29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

“Kunga cirtēji” pēc “Sūnu ciema zēni” motīviem Daugavpils teātrī (2020. gada sezonas jaunums, dienas izrāde!), ābolu debessmannā Berķeneles muižā, jaunā, apgleznotā Daugavpils promenāde

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

28. marts
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no Rezervēt

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

7:30 izbraukšana no Rīgas, pieturas pie Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pauze ceļā.

 

Berķenele - viesojamies Raiņa mājā Berķenelē, kur Valsts nozīmes arhitektūras piemineklī - Birķeneļu pusmuižā, kādreizējais baronu Felkerzāmu īpašumā ierīkots muzejs. Birķeneļu pusmuiža azīstama pateicoties Raiņa vecākiem – Krišjānim un Dārtai Pliekšāniem, kuri to nomāja no A. Etingena (1872. – 1881). Tieši šeit, kuplu liepu paēnā, Laucesas upītes krastu pakalnos, pagājusi Raiņa bērnība, kuras iespaidi atspoguļoti “Dagdas piecās skiču burtnīcās” apkopotajos dzejoļos.

Jau Raiņa bērnībā ap muižu bijis iekopts ābeļdārzs un Berķeneles pusmuižu arī mūsdienās ieskauj pavasaros balti ziedošs ābeļdārzs. Sadarbībā ar citiem novada uzņēmējiem, apkaimē ir tapis “Ābolu garšas ceļš” – iepazīšanās ar it kā pazīstamo ābolu. Cepsim ābolus, nogaršosim ābolu pīrāgu un ābolu debesmannā, ābolu sulu un mājās aizvedīsim gabaliņu pašu gatavotu, pēc āboliem smaržojošu gabaliņu ziepju. Un tas viss no vietējiem, netālu esošā saimniecībā audzētiem āboliem!

(Viesošanās muzejā, ābolu cepšana, ziepju darbnīca, cienasts – 6 EUR personai)

 

 

Viena no Latgales kultūras pamatvērtībām ir ticība, un katrā lielākā pilsētā vērojama savdabīga konfesiju līdzāspastāvēšana, kas īpaši spilgti izpaužas Daugavpilī – Baznīcu kalnā. Šajā reizē viesosimies Mārtiņa Lutera katedrālē. Luterāņu draudze Daugavpilī izveidojusies jau īsi pēc reformācijas, tomēr līdz pat 19. gadsimta vidum pastāvēja bez sava dievnama, līdz 1834. gadam, kad cimdu meistars Gotfrīds Dibels iesniec Krievijas caram lūgumu atļauju dibināt luterāņu draudzi. Tā tiek dota un jau gadu vēlāk draudze uzsāk savu oficiālo darbību mācītāja K. J. Fuksa vadībā. Sākotnēji draudzei piešķirts nams cietokšņa teritorijā, bet drīz vien tas kļūst par šauru un 1892. gadā pēc Daugavpils galvenā arhitekta Vilhelma Neimaņa projekta sākas dievnama celtniecība, un tas iesvētīts jau gadu vēlāk. Kara laiki dievnamu nav saudzējuši, tomēr mūsdienās tas atjaunots, darbojas neliela, bet aktīva draudze un pēc tās iniciatīvas tornī iekārtota skatu platforma. 

(Ziedojums)

 

Daugavpils nemitīgi attīstās, tādēļ, lai baudītu kādu no jaunumiem, dosimies pastaigā Bruģu ielas promenādē – tā nedaudz vairāk kā kilometra garumā izveidota Daugavas labajā krastā. Promenādi, kas vijas gar pašu upes krastu, īpaši pievilcīgu dara sienu gleznojumi – blakus esošā rūpnieciskā teritorija norobežota ar mūra žogu, kas nokrāsots un apgleznots, nu iepazīstina ar Daugavpils, un īpaši Gajoka mikrorajona, attīstību. Gleznojumi veidoti pēc senām fotogrāfijām. 

 

Plkst. 15:00 - 2020. gada JAUNUMS Daugavpils teātrī! Muzikāla izrāde “Kunga cirtēji” pēc A. Upīša “Sūnu ciema zēnu” motīviem. Režisors Juris Jonelis, komponists Valts Pūce, lomās Zanda Mankopa, Kristīna Zaharova, Kristīne Veinšteina, Egils Viļumovs, Inese Ivulāne – Mežale, Līga Ivanova, Irina Kešiševa, Maija Korkliša, Sandis Ulpe, Ritvars Gailums, Marģers Eglinskis, Māris Korsiets un citi.

Tas ir humoristisks stāsts par trīs tāliem braucējiem, kuri dodas piedzīvojumu pilnā ceļojumā, lai atvestu uz Sūnu ciemu Laimes lāci, jo ir pārliecināti, ka tas noteikti spēs izglābt ciemu no visām likstām. Bet tāpat kā pirms 80 gadiem, arī šodien glābiņš no daudzām nedienām ir nevis brīnumdaris Laimes lācis, bet gan cilvēku pašu labā griba, ticība saviem spēkiem un drosme būt pašam! Pat „bagātam Kungam iet grūti, ja viņu bīda, ģērbj, gulda un baro, bet pats viņš nedara neko.”

Izrādē skanēs Valta Pūces dziesmas ar Ineses Zanderes vārdiem.

(Biļetes 1. rindā – 11.50 EUR)

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 21:30

 

Ekskursijas cena: EUR 28

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: teātra biļete, ieejas maksas, ēšanas maksas

 

 Uzmanību! Piesakies savlaicīgi, jo biļešu skaits ierobežots!

trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *