29 700 300
67 700 300

Kurzemes ūdenskritumi un alas - Abavas rumba un Īvandes ūdenskritumi, noslēpumainie Māras kambari. Ciemos pie zāļu sievas Māras Bergmanes Rendā un hercoga Jēkaba vīni GARANTĒTS

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

15. septembris
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no Rezervēt

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

Plkst. 7:30 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 

Rīta pastaiga Kandavas vecpilsētā - vecpilsētas nami, kurus rotā Knuta Skujenieka, Guntara Rača, Maijas Laukmanes, Leona Brieža un Ulda Ausekļa dzejas rindas, Kandavas promenāde u.c.

 

Rīta kafijas pauze Kandavā

 

 Sabiles Vīna kalns - Uzkāpsim Vīna kalnā, lai skatītu Sabili no augstāka punkta. Vīna kalns ierakstīts Ginesa rekordu grāmatā kā vistālāk uz ziemeļiem esošais vīna dārzs, kur vīnogulāji aug zem klajas debess. Te 1,5 – 2 hektāru platībā Abavas senlejas nogāzē terasēs aug teju 650 vīnogu stādu, no kurām lielākā daļa ir Latvijas selekcionāra Paula Sukatnieka radītās šķirnes. 

(Vīna kalna apmeklējums - pieaugušajiem EUR 1,50, bērniem un pensionāriem EUR 0,70, bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas)

 

 

 

Māras kambari - alu sistēma Abavas ielejas labā krasta smilšakmens atsegumā. Atrodas pašā Kurzemes sirdī starp Sabili un Rendu. Var apskatīt septiņas nišas jeb alas, kas radušās dabiski - ūdenim tās izskalojot. Ir publicēti dažādi nostāsti par Māras kambariem - viens no tiem vēsta, ka senāk te kalnā bijusi pils, kurā dzīvojušas Māras, tad pils nogrimusi un tās vietā palikusi grava, kur vēlāk izveidojušies Māras kambari. Pa ceļam uz Māras kambariem atrodama arī skatu platforma, no kuras vērot Abavas ielejas ainavu.

  

Abavas rumba - otrs platākais Latvijas ūdenskritums un viens no populārākajiem dabas objektiem Latvijā. Abavas rumba vienmēr bijis nopietns šķērslis satiksmei pa upi. Bieži vien tā bijusi vieta, līdz kurienei vai arī, no kurienes sākot, ir braukts pa Abavu. Ja plosti bijuši jālaiž pāri rumbai, nācis īpaši nopūlēties. Jau 19.gadsimta beigās no Sabiles līdz rumbai (augšpus ūdenskritumam) kursējis mazs tvaikonītis Puck,

(Ieejas maksa teritorijā EUR 1.20, pensionāriem, bērniem no 6 - 18 g.v. EUR 0.80)

 

Pusdienas

 

Ciemos pie zāļu sievas Māras Bergmanes "Upmaļos"  - te saimnieko Dainis un Māra Bergmaņi. 120 ha tēju un garšaugu dārzi, augļudārzs, dabiskās pļavas un ārstniecības augu audzes un meži!  Daudzi darba gadi saskarē ar augiem un cilvēkiem, kas meklē ceļu uz atveseļošanos saimniekiem ir parādījuši, ka tikai kompleksi – mainot uzturu uz veselīgi audzētu, sagatavotu un lietotu pārtiku, lietojot attīrošas procedūras, vietējās zāļu tējas un uztura bagātinātājus var saglabāt un atgūt veselību. 

Saimnieces vadībā izstaigāsim dziedinošos Dārzus – tie ir septiņu tiltiņu savienoti dziednieciskie dārzi un parks  Īvandes upītes ielokos, kur iepazīt savu enerģētisko centru, atrast risinājumu savām veselības problēmām, kļūt veselākiem un skaistākiem.  Pastaiga pa sakrālās čakras dārzuuguns dārzusirds dārzupīlādžu dārzukadiķu dārzuskaistuma dārzu.

(Apmeklējuma maksa tiks precizēta)

  

Stāstījums un vīnu degustācija gandrīz vai paša Kurzemes hercoga Jēkaba vīna dārzos Rendā

Senos laikos Rendā atradās viens no slavenajiem Kurzemes hercoga Jēkaba vīna dārziem, no kura ogām gatavotos Rendas vīnus slavināja tuvu un tālu. Kanādas latvietis Mārtiņš Vāgners netālu no vēsturiskās vīnogu audzēšanas vietas ir izveidojis vīna dārzus, kur nodarbojas ar ekskluzīvu vīnu darināšanu, atgriežot apritē seno laiku Rendas vīnu atspirdzinoši skābo garšas buķeti. Ekskursijas ietvaros varēsiet apmeklēt vīnogu dārzus to ziedēšanas laikā, dzirdēsiet stāstījumu, kas jūs ievedīs vīna pasaules plašumos. Būs lieliska iespēja nodegustēt dažādus vīnus – Medus vīnu, kas ir senākais alkoholiskais dzēriens, brūvēts jau 1000 gadus senā pagātnē; Balto rīslingu; Dvietes zilo vīnu, kas nav nemaz tik zils, bet gan sarkans! Papildus vīnu brūvēšanai Rendā tiek izgatavota arī veselīgā ķirbju sēklu eļļa. Ekskursijas laikā Jums būs izdevība uz kārā zoba likt gan Rendas eļļas ķirbju sēklas, gan nodegustē Stīrijas ķirbju sēklu eļļu ar rupjmaizi un sāļo biezpienu. 

(Ekskursija vīnogu dārzā, vīnu un ķirbju sēklu produkcijas degustācija: 5 EUR/pers. Ekskursija un ķirbju sēklu produkcijas degustācija (bez vīna) - EUR 3)

 

Atgriešanās Rīgā ap 21:15.

 

Ceļojuma cena: EUR 25

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, degustāciju izmaksas 

trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *