29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Lieldienās Vimbu svētki Bauskā! Igo “Ceplis”, Vilces muižas leģendas, Trušu pilsētiņa un “Viestardu” gardumi Tērvetē

Pieejamie datumi un cenas

12. aprīlis
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 27 € Rezervēt
Pamatcena 27 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

9:00 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

 Ja Lieldienas, tad zaķi! Dienu sāksim Trušu pilsētiņā – šeit vairāk kā 30 mājiņās dzīvo līdz 500 dažādu šķirņu truši. Šeit garaušiem izveidota pat vesela karaļvalsts – ar lielākiem un mazākiem dzīvojamiem namiem, un pat savu baznīcu!

(Viesošanās trušu pilsētiņā – 2,50 EUR)

 

Pievienosimies Vimbu svētkiem Bauskā, kas arī šogad notiek Lieldienās, tādēļ jautrība būšot divtik liela! Tā runā, ka pavasaros vislabākās vimbu ķeršanas vietas esot Bauskā, tādēļ jau ceturto reizi notiks Vimbu svētki, ceļot godā šo saldūdens zivi. Svētkos notiks makšķerēšanas sacensības, skanēs dzīvā mūzika, smaržos kūpinātas vimbas, būs dažādas izglītojošas un interesantas aktivitātes lieliem un maziem, burvīga Lieldienu noskaņa, kā arī iespēja laimēt vērtīgas balvas, piedaloties labas gribas makšķerēšanas sacensībās.

Precīzāka pasākuma programma vēl tiks publicēta!

Brīvs laiks (2 h) svētku baudīšanai un pusdienām.

  

Viesosimies mūziķa Igo mūzikas un mākslas centrā “Ceplis” Bauskas novadā. Šai apkaimē jau hercoga Jēkaba laikā ražoti dažādi celtniecības materiāli, kas tālāk transportēti pa Lielupi. 19. gadsimta beigās izveidojies pat vesels ciemats, kurā dedzināti kaļķi, darbojušies ķieģeļu ceplis un dakstiņu ražotne, ražoti un glazēti krāsns podiņi. Līdz pat 2. Pasaules karam šis komplekss piederējis grāfam Anatolam Līvenam. Pēdējās desmitgadēs gan ražotnes pamestas, līdz pavisam nesen tās sāka atjaunot mūziķis Igo ar domubiedriem, veidojot mūsdienīgu mūzikas un kultūras centru, kurā jau tagad pulcējas mākslinieki un notiek izstādes. Te plānotas mākslinieku, restauratoru un keramiķu darbnīcas, veikaliņš, dzīvojamās telpas un tieši mansardā – mākslinieku darbnīcas. Iepazīsim “Cepli” vietējā gida vadībā!

(Apmeklējums – 5 EUR personai)

  

Vilces muiža - jautri mednieku un baisi spoku stāsti. Kādreizējā barona Hāna medību pilī varēsiet klausīties muižas leģendās un jestros mednieku stāstos, varbūt pat saskrieties ar balto un melnu dāmu, ja spoki būs sabiedriskā noskaņojumā. Neaizmirstiet aplūkot virs pils ieejas portāla esošo  Mēdemu un Keizerlingu alianses ģerboni, kas ir viens no vērtīgākajiem šāda tipa 18. gs. mākslas pieminekļiem! Dosimies ekskursijā pa muižu - apskatīsim zāli, verandu, ielūkosimies muižas pagrabos!

(Ekskursija vietējā gida vadībā pieaugušajiem - 3 EUR, skolēniem un pensionāriem - 2 EUR)

 

Dienas noslēgums "Viestardos", kur pavasarī zied tulpes – iespējams, neparastās ziemas dēļ kāda no šķirnēm varētu uzziedēt jau uz Lieldienām!

««Viestardi» tāpēc, ka Tērvetē bija ķēniņš Viestards, un mēs jau neesam sliktāki par ķēniņiem,» smaidot un daloties vērienīgajās iecerēs, saka saimnieks Gundars Lācis. Kad tulpes nezied, šeit top fantastiski garšīgas kūkas un citi konditorejas izstrādājumi, nobaudīsim kādu kūku, pīrādziņu, eklēru un tasi tējas vai kafijas! Iespēja iegādāties gardumus mājiniekiem!

(Saimniecības apmeklējums un gardumu degustācija pie tējas/kafijas tases 5 EUR)

  

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 19:30.  

 

Ekskursijas cena: EUR 27

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas u.c.

Pamatcena 27 €

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *