29 700 300
67 700 300

Raibā Lietuva - Džiugas siera saldējums, brauciens ar plostu Telšu ezerā, Oginska pils un parks Pluņģē, Enerģētisko labirintu parks GARANTĒTS

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

31. augusts
1 diena | Lietuva
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 28 € Rezervēt
Pamatcena 28 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

Izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas plkst. 7:15

 

Rīta kafijas pauze pa ceļam

  

Telši - Žemaitijas galvaspilsēta, kas izvietojusies uz septiņiem pakalniem ezera krastos. Ir zināms, ka Telšu un Žemaitijas simbols ir lācis, kura skulptūras un attēli ir bagātīgi novietoti dažādās pilsētas vietās. Bez pulksteņa torņa ar lāča skulptūru galā un dzeramā ūdens krāna, kur no lāču mutēm līst ārā dzeramais ūdens, mirklī kad sensori piefiksē slāpstošā tuvošanos, pilsētas centrālajā laukumā atrodas arī skulptūra “Žemaitijios globuss”, uz kura attēlota Žemaitija un Telši, kas atrodas uz 7 pakalniem. Mastis ezera krastmalā izbūvēta jauka promenāde ar gājēju un riteņbraucēju celiņiem. No ezera krasta labi saskatāma Sv. Padujas Antonija Katedrāle. Katedrāle ir Telšu bīskapa sēdeklis, jo Telši ir arī bīskapijas centrs. Katedrāle celta 1765. gadā vēlīna baroka un klasicisma stilā. Katedrālē atrodas 7 altāri. Katedrāle var lepoties ar jaunām centrālajām durvīm, kuras rotā misiņa apšuvums ar ainām no Žemaitijas kristīšanas vēstures, saistībā ar kristīšanas 600 gadu jubileju.

Pilsētas apskates ekskursija gida vadībā ar autobusu un kājām.

 

Otrā ielas pusē blakus jaunuzceltam brīvdabas amfiteātrim atrodas Siera nama “Džiugas” restorāns, kurā tiek piedāvāts iegādāties šo par Žemaitijas lepnumu kļuvušo cieto sieru “Džiugas”. Siera nama priekšā novietota skulptūra ar siera rituli, kurā dzīvo pele. Kafejnīcā nobaudīsim Džiugas siera saldējumu!

Pēc saldējuma nobaudīšanas dosimies nesteidzīgā braucienā ar motorizētu plostu Masčio ezerā Telšos un baudīsim pilsētas panorāmu no ūdens puses! Plosts ir aprīkots ar jumtiņu - komfortabli būs jebkuros laika apstākļos!

(Brauciens ar plostu 5 EUR/pers.)

  

Pluņgē ierīkots Oginska parks, kurā atrodas neoklasicisma stilā būvētā kņaza Mikolas Oginska pils (1879) un senlaicīgi staļļi. Oginskis muižu nopirka no Katrīnas II favorīta Platona Zubova. Muižnieki Oginski vēsturē palikuši ar to, ka nodarbojās ar izglītību un mecenātismu. Viņu muižā tika uzbūvēta māja 200 bāreņiem un nodibināta mūzikas un orķestra skola, kur 4 gadus spēlēja, studēja un savus pirmos darbus komponēja izcilākais lietuviešu komponists un gleznotājs M.K. Čurļonis.

Mūsdienās pilī iekārtots Zemaišu mākslas muzejs un staļļos savukārt ir koncertzāle, kur katru gadu notiek starptautisks Mikolas Oginska festivāls, kurā tiek spēlēta Oginska polonēze, ko viesi noklausās kājās stāvot.

(Ekskursija vietējā gida vadībā EUR 4.50, pensionāriem (uzrādot apliecību) EUR 3.50, invalīdiem (uzrādot apliecību) baz maksas).

Siberijos skatu tornis - no torņa paveras burvīga ainava uz diviem ezeriem - Bežoras un Plateļu ezeriem. Baudīsim!

  

Enerģētisko labirintu parks ir ierīkots lietuviešu saimnieku Dana un Jurges lauku mājās ar iekoptām puķu dobēm visās debesu krasās. Puķu dobes un mazu kociņu stādījumi, mijoties, atdalīti ar šaurām taciņām, veido enerģētiskos labirintus. Pie katra puķu un koku labirinta stādījuma uzstādīta arī atbilstoša ģeometriska figūra. Viena puķu dobe, pie kuras atrodas ģeometriska figūra Dāvida zvaigznes formā, esot veidota vissenākās mandalas- dzīvības zieda formā. Ir attiecību jeb draudzības labirints. Saimnieks Dans stāsta, ka, ejot pa šo puķu labirintu, ik pa laikam pagriežoties, sāk labāk strādāt abas smadzeņu puslodes, pazūd sliktās domas un parādās labā enerģija. Dārzā ir izveidoti vairāki atsevišķi labirinti un to kopgarums esot 4,5 km. Pie tiem ir novietoti soliņi, atpūtas krēsli un vietas meditācijai un pārdomām. Vienā enerģētiskajā labirintā sastādīti kociņi vai no Ēdenes dārza - katrs ar savas formas ziediem un aromātu. 

(Labirintu apmeklējums EUR 4, pensionāriem EUR 2)

 

Atgriešanās Rīgā ap 22:00. 

 

Ekskursijas cena: EUR 28

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ziedojumi, ēšanas maksas, u.c. 

Līdzi ceļošanai derīgu pasi vai ID karti!
Pievienotie attēli
Pamatcena 28 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *