29 700 300
67 700 300

Dienvidlatgale - Daugavas loki, Krāslava un Aglona GARANTĒTS

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

25. augusts
1 diena | Latvija
Pēdējā iespēja!
Palikušas 3 vietas!
Valoda - latviešu
CeļasomaLV
no 36 € Rezervēt
Pilna cena 36 €

Ceļojuma programma

Šajā braucienā piedāvājam iepazīties ar skaistākajām vietām Dienvidlatgalē - Daugavas lokiem, Krāslavu un Latgales garīgo centru - Aglonu. Daugavas loki ir skaisti katrā gadalaikā, var tikai priecāties par to, ka mūsu "Atmodas" sākumā izdevās tos nosargāt no apludināšanas. Aglonā apskatīsim baziliku, bet Aglonas maizes muzejā īstas latgaļu saimnieces mums pastāstīs un izrādīs kā top Latgales rudzu maize, kā arī iepazīstinās ar tradīcijām, kas ar to saistītas. 

Izbraukšana 7:00 no Rīgas (no autobusu stāvvietas pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai Turgrņrva ielā)

Maizes ceptuve Liepkalni „Liepsalas” pie Pļaviņām – kafijas pauze ar iespēju iegādāties tikko ceptu, karstu, smaržīgu un ļoti garšīgu maizi!

Aglonas Maizes muzejs - muzejā apmeklētājus uzņem pati saimniece latgaliešu tautas tērpā, ar latgaliešu tautas dziesmām un latgalisku uzrunu. Ciemiņu uzņemšanai sagatavots teatralizēts uzvedums, tā autore ir pati Vija Kudiņa. Muzejā deg sveces, uz galda māla krūzēs kūp zāļu tēja, uz linu galdauta smaržo rudzu maize.

Aglonas bazilika - pašreizējā bazilikas ēka un klosteris uzcelti 1780. gadā baroka stilā. To rotā divi 60 m augsti torņi. Baznīcā glabājas gleznu, skulptūru un mākslas vērtību kolekcija, tajā skaitā svētbilde “Aglonas Brīnumdarītāja Dievmāte”. Pastāv uzskats, ka gleznai piemīt dziednieciskas spējas”.

Čertoku (Velnezers) ezers par kuru nostāti vēsta, ka ezera tuvumā nekad nav dzīvojuši cilvēki, ezerā nedrīkst peldēties, ezers bieži maina savu krāsu. Pie ezera bieži vien piemetas "vadātājs" un cilvēks zaudē orientāciju.

Pusdienu pauze Krāslavā - Latgales Kulinārā mantojuma centrā.

Krāslava – gandrīz neskarta līdz mūsdienām ir saglabājusies 19.gadsimta koka apbūve, kas šai Dienvidlatgales  pilsētai Daugavas krastos piešķir savdabīgu skaistumugrāfu. Plāteru rezidence Krāslavas pils, Krāslavas Svētā Ludviga Romas katoļu baznīca. Piemineklis "Māte Latgale raud". Augusta akmens un  piemineklis traģiskajā mīlestības stāstā bojā gājušajam jaunajam muižniekam Jāzepam Karņickim.

Dabas parks „Daugavas loki”– dabas parkā ietilpst  8 (astoņi) 4-6 km gari, gleznaini Daugavas loki jeb meandri, kas tiek uzskatīti par senākajiem Daugavas ielejas veidojumiem Latvijā, kur upe saglabājusi savu dabisko tecējumu. Daugavas loki ir daļa no aizsargājamo ainavu apvidus “Augšdaugava”, kas 2004. gadā atzīts par NATURA 2000 teritoriju, bet 2011. gadā iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā. 

Lielo muļķu ciems - te dzīvo ~ 30 cilvēku, pārsvarā pensionāri.

Slutišķu vecticībnieku sādža - Slutišķu lauku sēta ir vienīgais vecticībnieku kultūrvēsturiskā mantojuma muzejs Latvijā. Slutišķu sādžā vērojamas zemnieku mājokļu celšanas tradīcijas no 1785. gada.

Vasargelišķu skatu tornis - 2015. gadā uzcelts 24 m augsts skatu tornis, no kura Rozališķu loks, bet pa labi paveras skats uz vietu, kas bija attēlota uz 10 latu naudas zīmes.

Vecpils (Naujenes) pilskalns - atrodas līdz 25 m augstā un stāvā Daugavas ielejas krastā, ko ietver divas sānu gravas. Šeit atradās viena no 3 galvenajām Daugavas šķērsošanas vietām, kuras izmantoja lietuvieši, lai iebruktu Vidzemē. Dinaburgas cietokšņa makets.

Atgriešanās Rīgā ap 21.30 

  • Atlaides un piemaksas 

  • ceļojuma cena bērniem līdz 12 gadu vecumam 26 EUR  

Ceļojuma cenā ietilpst 

  • transporta pakalpojumi (autobuss) ceļojuma laikā

  • grupas vadītāja – gida pakalpojumi 

Papildus izdevumi 

  • ekskursija Aglonas bazulikā: 1,50 EUR (pilna)/1,00 (bērni, pensionāri)

  • Aglonas maizes muzejs: 5 EUR (pilna)/ 4 EUR (bērni, pensionāri)

  • pusdienas Krāslavā ~ 8 - 10 EUR

Pilna cena 36 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *