29 700 300
67 700 300

Karēlijas pasaka un Baltās naktis Līgo svētkos! GARANTĒTS

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

20. - 25. jūnijs
6 dienas | Krievija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Remiro travel
no 420 € Rezervēt
pamatcena 450 €
akcijas cena 420 €
bērns līdz 18 g. 400 €
seniors no 70 g. 400 €

Ceļojuma programma

Karēlijas galvaspilsēta - senā Petrozavodska. Ceļojums Karēlijas vēsturē… Karēlijas rauša „kaļitok” cepšana. Slavenā Kiži sala un apbrīnojamais Kivač ūdenskritums. Skaistais Ruskeālas marmors...
! Meklējam istabas biedri - vīrieti, dzīvošana numuriņā kopā ar otru vīrieti



1. diena, 20.06. – ceturtdiena

Izbraukšana plkst. 6:00 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi, 6:45 no Ogres “Priedītes”, 7:00 no Lielvārdes, 7:30 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2).

Kafijas-wc pauze ~ 8:30 Krustpils DUS "Circle K".

Krievijas robežas šķērsošana.

Pleskava. Pilsētas apskates ekskursija. Promenāde, Kremlis – celts uz klinšaina krasta, vietā, kur satiekas divas upes - Velikaja un Pskova!

Nakšņošana viesnīcā Krievijā.

 

2. diena, 21.06. - piektdiena

Brokastis.

Laipni lūgti Karēlijā! Mīļo viesu sagaidīšana.

Apskates ekskursija „Pētera pilsētas valdzinājums”. Petrozavodska - Sanktpēterburgas laikabiedre, Karēlijas galvaspilsēta, pilsēta, kuru nevar neiemīlēt. Pilsētas arhitektūras un dabas jaukumi, arī slavenā Oņegas ezera piekraste, kur atrodamas neparastas skulptūras “Vēlmju koks”, “Aizmigusī skaistule”, ”Zvejnieki” un slavenais maciņš, kuru paberzējot, savai mājai piebursiet labklājību.

Interaktīvais ceļojums „Karēlijas mozaīka” trīs Karēlijas vēstures laikmetos. Seni labirinti, klinšu zīmējumu noslēpumi, viduslaiku bruņinieki un noslēpumainie karēļu rūnu raksti. Karēļu neparastā, tradicionālā instrumenta kanteles skaņas, mājas gariņi, Karēlijas virtuve un senās karēļu mīklas.

Kallis - somugru valodā mīļotais. Mācīsimies gatavot seno karēļu un vepsu gardumu - kaļitku, kurzemnieku sklandrauša radinieku ar kartupeļa, biezpiena vai putraimu pildījumu, gards! „Kaļitka, kaļitka - es tevi apēdīšu!”. Meistarklase noslēdzas ar tējas dzeršanu un rauša baudīšanu.

Pusdienas „Burvīgās noskaņas” pilsētas restorānā (iekļautas).

Iekārtošanās viesnīcā Severnaya Hotel Petrozavodskā (3 naktis vienā viesnīcā). Brīvais laiks.

3. diena, 22.06. - sestdiena

Brokastis „Labrīt!” viesnīcas restorānā.

Ekskursija ar tvaikoni pa Oņegas ezeru uz muzeju - rezervātu Kiži – Junesco objektu, vienu no Krievijas lielākajiem brīvdabas muzejiem, tik unikālu, ka to dēvē par 8. pasaules brīnumu.

Pasakainā vietā, noslēpumainajā Kiži salā, kur jūtams Karēlijas tālās senatnes gars, atrodas unikālais Kiži arhitektūras ansamblis, kuru veido ap 80 dažāda veida un nozīmes celtnes - baznīca, koka kapellas, zvanu torņi, dzirnavas, celtas bez naglām.

Vēlas pusdienas „Kluss vasaras vakars” pilsētas kafejnīcā (iekļautas).

Nakšņošana viesnīcā Severnaya Hotel Petrozavodskā.

 

4. diena, 23.06. - svētdiena

Brokastis.
Ekskursija dabā „Karēlijas pērle”. Kivač ūdenskritums, viens no lielākajiem ūdenskritumiem Eiropas līdzenajā daļā. Ūdens, krītot pāri klinšu veidotam aizsprostam, plaši krīt šaurā aizā, veidojot spēcīgi putojošu, rēcošu straumi. Kivač - īstā Karēlijas pērle, dabas varenības ilustrācija.
Pusdienas maršrutā „Ilgi vēl Karēlija sapņos rādīsies” (iekļautas).
Vakarā papildus: Folkloras programma „Līgo vainagi zem Karēlijas baltajiem bērziem”, cena 1 pers.: 28 EUR.

Neaizmirstami Līgo svētki Karēlijā - ar burvīgu iepazīšanos, sārtiem vaigiem, smaidiem, prieku un fantastiski labu noskaņojumu.
Tradicionālā alus un Jāņa mātes siera vietā - karēļu burves pīrāgi un uzlējumi!
Laipni aicināti pie seno karēļu tradīciju glabātājas Zabavas. Kolorītā, laipnā burve gaidīs kopā ar saviem palīgiem. Ar jokiem dārgie viesi tiks vesti pie krāsns samobrankas. Krāsns ir neparasta! Ja kāds burvju vārdu atminēs, visus krāsns pacienās ar karēļu uzlējumiem uz zālītēm, purva odziņām un krāsnī ceptiem karstiem pīrādziņiem ar pildījumu.

Jāņu tēva un papardes zieda vietā: aizraujošās karēļu izklaides turpinās īstens sāmu čums – šamanis Lapsas Ķepa. Šamaņa būdiņā iepazīsim mistērijas un sakrālos noslēpumus, kas uzlabo veselību un sniedz vēlmju piepildījumu. Pastaigāsimies pa šamaņa taciņām, gatavosim ārstniecisku zāļu tēju uz ugunskura, pildīsim šamaņa rituālus, ugunī sadedzināsim visas neveiksmes un nelaimes. Saņemsim šamaņa dāvātu orģinālu laimes suvenīru, sargājošu amuletu!
Līgo dziesmu un latvisko tradīciju vietā – svinēsim Ivana Kupalas dienu pēc slāvu tradīcijām.  
Unikālais ansamblis Rosinka grupu priecēs ar Ziemeļkrievijas folkloru. Spilgta interaktīvā programma ar ķekatniekiem, dziesmām, dejām, lēcieniem pār ugunskuru un Ivana Kupalas dienas svinību tradicionālajiem rituāliem un elementiem. Viesu piedalīšanās programmai piešķirs papildus kolorītu.
Tiksim cienāti ar tradicionālo karēļu virtuvi. Galdā tiks likti dārzeņu salāti, zemnieku zupa Pētera gaumē, kūpināta Karēlijas forele ar kartupeļiem lauku gaumē, ogu morss un kartupeļu rausis Kaļitka.
Nakšņošana viesnīcā Severnaya Hotel Petrozavodskā.


5. diena, 24.06. - pirmdiena

Brokastis „Vislabākā diena” viesnīcas restorānā.

Dodamies prom no viesnīcas.

Pārbrauciens uz Sortavalu. Ekskursija „Krievijas ziemeļu dvēsele”.

Ruskeala kalnu parks ar „Marmora kanjona pasaku”. Ruskealas kalnu parks - dabas ansamblis, skaists visos gadalaikos. Gar Tohmaioki (tulkojumā „trakā”) upes kreiso krastu marmora ieguves procesā izveidojušies 3 karjeri, kurus reiz savienojušās šahtas un ejas pārvērtušās alās un grotās. Senās akmeņlauztuves pārvērtušās skaistos kalnu ezeros - balta marmora bļodiņas, ko aizpilda dzidrs zili - zaļš ūdens. Ruskealas greznais marmors balto nakšu krāsā, ar zaļām, ziemeļblāzmai līdzīgām šķiedrām izausts, rotā Sanktpēterburgas katedrāles un pilis, Pēterhofas strūklakas, Carskoje Selo un Gatčinas kolonnas. Kanjona apmeklējums.

Brīvais laiks suvenīru iegādei.

Apbrīnojamie Ruskealas ūdenskritumi, pirmatnēji skaisti un vareni. Te filmēts padomju kinetogrāfa šedevrs „Bet rītausmas te klusas” un fantāzijas trilleris „Tumšā pasaule”.

Sortavalas pilsēta pie Lādogas ezera - viena no senākajām un skaistākajām Karēlijas pilsētām. Pilsētai trīs nosaukumi, trīs dzimšanas datumi, un reiz eksistējuši trīs trīsstūrveida laukumi (palikuši divi). Sortavalas atšķirīgo vēsturisko - kultūras seju veidojušas trīs valstis - Zviedrija, Somija un Krievija. Zviedru valdīšanas laikā pilsēta radusies, ekonomiski veidojusies Krievijas impērijas laikā, taču uzplaukumu sasniegusi kā Somijas pilsēta ar lielisku atrašanās vietu ezera ZR krastā, Ljappa Jarvi līča krastos.

Pusdienas (iekļautas).

Ilgi vēl Karēlijas burvīgos sapņos rādīsies... laiks atvadām. Uz atgriešanos!

Nakšņošana viesnīcā Sanktpēterburgas tuvumā (Puškinā). Iespēja vakara pastaigai pa Carskoje Selo.

 

6. diena, 25.06. - otrdiena

Brokastis.

18. gs. 2. pusē Katrīnas Lielās būvētā Pavlovskas pils. Pāvela māja holandiešu stilā „Marienthal”(Marijas ieleja) un Marijas koka māja ar kupolu un puķu dobēm „Paullust” (Pāvela prieki), gleznainās „drupas”, Ķīniešu kiosks un ķīniešu tiltiņi, kasiskie tempļi Angļu stila ainavu dārzā.

Mājup brauciens… Krievijas – Latvijas robeža. Laicīga atgriešanās Krustpilī - Aizkrauklē - Rīgā.



Cenā iekļauts:

 • 3 naktis 3*- 4* viesnīcā Petrozavodskā, Karēlijā, izvietošana 2-vietīgos numuriņos ar ērtībām;
 • 2 naktis 3* vai 4* viesnīcās Krievijā, Puškinā, izvietošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām;
 • 5 brokastis viesnīcās;
 • 4 pusdienas Karēlijā;
 • reģistrācijas maksa viesnīcās - tūrisma nodoklis;
 • komfortabla autobusa noma, kafija, tēja, karstais ūdens pārbraucienu starplaikā;
 • grupas vadītājs (latviešu valodā) visu ceļojuma laiku, vietējais gids Krievijā, Karēlijā (krievu valodā);
 • Petrozavodskas apskates ekskursija 2. dienā ar vietējo gidu „Pētera pilsētas valdzinājums”;
 • Sortavalas pilsētas ekskursija;
 • Pleskavas pilsētas ekskursija.

Ja vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam pieteikt laicīgi.

 

Papildus izdevumi: (jāapmaksā pirms brauciena)

 • vīza uz Krievijas Federāciju (Latvijas pilsoņiem) + obligātā nepieciešamā medicīniskā apdrošināšana uz ceļojuma laiku: 75 EUR pers. (ja kārto visiem reizē);
 • ekskursiju programma ar ieejas maksām: 28 EUR - pieaugušais / 25 EUR - bērns līdz 18 g. Ekskursiju apkalpošana un iepriekš izpirktas ieejas biļetes programmā norādītajos objektos vietējā gida pavadībā:

1) Interaktīvais ceļojums Karēlijas vēstures 3 laikmetos „Karēlijas mozaīka”.

2) „Kaļitka, kaļitka - es tevi apēdīšu!” meistarklase ar tējas dzeršanu.

3) Ūdenskrituma Kivač apmeklējums.

4) „Marmora kanjona pasaka” Ruskealas kalnu parkā.

5) Ruskealas ūdenskritums Ahvenkoski.

6) Pleskavas Kremļa apskate.

 • ekskursija uz Kiži salu: 60 EUR pers. / 51 EUR - bērns līdz 15 g. (ieskaitot) (ieejas biļetes, pārbrauciens ar kuteri, ekskursija Junesco objektā);
 • Pavlovskas pils un parka apmeklējums ar pils gidu: 13 EUR pers. / 7 EUR – skolēns līdz 15 g. (ieskaitot), students;
 • folkloras programma ar vakariņām Līgo vakarā: 28 EUR pers.

Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

Iespējamie papildus izdevumi:

 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu viesnīcās: 120 EUR;
 • piemaksa par papildvietu autobusā: 110 EUR.

 

 Krievijas valūta: Krievijas rublis (RUB). 1 EUR = ~ 75 RUB

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās no brauciena;
 • Krievijas vīza (Latvijas pilsoņiem)

 

Krievijas vīzas saņemšanai nepieciešams (noformēšanas laiks ~ 2 nedēļas):

 • pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām, ar 2 pilnībā tīrām lapām vīzu sadaļā;
 • 1 fotogrāfija (3,5x4,5cm, krāsaina uz balta fona), ne vecāka kā 3 mēneši;
 • aizpildīta anketa (nosūtīsim);
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase un vīza. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara (var tikt prasīti papildus dokumenti).

 

Ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nav izmantojamas Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•   atsakoties no ceļojuma, tiek ieturēta 1. avansa iemaksa;
•   ja līdz brauciena sākumam atlikušas 60 – 45 dienas, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
•   ja 45 – 30 dienas, tiek ieturēti 75%  no ceļojuma summas;
•   ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 30 dienas, tiek ieturēti 100%  no ceļojuma summas.
Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

 

 

Atcerieties, ka...
Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā. 
Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties. 
Ceļojuma cena var palielināties atkarībā no ceļu nodokļu, degvielas cenas un valūtas kursa pieauguma. 
Ja ceļojumā dodaties viens un, nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. Viesnīcu nosaukumi minēti plānotie, iespējamas nelielas izmaiņas neatkarīgu apstākļu dēļ.
Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros. 
Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem.

pamatcena 450 €
akcijas cena 420 €
bērns līdz 18 g. 400 €
seniors no 70 g. 400 €
papildvieta autobusā 110 €
piemaksa par vienvietīgu numuriņu viesnīcās 120 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *