29 700 300
67 700 300
Rezervē internetā
cb@cb.lv

Ciemos pie kurzemniecēm - Bārtas tautas tērpa stāsts un sadziedāšanās ar Bārtas sievām, viesošanās pie spriganajām "Atštaukām", brauciens pa Bārtas upi piknika liellaivās

Pieejamie datumi un cenas

31. maijs
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 30 € Rezervēt
Pamatcena 30 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

Izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas plkst. 7:30

 

Rīta kafijas pauze pa ceļam

  

Bārta - ciemojamies skanīgajā Bārtas pagastā! Bārtas pagasta muzejā apskatīsim interesantu ekspozīciju "Bārtas tautas tērpa darināšanas un valkāšanas tradīcijas" . Bārtas tautastērps ir viens no krāšņākajiem un pazīstamākajiem tautastērpiem. To bieži izmanto tautisko deju kolektīvi, jo tas ir spilgts un ir labi pamanāms. Bārtas tautastērpu lepni nes Bārtas sievas ikvienā pasākumā un notikumā. Uzzināsim visu par šī krāšņā tērparašanās vēsturi, valkāšanas tradīcijām un kopā ar Bārtas etnogrāfisko ansambli skanīgi uzdziedāsim!

(Ekspozīcijas apskate un Bārtas sievu priekšnesums EUR 2.50)

 

Pusdienas Liepājā 

  

Ciemošanās fokloras centrā "Namīns", kur atraktīvās "Atštauku" kundzes mūs priecēs ar izklaidējošu folkloras programmu.

Atštaukas" izveidojušās 1995.gadā, kad divpadsmit Liepājas teātra aktrises toreiz izdomājušas sezonas slēgšanas svētkos iepriecināt kolēģus ar tautasdziesmām. Sadziedāšanās iepatikusies, tāpēc aktrises nolēma arī turpmāk turēties kopā. Folkloras kopas nosaukums radies spontāni, atceroties latviešu rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa populāras komēdijas varoņa sacītos vārdus: "Kas tas ir, ka man tādi atštaukas vien gadās!"

(Viesošanās “Namīnā”, kopas priekšnesums pie tējas vai kafijas tases – 4 EUR)

 

 

Brauciens pa Bārtas upi ar upju liellaivām! Pēc pusdienām dosimies nesteidzīgā, rāmā izbraucienā pa Bārtas upi ar krāšņajām upju liellaivām - Bartinerām. Ir dokumentāli fakti, ka Amerikas kontinentā un tepat Latvijā sendienās  šādas laivas izmantotas lielu kravu pārvadāšanai, kā arī cilvēku pārvietošanai. Par košajām acteku laivām pastāstīja divi meksikāņi – Havjers Garsija un Karlos Kruzs. Havjers ir arī pirmās laivas dizaina autors, kas tapis, iedvesmojoties no Nīcas un Bārtas tautastērpa. Vēlāk ar mākslinieces Kristīnes Abikas palīdzību tika radīta otrā laiva ar nosaukumu “Matilde”. Kā pēdējā flotei ir pievienojusies krāšņās rīdzinieces Elitas Patmalnieces apgleznota “Elita”. To atrašanās vieta ir Nīcā, Bārtas upes krastā, Dosimies nesteidzīgā izbraucienā pa Bārtas upi (~1-2 h), vērosim krāšņos dabas skatus un baudīsim upes rāmo plūdumu. Bez tam, brauciena laikā cienāsimies ar turpat laivā uz panna ceptām pankūkām ar aveņu ievārījumu un tēju vai kafiju!

(Brauciens ar laivu un cienāšanās at pankūkām un tēju/kafiju EUR  10)

 

Ekskursijas noslēgumā mirklis atpūtai pie jūras Bernātos - Latvijas sauszemes tālākajā rietumu punktā!

Bernāti ir Latvijas sauszemes tālākais rietumu punkts. Pie autostāvlaukuma novietota  tēlnieka Viļņa Titāna veidotā akmens zīme “Zaļais stars”. Bernātu rags ir pakļauts vēja un viļņu iedarbībai, tādēļ šeit vērojama jūras krasta noskalošanās. Pie ceļa, kas no Bernātu ciema centra ved uz jūru, kāpas galā novietots piemiņas akmens ar pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 1924. g. teiktiem vārdiem: "Te jābūt kūrortam."

 

 

Atgriešanās Rīgā līdz 22:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 30

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas u.c.

 

Piesakies savlaicīgi, jo vietu skaits ierobežots!

Pamatcena 30 €

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *