29 700 300
67 700 300

Maskavas forštates stāstu līkloči – Grebenščikova lūgšanu nams- pasaulē lielākais vecticībnieku lūgšanu nams, Sv. Jāņa Priekšteča pareizticīgo baznīca, ielas un ieliņas, stāsti par unikālam personībām GARANTĒTS

Pieejamie datumi un cenas

21. augusts
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no Rezervēt

Ceļojuma programma

Plkst. 15:00 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

 Pasaulē lielākais vecticībnieku dievnams - Grebenščikova lūgšanu nams! Tā galvenajā lūgšanu telpā, kurā septiņās rindās ir svētbilžu siena (ikonostass), kurā atrodas 237 ikonas! Lūgšanu zālē vienlaicīgi uzturēties pat 5000 cilvēku! Draudzē darbojas bibliotēka, skola, nespējnieku nams, kā arī svētbilžu gleznošanas, kokasptrādes, tradicionālo apgērbu izgatavošanas u.c. darbnīcas. Dosimies izzinošā ekskursijā dievnamā un iekļūsim vietās, kur ikdienas apmeklētājs nenonāk - lūgšanu zālē ar unikālo ikonostasu, nelielajā vecticībnieku muzejā, kristību telpā.

Uzmanību! Ekskursija dievnamā krievu valodā, sievietēm jābūt tērptām svārkos un ar lakatu galvā!

  

Sv. Jāņa Priekšteča pareizticīgo baznīca- iesvētīta 1934. gadā.  Viens no retajiem dievnamiem, kurā jūgendstila iezīmes mijas ar krievu nacionālā romantisma tendencēm.

(Ziedojums)

 Ivana  kapi- par apbedījumiem šajā vietā zināms kopš seniem laikiem. Līdz 20. gs. vidum žogs sadalīja kapsētu pareizticīgo un vecticībnieku sektoros. 2004. gadā kapsētu nodota  Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzes valdījumā un apsaimniekošanā. Šeit arī apbedīts par „zelta” svēto tēvu dēvētais  Joanns (Ivans) Žuravskis , kurš spējis  ar lūgšanu palīdzību dziedināt sasirgušos un ciešanās mocītos. Dosimies nesteidzīgā pastaigā, lai uzzinātu interesantus stāstus par leģendārām personībām, kas šeit guldītas. 

Tāpat redzēsim, kur guldīts par porcelāna karali dēvētais Kuzņecovs u.c.ievērojamas personības.

 

Tāpat ekskursijas laikā izbraukāsim krustu šķērsu Maskavas forštates šaurās ieliņas un iepazīsim tās koka apbūvi, uzklausīsim gida stāstījumu par ievērojamām vietāmcilvēkiemleģendām un vēsturiskiem notikumiem, kas norisinājušies Maskavas forštatē.

 

Apmeklēsim kādu tuneli, ko vēl pavisam nesen tautā dēvēja par "ģērbtuvi", taču, pateicoties Rīgas Austrumu izpilddirekcijas pūlēm, šī vieta sakārtota, padarīta par drošu un pat mākslinieciski izdaiļota!

 

Ekskursijas noslēgumā cienāsimies ar tēju un kāpostu pīrādziņiem kādā no Maskavas forštates kolorītajām kafejnīcām!

 

Ekskursijas noslēgums ~ plkst. 19:00 pie Zinātņu akadēmijas.

 

Ekskursijas cena: 22 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, gida pakalpojumi, ziedojums Grebenščikova lūgšanu namam, tēja un pīrādziņi

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *