29 700 300
67 700 300
Rezervē internetā
cb@cb.lv

Kurzemes rietumkrasts nesteidzoties! Brauciens ar plostu pa Sakas upi Pāvilostā, namiņi kokā un uz ugunskura gatavots plovs, dzintaru kolekcija un skats uz jūras plašumiem no Akmeņraga bākas, romantiskā Užavas bāka

Pieejamie datumi un cenas

30. maijs
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 30 € Rezervēt
Pamatcena 30 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

Plkst. 7:30 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Jūrkalnes „Bērziņos” maizi cep pēc senām tradīcijām 70 gadus senā maizes krāsnī. Ieklausīsimies stāstos par maizes gatavošanu, cepšanu, nobaudīsim gabaliņu pašu ceptas plātsmaizes un tēju.

(Viesošanās, plātsmaize, maizes degustācija tēja – 7 EUR)

  

Akmeņraga bāka - savā pašreizējā izskatā pastāv jau vairāk nekā pusgadsimtu – kopš 1957. gada. Bākas teritorijā saglabājies bijušais ciems, kurā kādreiz dzīvoja bākas darbinieki un viņu ģimenes. Padomju gados bāku apkalpoja 9 cilvēki. Pirmās Latvijas Republikas laikā Akmeņragā dzīvoja ne tikai darbinieki, kas apkalpo bāku. Tur bija liels ciems ar savu skolu, ambulanci, turp regulāri veda pastu. Kad atnāca padomju vara, radās daudz aizliegumu vietējo iedzīvotāju tradicionālajai darbībai, tādēļ viņi pameta savas dzīvesvietas. Bākas uzraudze Tatjana ne tikai pastāstīs stāstus, kas saistīti ar bāku, bet arī ļaus aplūkot savu unikālo kolekciju, kuras sastāvā dzintara gabali, kas savākti jūras krastā, fosilijas, neparasti akmeņi. Uzkāpsim arī 37 metrus augstajā bākā, lai baudītu neaizmirstamu skatu! Brīvs laiks pastaigai gar jūru.

(Bākas apmeklējums pieaugušiem EUR 0.80, bērniem EUR 0.35.)

 

 

Neskarta pludmale, priežu mežs, pirtiņa pašā jūras krastā un romantiski namiņi kokā... Ciemosimies kādā kempingā, lai uzzinātu šīs unikālās vietas stāstu... Pēc apskates baudīsim uz ugunskura vārītu plovu!

(Ekskursija un plovs -  EUR 7)

  

Dosimies stundu garā braucienā ar plostu Sakas upē, ieklausoties upes un Pāvilostas stāstos. Braucienā redzēsim senas  pāļu pietātnes, vecā spirta brūža skursteņus, tīklus un motorlaivas. Tāpat aizbrauksim līdz dzelzceļa tiltam, apskatīsim elegantas pils kāpnes, kas Upesmuižas parkā ved līdz ūdenim u.c. interesantas lietas!

(Brauciens ar plostu – 3 EUR)

 

Pāvilostas šarms - jūra, moli,  šaurās ieliņas, pelēkā kāpa un nesen atklātā promenāde gar Sakas upi. Neliela ekskursija pilsētā!

 

Užavas bāka atrodas klusā, neapdzīvotā vietā un kā balts kuģis izslejas virs priežu mežu galotnēm, lai vadītu nakts ceļotājus. Bāka celta 1879. gadā un slejas 21 metra augstumā. Reiz kāpa tās pakājē stiprināta ar kadiķu klūgu groziem, kas pildīti ar akmeņiem, vēlāk krasts nostiprināts ar betona bluķiem.

(Bākas apskate – 0,80 EUR pieaugušajiem un pensionāriem, 0,35 EUR skolēniem)

 

Atgriešanās Rīgā ap 22:00

 

Ekskursijas cena: EUR 30

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas u.c.

 

Uzmanību! Piesakies savlaicīgi, jo vietu skaits ļoti ierobežots!     

Pamatcena 30 €

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *