29 700 300
67 700 300

Uz Abgunstes muižas svētkiem! Lielplatones muiža un vešūzis, Elejas pils parks un Tējas namiņš. Karaliskā brīnumsēne šitake, Kroņauces vīnogas un Ingas tortes GARANTĒTS

Pieejamie datumi un cenas

18. augusts
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no Rezervēt

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:00 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 Rīta kafijas pauze Jelgavā

 Lielplatones muiža - 19. gs. muiža piederējusi baronu Hānu dzimtai. Kungu māja celta no 1845. līdz 1860. gadam. Sākotnējo ēkas projektu izstrādājis Kurzemes guberņas arhitekts E. J. A. Štrauss, bet no 1859. līdz 1860. gadā nezināms arhitekts to paplašinājis. Kompleksā ietilpst 20 ha liels parks, kalpu māja, vešūzis, kapela, dīķis, Hānu dzimtas kapi un citi ievērības cienīgi objekti. Ar muižu saistās dažādas leģendas un nostāsti.

 

Muižas veļas māja jeb vešūzis celta 19. gadsimta nogalē. Ēkas restaurācijas procesā veļas māja atjaunota autentiski 18. un 19.gadsimtam. Vešūzim ir trīs stāvi, katrs no tiem ir iekārtots atbilstoši to vēsturiskajām funkcijām: pirmajā stāvā ikvienam būs iespēja iepazīt seno veļas mazgāšanas un gludināšanas procesu gluži kā baronu laikā, otrajā stāvā ierīkota veļas žāvētava, savukārt trešais stāvs iekārtots kā vešerienes istabiņa. Mūsu grupai tiks piedāvāta programma, kurā vešerienes pavadībā uzzināsim un redzēsim, kā veļu mazgāja senāk!

(Ekskursija Lielplatones muižas kompleksā, vešūzis ar veļas mazgāšanas paraugdemonstrējumu - EUR 5, pensionāriem, skolēniem EUR 4)

 

Austrumu brīnumsēne – netālu no Lielplatones savu šitake sēņu audzēšanas izmēģinājuma “laboratoriju” ir izveidojis jaunais uzņēmējs Jānis Volksons. Saimniecība ir lielākie šitake sēņu audzētāji Latvijā un piedāvā apskatīt saimniecību, degustēt svaigas šitake sēnes un baudīt sēņu zupu āra namiņā. Sēņu audzētājs Jānis Volksons ar stāstiem par sēņu audzēšanas un ēšanas noslēpumiem aizraus ikkatru!

(Ekskursija un sēņu zupas baudīšana EUR 6)

 

Elejas pils parks un Dorotejas tējas namiņš. Savulaik Kurzemes klasicisma pērle, izcils būvniecības paraugs Eiropā – Elejas muižas ansamblis – kopš 1967.gada ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Pils un lielākā daļa ansambļa apbūves nodedzināti teju simts gadus pēc būvniecības – 1915.gadā Pirmā pasaules kara laikā. No majestātiskās pils ēkas saglabājušies tikai mūra fragmenti. Elejas muižas parkā aug 15 dižkoki, un no bioloģiskās daudzveidības viedokļa tā ir saudzējama vides pērle Latvijas un Eiropas mērogā.

 

Savu atdzimšanu pēc 100 gadiem 2015.gadā piedzīvoja Tējas namiņš. Tas būvēts vēlā ampīra stilistikā un noslēdz parka aleju aiz centrālās lauces, tādējādi kompozicionāli ir svarīgākā parka celtne. Tā ir neliela četrstūra mūra ēka ar apsīdas piebūvi, kurā savulaik atradās Žanno māsas, vēlākās Kurzemes hercogienes Dorotejas, piemineklis. 

 

Augusta vidū sāk Kroņauces„Vīnogu dārzā”sāk ienākties gardo vīnogu raža. Šeit āra apstākļos un siltumnīcās aug vairāk kā 1000 vīnkoku, kuri ik gadu sniedz ražu, ķekariem nereti sasniedzot pat 1,5kg svaru. Audzēšanai saimniecībā izvēlētas Latvijas apstākļiem piemērotas vīnogu šķirnes ar izcilām garšas īpašībām – gan ēšanai svaigā veidā, gan vīna darīšanai. Te aug Ukrainas, Krievijas, ASV un Latvijas selekcionāru labākie sasniegumi, kuru atbilstību Latvijas klimata apstākļiem Vīnogu Dārzs ir pārbaudījis vairāku gadu praksē. Viesosimies vīnogu dārzā un degustēsim vairāku šķirņu ogas!

(Ekskursija dārzā, ~15 šķirņu vīnogu degustācija, šampanieša degustācija – 6 EUR personai, iespējams iegādāties vīnogas)

 

Ciemojamies pie kūku cepējas Ingas Eglītes - Auces pagastā mājražotājas Ingas prasmīgajās rokās top brīnumgardas biskvīta tortes ar svaigām ogām, medus, šokolādes tortes, kā arī pildīti groziņi, mazas kūciņas, cepumi un picas, kas gatavoti pēc 26 dažādām receptēm. Kā uzsver Inga, tad garšīgas lietas var izcept tikai no kvalitatīviem un dabīgiem produktiem, tāpēc produkcijas gatavošanā tiek izmantotas pašu vistu dētās olas, saldētavā glabājas svaigas ogas un tortēs tiek smērēti pašas gatavoti ievārījumi un želejas. Ciemosimies pie Ingas, baudīsim smaržīgus, tikko ceptus konditorejas izstrādājumus - kūciņas, groziņus, cepumus u.c. Būs iespēja iegādāties produkciju!

(Stāstījums, 6 veidu kūciņu, groziņu u.c. konditorijas izstrādājumu degustācija pie kafijas tases - 5 EUR).

 

Abgunstes muiža  Zaļenieku pagastā ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Muižas apbūve veidota ap 1780. gadu, un tā piederējusi fon der Pālenu dzimtai. 1905. gadā muiža tika nodedzināta. Ēkas atjaunošanu uzsāka pēc 1908. gada, kad par muižas īpašnieku kļuva grāfs Sergejs fon der Pālens. Agrāk tā bijusi medību pils, vēlākos gados – skola. Tagad muižā saimnieko uzņēmīgi cilvēki un šobrīd visi spēki tiek veltīti tam, lai atjaunotu muižas kompleksu un tur izveidotu Abgunstes radošuma rezidenci. Šodien, 18.augustā muižā tiek svinēti Abgunstes muižas svētki! Muiža gaidīs viesus uz koncertu, radošām darbnīcām, izstādi u.c. aktivitātēm. Brīvs laiks (~1.5 h) svētku baudīšanai! 

(Ieeja par ziedojumu)

 

Atgriešanās Rīgā ~ 21:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 25

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.


Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *