29 700 300
67 700 300

Albānija Horvātija Melnkalne 12 dienas - Ekskursijas un atpūta pie jūras

trip-pic
22. sep. - 3. okt.
12 dienas | Albānija
Brīvas vietas ir pieejamas
Valoda - latviešu/krievu
VRK Travel
no 528 € Rezervēt
Pamatcena + ekskursiju pakete 528 €

Ceļojuma programma

CEĻOJUMA APRAKSTS

Albānija - Horvātija - Melnkalne | Ekskursijas un atpūta pie jūras

Albānija jeb Shqipëria tulkojumā nozīmē „ērgļu zeme”. Gadu simtiem Albānija bija izolēta no pārējās Eiropas, nu tā ir atvērta. Albānija piedāvā skaistu dabu – gan ezerus kalnu ielokos, gan zilo Adrijas jūru ar smilšainām pludmalēm, senu vēsturi – gan illīriešu apmetnes, gan Romas, Bizantijas un Osmaņu impēriju liecības, gan komunistiskā režīma mantojums, Balkānu virtuvi - albāņi paši saka, ka visvienkāršākais, ko Albānijā var izdarīt, ir paēst – kioski, krodziņi un restorāni ir ik uz stūra, un pāri visam viesmīlību, jo cieņa pret viesi ir albāņu kultūras pamatā.

1.DIENA

Izbraucam no Rīgas 5.00. Izbraucam cauri Lietuvai un Polijai, ar pusdienu pauzi Polijā. Nakšņošana viesnīcā Ostravā, Čehijā.

2.DIENA

Brokastis viesnīcā. Turpinām ceļu cauri Čehijai, Austrijai un Slovēnijā. Dienas otrajā pusē Slovēnijas otrajā lielākajā pilsētā – Maribor. Brīvais laiks vai ekuskursijas Mariborā vietējā gida pavadībā (par papildus samaksu). Pilsēta atrodas Pohorjes kalnu piekājē, Dravas upes krastos. Tās lielākais lepnums 450 gadus vecais, joprojām ražojošais vīnogulājs (Stara trta), kas tiek uzskatīts par vecāko pasaulē. Tas atrodas pilsētas senākajā rajonā – Lent, kur apskatāma gan Vecā vīna māja, seno nocietinājumu torņi, ebreju kvartāls ar otro vecāko sinagogu Eiropā. Tāpat interesants ir Slomškova laukums, kur atrodas gan katedrāle, gan Mariboras Universitātes rektorāts, Nacionālais teātris un galvenā pasta ēka. Galvenajā laukumā – rātsnams, mēra kolonna, Aloiza baznīca. Un, protams, arī baznīcas laukums – Mariboras pils, Sv.Floriana statuja. Brīvais laiks vakariņām.

Nakšņojam viesnīcā Josipdol, Horvātijā.

3.DIENA

Brokastis viesnīcā. Braucam cauri Horvātijai. Piedāvājam pusdienu pauzi 10 km attālumā no vienīgā Bosnijas un Hercegovinas kūrorta Neuma. Šeit, kalnu ielokā, ciematā Moseviči baudīsim tradicionālu Balkānu virtuvi 1938. gadā celtā tavernā. Šeit staigā ēzelīši, bruņurupuči un truši, aug vīnogulāji, granātkoki un vīģu koki. Varēsiet nobaudīt arī saimnieka gatavoto travaritsu – reģionam raksturīgu stipro alkoholisko dzērienu. Turpinām ceļu pa Adrijas jūras piekrasti – pa autobusa logiem redzēsiet gan Lielo horvātu sienu pie pilsētiņas Mali Ston, gan lielākās platānas pasaulē pilsētiņā Trsteno, gan majestātisko Dubrovnik un noslēpumaino Lokrum salu. Pēc robežas šķērsošanas – brauksim cauri Melnkalnes pilsētai Herceg Novi, šķērsosim grezno Kotoras fjordu. Nakšņosim viesnīcā Budvā vai tās apkārtnē.

4.DIENA

Brokastis viesnīcā. No rīta atpūta pie jūras vai ekskursija pa lielāko Melnkalnes kūrortu – Budva (pēc vēlēšanās un par papildus samaksu). Budva izsenis ir bijusi zvejnieku pilsēta. Venēcijas republikas laikā pilsēta ir apjozta ar bieziem nocietinājuma mūriem. Šauras ieliņas, mazi laukumi, skaistas baznīcas. Budvas simbols ir divas zivtiņas, kas stāsta leģendu par mūžīgu mīlestību. Pēc ekskursijas turpinām ceļu pa gleznaino Adrijas jūras piekrasti – kalni, aizas, pludmales... Ierodoties Albānijā, brīvais laiks Škodrā vai ekskursija pa Škodru (pēc vēlēšanās un par papildus samaksu). Škodra – sena, jau 6.gs.pirms mūsu eras dibināta pilsēta. Ekskursijas laikā apmeklēsim Rozafas cietoksni, kas ir viens no lielākajiem Albānijas cietokšņiem un par kura celšanu vēsta skumja leģenda. Tāpat apmeklēsimn 1851.gadā celto Sv.Stefana katoļu baznīcu. Paviesosimies masku rūpnīcā, kur gadā top ap 20 000 masku, kas tālāk tiek eksportētas uz Venēciju, Franciju, Grieķiju, Japānu, Kanādu un ASV. Pilsētā, pastaigājoties pa šaurajām 18.gs.ieliņām, redzēsim arī pareizticīgo baznīcu, musulmaņu mošeju, kas liecina par albāņu kultūras dažādību. Brīvais laiks pilsētā. Ierodamies viesnīcā Velipolje, kur nakšņosim 5 naktis.

Vakariņas viesnīcā

5.DIENA

Brokastis viesnīcā. Atpūta pie jūras vai izbraukuma ekskursija uz Tirānu un Kruju (pēc vēlēšanās un par papildus samaksu).

Tirāna – Albānijas galvaspilsēta. Pilsētas apskates laikā redzēsim tās skaistākās celtnes – parlamenta un valdības ēkas, prezidenta rezidenci, polittehniskās fakultātes ēku, Albānijas diktatora Envera Hodžas māju, baznīcas, mošejas, Mātes Terēzes un Skanderbega laukumus kā arī pagājušā gadsimta 80tajos gados celto bunkuru atomkara gadījumam, kurā tagad mājo māksla – Bunkart.

Tālāk mūsu ceļš ved uz Kruju. Kruja – tā ir albāņu nacionālā varoņa Skanderbega dzimtā vieta. Tieši Kruja bija centrs, no kura tika vadīta gadu desmitiem ilgā cīņa pret Osmaņu impēriju. Šeit apskatīsim 5.gs. celto Krujas cietoksni un iepazīsim albāņu etnogrāfiju. Cietokšņa pakājē atrodas sens tradicionālais tirgus, kurā varēsim redzēt un iegādāties albāņu amatnieku izstrādājumus. Pie pusdienām (pēc vēlēšanās un par papildus samaksu) iepazīsim arī albāņu folkloru.

Vakariņas viesnīcā

Nakts viesnīcā

6.DIENA

Brokastis viesnīcā. Atpūta pie jūras vai izbraukuma ekskursija uz Durresu un Beratu (pēc vēlēšanās un par papildus samaksu).

Durresa – Albānijas otrā lielākā pilsēta. Mūsdienās vairāk pazīstama kā kūrortpilsēta. Taču tās vēsture sākas jau 7.gs. pirms mūsu ēras. Pilseta nes sevī liecības par visu sarežgīto Albānijas vēsturi. Šeit redzēsiet gan arheoloģijas muzeju, gan romiešu amfiteātri, gan 5.gs. bizantiešu tirdzniecības centru un nocietinājumu mūrus, gan Venēcijas republikas laikā celtu torni. Brīvais laiks pilsētā.

Berata – dibināta 3.gs. pirms mūsu ēras. Pateicoties savai unikālajai arhitektūrai, pilsēta ir ierakstīta UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Šeit atrodas arī lielākais Albānijas cietoksnis, kura teritorijā atrodas 40 (!) pareizticīgo baznīcas. Viena no tām ir pārveidota par Onufrija muzeju. Onufrijs bija 16.gs. pazīstams ikonu meistars. Tāpat pastaigāsimies pa diviem senākajiem pisētas rajoniem Mangalem un Gorica. Brīvajā laikā iesakām baudīt lokālo virtuvi kādā no krodziņiem, pievēršot uzmanību pula me përshesh un çorba e Tomorrit

Vakariņas viesnīcā

Nakts viesnīcā

7.DIENA

Brokastis viesnīcā. Atpūta pie jūras vai izbraukums uz Vau i Dejes ezeru (pēc vēlēšanās un par papildus samaksu, cenā ir iekļautā laiviņa).

Vau I dejes ir kalnu ieskauts mākslīgs ezers , kurš izveidojies pēc dambja izbūves uz Drinas upes. Šo dienu veltīsim Albānijas dabas apbrīnošanai. Jo šeit ir gan dzidrais ezera ūdens, gan augstās kalnu sienas, gan svaigais kalnu gaiss. Kuģojot pa ezeru, mēs apmeklēsim Šudras salu, uz kuras atrodas Šudras jeb Sardas cietoksnis. Celts 6.gs., lai apsargātu ceļu, kas ved no Škodras uz Kosovu. Daļa senās pilsētas atrodas tagad zem ūdens. Tāpat redzēsim arī Dūju alu. Būs arī laiks peldei ezerā un sātīgām pusdienām kādā lauku krodziņā.

Vakarā, iespaidu varā, atgriežamies viesnīcā
Vakariņas viesnīcā
Nakts viesnīcā

8.DIENA

Brokastis viesnīcā. Atpūta pie jūras vai izbraukuma ekskursija uz Albānijas Alpiem ( pēc vēlēšanās un par papildus samaksu).

Albānija - tā ir netikai Adrijas jūras piekraste un bagāta vēsture, tā ir arī skaista daba. Šodien mēs piedāvājam iepazīt skaistos Albānijas Alpus un netikai. Dienu iesāksim ar vīna darītavas apmeklējumu. Šeit degustēsim vietējos vīnus, rakiju, nogaršosim sierus un vītināto gaļu. Protams, arī iepirkšanās. Tālāk mūs ceļš vedīs augšup kalnos. Skaisti serpentīni, kalni un ielejas. 877m augstumā atrodas Tamarë ciematiņš ar skaistiem, baltiem akmens namiņiem. Šeit varēsiet netikai jūsmot par dabu, bet ļauties arī gastronomiskiem priekiem, jo šeit pasniedz tuvējās kalnu upēs augušo foreli. Atpakaļceļā mūsu acis priecēs Škodras ezers, viens no lielākajiem ezeriem Balkānos.

Vakariņas viesnīcā
Nakts viesnīcā

9.DIENA

Brokastis viesnīcā. Atvadāmies no Albānijas.Pa ceļam piedāvājam iepazīt Adrijas jūras pērli – Dubrovnik (pēc vēlēšanās un par papildus samaksu).

Dubrovnik gadsimtiem ilgi bija neatkarīga valsts, kas nodarbojās ar tirdzniecību un jūras sāls ieguvi. Kad sauszemē valdīja Osmaņu impērija, bet jūrā – Venēcijas republika, Dubrovniki spēja saglabāt savu neatkarību no abām lielvarām.Mūsdienās Dubrovniku velcpilsēta ir pilsēta – muzejs. Varenās sienas, kas apjož pilsētu, nocietinājuma forti, krāšņās ielas, klusās šķēsieliņas, baznīcas, klosteri, strūklakas ar dzeramo ūdeni...Pēc ekskursijas ar vietējo gidu (pēc vēlēšanās un par papildus samaksu) variet doties pastaiga pa pilsētas sienām, aizbraukt ar kuģīti uz noslēpumaino Lokrum salu, apmeklēt pilsētas muzeju vai aiziet uz skaisto akvāriju (bērniem patiks) un, protams, izbaudīt Dalmācijas virtuvi neskaitāmajos krodziņos.

Nakšņosim Makarskas rivjērā.

10.DIENA

Brokastis viesnīcā. Turpinām ceļu. Piedāvājam jums ekskursiju pa vēl vienu Dalmācijas pērli – Zadaru (pēc vēlēšanās un par papildus samaksu).

Zadara – pilsēta, kurā tiekas senais un modernais, veidojot to par vienu no Daqlmācijas dinamiskākajām pilsētām. Šeit sastopamas liecības no Romas impērijas laikiem, 9.gs. celtā bizantiešu Sv.Donāta baznīca, mūriem ieskautajā vecpilsētā dominē venēciešu arhitektūra un pašas pilsētas sienas ir iekļautas UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Tūristu iecienītās moderno laiku atrakcijas – jūras ērģeles (Morske orgulje) un saules enerģijas uzlādēts gaismu šovs (Il saluto al Sole). Un visa dzīve, protams, notiek centrālajā laukumā – Narodni trg.

Nakšņojam Slovēnijā, Mariboras apkaimē.

11.DIENA

Brokastis viesnīcā. Ilgais ceļš mājup. Izbraucam cauri Austrijai, Čehijai. Pusdienu pauze Čehijā, Brno vai Olomoucā. Nakšņojam Lodzā, Polijā.

12.DIENA

Вrokastis viesnīcā. Turpinam ceļu pa Poliju. Pusdienas Polijā. Lietuva. Latvija. Rīga.SVARĪGA INFORMĀCIJA

CENĀ IEKĻAUTS:

- Brauciens ērtā tūrisma klases autobusa (visa ceļojuma garumā)
- Grupas vadītāja pakalpojumi (krievu/latv. val.)
- Dzīvošana tranzītviesnīcās 6 naktis ar brokastīm (divvietīga izmitināšana)
- Izmitināšana viesnīcā Velipoljē - 5 naktis ar brokastīm un vakariņam (divvietīga izmitināšana)

- Austiņas ērtākai ekskursiju klausīšanai(pērkot ekskursijas jeb ekskursiju paketi)<>

EKSKURSIJAS (austiņas iekļ.):

- Ekskursija Mariborā vietējā gida pavadībā
- Ekskursija pa lielāko Melnkalnes kūrortu – Budva
- Ekskursija pa Škodru
- Izbraukuma ekskursija uz Tirānu un Kruju
- Izbraukuma ekskursija uz Durresu un Beratu
- Izbraukuma ekskursija uz Albānijas Alpiem
- Ekskursijas pa Adrijas jūras pērli – Dubrovniku
- Ekskursija pa Dalmācijas pērli – Zadaru
- Izbraukums uz Vau i Dejes ezeru

Ekskursiju pakete (8-ekskursijas, austiņas iekļ.):

- Ekskursija Mariborā vietējā gida pavadībā
- Ekskursija pa lielāko Melnkalnes kūrortu – Budva
- Ekskursija pa Škodru
- Izbraukuma ekskursija uz Tirānu un Kruju
- Izbraukuma ekskursija uz Durresu un Beratu
- Izbraukuma ekskursija uz Albānijas Alpiem
- Ekskursijas pa Adrijas jūras pērli – Dubrovniku
- Ekskursija pa Dalmācijas pērli – Zadaru

PAPILDUS IZDEVUMI:

- Pusdienas Melnkalnē

- Papildvieta autobusā

IZMITINĀŠANA:

- Ja Jūs ceļojat trijatā, lūdzu sazinieties ar mūsu ofisu, lai noskaidrotu par iespēju izvietot numurā papildus gultu.

INFORMĀCIJA:

- Personas datu mainīšana apstiprinātā rezervācijā ir iespējama ne vēlāk kā 7 dienas pirms ceļojuma sākuma
- Ja Jūsu izvēlētajā viesnīcā ceļojuma apstiprināšanas laikā nav brīvu vietu, tūroperātoram ir tiesības piedāvāt tūristam līdzvērtīgu vai augstāka līmeņa viesnīcu
- Viesnīcas var pieprasīt depozītu, kas tiek atgriezts pēc izmitināšanas termiņa beigām. Klients ir atbildīgs par visiem nodarītiem zaudējumiem viņa dēļ viesnīcā, autobusā, muzejos un citos objektos tūres laikā
- Grupas vadītāja vai vadītājs dod visu informāciju par tūres programmu krievu un latviešu valodā
- Grupas vadītājs patur tiesības mainīt programmas secību, kā arī mainīt plānoto ekskursiju un brīvo laiku, neietekmējot pakalpojuma apjomu.
- Klients patstāvīgi maksā tūristu nodokli izmitināšanas viesnīcās, ja tas nav norādīts ekskursijas programmas sadaļā “Cenā iekļauts”
- Ekskursijas, kas norādītas tūres programmā, notiek krievu valodā, ja vien nav norādīts citādi
- Tūroperators patur tiesības mainīt programmas secību vai objektu maiņu uz līdzvērtīgu, neietekmējot pakalpojuma apjomu
- Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki un apskates objektu secība ir orientējoši un var mainīties
- Dodoties ceļojumā Jūms jāņem līdzi derīgo pasi un/vai ID-karte, kā arī iepriekš sazinieties ar konkrētas valsts vēstniecību, lai uzzinātu nepieciešamo pases derīguma termiņu, lai iebrauktu valstī.
- Latvijas pilsoņa pase, kas izsniegta no 1992. gada 1. jūlija līdz 2002. gada 30. jūnijam, nav derīga ceļošanai uz ārzemēm
- Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pase, kas izsniegta uz 50 gadiem, nav derīga ceļojumiem uz valstīm ārpus Šengenas zonas
- Klients ir pilnībā atbildīgs par nepilngadīgu bērnu, ar kuru viņš dodas ceļojumā. Tajā skaitā visu nepieciešamo dokumentu esamību un noteikumu ievērošanu par LR robežas un citu valstu robežu šķērsošanu tūres laikā. Bērnu ceļošanas kārtību nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 721 "Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu" no 03.08.2010 https://likumi.lv/ta/id/214902-kartiba...sts-robezu
- Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros
- Lūdzu, pārbaudiet izbraukšanas informāciju 1-2 dienas pirms ceļojuma sākuma, sadaļā "Izbraukšana" un ceļojuma dokumentos, kas saņemti no tūroperatora

Pamatcena + ekskursiju pakete 528 €
pusdienas Melnkalnē: 25 €
Izbraukums uz Vau i Dejes ezeru: 60 €
Papildus vieta 150 €

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *