29 700 300
67 700 300

Svētku noskaņās uz Kurzemes pusi – Lestene un Jaunpils, kopā ar Andri Grīnbergu GARANTĒTS

Pieejamie datumi un cenas

16. novembris
1 diena | Latvija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu
Jauni Rakursi
no 27 € Rezervēt
Pamatcena 27 €

Ceļojuma programma

Ekskursijas programmā:

Izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas: 8:00.

 

Lestenes luterāņu baznīca – lai arī nav no pašiem senākajiem Kurzemes dievnamiem, savā 300 gadu ilgajā pastāvēšanas laikā iemantojusi izcila arhitektūras un dekoratīvās mākslas pieminekļa slavu. Diemžēl 2.pasaules kara beigās baznīca smagi cietusi, un padomju laiki tai arī nākuši tikai par sliktu. 1961.gadā baznīcā draudzei aizliedza noturēt dievkalpojumus, unikālais kultūras mantojums tika sapostīts, izvazāts, daļēji arī saglābts, bet vēlāk baznīcā ierīkota – kalte. Kopš 2011.gada baznīca atkal atdzimst, pamazām tās iekārojums atgūst agrāko izskatu.

 

Lestenes brāļu kapi - 2.pasaules karā kritušo latviešu leģiona karavīru kapi ar tēlnieces Artas Dumpes veidoto pieminekli “Dzimtene Māte – Latvija”. Šeit vairāku gadu laikā, no dažādu kara laika apbedījumu vietām, pārapbedīti kritušie karavīri. Patlaban Lestenes Brāļu kapos atdusas 1317 kritušie latviešu karavīri. 1944.gada Ziemassvētku kaujas, kas no 23. līdz 31.decembrim notika Pienavas, Džūkstes un Lestenes apkaimē, bija vienas no lielākām un traģiskajām kaujām Latvijas teritorijā. Pretējās pusēs uz dzīvību un nāvi cīnījās latviešu karavīri, vairums no viņiem ar varu iesaukti karojošo valstu armijās.

 

Jaunpils ūdensdzirnavas – celtas 1803.gadā un gadsimtu gaitā saglabājušas savu sākotnējo izskatu, bet iekštelpās – 1930.gadu iekārtu. Tajās apskatāmi vēl dažādi dzirnavu mehānismi un amatnieku veidoti rīki. Dzirnavu ārsienās iemūrēti savu laiku nokalpojušie dažādu izmēru dzirnakmeņi. Ir ko redzēt un izzināt!

 (Apmeklējuma maksa ūdensdzirnavās: 2 EUR, skolēniem un studentiem – 1 EUR.)

 

Jaunpils luterāņu baznīca – celta laika posmā no 1592. līdz 1638. gadam, vēlāk vairākas reizes pārbūvēta (18. un 19.gs.). Griestus sedz krusta velves, kas balstās uz astoņskaldņu stabiem. Slaidais tornis celts vai nu vienlaikus ar baznīcu vai 1750.gadā. Altāris un kancele manierisma stilā darināti 1648.gadā un ir pārsteidzoši unikāli.

 (Ziedojums)

 

Jaunpils parks ar Mīlestības akmeni – skaisti labiekārtots un kopts parks, kurā apskatāms sens akmeņu mūrējuma tiltiņš, jauka lapene, un parka malā – noslēpumainais Mīlestības akmens, kuru nezinātājam grūti atrast.

 

Jaunpils pils - viena no retajām viduslaiku pilīm Latvijā, kas saglabājusi savu sākotnējo izskatu. Pils celta 1301.gadā kā Livonijas ordeņa cietoksnis. To cēlis Livonijas ordeņa mestrs Gotfrīds fon Roga. Vēlākos gadsimtos - vairāk nekā 350 gadus pilī valdīja fon der Reku dzimta. Mūsdienās pilī, kuru no trim pusēm apņem ūdens, rit visa Jaunpils sabiedriskā dzīve. It visam te būs īpaša romantika, jo tā ir septiņus gadsimtus sena pils!

 (Pils apskate kopā ar pils atslēgu glabātāju: 4 EUR.)

 

Svētku mielasts viduslaiku stilā pils īpašajās telpās!

Mielastā: vistas šķiņķis un ceptas melnās asinsdesas, vārīti zirņi, ar mizu cepti kartupeļi, skābi kāposti ar ķimenēm, gurķi ar zaļumiem, lielais sēklu rausis, saldumam – mandeļu cepumi, medus-rūgušpiena saldā maize ar rozīnēm, citronūdens un svētkiem atbilstoši - vīns!

(Mielasta cena: 10 EUR)

 

Noslēpumainais Elles kalns – pēcpusdienā vēl aizbrauksim apraudzīt kādu ļoti neparastu vietu Jaunpils apkārtnē. Elles kalnā muižnieki senos laikos turējuši sodītu zemnieku, un citiem kungiem, kas pie vietējiem braukuši ciemos, bijis pasākums – velna apmeklēšana Elles kalnā. Kalna ejās ieslodzītais pamazām zaudējis cilvēcisku izskatu, tam nav ļauts nekādi sakopties, ne nagus apgriezt, ne matus griezt. Elles kalna ejas vēl mūsdienās ir spocīgi noslēpumainas, un tās iespējams izstaigāt. Ērtību labad var noderēt lukturītis vai gaismiņa no mobilā telefona. Romantiska vieta ar savdabīgu šarmu.

 

Atgriešanās Rīgā – ap 18:30.

 

Ekskursijas cena: EUR 27

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, ziedojumi u.c.

 

Papildus izmaksas: brīvprātīgi ziedojumi Lestenes un Jaunpils baznīcām (pēc katra ieskatiem), Jaunpils ūdensdzirnavu (1 – 2 EUR) un pils (4 EUR) apmeklējumu maksas, svētku mielasta maksa (10 EUR).

 

Pamatcena 27 €

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *