29 700 300
67 700 300

Raiņa un Aspazijas Jūrmala! "Pēperkoku namiņš" Pumpuros, Raiņa priedes, atjaunotā Raiņa vasarnīca Jaundubultos un sarunas pie kafijas tases Aspazijas mājā GARANTĒTS

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

14. septembris
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no Rezervēt

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

Plkst. 9:00 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

"Pēperkoku namiņš"  - tā 29 gadus vecais «Dienas lapas» redaktors  Rainis dēvēja vasarnīcu Pumpuros, ko noīrēja, lai tālāk no ļaužu acīm satiktos ar Aspaziju. Skaidri zināms, ka viņš te pavadīja vienu vasaru. Tolaik starp jaunajiem cilvēkiem uzplauka mīlestība. Vasarnīca saistīta ar abu pirmo mīlestības vasaru un skaistākajiem dzīves mirkļiem. Vēlāk Aspazija no Nītaures rakstīja, ka domās redz mājiņu ar puķainiem aizkariem verandā. Atrodoties trimdā Slobodskā, Raiņa vissirsnīgākās atmiņas par Latviju bija saistītas tieši ar "pēperkoku namiņu". Nama apskate no ārpuses!

 

Raiņa  priedes-Amatas ielas galā Pumpuros. 

 Raiņa iecienītākā atpūtas vieta, kurai dzejnieks veltījis dzejoli „Lauztās priedes”, vieta,kas simbolizē Raiņa un Aspazijas dzīves  laiku, notikumus un vietu.

Vieta,kur uzstādīts tēlnieka Kristapa Gulbja darinātais skulpturālais objekts „Raiņa priedes”

  

Attēls no www.facebook.com/

Atjaunotā Raiņa vasarnīca Jaundubultos - 1904.gadā celtais nams ir unikāls, jo tieši šeit Rainis rakstījis vienu no saviem ievērojamākajiem darbiem “Uguns un nakts”. Pašlaik, pateicoties uzņēmīgai latviešu ģimenei, mājā ir atgriezusies dzīvība. Ēkas otrajā stāvā identiski fotogrāfijām ir atjaunota Raiņa istaba, kas gan toreiz, gan tagad iekārtota skaistajā, stiklotajā ēkas tornītī, bet Aspazijas istabā iekārtota neliela muzeja telpa. Arī balkons, uz kura Rainis un Aspazija pavadīja laiku, ir atjaunots tā vēsturiskajā izskatā.

(Ziedojums)

 

Pusdienas

  

Sarunas pie kafijas tases un garda kliņģera Aspazijas mājā! Māja, kurā Aspazija pavadīja sava mūža nogali ir izcils koka arhitektūras piemineklis. Atjaunotajā ekspozīcijā ir Aspazijas plašā ēdamistaba un viesu salons ar bagātīgi rotāto podiņu krāsni, puķainām mēbelēm un antīku radio, kurā dzirdama pašas Aspazijas balss, kas ierakstīta 30.gadu beigās. Koka kāpnes ved uz Aspazijas darbistabu, kur saglabājušās dažas oriģinālās rakstnieces mēbeles. Pēc ekskursijas  kavēsimies sirsnīgās sarunās pie kūpošas kafijas tases un garda kliņģera!

(Ekskursija, kafija ar kliņģeri  EUR 5)

 

Aspazijas un Raiņa piemineklis Horna dārzā

 

  

Mirdzošo gleznu teātris "Inner light" - katra mākslinieka Vitālija Jermolajeva radītā glezna slēpj sevī gaismas noslēpumu. Viņš pats šo efektu dēvē par “inner light” jeb iekšējo gaismu. Īpašā apgaismojumā viņa darbi sāk mirdzēt, un skatītājam redzamās gleznas vietā parādās cits, tās iepriekš it kā paslēptais variants. Gleznotājs veiksmīgi apvienojis savu jauno “fluorescento” tehniku ar labākajām tradicionālās glezniecības tradīcijām.

(Apmeklējums EUR 3, pensionāriem EUR 1)

 

 

 

Rudens krāsas Bulduru dārzkopības skolas parks - Bulduru Dārzkopības vidusskola atrodas senās Bilderliņu kroņa muižas teritorijā Lielupes krastā. Kopš 1910. gada šajā vietā izglītojas topošie dārzkopības un kokkopības nozares speciālisti.  Te ierīkots skaists parks, kur skolēniem ir iespēja izpausties un radīt praktisku pieredzi.  Šobrīd apskatāma bagātīga rudenī ziedošo puķu un augu kolekcijas, turklāt ne tikai parkā, bet arī siltumnīcās, kur piemērotākos apstākļos tiek audzēti prasīgāki augi. Noteikti vērts apskatīt!

(Ekskursija vietējā gida vadībā EUR 2)

 

Atgriešanās Rīgā pēc 18:00.

 

Ekskursijas cena: EUR 24

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.

trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *