29 700 300
67 700 300
Mēs jau strādājam 
cb@cb.lv

Gardumi acīm un garšas kārpiņām Kuldīgas pusē - peoniju krāšņums "Ziedoņos", "Baļļu" bites un medus, kaņepju tēja Aizputes pilskrogā, mājīgā Maras muiža ar kūku un kafiju, vakars pie Ventas rumbas

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

7. jūnijs
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 29 € Rezervēt
Pamatcena 29 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programma: 

Rīta pauze ceļā. 

Ciemosimies peoniju dārzā "Ziedoņi" Kuldīgas novada Pelčos, kur aplūkosim vienu no Latvijas lielākajām peoniju kolekcijām (140 peoniju šķirnes) pilnziedā, uzzināsim visu par šo karalisko puķu audzēšanu, kopšanu un izmantošanu skaistumkopšanā! Jūnija sākumā te bagātīgi zied arī īrisi!

(Ekskursija peoniju dārzā - 3 EUR pieaugušajiem, 2 EUR senioriem, bērniem bez maksas)

Bišu dzīves noslēpumus, medus un citu bišu produktu veselīgās īpašības izzināsim zemnieku saimniecībā "Baļļas". Paviesosimies dravā, kur bez ierastajiem stropiem aplūkojamas arī bišu mājiņas ar īpašiem nosaukumiem - "Laipni lūgti", "Skanošais bišu nams", "Kā agrāk...", "Zelta būrītis"... Saimniecība ar bišu audzēšanu nodarbojas vairāk kā 20 gadus un ar savām zināšanām labprāt dalās tālāk! Paviesosimies, uzzināsim saimniecības stāstu, nogaršosim šeit saražoto produkciju un būs iespēja to arī iegādāties! 

(Viesošanās dravā, ekskursija un degustācija - 5 EUR)

 

Dienu turpināsim senajā Aizputes Pilsmuižas krogā, kur šobrīd saimnieko uzņēmīgi ļaudis, kas nodarbojas ar kaņepju audzēšanu, savu uzņēmumu saucot "Lapka Hemp". Ideja par kaņepju audzēšanu saimniekam Arturam radusies, uzzinot, ka kaņepju šķiedru var izmantot kā būvmateriālu, tomēr izmantojamas dažādiem citiem nolūkiem ir arī pārējās auga daļas. Atšķirībā no citām kaņepju audzēšanas vietām, šeit tēja top no fermentētām auga lapām - tā iegūstot dažādas garšas nianses un arī ārstnieciskās īpašības šādi tēja saglabā ilgāk. Neparasts stāsts ir arī par "Lapka Hemp" mājvietu jeb "štābiņu" - agrāko pilskrogu, kas pamazām tiek atjaunots - saimnieku vadībā uzzināsim arī to! Pēc ekskursijas un tējas baudīšanas ieturēsim pusdienas - uz ugunskura vārītu zupu

(Ekskursija, kaņepju tējas degustācija un ugunskura zupa - ~4 EUR, cena vēl tiks precizēta) 

 

Jau vakarpusē viesosimies mājīgajā Maras muižā – tās nosaukums rakstos pirmo reizi minēts jau 16. gadsimtā. 1881. gadā muižas teritorijā dzīvoja pat 285 cilvēki, bet 1905. gada revolūcijā ēku nodedzināja. Pēc tam tika uzsākti tās atjaunošanas darbi, kas tomēr līdz 1925. gadam, kad muiža kļuva par Latvijas valsts, vēlāk Saeimas deputāta Pētera Zvaguļa īpašumu, netika pabeigti. Turpmākajos gados šeit atradās Basu ciema padome, aptieka, kultūras nams un pat izveidoti astoņi kolhoznieku dzīvokļi.  2004. gadā sākti atjaunošanas darbi, ievērojot autentiskumu. Tagadējie Maras muižas saimnieki ir Verners Hartingers un Ilga Pranča-Hartinger. Saimnieces vadībā iepazīsim muižu un pēc ekskursijas baudīsim kafiju un kūku, kas cepta pēc senām Kurzemes muižu receptēm.

(Viesošanās muižā, kafija un kūka EUR 8)

Vakara pauze pie Ventas rumbas. 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 21:30

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēdināšanas izdevumi, degustācijas.

Pamatcena 29 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *