29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Mātes dienā tuvā Polija! Brauciens ar kuģīti Augustovas kanālā, Polijas kūrorta pērle Goldapa, iespaidīgais Vigri klosteris, brauciens ar šaursliežu bānīti Vigri nacionālajā parkā, dzīvnieku vērošana safari braucienā un Siera ciema gardumi

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

9. - 10. maijs
2 dienas | Polija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 99 € Rezervēt
Pamatcena 99 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

1.diena - 9.maijs (sestdiena)

Plkst. 7:00 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Rīta kafijas pauze pa ceļam

  

Sejny - pilsēta Polijas ziemeļaustrumos, Podlasesvojevodistē, uz austrumiem no Suvalkiem. Apmēram 30% no pilsētas iedzīvotājiem ir lietuvieši un pilsēta ir Polijas lietuviešu minoritātes kultūras centrs. Pilsētā atrodas lietuviešu skola un Lietuvas konsulāts, iznāk lietuviešu avīze.

Sejny lepnums - dominikāņu klosteris ar Jaunavas Marijas Baziliku. Klostera pirmsākumi meklējami jau 17.gadsimtā. Savukārt, dievnama interjers ieturēts baroka stilā un lielākā daļa interjera priekšmetu nāk no 18.gadsimta. Vērtīgākais interjera priekšmets ir 15.gadsmitaDievmātes Brīnumdarītājas figūra ar bērnu, veidota triptiha formā, kura īpašos svētkos tiek "atvērta". Iespējams, ka tas ir kāda nezināma Gdaņskas mākslinieka darbs.

(Ziedojums)

  

Vigri klosteris - kamendulu ordeņa mūkus uz šejieni nosūtījis karalis Jans Kazimiežš (Jan Kazimierz), 1667.gadā uzdāvinot ordenim salu Vigri ezerā kopā ar medību muižu. Klostera kompleksa celtniecība uzsākta 17.gs. beigās. Klostera mūžs ir bijis visai raibs - tas nodedzis, vairākas reizes atjaunots, ticis nopostīts abos Pasaules karos. Pēc kara tas tika atkal atjaunots. Sakrālās funkcijas uz doto brīdi pilda tikai baznīca. Īpašu slavu klosteris ieguvis pēc tam, kad 1999.gadā te vairākas naktis uzturējies pāvests Jānis Pāvils II. Uzkāpsim arī tornī, no kura baudīsim lielisku skatu uz ezeriem un apkārtni!

(Ekskursija klosterī vietējā gida vadībā 15 zloti  (~3.50 EUR))

  

Klosteris ir atrodas uz salas Vigri ezerā, kas ir viens no dziļākajiem ezeriem Polijā. Ezeru iekļauj pirmatnēji meži, upes, niedrāji, kas ir iecienīta putnu ligzdošanas vieta. Apkaime ir viena no ekoloģiski tīrākajām un vismazāk industriālajām visā Polijā. Iepazīsim Vigri nacionālo parku braucot ar šaursliežu bānīti, vērojot garāmslīdošas mežu un ezera ainavas, piestājot maršrutā nozīmīgās vietās un kādā no tiem ieturot vēlas, sātīgas pusdienas! Brauciens ar vilcieniņu ~2,5h.

(Brauciens ar vilcieniņu un parka ieejas biļete – 35 PLN (~9 EUR), pusdienas – zupa un otrais ēdiens – 30 PLN (~7 EUR)

  

Piestāsim lielveikalā Augustovā.

 

Iekārtošanās viesnīcā Augustovā.

 

2.diena - 10.maijs (svētdiena)

Brokastis viesnīcā (iekļautas ceļojuma cenā) 

  

Brauciens ar kuģīti pa Augustovas kanālu – unikāls 100 km garš ūdensceļš, kas veidots, lai savienotu Vislas un Nemunas baseinus. Tas izbūvēts no 1824. līdz 1839. gadam. Kanālam ir 18 slūžas, vidējais dziļums ir 2,25 m. Izbaudīsim ūdensceļu, dodoties ~ 1.5 stundu garā braucienā ar kuģīti uz tālāko punktu - Studiņečnu, kur savulaik pats Jānis Pāvils II vadījis brīvdabas misi.

(Brauciena maksa ~35 zloti (~8.00 EUR), bērniem līdz 10 g.v. - ~20 zloti (~5 EUR))

 

Goldapa - neliela Polijas pilsētiņa Kaļiņingradas pierobežā. Līdz 1945. gadam bijusi Vācijas sastāvā, pēc Otrā pasaules kara iekļauta Polijas sastāvā. Pateicoties unikālajam klimatam, tīrākajam gaisam Polijā un ārstnieciskajiem resursiem, pilsētiņa ir populārs kūrorts.  Dziedniecībā tiek izmantoti minerālūdeņi un dziedinošie ūdeņi - šeit var atrast minerālūdens un dziedināšanas ūdens sūkņu telpu un Mazūrijas sāls gradācijas torņus -vienīgos tādus objektus šajā Polijas daļā! Baudīsim veselīgo piedāvājumu arī mēs!

 

 

 

Apskatīsim sāls gradācijas torņus, kuros gaiss ir īpaši veselīgs elpošanas ceļiem, asinsrites sistēmai, sekmīgi palīdz dermatoloģiskām problēmām, paaugstina imunitāti utt.

 

 Dosimies safari braucienā Goldapas pievārtē – šeit vienā no Polijas neparastākajiem mākslīgi veidotajiem parkiem vairāk kā 300ha platībā ganās dažādi Eiropai un tālākiem reģioniem raksturīgi dzīvnieki – brieži, aļņi, meža cūkas, dažādu šķirņu aitas, Prežvaļska zirgi, jaki, zirgi, poniji, augstkalnu govis, kazas, kā arī eksotiskāki dzīvnieki – lamas, kamieļi, strausi, fazāni un pāvi. Savukārt parka apkaimē, savvaļā dzīvo ērgļi, dzērves un gārņi. Tā kā teritorija ir plaša, parku iepazīsim dodoties ~1,5 h izbraucienā kravas auto, kas piemērots rāmai apkaimes vērošanai!

(Parka apmeklējums un brauciens tā teritorijā ~20 PLN (~5 EUR))

 

Pēc izbrauciena ieturēsim sātīgas tradicionālās pusdienas. (Piedāvājums un cena tiks precizēta)

  

Stančiku (Stanczyki) dzelzceļa viadukts- augstākais visā Polijā! 

(Maksa par apmeklējumu - 8 zloti (~2 EUR), pensionāriem 5 zloti (~1.50 EUR)

 

Pirms došanās mājup piestāsim Siera ciemā, kur pēc senām receptēm no vietējo govju piena, īpaši nogatavinot un kūpinot tiek gatavots vien šim reģionam raksturīgs siers. Citur tādu neesot iespējams iegūt, jo tikai šajās pļavās ir īpaša zāle, aug savvaļas timiāns. Siera aromātu papildina arī dažādas citas vietējās garšzālītes. Paviesosimies saimniecībā, ieklausīsimies stāstā, nogaršosim dažādu veidu sierus un būs iespējams tos iegādāties, lai gabaliņu Polijas garšas aizvestu mājās! 

(Viesošanās saimniecībā un sieru degustācija – 25 PLN (~6 EUR))

 

Atgriešanās Rīgā ap 24:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 99

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi, nakšņošana viesnīcā Augustovā ar brokastīm

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, apskates objektos, ēšanas izmaksas, ziedojumi u.c.

 

Lūdzam ņemt vērā:

  • Robežas šķērsošanai nepieciešama pase vai ID karte.
  • Pašu ērtības labad valūtas maiņu lūdzam veikt jau Latvijā
  • Pakalpojumu cenas var mainīties no organizatora neatkarīgu apstākļu dēļ
Pamatcena 99 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *