29 700 300
67 700 300
Rezervē internetā
cb@cb.lv
29 700 300

Rožu laiks Rundālē! Skats no Mežotnes pilskalna, veselīgās šitake sēnes un Mītavas čiekuru labumi, Lielplatones muiža un Zvanu kolekcija GARANTĒTS

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

27. jūnijs
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 32 € Rezervēt
Pamatcena 32 €

Ceļojuma programma

Krāšņa un garšīga diena Zemgalē!

Ekskursijas programmā: 

9:00 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas. 

Rīta pauze ceļā. 

 

Mežotnes pilskalns atrodas Lielupes kreisajā krastā iepretī Mežotnes pilij. Viens no lielākajiem 9. - 13. gs. seno zemgaļu nocietinājumiem, tā platība – 3500 m2, augstums pārsniedz 16 m. Blakus pilskalnam atrodas Mežotnes baznīca, kas šobrīd tiek rekonstruēta, un Mežotnes muižas īpašnieku firstu Līvenu dzimtas kapi.  Vasaras sezonās starp pilskalnu un Mežotnes pili tiek uzstādīts gājēju tiltiņš uz pontoniem, kas krietni vien atvieglo apkaimes iedzīvotāju nokļūšanu Lielupes pretējā krastā. 

 

Ļausimies rožu aromātam - Rundāles pils, parks un rožu dārzs!  Tas plešas 1 ha platībā un kurā skatāmas vēsturiskās rozes, savvaļas rozes, angļu rozes. Atsevišķs laukums veltīts Latvijas selekcionāru veidotajām rozēm! Kopumā šeit skatāmi vairāk kā 10 000 rožu stādi!! Brīvs laiks dārza apskatei, pils apskatei (pēc izvēles) un kafijas iemalkošanai kādā no pils krodziņiem!

(Dārza apmeklējuma maksa 2021. gadā tiks precizēta).

 

Austrumu brīnumsēne – netālu no Lielplatones savu šitake sēņu audzēšanas izmēģinājuma “laboratoriju” ir izveidojis jaunais uzņēmējs Jānis Volksons. Saimniecība ir lielākie šitake sēņu audzētāji Latvijā un piedāvā apskatīt saimniecību, degustēt svaigas šitake sēnes un baudīt sēņu zupu āra namiņā. Sēņu audzētājs Jānis Volksons ar stāstiem par sēņu audzēšanas un ēšanas noslēpumiem aizraus ikkatru!

(Ekskursija un sēņu zupas un maizītes baudīšana EUR 7) 

 

 Lielplatones muiža

19. gs. muiža piederējusi baronu Hānu dzimtai. Kungu māja celta no 1845. līdz 1860. gadam. Sākotnējo ēkas projektu izstrādājis Kurzemes guberņas arhitekts E. J. A. Štrauss, bet no 1859. līdz 1860. gadā nezināms arhitekts to paplašinājis. Kompleksā ietilpst 20 ha liels parks, kalpu māja, vešūzis, kapela, dīķis, Hānu dzimtas kapi un citi ievērības cienīgi objekti. Ar muižu saistās dažādas leģendas un nostāsti.

Veļas māja "Vešūzis"! 

2018. gadā atjaunots vešūzis – autentiska 18./19. gs. veļas māja, kurā pieejama seno veļas mazgāšanas tradīciju izziņas programma. Vešūzim ir trīs stāvi, katrs no tiem ir iekārtots atbilstoši to vēsturiskajām funkcijām: pirmajā stāvā ikvienam iespēja iepazīt seno veļas mazgāšanas un gludināšanas procesu, otrajā stāvā ierīkota veļas žāvētava, savukārt trešajā stāvā vešerienes istabiņa. Vešūzis ir Lielplatones muižas kompleksa oriģināla un autentiska sastāvdaļa. 

Muižā apskatāma kolekcionāra Valda Jēkabsona unikālā zvanu kolekcija, kurā ietilpst ap 1000 dažādas izcelsmes, vēstures, senuma, formas un materiālu zvanu. Kolekcija uzskatāma par Baltijā lielāko zvanu kolekciju.

(Ekskursija vietējā gida vadībā pa kungu māju, vešūzi un parku (leģendas, augi, dārznieka namiņš), Zvanu muzeja apmeklējums - 2021. gada cena tiks precizēta)

 

Veselīgais "Mītavas čiekurs"! Mazs, bet jaudīgs ierocis, cīņā ar saaukstēšanos, klepu, angīnu - priedes čiekurs!
Visa te ražotā produkcija ir roku darbs, kas gatavots tikai no dabīgām izejvielām. Galvenā sastāvdaļa ir zaļie priežu čiekuri (Pinus sylvestris), kas tiek ievākti tikai 20 dienas gadā, jo tieši pavasara beigās tie satur visvairāk cilvēka organismam vērtīgo ēterisko eļļu un sveķus. Ražoti tiek dažādi sīrupi, čiekuri sīrupā, zaptes ar medu un ogām, kā arī čiekuru-kadiķogu ledenes ar dažādām ogām u.c.

(Apmeklējuma maksa EUR 5, katrs apmeklētājs ekskursijas laikā saņem 5 EUR kuponu produkcijas iegādei!)

 

Vakara tējas tase ar kūciņu Jelgavā, neliela pastaiga mākslinieciskajā Pilssalā. (Maksa pēc ēdienkartes)

 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 19:30

 

Ekskursijas cena: EUR 32

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.

Pamatcena 32 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *