“Es gribu uz Munameģi braukt!” tā Lāsmiņa slavenajā latviešu mīlētajā filmā “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”(1981) spītīgi mēģināja nokļūt Igaunijas augstākajā punktā. Lāsmiņu filmā neviens tā arī līdz Munameģim neaizveda, bet mūsdienās mēs to varam viegli sasniegt kaut vai ar savu automašīnu. Munameģis atrodas tikai 20 km attālumā no tuvākā Latvijas-Igaunijas robežpunkta, 40 km attālumā no Alūksnes, 215 km attālumā no Rīgas.
Munameģis ir paugurs Igaunijas dienvidaustrumos. Tā augstums ir 317,4 m un tas ir augstākais punkts visā Baltijā, apsteidzot Gaiziņkalnu (312 m) vien par 5 metriem. Kalna virsotne klāta ar bieziem mežiem, tāpēc kalna virsotnē tika uzbūvēts skatu tornis, lai no tā var izbaudīt Igaunijas dabas ainavas. Skatu tornis sākotnēji uzcelts 1939.gadā un pēc tam atjaunots 1969.gadā. Pēc atjaunošanas 2005. gadā tika pievienots arī lifts. Torņa augstums šobrīd ir 29.1 m un ceļotāji var uzkāpt tornī pa kāpnēm, vai ar liftu. No torņa redzama apkārtne, kas ir 50 km rādiusā, to skaitā arī Latvija un Krievija.
Munameģis tulkojumā nozīmē Lielais Olu kalns, jo pēc formas atgādina olu.
Teikā stāstīts, ka kalns radies šādi: Kaleva dēls Kalevipoegs nācis no Peskavas un ļoti piekusis, tāpēc vēlējās atgulties. Tomēr vieta bija pārāk līdzena, tāpēc viņš sagrābis zemi un salicis to pagalvī, no kā arī radies Munameģis.
Tuvā apkārtnē apskatāmi vēl 5 ievērojami skatu torņi. Tie ir: Alūksnes skatu tornis, Dēliņkalna skatu tornis, Kornetu skatu tornis, Paganamā (Paganamaa) skatu tornis un Ligzdas koks (“Pesapuu”). Ligzas koka skatu tornis ir tuvākais Munameģim – 8 km attālumā. 30 m augstais skatu tornis atrodas Reuges senlejā un ir ieveidots kā koks ar divām ligzdām augšdaļā. Paganamā skatu tornis uzcelts 2015.gadā Igaunijas un Latvijas pierobežā. Tornis ir Igaunijas pusē – tikai 200 m attālumā no Latvijas robežas. No šī torņa vienā pusē apskatāma Igaunija, otrā – Latvija, kā arī 4 ezeri, kas atrodas uz abu valstu robežlīnijas.
60 km attālumā no Munameģa atrodas Otepē pilsēta, kas īpaši atpazīstama kā ziemas kūrorts un tiek dēvēta kā Igaunijas ziemas galvaspilsēta. Ziemas mēnešos te var baudīt distanču slēpošanu, kalnu slēpošanu, kā arī slidošanu, snovbordu un šļūkšanu ar kameru. Pilsētā atrodas arī slēpošanas muzejs un Igaunijas karoga muzejs, jo Otepē ir pilsēta, kur tika iesvētīts pašreizējais Igaunijas karogs. Vasarā var doties pastaigā pa Otepē dabas parka takām vai izmēģināt piedzīvojumu parku un doties pastaigā pa trošu ceļu kokos. Blakus pilsētai ir Pihajervas ezers, viens no lielākajiem reģionā, pie tā izveidoti vairāki kempingi, piemēroti mierīgai atpūtai pie dabas.
Aptuveni 90 km attālumā no Munameģa atrodas Igaunijas studentu galvaspilsēta Tartu. Tartu ir arī senākā pilsēta Baltijas valstīs un otra lielākā Igaunijas pilsēta. Tartu ir pilsēta, kur apvienotas senas viduslaiku ēkas un mūsdienu arhitektūra. Pilsēta ir mājvieta Ziemeļeiropas vecākajai universitātei un tās pilsētas centrā ir apskatāma statuja, kur attēloti studenti, kas skūpstās. Statuja atrodas pilsētas centrālajā laukumā, kas veidots klasicisma stilā.
Tartu apskatāmi daudz dažādi muzeji, piemēram, mākslas muzejs, Nacionālais muzejs, rotaļlietu muzejs un citi.
Tartu izveidots lielākais zinātnes centrs Baltijā – AHHAA centrs un planetārijs. Tas tika izveidots, lai popularizētu tehnoloģijas un zinātni, izmantojot interaktīvas izstādes. Gan bērni, gan pieaugušie var doties piedzīvojumā un izmēģināt dažādus eksperimentus. Savukārt planetārijā var apskatīt zvaigznes, kas projicētas ne tika uz griestiem un sienām, bet arī uz grīdas.