāj meži
Dabas resursi: dzelzsrūda, aramzeme
Klimats: Luksemburga ietilpst Rietumeiropas kontinentālā klimata reģionā, tāpēc ziemas šeit ir maigas, vasaras - patīkami vēsas un nokrišņu daudzums - visai augsts.
Vakcinācijas prasības ceļojot uz šo valsti: Nav nekādu prasību attiecībā uz vakcināciju ceļotājiem
Adplphe tilts neoficiāli ir kļuvis par valsts simbolu, kas simbolizē neatkarību, un ir kļuvis par vienu no Luksemburgas galvenajiem tūrisma objektiem. Tilts uzbūvēts starp 1900. un 1903. Un tas ir 46 m augsts un 17,2 m plats. Tilts atrodas Luksemburgas dienvidu daļā.
Nacionālais mākslas un vēstures muzejs. Vecā ēka, kurā atrodas muzejs vien jau ir ievērības cienīga. Muzejā ir nozīmīga 17. un 18. gs. arheoloģijas kolekcija-monētas, medaļas, ieroči u.c.
MUDAM - Modernās mākslas muzejs Kiršbergā. To projektējis pasaules slavenais ķīniešu izcelsmes amerikāņu arhitekts Ieoh Ming Pei, kas arī ir viens no Luvras piramīdas autoriem. Kopš 2006. gada pastāvīgajā kolekcijā apskatāmi vairāk kā 230 mākslas darbi no pagājušā gadsimta 80. gadiem līdz mūsdienām, aptverot visa veida mediju mākslu, vizuālo mākslu un instalācijas.
Valsts dabas muzejs ir moderns ģimenes muzeja centrs Luksemburgā. Šeit dažādās telpās ir ilustrēta cilvēku attīstība un ietekme uz dabu, tās attīstību, ekoloģiju un ģeoloģiju. Interaktīva multidispleju sistēma sniedz informāciju par vietējām ainavām, dzīvnieku un augu sugām.
Luksemburgas pilsētas vēstures muzejs. Tas atspoguļo urbanizāciju un arhitektūras attīstību Luksemburgā kopš 10. gadsimta līdz mūsdienām. Apmeklētājiem tas sniedz ieskatu iedzīvotāju mainīgajā ikdienā.
Kiršberga – ievērojams Luksemburgas pilsētas rajons, ar savu futūristisko moderno un arhitektūru, kā arī vieta, kur sakoncentrētas ES iestādes: ES Revīzijas tiesa Eiropas Kopienu tiesa, , ES Parlamenta ģenerālsekretariāts, ES Tulkošanas centrs u.c.
Ardēnu kalni - pirmā vieta ārpus Luksemburgas pilsētas, ko noteikti ir vērts apmeklēt. Šie kalni aizņem vienu trešo daļu no Luksemburgas un atrodas valsts ziemeļos. Viduslaiku pilsētiņas ar pilīm un cietokšņiem, seni klosteri un dabas pastaigu takas, ko iecienījuši gan vietējie, gan ārvalstu tūristi. Kalnu pilsētiņā Klervo ir atrodama izstāde "The Family of Man", kur eksponētas amatieru un profesionāļu fotogrāfijas no visas pasaules, kuru tēma ir cilvēks: dzimšana, mīlestība, prieks, slimības un nāve.
Mozeles ieleja un vīni - vīnu pazinējiem un vienkārši baudītājiem - vieta, kur veldzēt slāpes ar izciliem vīniem. Braucot cauri pilsētai ir neskaitāmas vīnogu plantācijas “Vīna ceļš”. Šeit var iepazīties ar šeit ražoto vīnu ražošanas procesu, kā arī tos nobaudīt.
Nacionālā diena Luksemburgā tiek svinēta 23. jūlijā, kas ir gada lielākā un krāšņākā balle visā valstī. Svinības sākas jau iepriekš 22. jūlijā ar dažādiem koncertiem visā galvaspilsētā visas nakts garumā, gan kafejnīcās, skvēros, bāros un laukumos. Kā arī vakara kulminācija uguņošana. Svinību oficiālā daļa ar militāro parādi, tikšanos ar lielhercogu un viņa ģimeni, un došanās uz svētās Dievmātes katedrāli notiek 23. jūlijā.