29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Muižu leģendas I - pa Lietuvas turīgo muižnieku pēdām! Eleganti atjaunotā Pakevis muiža, galminieku dzīve Kelmes muižā, maģiskais Tituvēnu klosteris ar īpašo svētceļnieku kvasu, vakara kafija Jakišku muižā

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

29. marts
1 diena | Lietuva
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no Rezervēt

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

7:30 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze ceļā.

 

Viena no greznākajām svinību vietām Lietuvā ir pilnībā atjaunotā Pakevis muiža – vēl 2009. gadā muiža bija bez jumta un pussabrukusi, toties šobrīd tā atkal lepojas ar sarkanu kārniņu jumtu un rūpīgi sakoptu teritoriju. Pirmās ziņas par muižu atrodamas 17. gadsimta rakstos, vēlākās ziņas par muižā notiekošo ir diezgan skopas, tomēr zināms, ka šeit dzimis viens no atpazīstamākajiem lietuviešu etnogrāfiem – Ludviks Adams Jučievičus. Muižas centrs celts ap 1900. gadu, kad tapusi kungu māja, klētis, kūtis, staļļi, noliktavas. Pēc agrārās reformas šeit iekārtota skola, tad kolhozs, bet pēc 1990. gada tās pamestas. Pēdējo desmit gadu laikā īpašums nokļuvis gādīgās rokās, atdzimis jaunā godībā – izrakti un sakārtoti dīķi, parks, atjaunotas ēkas un nu teritorija priecē gan apmeklētājus, gan pašus saimniekus!

Viesosimies muižā, ieklausīsimies tās stāstā, nobaudīsim tēju un cepumus!

(Ekskursija vietējā gida vadībā, tēja un cepumi – 2 EUR personai)

 

Ķelmes muiža un muzejs. Ķelmes muiža, kurā vairākus gadu simtus saimniekojusi Gruzevsku ģimene, ir nozīmīgs Lietuvas arhitektūras un vēstures piemineklis. Lauku muiža, kas celta baroka stilā, Lietuvā ir liels retums. Muižas kompleksā joprojām ir saglabājušās daudzas senās ēkas, parka apstādījumu augi un dīķi.

Muižu iepazīsim teatralizētā ekskursijā ar grāfu, grāfieni, kalponi un ģērbējiem, kas aizvedīs trīs gadsimtus senā pagātnē. Atklāsim, kāda bija dzīve baronu savrupmājā, kā ģērbās galminieki, kādus aksesuārus lietoja, kādas bija galma paražas un etiķete.

(Teatralizēta ekskursija muižā – 4 EUR personai)

 

Tituvēnu Vissvētākās Jaunavas Marijas klosteris ir viens no Lietuvas lielākajiem un nozīmīgākajiem 17. - 18.gs. sakrālajiem kompleksiem, kas šodien ir viens no Lietuvas nozīmīgākajiem svētceļojumu galamērķiem! Klostera kompleksā ietilpst baznīca, pagalms ar kapelu, un klostera ēka. Klostera ēkas būvētas pēc 1618. gada, tos finansiāli nodrošinājis Lietuvas Dižkungaitijas dārgumu glabātājs Jeronims Valavicius.

(Ekskursija vietējā gida vadībā pieaugušajiem EUR 5, pensionāriem EUR 3,50)

 

Pēc ekskursijas klostera kompleksā baudīsim īpaši mūsu grupai pēc senām receptēm pagatavotu kvasu  - uzzināsim, kā šo dzērienu gatavoja agrāk un degustēsim četru veidu kvasu!

(4 veidu kvasa degustācija - EUR 4)

 

 

Senā Jakišku muiža - šīs muižas vēsture iesniedzas tālajā 16. gadsimtā. Līdz mūsdienām saglabājusies 1898. gadā klasicisma stilā celtā kungu māja ar 17 istabām. Kaut gan ēka piedzīvojusi dažādus laikus, joprojām ir saglabājušās daudzas autentiskās interjera detaļas! Muiža iekļauta valsts aizsargājamo pieminekļu sarakstā un šobrīd ir privātīpašums.

(Ekskursija muižā vietējā gida vadībā – 2 EUR)

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 21:30 

 

Ekskursijas cena: EUR 29

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.

 

Uzmanību! Braucienā ņemam līdzi ceļošanai derīgu pasi vai ID karti!

trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *