29 700 300
67 700 300
cb@cb.lv

Ceļojums no “55 mārītēm” līdz “Apiņu kaltei” Madonas pusē un Lubānas puse ar Aiviekstes krastiem no “Vecā cepļa” līdz “Lubānas vīnotavai”.

Pieejamie datumi un cenas

19. aprīlis
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 7 € Rezervēt
Pamatcena 7 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

Plkst. 7:30 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Rīta kafijas pauze pa ceļam

  

"55 mārītes" - ārstniecības augu tējas un garšvielas, "Madonas novada garša".

Ciemosimies ģimenes uzņēmumā, kas attīstījis savu darbību dabisku, Latvijā augošu ārstniecības augu tēju un garšvielu ražošanā. Uzņēmums ražo vairāk kā 70 veidu tējas.

Tiksimies ar uzņēmuma vadītāju Dr.sc.ing. Līgu Lieplapu, kas ievedīs izzinošā ārstniecības augu pasaulē. Uzzināsim par augu dziedinošajām īpašībām un to daudzveidīgo pielietojumu, iepazīsimies ar dažādām tējzālēm un noskaidrosim kā sev vajadzīgos ārstniecības augus ievākt un sagatavot.

Eksursijas vieta "Lejaszīles" ir rakstnieces Ilzes Indrānes dzimtas mājas.

 (Ekskursija un degustācija EUR 3.50)

Ciemos pie saimnieces  Antras Gotlaufas.  Kulinārijas programma "Senie Madonas novada ēdieni". Baudīsim gardu un sātīgu ēdienu un vēl ar stāstu!

Piedāvājumā: Vidzemes koča ar skābu krējumu un brūkleņu zapti, melleņu ķīselis ar klimpām vai aveņu/bumbieru mērce ar biezpiena/putukrējuma cepurīti, sulas dzēriens, maize.

(Pusdienu cena 5 EUR) 

  

Jāņa Zābera memoriālais muzejs “Vecais ceplis”.

Pusceļā starp Praulienu un Lubānu, šosejas malā blakus Aiviekstei stāv sens nams no laukakmeņiem – muzejs Vecais Ceplis. Jāņa Zābera (1935-1973) muzejs viņa dzimtajās mājās tika atklāts 1973.gada 11.augustā – dziedātāja dzimšanas dienā.

Vecajā ceplī var apskatīt fotogrāfijas no viņa dzīves gājuma, afišas, operu tērpus. Pats neatņemamais- dziesmu un operu āriju ieraksti mākslinieka izpildījumā.

(Ziedojums EUR 1)

 

Ciemošanās un siera degustācija z/s “Zvaigznītes”. 

Mūs sagaida jauka un omulīga brīvdienu māja Aiviekstes upes krastā, ainaviskā, ozoliem bagātā vietā. Saimniecībā tiek gatavots dažādu veidu mājas siers. Degustēsim siera rituļus un siera bumbas. Būs iespēja tās iegādāties.

(Degustācijas maksa EUR 2.50)

 

 

Ekskursija Lubānas pilsētā.

Aplūkosim Lubānas Amatnieku centru, Lubānas evaņģēliski luterisko baznīcu un Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā apskatīsim patstāvīgās ekspozīcijas par cilvēkiem, ar kuriem Lubānas novada iedzīvotāji īpaši lepojas un vēlas pieminēt: dzejnieci Broņislavu Martuževu; operdziedātāju Jāni Zāberu, dzejnieku Jāni Gavaru, Latvijas armijas pirmo virspavēlnieku Oskaru Kalpaku un daudziem citiem pazīstamiem cilvēkiem.

(Ekskursija vietējā gida vadībā EUR 1)

  

Noslēgumā ciemosimies “Lubānas vīnotavā” pie vīndara Oskara Žvagina.

Lubānas vīnotavā, izmantojot pasaulē atzītas tradicionālas vīna darināšanas metodes, no Latvijas labumiem tiek darināti sarkanie, baltie un dzirkstošie vīni.

Šobrīd vīna darītavā tiek ražots ābolu baltvīns “Dārznieka ābols”, rabarberu baltvīns “Rabarbers”, cidoniju desertvīns “Saldā cidonija”, rabarberu desertvīns “Saldais rabarbers” un ābolu destilāts “Dārznieka stiprais”. 

Apskatīsim vīnotavu, degustēsim vinus un iegādāsimies tos mājieniekiem.

(Ekskursija un degustācija - EUR 6).

  

Atgriešanās Rīgā ap 21:30.

 

Ekskursijas cena: EUR 28

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.

 

Maršrutu sagatavoja un vada gide Ina Jurģe

Pamatcena 7 €

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *