29 700 300
67 700 300

Kandava | Svētku kūka Kalnmuižas pilī | Suitu sievas un sklandraušu cepšana Alsungā | Iedvesmas stāsts - Kabiles muižas vīni un sidrs GARANTĒTS

trip-pic

Pieejamie datumi un cenas

18. novembris
1 diena | Latvija
Pēdējā iespēja!
Palikušas 2 vietas!
Valoda - latviešu
Skaisto Skatu Aģentūra
no 26 € Rezervēt
Pamatcena 26 €

Ceļojuma programma

VALSTS SVĒTKOS!
 
2019. gada 18. novembrī, pirmdien
aicinām svētku ekskursijā uz Kurzemi
 
Kandava | Svētku kūka Kalnmuižas pilī | Suitu sievas un sklandraušu cepšana Alsungā | Iedvesmas stāsts - Kabiles muižas vīni un sidrs
 
Plkst. 8:20 pulcējamies, pl. 8:30 izbraucam no Aspazijas bulvāra 5, Rīgā. 
   
Mazā, daudzkrāsainā Kurzemes pērlīte – Kandava!
Kandava ir viena no skaistākajām Kurzemes mazpilsētām, kas apbur ar senatnīgo arhitektūru, bruģētajām ieliņām, laternām, kalnaino reljefu un brīnišķīgajiem dabas skatiem.
Pašā vecpilsētas sirdī izveidota promenāde, ko grezno lielākas un mazākas ozolzīles.
Promenādi caurvij strauts, kuru daiļo akmeņainas malas un 7 tiltiņi!
Lielā iela ir ~1 km gara un viena no interesantākajām Latvijā. Ielas ziemeļu daļai saglabājies akmens bruģa segums, un tā uzbūvēta slīpā nogāzē, tāpēc ēkām lejasdaļā pie pamatiem ir par stāvu vairāk. Lielās ielas forma atgādina kalna nogāzei pieslietu zirga pakavu – “vējspārnis”, tā saka vietējie. Novada simbols ir meža kuilis, kas A.Kerliņa darināts, sagaida ikvienu pilsētas apmeklētāju.
Dosimies bezrūpīgā rīta pastaigā pa šarmantās pilsētiņas ieliņām.
 
Kalnmuiža senatnē bijusi un nu atkal ir privātmuiža! 
Tā atrodas gleznainā Abavas senlejas kreisā krasta nogāzē, te izveidota neliela viesnīciņa; saimnieki piedāvā gan muižu apskatīt, gan telpas dažādiem pasākumiem, kā arī organizē medības un citas aktīvās atpūtas iespējas. 19.gs. Kalnmuižas apbūves ansamblī iekļaujas ne vien bijusī kungu dzīvojamā ēka, bet arī bijusī kalpu dzīvojamā māja, klēts, smēde, stallis.
Blakus atrodas Kalnmuižas ūdensdzirnavas, kuras 1939.g. režisors A.Rusteiķis no 43 Latvijas dzirnavām izvēlējās par vietu filmas „Aizsprosts” uzņemšanai. Muižas parkā aug četri dižoši, apkārtne ieguvusi jaunu elpu…
Ekskursija muižā, svētku kūka un tase kafijas 7 € /pers.
 
Alsunga – suitu novads, kas pelnīti lepojas ar krāšņiem etnogrāfiskajiem tērpiem, skaņām dziesmām, dzīvām tradīcijām!
 
Spēlmaņu krogā saimniece Mairita izstāstīs par novada kulinārajām tradīcijām un galdā cels suitu mielastu. Maltītes laikā redzēsim arī filmu par suitu dzīvi un tradīcijām “Nosargāt gadsimtus”. Darbosimies arī paši! Suitiem ir dažnedažādi tradicionālie ēdieni, bet goda vietā – sklandrausis, ko suitos vairāk sauc par suitu rausi, borkānrausi jeb žograusi. Cepsim sklandraušus!
 
Pie Dzintara jūras, Latvijas rietumu daļā - Kurzemē, ir kāds neparasts novads, kuru sauc par Suitu zemi un tur dzīvo un dzied etnogrāfiskā ansambļa dziedātājas! Par suitu tikumu un tradīcijām izstāstīs un skaistās suitu dziesmas dziedās - Suitu sievas! 
Suitu mielasts, Suitu sievu programma, sklandrauša cepšana – 14.50 € /pers.
 
Mūsu svētku ekskursijas noslēgumā pacelsim dzirkstošā sidra glāzi par Latviju Kabiles muižas vīna darītavā, kas ir viens no ”garšīgākajiem” 2019.g. vasaras sezonas jaunumiem Kuldīgas novadā. Iepriekš apmeklētājiem slēgtā Kurzemes baroka un klasicisma arhitektūras pērle – Kabiles muiža – šogad vērusi durvis. Kungu mājas lielās zāles griestu apdare ir spilgts un Latvijā reti saglabājies "liesmojošā" rokoko stila paraugs. Kabiles muižas vīna darītavas īpašnieces - arhitektūras doktore Agate Eniņa un tāllēcēja Lauma Grīva izlolojuša šo vietu un zina daudz interesanta par muižas vēsturi un restaurācijas procesu.
 
Vīna darītava atrodas velvētajos Kabiles muižas pagrabos, kuros saglabājies unikālais 18.gs. interjers – telpu apdares, durvis, logi, kāpnes, koka dēļu un parketu grīdas. Apkopojot senās leģendas par vīna darīšanu baronu laikos un izmantojot augstvērtīgas izejvielas, radīti muižas vīna darītavas dzērieni. Vīni darīti no Kurzemes puses dārzos augušiem un pašu rokām lasītiem āboliem, rabarberiem un bumbieriem. 
Ekskursija Kabiles muižā un  vīna darītavas dzērienu degustācija – 7,50 €/pers.
 
Atgriešanās Rīgā ~pl. 21:30   
 
Cena: 26 € 
 
Cenā iekļauts: tūristu klases autobusa (atbilstoša grupas lielumam) nomas izmaksas, pavadošā gida pakalpojumi. 
Cenā nav iekļauts: apmeklējuma maksas, ēdināšanas un citi izdevumi.
 
Maršrutu sagatavoja gide un grupas vadītāja – Daiga Dūniņa. 
 
Skaisti ceļot kopā!
Pamatcena 26 €
trip-pic

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *