29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Viļņa Lielajā Piektdienā – virtuves smalkumi Kulinārā mantojuma muzejā, senā Viļņas vecpilsēta, izgatavosim katrs savu “verbu” – ziedu kompozīciju, kas Lieldienās ir katrā lietuviešu mājā!

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

10. aprīlis
1 diena | Lietuva
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 30 € Rezervēt
Pamatcena 30 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

7:15 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze ceļā.

  

Lietuvas Kulinārā mantojuma muzejs - vienīgais tāda veida muzejs Baltijas valstīs. Muzejs atklāts 2015. gadā, tā dibinātājs ir Vaclovas Kontrauskas - kolekcionārs, kuru īpaši interesē dažādu tautu kulinārās tradīcijas. Muzejā aplūkojami vērtīgi trauki, servīzes, vairāk kā 300 gadus senas kulinārijas grāmatas, mēbeles, tērpi, kulinārijas trauki u.c. lietas.  Dosimies aizraujošā ceļojumā lietuviešu virtuves smalkumos!

(Ekskursija vietējā gida vadībā EUR 4, pensionāriem EUR 2.50)

Pusdienas Viļņas vecpilsētā. (Piedāvājums un cena tiks precizēti)

  

Pastaiga Viļņas vecpilsētā. Viļņu 14. gadsimta sākumā dibināja valdnieks Ģedimins, un drīz tā kļuva par ziemeļaustrumu Eiropas kultūras centru. 1994. gadā Viļņas vecpilsēta, ar savu unikālo arhitektūru, kurā sajaukušies gotikas, renesanses, baroka un klasiskie stili, iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Viļņa ir lielākā vecpilsēta Austrumeiropā, kurā atrodas vairāk nekā 20 Austrumu baroka stila baznīcas. Gida vadībā dosimies klejojumos pa šaurajām ieliņām, lai apskatītu tās vērtības, kuras glabā Viļņas vecpilsēta.

 

Dienas noslēgumā viesosimies Maišiagala muižā, kuru itin bieži dēvē tās īpašnieku vārdā, par Houvaltu muižu. Nelielā, bet mājīgā muiža būvēta pašā 19. gadsimta sākumā, kad tās īpašnieks bija grāfs Onufrijs Houvalts, viņa pēctečiem īpašums piederējis līdz pat 2. Pasaules karam. Vēlākos gadu desmitos muiža kalpojusi kā patvērums kara laikā, kolhoza centrs un skola, bet šobrīd tā ir Viļņas Etnogrāfiskā muzeja struktūrvienība – Amatu centrs. Šeit tiek izzināti, atjaunoti un tālāk mācīti senie amati – kokgriešana, adīšana, podniecība, ziepju vārīšana un citi. Mēs šodien uzzināsim, kā gatavo tradicionālās verbas, kā arī izveidosim tādu katrs sev!

  

Verba – tradicionāls, no sausiem ziediem, smilgām, pogaļām, klūgām, sūnām u.c. dabas materiāliem gatavota vālīte, kas ir simbolisks rotājums Pūpolsvētdienai, Lieldienu laikam un jāsaglabā līdz nākamajām Lieldienām. To gatavošana sākusies 16. gadsimtā Viļņas reģionā.  Savulaik ticēja, ka Pūpolu svētdienā ar verbu jāpieskaras saviem apkārtējiem – tad cilvēki kļūst laimīgi un skaisti, bet dzīvnieki – veseli.

(Muižas apmeklējums un verbu gatavošana – 7 EUR pieaugušajiem, 6 EUR bērniem)

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 22:00

 

Ekskursijas cena: EUR 30

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas u.c. izdevumi

 

Uzmanību! Ceļojumā ņemam līdzi ceļošanai derīgu pasi vai ID karti!

Pamatcena 30 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *