29 700 300
67 700 300

Augusta burvība piekrastes krāšņajos dārzos – akmeņu kaskāde Tūjā, vecais Rīgas-Tallinas ceļš un zvejnieku stāsti Hēdemēstē, „dārzs kā bilde” Pērnavas pievārtē, krāsu un formu harmonija Maie dārzā un atspirdzinošs sidrs GARANTĒTS

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

18. augusts
1 diena | Igaunija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no Rezervēt

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

 

Plkst. 7:30 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas.

 

Kafijas pauze ceļā.

 

Apmeklēsim neparastu daiļdārzu Tūjā – te pašā jūras krastā izveidots paradīzes stūrītis, kurā harmoniski sadzīvo maigais ar robusto – augi un akmeņi. Izveidota arī akmeņu kaskāde, kas lietus laikā pārvēršas krāčainiem ūdenskritumiem, bet sausākā laikā priecē ar savu dekorativitāti. Te apskatāmi skuju un vasarzaļie dekoratīvie koki un krūmi, ziemcietes, sīpolpuķes, efejas, hortenzijas un citi augi. Dārzs vairākkārt ieguvis godalgas sakoptāko sētu un dārzu konkursos gan vietējā, gan valsts mērogā.

(Saimnieka vadīta ekskursija dārzā – 2 EUR pieaugušajiem, 1.50 EUR skolēniem un pensionāriem)

 

Līdztekus “Via Baltica” lielceļam, gar kāpu grēdu cauri vietējiem zvejnieku ciematiem un kāpu priedulājiem, no Ainažiem līdz Hedamastei, aizlokās gleznains vecais Rīgas - Tallinas ceļš, kas 18. gadsimtā bija nozīmīga pasta pārvadājumu līnija. Dažas toreizējās pasta stacijas ir saglabājušās līdz pat mūsdienām. Pieturēsim vairākos piekrastes ciematiņos.

  

Piekrastē ir senas laivu un kuģu būves tradīcijas, kuras iepazīsim Hēdamestes muzejā -vietējās tautas kultūras mantojums šeit ir izstādīts vārdos, attēlos un video, turklāt muzejā ir vairāk nekā 400 pētniecības darbu. Par veco kapteiņu un kuģu īpašnieku turību liecina lepnās koka mājas un ģimeņu kapi ciemu kapsētās.

(Ekskursija vietējā gida vadībā krievu valodā – 3,50 EUR personai)

 

Pusdienu pauze. (Piedāvājums un cena tiks precizēti)

   

Viesosimies fotogrāfes Sigridas Absalones dārzā Merekules ciemā, Pērnavas pievārtē. Ģimenes dzeltenā dzīvojamā māja ir kā saule ciema vidū, kurai apkārt izveidots krāsām bagāts dārzs. 6000 kvadrātmetru platībā dārzs izveidots tā, lai ik sezonu būtu kas ziedošs un skatienu piesaistošs. Šeit pārsteidzošā harmonijā savijas stādījumi, celiņi, dīķīši, tiltiņi un dažādi citi dekoratīvie elementi, ūdenskritumu/strūklaku ieskaitot! Priecājoties par dārza krāšņumu, nobaudīsim arī gabaliņu kūkas un iemalkosim tasi kafijas.

(Dārza apmeklējums, kūka un kafija – 6 EUR)

 

Izbaudīsim dārza burvību Maie dārzā. Dārza saimniece Maie ir profesionāla dārzniece, kura ar savu pieredzi labprāt dalās ar katru interesentu, tādēļ 2019. gada vasarā šajā dārzā notiek vairākas atvērto durvju dienas. Jūlijā tās apmeklēsim arī mēs! Dārzs iekārtots vairākās zonās – tas sācies ap kalnu priedi, kurai blakus izkārtoti rododendri, papardes, dekoratīvas graudzāles un citi ēnu mīloši augi, skatāmas bagātīgas ziemciešu dobes, pie dīķa mājvietu raduši mitrumu mīloši augi, savukārt mājas dienvidu pusē, piesaulītē izveidots akmensdārzs. Dārzā zaļo un zied plaša ziemciešu, mūžzaļo augu, sīpolpuķu, krūmu, augļu un vīteņaugu kolekcija.

(Ekskursija saimnieces vadībā EUR 3.50)

  

Atpūta un vēss, dzirkstošs sidrs Tori Sidru saimniecībā - saimniecībā augļu un ogu vīni tika gatavoti jau no vectēvu laikiem. Pašreizējie saimnieki balstās uz savu senču pieredzi - īpaši vērtēta tiek pagalmā augošā vecā ābele, kuras savdabīgi rūgtenās garšas zelta āboli tiek izmantoti Tori Sidru saimniecības unikālā sidra pagatavošanai. Tāpat saimniecībā tiek audzētas vīnogas.  Saimniecības produkcija 2016.gadā saņēmusi atzinību, kā labākais Igaunijas ekoloģiskais produkts!  Iepazīsimies ar saimniecību, degustēsim 3 veida sidrus un iegādāsimies produkciju.

(Ekskursija un sidru degustācija EUR 8)

  

Atgriešanās Rīgā ap 21:30

 

Ekskursijas cena: EUR 28

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ziedojumi, ēšanas maksas u.c.

Uzmanību! Ceļojumā ņemam līdzi derīgu pasi vai ID karti!

trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *